Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 03, 2024, 20:06:39


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 15 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Maria Magdalena  (Przeczytany 189915 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #50 : Grudzień 28, 2009, 11:33:50 »

ha hah.. haaaa ... a jak uslyszysz Val ee ze ktos na scenie jest gwiazda , to co pomyslisz iz akurat spadl z firnametow?

A jest odwrotnie on sie wznosci na owe "firnamety" , to znaczy ze gwiady "rodza" sie na scenie? Czy w przestrzeni?

To znaczy ze znaczenie slow sie zmienia i wdowa kiedys mialo zupelnie inne znaczenie niz wdowa wspolczesnie.
Innym slowem nazywalo sie kobiete , ktorej maz faktycznie nie zyl , niz przetlumaczone nam wspolczesnie z aramejskiego  wdowa.

Takich slow uzytych nie zgodnie z ich znaczeniem z przed 2000 lat jest duzo ( jest nim rowniez slawetna dziewica w tosunku do kobiety , ktora nie miala zadnego zblizenia z mezczyzna - to wspolczesnie) , kiedys dziewica byla kobieta , ktora jeszcze nie urodzila dziecka , a nie taka , ktora nie miala seksu z facetem.. Taka okreslalo zupelnie inne slowo , istnieja bledy w tlumaczeniu , oraz zmiana zwyczajow  i uzywanie swiadomie lub nie nie wlasciwych slow zmieniajacych calkowicie sens zdarzen  historycznych.

Dlatego zajmuje sie odkodowywaniem Zwojow z nad Morza Martwego , gdyz tam sa wlasciwe okreslenia w stosunku do faktow a nie wspolczesna zyczeniowa ich interpretacja dopasowywana do ideologji religijnej.


Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #51 : Grudzień 28, 2009, 11:37:29 »

To jak nazywali farbiarkę czerwonego płótna?

I za przeproszeniem: jakie to źródła niekościelne piszą o Marii Magdalenie?
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #52 : Grudzień 28, 2009, 11:47:28 »

To jak nazywali farbiarkę czerwonego płótna?

I za przeproszeniem: jakie to źródła niekościelne piszą o Marii Magdalenie?

Zrodlem sa Zwoje z nad Morza Martwego, jak odszukam to drugie okreslenie to je wpisze.
Nie interesuja mnie zrodla KK gdyz  sa nieprawdziwe , juz o tym bylo wiele razy.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2009, 11:49:45 wysłane przez Kiara » Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #53 : Grudzień 28, 2009, 11:52:58 »

Tytułem wstepu przyznam, że że należe do czytelników historii Świetego Graala czy też Marii Magdaleny, nie jestem też fanatykiem maglowania tych historii na wszelkie sposoby aby wydobyć z nich nowe formułki dla lepszego zrozumienia. Ale tak między świętami postanowiłem coś napisać na ten temat i do tej chwili zastanawiam się dlaczego to robię ...

Przed kilkoma laty poznałem przypadkowo pewną kobietę a raczej dziewczynę mieszkajaca w okolicach masywu Ślężańskiego. Dziewczyna z charakteru najwyczajniej przeciętna , nie wykazująca zainteresowań w sferze duchowej, raczej materialistka, z urody niezwykła. Małem zaszczyt bliżej ją poznać na tyle, iż po pewnym czasie pozwoliła mi, a raczej poprosiła mnie abym pomógł jej nieco zrozumieć dziwne sny, które miewa od kilku lat. Nie ukrywałem faktu że interesuje się analizą snów a to jedynie podsycilo moją ciekawość. Dodam tylko że ma raczej tragiczne życie, szczęśliwa nie jest i nigdy nie była, dziewica nie jest i pewne historie dają do myślenia. Poza tym dość istotnym jest fakt, że Ślężą nigdy się nie interesowała i prawie nic nie wie na temat o którym teraz piszę (o tych rzeczach nie mowi się osobom których sny się "bada" aby nie wzniecać niepotrzebnych zaklóceń)

Gdy opowiedziała mi kilka snów zacząłem szukać jakiegoś punktu zaczepienia, aby rozpocząć bliższą analizę tego co dzieje się w jej snach. Pierwsza historia która wydała mi się dziwna to pewien sen w ktorym fabula wyglądała mniej więcej tak:
Jadę na spotkanie z pewnym nieznajomym, jest wysoki i kiedy zbliżam się do niego, on wyciąga wielką rybę o długości około metra. Ta ryba jest przerażona, ma wielkie oczy i wybalusza je ze strachu. Potem ten meżczyzna wsadza rękę w cialo tej ryby, a ona przez to jeszcze bardziej wybałusza oczy i ...

Dość dlugo szukałem tropu związanego z tym snem, aż po pewnym czasie zainteresowałem się Ślężą i historiami z nią związanymi. Gdy odkryłem związek ze Śleżą, wiedziałem że chodzi o Rybaka, a nie o Pannę z Rybą, dlatego nieugiecie twierdziłem że chodzi o Rybaka. Ostatecznie Janusz pokazał zdjecie głowy mężczyzny, która prawdopobnie pochodzi z rzeźby z rybą.

Po pewnym czasie zacząłem zastanawiać się nad innymi snami których źrodła znalazłem w bardzo starych mitycznych historiach. Nie mogę o tym pisać, bo to oznaczaloby ujawienie jej imienia. Dodam tylko że wcześniej nie zdawałem sobie sprawy z faktu jak bardzo kobieta może być związana z gołębicą i jak bardzo może cierpieć oraz dlaczego to wiąże się z Egiptem i Babilonem. Ostatecznie doszedłem do wniosku że nie może być przypadku zwiazanego z historiami które ona widzi w snach, a tajemnicami które odczytuje zupełnie z innych źrodeł. Jej imię w pewnym języku oznacza Marię Magdalenę. Potem dowiedziałem sie że ktoś grzebie w tych tajemnicach, PCH.

Oczywiście nie twierdze że to wcielenie MM. Ten archetyp stanowi domieszkę wśród wielu kobiet i jest ich setki a może więcej. Zdziwiło mnie jednak to, że Ślęża ma jakiś zwiazek z historią MM i dlatego zacząłem drazyć temat. Odnalazłem historię kozła i prawdopobnie to co się działo w dawnych czasach. W kazdym razie on jest strażnikiem nie tyle umarłych, ale największych demonów i zabijaków którzy żyli na ziemi przez ostatnie pare tysięcy lat. Dlatego grzebanie w tych sprawaqch to dość niebezpieczna sprawa. Dlatego ostrzegalem wielkokrotnie że to nie zabawa.


Trzeba tylko umiejętnie zabrać sie do badań i porzucić książki opisujące dawne historie. Wystarczy sięgnać wśród dusze zyjących aby odnaleźć to co jest niezmienne i ukryte. To chrześcijaństwo wyrobiło nawyk myślenia o jednym bogu i pojedyńczym wcieleniu. Starożytni myśleli o tym zupełnie inaczej , religie powstawaly nie na podstawie ksiąg lecz doświadczeń. W dawnych czasach wielu mogło być synami bogów, w rozumieniu swojej genetycznej i duchowej zbieżności z danym wzorcem. I tu w istocie dylemat a raczej zasadnicza sprawa czyli jak współcześnie rozumie się słowo Bóg. Starozytni rozumieli to bardziej jako śłowo okreslające ich pradawnego przodka wcielającego się z czasem w ducha przyrody i świata meterialnego.

Dziś rozumie się to pewien abstrakt, poprzez super umysł sterujący swiatem, a wlaściwie to zupełnie nie ma się pojecia co to jest. Przez to człowiek współczesny z punktu widzenia poszukiwania prawdy jest dość ułomny.


Pozdrawiam w tej świątecznej przerwie Kiare, Janusza i Acentaura - tych poznalem bliżej. Szczęśliwego Nowego Roku.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2009, 11:54:55 wysłane przez nagumulululi » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #54 : Grudzień 28, 2009, 11:57:05 »

badacze dowiedli, że tajemniczy zapis baphometh przy odpowiednim zapisie i odczytaniu tego szyfru oznacza FARBIARKA CZERWONEGO PŁÓTNA - a czemu czerwonego?

Kiaro to pięknie wyjaśniła już w tym wątku dawno temu...

a dlaczego mój portal, który aktualnie tworzę jest czerwony? ano właśnie dlatego, bo odwołuje się do pierwotnego przekazu, dlatego MM była malowana nago, zakrywając swymi włosami części intymne - jest to symbolika zasłony zakrywającej sekrety świątyni...

P.S. Baphometh to - jak odkrył badacz Hugh Schonfield - ukrycie BOGINI SOFII (Mądrość)  "partnerki Boga" zwanej w kabale Shechinah, Sofia w gnostycyzmie jest tożsama z MM

o to kabalistyczny kod athbash i odczytanie szyfru

B   P V M Th (baphometh)
Sh V P I  A (sofia)


Kapłan 718'
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2009, 12:03:27 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #55 : Grudzień 28, 2009, 12:00:59 »

Czerwony to czakra zycia , przez nia ( ona jest MATKA obydwu rodow) przechodza linie zycia , linie DNA , linia "niebieskich jablek i linia "winnego grona" , to symbolika. Nie mniej jednak podstwa wiedzy o zyciu.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #56 : Grudzień 28, 2009, 12:03:20 »

o matko...
dobrze że ten 2012 rok się zbliża i zamknie usta tym wszystkim fanatykom ezoterycznym bo tych bredni to już się czytać nie da
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #57 : Grudzień 28, 2009, 12:05:14 »

o matko...
dobrze że ten 2012 rok się zbliża i zamknie usta tym wszystkim fanatykom ezoterycznym bo tych bredni to już się czytać nie da

nikt cie tu nie trzyma wal dee!

mylisz się, otworzy uszy innym a nam pozwoli WIĘCEJ przedstawić tak aby zrozumieli łatwiej - nie takim ignorantom jak ty  Z politowaniem

edytowałem post powyżej

718'
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2009, 12:05:54 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #58 : Grudzień 28, 2009, 12:33:35 »

To edytuj jeszcze raz bo sophia to słowo starogreckie i do kabały nie pasuje nijak

no chyba, że zaczniemy porównywać także język polski z np zuluskim i znajdziemy kilka wyjątkowo tajemniczych podobieństw... będzie to oznaczać iż Polacy są bliskimi krewniakami Zulusów - Ci ostatni zostali wypędzeni przez Bolesława Chrobrego za zdradę i powędrowali na południe podbijając dużą część Afryki. Niestety dlatego iż ich dusze były czarne (metafizyczna oznaka brudu i poczucia winy) także ich skóra pociemniała z czasem
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #59 : Grudzień 28, 2009, 12:35:19 »

no ok ale po co nad tym wszystkim az tak sie rozwodzic?? - przeciez w pismie sw nie nic ze kaplan nie moze byc z kobieta itd..wiec w czym problem?? a pozatym czy wierzycie w pismo sw, apokalipse?
no i nikt mi nie powiedzial co wg was oznaczaja te kolka w kwiecie zycia i co oznacza ze powstaja one przez przepuszczenie swiatla przez - trojwymiarowa gwiazde dawida
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #60 : Grudzień 28, 2009, 12:36:26 »

no i nikt mi nie powiedzial co wg was oznaczaja te kolka w kwiecie zycia i co oznacza ze powstaja one przez przepuszczenie swiatla przez - trojwymiarowa gwiazde dawida

wg mnie to oznacza przesadzenie ze środkami halucynogennymi
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #61 : Grudzień 28, 2009, 13:07:12 »

jak masz program 3d to zrob sobie cos takiego:)
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #62 : Grudzień 28, 2009, 13:41:46 »

dla nieuków takich ja val dee - GREKA TEŻ MA SWÓJ WŁASNY SYSTEM KABALISTYCZNY!  do każdej litery jest przypisana wartość liczbowa - tak jak w hebrajskim!

a co do tego odkrycia - dokonał go jeden w wybitniejszych badaczy na świecie, tyle w kwestii podważania tego...


książki napisany przez tego biblistę i znawcę starożytnych języków

    * An Old Hebrew Text of St. Matthew's Gospel, Translated (translator, with notes and appendices)
    * Letters to Frederick Tennyson (editor)
    * The New Hebrew Typography
    * The Authentic Photograph of Christ (by Kazimir de Proszynski; editor and author of "historical supplement")
    * For the Train: Five Poems and a Tale (by Lewis Carroll; arranged poem order, wrote preface)
    * The Book of British Industries
    * The History of Jewish Christianity from the First to the Twentieth Century
    * Richard Burton, Explorer
    * Ferdinand De Lesseps
    * According to the Hebrews
    * Travels in Tartary and Thibet
    * Travels and Researches in South Africa
    * The Suez Canal
    * Jesus: A Biography
    * The Treaty of Versailles
    * Readings from the Apocryphal Gospels
    * Judaism and World Order
    * Italy and Suez
    * This Man Was Right: Woodrow Wilson Speaks Again
    * The Jew of Tarsus: An Unorthodox Portrait of Paul
    * Saints Against Caesar: The Rise and Reactions of the First Christian Community
    * Lost Book of Nativity of John
    * The Suez Canal in World Affairs
    * Secrets of the Dead Sea Scrolls: Studies Towards their Solution
    * The Song of Songs
    * The Bible Was Right: An Astonishing Examination of the New Testament
    * A Popular Dictionary of Judaism
    * A History of Biblical Literature
    * The Passover Plot: New Light on the History of Jesus
    * Reader's A-to-Z Bible Companion
    * Those Incredible Christians
    * Suez Canal in Peace and War
    * Politics of God
    * The Jesus Party
    * For Christ's Sake
    * The Shroud of Turin
    * The Original New Testament (originally published in 1958 as The Authentic New Testament, updated and re-published under this title in 1985)
    * The Essene Odyssey
    * After the Cross
    * Proclaiming the Messiah
    * The Mystery of the Messiah
    * Jesus: Man and Messiah


...
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #63 : Grudzień 28, 2009, 14:07:40 »

nagumulululi ciekawe jest co piszesz , ja tez zajmuje sie odczytem snow  ( symbolika snow),  jest to podstawa  odczytu kodow.

Jednak trzeba wiedziec iz sny rowniez kodowane sa na trzech poziomach , zalezy , ktory poziom sie odczytuje moga to byc rozne informacje.

To z ryba u tej kobiety utwierdzilo mnie ze  "On " , to zrobil z ryba , zniszczyl jej wnetrze , a co oznacza wnetrze?
Jeszcze bardziej jestem utwierdzona ze chodzi o Panne z Ryba , nie o zadnego rybaka.

Niedzwiedz jest jej pierwotna moca , towarzyszaca jej zawsze, odlaczenie glowy od reszty tulowia Panny  tez ma wieloraka symbolike.

Teraz nie mam czasu na kontynuowanie tematu, moze wieczorem. Ale ma to zwiazek posredni z MM.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #64 : Grudzień 28, 2009, 14:54:46 »

MAGDAL-EDER - Wieża Ryb

czy pośredni? no, nie wiem...

718'
Zapisane
sarah54
Gość
« Odpowiedz #65 : Grudzień 28, 2009, 17:10:01 »

Dodatkowym spojrzeniem na Marię Magdalenę może być archetyp kobiety, który głęboko jest zakorzeniony w genetycznym umyśle ludzkości. Stąd potrzeba wielbienia jądra kobiecości, jego sacrum.
W wierzeniach wszystkich ludów w rożnych okresach na ziemi oddawano boska cześć kobiecości.
MM nie jest wyjątkiem. Z tej samej potrzeby powstał kult Maryjny. Archetypy genetycznego umysłu rzutują na wierzenia, ciągle je modyfikując, niemniej źródło pozostaje to samo. Na nic się nie zda demaskowanie kolejnych zaciemnień historii, odkrywanie zakrytej wiedzy, kiedy człowiek nie ma woli oderwania się od genetycznego umysłu, który steruje jego podświadomością.
Zanim stanie się w dużej mierze wolny potrzebny jest czas i wola zrozumienia, czym są wierzenia.
Prawdziwa wiedza, poparta praktykowaniem, ta, która będzie rzutować na poziom boskości w człowieku pojawi się w w czasie, gdy człowiek zdolny będzie ją przyjąć.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #66 : Grudzień 28, 2009, 19:09:56 »

MAGDAL-EDER - Wieża Ryb iPanna z Ryba , nie potrzeba zbyt wielkiego wysilku zeby skojarzyc nazwy.

RYBA jest lacznikiem w wielu przekazach dla tej Energii , ktora wcielala sie na ziemi bardzo wiele razy.
Panna z ryba ( ta rzezba)  nie przedstawia mezczyzny , chociaz jest taki jeden w historji ziemi , ktory wiele cech tej kobiety przysposobil sobie.
To nic nie da bo z faceta kobiety zrobic sie nie da , jest to pewne.

MARIA MAGDALENA

MAGDALA -WIERZA RYB.
PANNA Z RYBA SLEZA.
SYMBOL RYBY W TETRAEDRZE GWIEZDZISTYM.

ok ale jakie sa z tego wnioski wasze?Uśmiech - ok ja nie ogladalem tego filmu , najpierw sobie obejrze:)

==================================================================
aha wiec np taki tetraedr gwiazdzisty gdyby go zrobic z krysztalu moglby byc arka...chyba taki jest tego sens,  pozatym coz i tak wszystko sie sprowadza do swiatla..ale co  z tym dalej? ma to tez gleboki zwiazek z chrzescijanstwem (tez wam wczesniej mowilem ze kluczem jest ryba:) polaczenie podstaw gwiazdy dawida - potem ryba:)  a to najstrszy symbol chrzescijanstwa  (Ephesus_Ichthys)  wiec jak myslicie jaki to wszystko moze miec zwiazek?

- aha i ta arke (gdy byla w wielkiej piramidzie) uaktywnial promien swiatla wpadajacy prz