Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 14, 2024, 13:33:21


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytania do użytkowników forum  (Przeczytany 2969 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Uduchowiony Piotr
Gość
« : Sierpień 22, 2011, 13:28:08 »

Biblia Świadectwem Kłamstw

Witam

Zjawiam się na waszym forum, ponieważ chciałbym przeprowadzić sondaż z użytkownikami dotyczący treści zawartych w Biblii. Z racji, że jest to stronka o tematyce ezoteryczno-religijnej postanowiłem zarejestrować się w celu opublikowania materiałów z pytaniami na które postaracie się odpowiedzieć. Jeżeli wyrażacie dobre chęci przeredagujcie temat i pomyślcie nad nim. Jestem ciekaw waszych opini. Stanowią one obiekt osobistych działań, a wasza pomoc może w znacznym stopniu usprawnić go. Jest to dosłownie krótki materiał z kilkoma pytaniami. Zależy mi na waszych odpowiedziach, jeśli możecie poświećcie swój czas i pomyślcie nad pytaniami w materiale pod tytułem: "Biblia świadectwem kłamstw". Macie okazje wykazać się swoją nabytą wiedzą duchową i przy okazji wykorzystać ją w pozytywnym kierunku. Wyobraźcie sobie, że jesteście nauczycielami duchowymi, a wszystko co od tej pory powiecie jest wynikiem waszej wiedzy z zakresu psychotroniki, ezoteryki, teologi, psychologi i filozofii. Chcę abyście poważnie potraktowali ten sprawdzian dojrzałości duchowej, a przede wszystkim pokierowali się głosem serca i rozumu. Chcę, aby każdy odpowiedział to co myśli. Każdy ma prawo do własnego zdania, wyrażania tego co myśli i czuje, a przede wszystkim akceptacji i zrozumienia. Jest to zestaw kilku pytań odnoszących się do Biblii nie naruszający cudzych poglądów religijnych, ani w żaden sposób nie stanowiący atak w ich stronę. Postarajcie się odpowiedzieć treściwie na pytania dotyczące materiału pod tytułem "Biblia świadectwem kłamstw". Inicjatywa z waszej strony jest tutaj ważna.

*************************************************************

(Psalm 86, 15)
"Bóg miłosierny i łagodny, nieskory do gniewu*, bogaty w łaskę i wierność''

(Księga Wyjścia 34, 6)
"Bóg miłosierny i litościwy, cierpliwy, bogaty w łaskę i wierność,
zachowujący swą łaskę w tysiączne pokolenia.."

(Księgi Syracha (17, 29)
"Wielkie jest miłosierdzie Pana i przebaczenie dla tych, którzy się do niego nawracają''

(Księga Izajasza 63, 3)
,,Ja rozdepczę ich w swym gniewie i podepczę ich w mej zapalczywości, ich krew zbryzga moje szaty i splamię całe swe odzienie"

(Księga Liczb 31, 7)
,,Według rozkazu jaki otrzymał Mojżesz od Pana, wyruszyli przeciw Madianitom i pozabijali wszystkich mężczyzn"

Pytanie: Jeżeli Bóg jest miłosierny i bogaty w łaske dlaczego bezlitośnie zabija?

*************************************************************

(Psalm 86, 15)
,,Bóg miłosierny i łagodny, nieskory do gniewu, bogaty w łaskę i wierność"

(Psalm 7, 11 KJV)
,,Bóg gniewa się na niegodziwych"

(Księga Izajasza 63:3)
"Ja rozdepczę ich w swym gniewie* i podepczę ich w mej zapalczywości, ich krew zbryzga moje szaty i splamię całe swe odzienie".

Bóg nieskory do gniewu* <----
Bóg gniewa się* <----
Ja rozdepczę ich w swym gniewie*<----


Pytanie: Dlaczego Bóg nieskory do gniewu, gniewa się i sam do tego przyznaje?

Pytanie: Skoro Bóg jest miłosierny dlaczego gniewa się?

Pytanie: Czy kłamstwem jest, że nieskory do gniewu?


*************************************************************

(Księga Wyjścia 34, 6)
,,Bóg miłosierny i litościwy, cierpliwy, bogaty w łaskę i wierność,
zachowujący swą łaskę w tysiączne pokolenia.."


(Na 1,2 -3)
,,Zazdrosnym i niszczącym Bogiem jest Pan, mścicielem i władcą gniewu, Pan mści się nad swoimi wrogami i gniewa się na swoich nie przyjaciół"

Pytanie: Zazdrość, gniew i mściwość to reakcje emocjonalne związane z nienawiścią. Dlaczego Biblia głosi, że Bóg jest miłosierny i litościwy skoro żywi nienawiść i czyni zgodnie z nią?

*************************************************************

Jeremiasz (Jr 36,7)
,,Wielki jest bowiem jego gniew i zapalczywość"

(Psalm 37,8 )
,,Zaprzestań gniewu i zaniechaj zapalczywości! Nie gniewaj się, gdyż to
wiedzie do złego..."


(Kazn. 7,9)
,,Nie bądź w swym duchu porywczy do gniewu, bo gniew mieszka w piersi głupców"

(Księga Izajasza 63:3)
,,Ja rozdepczę ich w swym gniewie* i podepczę ich w mej zapalczywości, ich krew zbryzga moje szaty i splamię całe swe odzienie".

Pytanie: Skoro autorem Biblii jest Bóg, a słowa w niej zawarte są przekazem nauk dla człowieka czego uczą jeśli sam Bóg przyznaje, że gniew, który przejawia do ludzi mieszka w piersi głupców i wiedzie do złego? Czy sam za siebie również się wypowiada?

*************************************************************

(Psalm 37,8 )
,,Zaprzestań gniewu i zaniechaj zapalczywości! Nie gniewaj się, gdyż to
wiedzie do złego..."


(Kazn. 7,9)
,,Nie bądź w swym duchu porywczy do gniewu, bo gniew mieszka w piersi głupców"

(1 Tes 5:9)
,,Gniewajcie się, lecz nie grzeszcie; niech słońce nie zachodzi nad
gniewem waszym".


Pytanie: Jaki sens i logika Biblii, która nauczając ludzi moralnych mądrości zaprzecza sama sobie nawołując ludzi do złego czyli tego od czego sama pierw odwodzi?

Pytanie: Czy na podstawie widniejących wersetów zgodzisz się ze stwierdzeniem, że Biblia pod natchnieniem słowa Bożego stanowiąca główny fundament kościoła zaprzecza sama sobie oszukując w ten sposób ludzi?


Przykład:
(Psalm 37,8 )
,,Zaprzestań gniewu...

(1 Tes 5:9)
,,Gniewajcie się...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2011, 13:31:50 wysłane przez Uduchowiony Piotr » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #1 : Sierpień 22, 2011, 13:46:36 »

Hm , ja tylko pragnę zauważyć, że Biblia jest dziełem zbiorowym ,bo nawet te cytaty poprzedzone są informacją kto to powiedział/ zapisał. Może stąd sprzeczności ?

Moim zdaniem  nie należy wyciągać ogólnych wniosków co ten, kogo rzekomo cytują miał na myśli.
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Sierpień 22, 2011, 13:58:52 »

wtrące tu małą dykteryjkę,-
otóż ostatnio znowu "dopadli" mnie w parku "badacze pisma św.", z nowym/swoim "śledztwem"- pt. "ja ma na imię Bóg(prawidłowo)".
Ja nie mam pojęcia(JAHWE?), ale oni od razu że to przekręcone itp., itd..
Nie wdając się dyskusję przypomniało mi się z autopsji jak swego czasu byłem świadkiem Mrugnięcie rozmowy moich koleżanek ze szkolnych lat,-
jak to jedna przed drugą chwaliła się, że była w Jerozolimie, a druga w Jeruzalem Duży uśmiech
amen
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
arteq
Gość
« Odpowiedz #3 : Sierpień 22, 2011, 18:47:41 »

Chyba należałoby na początku powiedzieć: "witaj ponownie", bo zarówno poruszany temat, sposób wyciągania wniosków - tok myślowy, jak również sformułowania i szata graficzna postu są dziwnie znajome...  :] Z tego co pamiętam ostatni pobyt ... nagle się urwał, a zapowiedzi były bardzo szumne...
Zapisane
FDCHRY
Gość
« Odpowiedz #4 : Październik 07, 2011, 19:23:07 »

Witam Cię serdecznie,

wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania znajdziesz po adresem:  www.bertha-dudde.pl
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 23 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

zwierzaki filtrowa36 cloudwind babor facetzjajami