Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 10, 2024, 08:56:01


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Odp: „Pij mleko, będziesz wielki” kto i co nas truje.  (Przeczytany 1050 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
arteq
Gość
« : Lipiec 07, 2010, 09:55:37 »

Miałem Artku na myśli mleko UHT, powszechnie produkowane i sprzedawane, przez większość dużych zakładów. ultra high temperature- z tego co pamiętam 135 stopni.

Skoro używasz stwierdzenia "powszechna" będe wdzięczny za wskazanie zakładów [no chociaż 2 z klikudziesięciu umieszczonych w Polsce] w których dokonywana jest pastaryzacja w takiej temperaturze.

Pomimo, że nie udzieliłeś informacji o chociaż 2 zakładach to uczciwość wymaga ode mnie sprostowania informacji. Postanowiłem dokładnie rozpoznać temat i pomyszkować po rynku mleczarskim w Polsce - szczególnie w zakładach w których nie bywam... Znalazłem klika w których jest pasteryzacja UHT w takich temperaturach, oraz kolejne kilka które zamierzają je wprowadzić... Co do "jakości" UHT to oczywiście zgadzam się z Tobą - jest po prostu wysterilizowane aby maksymalnie zwiększyć termin zdatności do spożycia.

W świetle powyższego moja poprzednia uwaga/wniosek był nie na miejscu - sugerował Twoją niewiedzę/przekazanie kłamliwych informacji, za co niniejszym przepraszam.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2010, 09:56:21 wysłane przez arteq » Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.021 sekund z 17 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

jaguarlife blanciormt2forum republikanowegokucelgradu gom catzland