Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 08, 2024, 12:17:40


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Odp: Drobne nieścisłości w sesji 87 i 88  (Przeczytany 1181 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Tenebrael
Gość
« : Listopad 03, 2008, 15:46:41 »

Enigma

A więc się znowu wrednie ustosunkuję do postu kierowanego do Arteq'a. Jak sam powiedział, nie ma nic przeciw temu, jedynie napiszę, że wypowiadam się w SWOIM imieniu. A i do tego, co piszesz do mnie również się ustosunkowuję. A więc:

a nie samael jak uparcie twierdzicie

TwierdziCIE? I mówi to tak, która tak mnie krytykuje, że mówię nie za siebie, a za innych, i że uważam, że wszyscy fani PCh wierzą w teorie spiskowe... Otóż to JA piszę "Samael", Arteq pisze "samcio" albo "Samuel".

A że Samuel=Samael - poczytaj sobie nieco o hebrajskim systemie wierzeń, o Kabale etc. Dowiesz się, że "Samuel" to jedno z imion upadłego anioła "Samaela" - Boskiego Truciciela. A jeśli sięganie po te źródła sprawi zbyt wiele problemów, to nawet na durnej Wikipedii to jest, pod hasłem Samael.

Widzisz wiec gdzieś  tu tajemnice, zatajanie 'aby jeden przed drugim niczego nie wiedział/a'? Bo ja nie, wiec o spotykaniu sie 'w tajemnicy' nie ma oczywiście mowy.


A pojęcie kontrastu jest Ci może znajome? SamUel (skoro wolisz to imię jego, to ok...) pisze, że jak facet spotyka się z dwoma kobietami, to jest ok, a jak kobieta z dwoma facetami, musi to uzgodnić. Kontrast. Tu jest dodane o "uzgadnianiu", a tu nie. Echh, nie wiem, jak to prościej tłumaczyć.

Tak, krytykuje i napisałam ze gdyby przepowiednie były w 100% jasne i sprawdzalne byłaby o to zaraz awantura, a pch jest dobitnym tego i niezaprzeczalnym przykładem. A co do korzyści z wypełnienia to zauwaz ze są one dopiero hipotetyczne a ile jest przykrości - zrozum wkońcu ze nasz sposób myślenia idzie w dwie różne strony, tam gdzie ty boisz sie postawić kroku widząc tysiące mozliwości, ja widze jeden konkretny skutek niekoniecznie o pozytywnym wydzwieku.

Aaaa, no to się mówi tak OD RAZU. Czyli jesteś stronniczką PCh, ale nie twierdzisz, że ich działania będą miały DOBRY skutek. To ja tu nie mam więcej zastrzeżeń. No, może prócz tego, że identycznie jest z innymi przepowiedniami, które miałyby pełną sprawdzalność. I może prócz tego, że z PCh jest tyle nieprzyjemności właśnie DLATEGO, że przepowiednie i słowa Samuela są tak niedokładne i czasami błędne.

Cytat: Tenebrael  Listopad 02, 2008, 20:35:16
Więc ja również uściślę i się doczepię, że ja nie pisałem konkretnie o Tobie, a o tym, że nawet ludzie maniakalnie szukający spisków nie mieliby się tu do czego przyczepić.
Wiec do kogo k* była adresowana twoja wypowiedz, do ducha św?


Wypowiedź do Ciebie, a stwierdzenie, że ludzie szukający spisków nie mieliby się czego doczepić oznaczało, że to, o czym mówię, byłoby jednoznaczne, i nie dałoby się w tym doszukać spisków. Gdyby KTOKOLWIEK próbował. To chyba jasne.

Człowieku co ty wygadujesz, pisałam o harpie bo znam te teorie, ale nie znaczy ze zgadzam sie z nimi, z choinki sie urawałes?

To radzę powrócić do tamtej wypowiedzi i jej KONTEKSTU. Zrozumiesz, czemu napisałem to, co napisałem.

I zeby było jasne, dalsza dyskuje z tobą uwazam za zbedną.

Ja z Tobą również. Jak ktoś jest zaślepiony, to zdejmowanie klapek z oczu tu niestety nie pomoże...
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.093 sekund z 17 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

patrzdz dragonworld carstworosyjskie etavlon sonsofhodor