Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 03, 2024, 10:07:10


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Transformacja świadomości i ciała 20.03 – 21.12.2012  (Przeczytany 95954 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
barneyos


Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Marzec 18, 2012, 19:14:05 »

Ja natomiast zauważyłem, że lekko podwyższona temperatura mojej powłoki węglowej, tak. np. 38-38.5, powoduje u mnie bardzo aktywne działanie 3 oka; no naparza tak mocno, że aż się chce pozostać w tej gorączce, i popatrzeć dłużej.
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Marzec 18, 2012, 20:11:24 »

..natomiast >40 ktoś wyłącza grawitacje i pełny odlot w łóżku chorego Duży uśmiech
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #27 : Marzec 18, 2012, 20:44:11 »

To sie nazywa SIATKA SYSTEMU.
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #28 : Marzec 18, 2012, 20:45:49 »

(..) czujesz sie jakbys znikalaBuzia na kłódkę Mrugnięcie Przychodzi wtedy dziwna mysl , czuje , mysle, jestem , a przeciez to malo mozliwe  Mrugnięcie
Fair Lady
Cytuj
(..), ten co WAM zamieszal to JA!
...jakby znikało to "JA" ? W temacie o Transformacji warto chyba rozwinąć ten wątek.
Znika to, co miesza, a zatem co ? To, co wymyśla, kombinuje, utrwala, buduje różne koncepcje na temat myśli...
Dziwna myśl, która czuje. Kiedy przejdziesz na drugą stronę granicy, poza "ja" ... wtedy zaczyna się prawdziwa podróż. Rozpoczyna się transformacja.

To oczywiście żadna prawda objawiona, a tylko doświadczenie osobiste. W pewnym momencie jestem TU ale również i POZA .
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Marzec 18, 2012, 22:00:41 »

Cytuj
To oczywiście żadna prawda objawiona, a tylko doświadczenie osobiste. W pewnym momencie jestem TU ale również i POZA .

W jakim sensie po za ? Po za ciałem ? Czy po za myslami ? Po za swiatem zewnętrznym ( matrixem ) ?
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
east
Gość
« Odpowiedz #30 : Marzec 18, 2012, 23:00:21 »

Napiszę z doświadczenia.
chanell, kiedy znika utożsamienie się , z tym , co sądzisz na temat siebie, na temat przekonań , na temat różnic , wtedy znika ta "ściana", która zawsze odgradzała Cię od świata "zewnętrznego". Nie wiem ,czy jest cokolwiek poza myślami, ale jest TU , w tej konkretnej przestrzeni zamkniętej, ograniczonej Twoim postrzeganiem (przez pryzmat osobowościowego "ja), jak i również wszystko inne, co do tej pory było TAM, czyli poza, czyli tym ,co nie jest "ja". To wszystko zaczynasz obejmować "sobą" kiedy rozmywa się granica "ja-poza ja" tak naturalnie, jakbyś nigdy nie była od tego oddzielona, a jednocześnie nie utożsamiasz się z czymkolwiek konkretnie. Obrazowo : jesteś i tam i tu. Taki stan bycia można by określić jednym słowem : "współ-czucie".

 Rozpoznawanie - w każdej chwili - iluzji rozdzielenia to przekroczenie granicy, to właśnie transformacja świadomości, a być może również ciała.
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Marzec 18, 2012, 23:09:10 »

Cytuj
Rozpoznawanie - w każdej chwili - iluzji rozdzielenia to przekroczenie granicy, to właśnie transformacja świadomości, a być może również ciała.

Hm.......czyli przede mną długa droga , bo jestem dopiero na poczatku tej drogi. Wydaje mi się że u mnie transformacja swiadomości własnie się zaczęła  ,ale ciała ? raczej nie Smutny  Bardzo to wszystko  skomplikowane  Zawstydzony

edit:

Znalazłam coś co bedzie pasować do tego tematu ( chyba ) może już znacie ten filmik....Uśmiech

<a href="http://www.youtube.com/v/mBJylNBz1oI?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/mBJylNBz1oI?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2012, 23:16:57 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
east
Gość
« Odpowiedz #32 : Marzec 18, 2012, 23:53:11 »

chanell na początku jakiej drogi ? Nie ma żadnej konkretnej drogi do przejścia ( poza tą, którą wybierasz Mrugnięcie ) , bo w każdej chwili, w każdym momencie stoisz u jej początku i jednocześnie końca. Tak jak DI mówi " społeczeństwo ukształtowane jest byśmy byli zajęci, zajęci,zajęci, w ruchu, w ruchu , w ruchu .. o mój boże -praca, o mój boże kryzys finansowy ", to jest właśnie dorga. Nie kończąca się droga. .. "w więzieniu swojego umysłu". A konkretniej -przekonań.

http://www.youtube.com/watch?v=cUmlsZt1jVE&feature=player_detailpage
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2012, 23:57:39 wysłane przez east » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #33 : Marzec 19, 2012, 11:48:41 »

east tak się zastanawiam tylko... czy Ty masz jakieś problemy z tym JA?

Myśl to uczucie , uczucie to myśl są zawarte w sobie , one tworzą i wcale nie koniecznie tak jak to sobie wyobrażasz , świadomość to wiedza  ( jesteś świadom czegoś , wiesz to...),  wiedza może być użyta jako mądrość, może ale nie musi.
 Jak na moje zrozumienie ( przełożone na ludzki sposób wypowiedzi) najważniejsza jest mądrość , ona przejawia się kreacją. Jakom? Zależy wyłącznie od mądrości kreatora a nie od jego świadomości , chociaż świadomość skutku  odbija się w mądrości , myśli , słowa i czynu.


Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Marzec 19, 2012, 11:52:04 »

A czy ten "lusz" mozna wymierzyc? A moze to to, co ja nazywam aura? Przyznam ze wstydem, nigdy nie slyszalam tego terminu...

http://astromaria.wordpress.com/lusz/
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #35 : Marzec 19, 2012, 12:37:37 »

east tak się zastanawiam tylko... czy Ty masz jakieś problemy z tym JA?
Jakbym nim był to bym miał problem Mrugnięcie
Sama odpowiedz sobie na pytanie czy "myślę więc jestem" ? ..

Cytuj
Myśl to uczucie , uczucie to myśl są zawarte w sobie , one tworzą
Zatem coś tworzy... Istnieje to coś z czym się utożsamiasz , co korygujesz, że tym jest, albo tym nie jest. Tak, jakbyś to produkowała  ... hmhm.

Cytuj
świadomość to wiedza  ( jesteś świadom czegoś , wiesz to...)
To typowe sprowadzenie świadomości do roli służącego narzędzia, czyli narzędzia do rozpoznawania czegoś. Wznoszenia konceptów na temat tego co widać - odróżniania tego od wszystkiego innego.

Cytuj
najważniejsza jest mądrość , ona przejawia się kreacją. Jakom? Zależy wyłącznie od mądrości kreatora a nie od jego świadomości , chociaż świadomość skutku  odbija się w mądrości , myśli , słowa i czynu.
To przyjęcie aksjomatu, założenia i opis kołowrotka - czystego mechanizmu. Bez dotarcia do sedna. Na prawdę jest jakiś kreator, który tworzy ?

W tej historyjce o luszu wskazano na kreatora jako pasożyta . W jakim celu kreator -"KTOŚ" - miałby dopiero tworzyć hodowlę ,która mu dostarcza pożywienia ? Skąd brałby na to energię i czym się żywił wcześniej ? Moim zdaniem lusz wcale nie jest mu potrzebny do życia. "On"- czyli ten "ktoś" -  go pożąda dla smaku  Zły

Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #36 : Marzec 19, 2012, 12:49:44 »

Dziekuje za info!
Rozjasnilo mi sie pod deklem:)
Zrozumialam czym jest moje zadanie w Ogrodzie... jako tlenowo - weglowy biorobot do produkcji looshu!
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #37 : Marzec 19, 2012, 12:50:35 »

Wyjdź ponad materialne ograniczenia i zobacz to wszystko z innej perspektywy , analiza tylko ludzkimi - materialnymi miernikami daje takie jak Twoje wnioski.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : Marzec 19, 2012, 12:58:15 »

..świadomość swego położenia, a określenie siebie na nowo,-
to takie wyjście z kręgu pt. "niemożliwe", coś może tak wygląda/ło, ale już widząc "mury" jesteśmy tylko krok od wolności,-
gorzej gdy ich nawet nie dostrzegamy Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #39 : Marzec 19, 2012, 13:16:34 »

Coraz więcej ludzi "dotyka" muru. Chociaż wciąż wydaje się tak mało realny ..

.....
Morfeusz :
Pozwól, że powiem Ci dlaczego tu jesteś.
Jesteś tu bo wiesz o czymś.
Tego co wiesz nie możesz wyrazić, ale czujesz to.
Czułeś to przez całe swoje życie, że ze światem jest coś nie tak. Nie wiesz co to jest, ale to jest jak drzazga w twoim umyśle, doprowadzająca Cię do szaleństwa.
To właśnie uczucie przywiodło Cię TU.

Czy wiesz o czym mówię?

Czy chcesz wiedzieć co to jest?
Matrix jest wszędzie wokół nas, nawet w tym pokoju.
Widzisz to kiedy wyglądasz przez okno, albo kiedy włączasz telewizor.
Czujesz to kiedy idziesz do pracy, do kościoła, kiedy płacisz podatki.
Jest to świat, który został rozciągnięty przed twoimi oczam
i żeby odgrodzić Cię od prawdy.

Neo :Jakiej prawdy?

Morfeusz : Że jesteś niewolnikiem. Jak wszyscy inni urodziłeś się w niewoli, w więzieniu, którego nie możesz poczuć, posmakować ani dotknąć. Więzieniu twojego umysłu...
Niestety nikomu nie można wytłumaczyć czym jest Matrix.
Musisz zobaczyć to sam
.............

Coraz więcej ludzi zaczyna widzieć  samodzielnie Chichot Zobaczyć i rozpoznać - to pierwszy krok Mrugnięcie
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #40 : Marzec 19, 2012, 13:48:48 »

Albo reakcja zwrotna. Zycie w nieswiadomosci (tak i tak w niewoli) i nagle OSWIECENIE.
"Uwaga, Uwaga, od 2.00 a.m. do 3.00 a.m. odbedzie sie oficjalna zbiorka looshu wszystkich, ktorzy stawia opor spotka ... i tu niech kazdy wstawi "wizje"..."

Kiedys czytalam takie zdanie, ci, ktorzy opuscili (uciekli?) z Edenu znalezli sie na bezgranicznej pustyni.
Zapisane