Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 03, 2024, 12:13:30


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Atlantyda ...  (Przeczytany 41330 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« : Wrzesień 14, 2009, 17:23:34 »

Co tu dużo mówić, skoro juz dużo powiedziano. Jednak to wszystko tylko domniemania, poszlaki.
Klikajcie, co komu do głowy przyjdzie w temacie.

Atlantyda = Cypr?
Atlantyda = Cypr?


Atlantyda na mapie Atanazjusza Kirchera z 1669.

Atlantyda inspiruje i wzbudza kontrowersje niemalże od samego początku, kiedy to napisał o niej Platon. Poszukiwacze zaginionej cywilizacji Atlantydy dopatrywali się jej śladów niemalże w każdym miejscu na świecie. Inni nawet rozszerzali te poszukiwania na przestrzeń kosmiczną. Jednak Robert Sarmast odkrył, iż siedziba zaginionej cywilizacji musiała znajdować się gdzieś w okolicach dzisiejszego Cypru. Czy ma rację?

„Atlantyda” to niezwykłe słowo, wywodzące się z tłumaczenia egipskiego słowa „keftiu” na grekę. Samo keftiu oznacza właśnie świat Atlantów, jak twierdził piszący o nim Platon. Choć zarówno nazwa, jak i cała historia są unikatowe, poszukiwanie Atlantydy sprawia wiele trudności.
...

http://wolnemedia.net/?p=5601
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 14, 2009, 17:56:56 »

ja myślę że najlepszym tropem jest Kreta - wtedy najlepiej rozwinięta cywilizacja w regionie

a sam Platon wspominał o słupach Heraklesa - czyli musiałaby się znajdować za Gibraltarem
Zapisane
Betti
Gość
« Odpowiedz #2 : Październik 18, 2009, 14:13:35 »

Moze jednak warto ogladac Discowery,mozna dowiedziec sie ciekawych rzeczy
,ale nie tylko tu:
U wybrzeży Francji pojawiła się tajemnicza wyspa
http://fakty.interia.pl/ciekawostki/news/u-wybrzezy-francji-pojawila-sie-tajemnicza-wyspa,1383748
 moze zaczyna powoli wylaniac sie atlantyda?
Zapisane
Torton
Gość
« Odpowiedz #3 : Październik 18, 2009, 14:19:13 »

Betti to normalne. Ruchy płyt tektonicznych tworzą nowe lądy i góry.
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #4 : Październik 18, 2009, 14:31:31 »

Cytat: Dariusz
Atlantyda = Cypr?
Atlantyda = Cypr?
Hej, mam dziwny i ciekawy trop, który wbrew innym tropom mniej dziwnym.. mógłby tam faktycznie doprowadzić.
Ale nie będę na razie o tym pisał.
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Październik 18, 2009, 15:20:30 »

PCHI Uśmiech tylko nie trzymaj nas długo w niepewności,bo jestem  ogromnie ciekawa tego tropu Uśmiech Kiedy po raz pierwszy usłyszałam o Atlantydzie ,od razu umiejscowiłam ją między Wyspami Brytyjskimi a Grenlandią.Nie pytajcie dlaczego bo sama nie wiem Z politowaniem Jakoś tak w moich myslach (głowie) tam ją zobaczyłam. Chichot
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2009, 16:00:35 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Torton
Gość
« Odpowiedz #6 : Październik 18, 2009, 15:56:21 »

Cytat: Dariusz
Atlantyda = Cypr?
Atlantyda = Cypr?
Hej, mam dziwny i ciekawy trop, który wbrew innym tropom mniej dziwnym.. mógłby tam faktycznie doprowadzić.
Ale nie będę na razie o tym pisał.

Wiem ale nie powiem...
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #7 : Październik 18, 2009, 20:02:20 »

Hej, mam dziwny i ciekawy trop, który wbrew innym tropom mniej dziwnym.. mógłby tam faktycznie doprowadzić.
Ale nie będę na razie o tym pisał.
Przecież właśnie napisałeś. Skoro nie zamierzasz teraz o tym pisać to po co to robisz?
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #8 : Październik 18, 2009, 20:51:41 »

Cytat: chanell
tylko nie trzymaj nas długo w niepewności, bo jestem  ogromnie ciekawa tego tropu
trop dotyczy rozwinięcia wątku  z Cyprem.

Cytuj
Przecież właśnie napisałeś. Skoro nie zamierzasz teraz o tym pisać to po co to robisz?
Napisałem tag. Dalej rozwijał tu nie będę.
Po to, zeby nie zapomnieć, bo informacja przyszła w trakcie czytania start-topa Dariusza.

Ale trzeba trochę pokopać i skonfrontować z wiedzą, której nie mam jeszcze.

Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Październik 18, 2009, 22:23:18 »

PCHI Uśmiech A mnie się wydaje że za mało tam miejsca,w sensie że morze Śródziemne jest płytkie i dosyć wąskie.Skoro Atlantyda miała byc kontynentem to według mnie musiała być większa niż wyspy na M.Śródziemnym.Wyobrażam ją sobie prznajmiej tej wielkości co Australia.Pewnie się mylę i zaznaczam że to tylko moje zdanie.Słyszałam też kiedyś w programie na Discovery,że naukowcy-badacze umieszczają ją niedaleko wybrzeży Indii ,na Oceanie Indyjskim.Chodzi mi tez po głowie myśl że mogłabyć u wybrzeży Afryki i jej pozostałością są wyspy Kanaryjskie,a słynne Słupy Heraklesa,to Cieślina Gibraltalska.Co o tym sądzisz ?
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Thotal
Gość
« Odpowiedz #10 : Październik 19, 2009, 00:09:29 »

Jestem fanem Edgara Cayce'go, uważa on, że Atlantyda "zatopiła" się w rejonie wysp Bimini, niedaleko "trójkąta Bermudzkiego", czyli na wschód od Florydy. Na Atlantyku, jak sama nazwa wskazuje, powinien znaleźć się kraj pochłonięty przez ocean.
Ostatnio znaleziono na tamtejszym dnie oceanu wiele geometrycznych, nie uformowanych przez naturę kształtów, tworzących formy urbanistycznych rozwiązań. Wielu naukowców zaangażowało się odkrywanie prawdy....i pewnie kiedyś dotrrzemy Uśmiech


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Październik 19, 2009, 00:19:44 »

Thotal Uśmiech Teraz mi przypomniaeś że tam też jej szukali.Ciekawe czy ta wizja się sprawdzi ? Rejon Trójkąta Bermudzkiego też ma swoje tajemnice.  Przyszła mi teraz pewna mysl do głowy.Przecież Wyspy Kanaryjskie są w prostej linii do T.Bermudzkiego,może Atlantyda rozciągała się właśnie pomiędzy nimi.Zauważ z jednej strony Wyspy Kanaryjskie  i z drugiej Wyspy Karaibskie.To ma sens ! co o tym sądzisz ?
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Thotal
Gość
« Odpowiedz #12 : Październik 19, 2009, 01:04:21 »

Ja nie sadzę, ja czuję że to TAM Uśmiech


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #13 : Październik 19, 2009, 08:18:56 »

Wyspy kanaryjskie sa pochodzenia wulkanicznego. Ostatnie erupcje miały miejsce całkiem niedawno.
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #14 : Październik 19, 2009, 14:13:20 »

Cytat: thotal
Jestem fanem Edgara Cayce'go, uważa on, że Atlantyda "zatopiła" się w rejonie wysp Bimini, niedaleko "trójkąta Bermudzkiego", czyli na wschód od Florydy. Na Atlantyku, jak sama nazwa wskazuje, powinien znaleźć się kraj pochłonięty przez ocean.
Ostatnio znaleziono na tamtejszym dnie oceanu wiele geometrycznych, nie uformowanych przez naturę kształtów, tworzących formy urbanistycznych rozwiązań. Wielu naukowców zaangażowało się odkrywanie prawdy

No własnie. Przecież to już niemal naukowo potwierdzone. Więc jeśli ktoś szuka ruin jednego z dawny mist-siedzib atlantydów, to właściwie jest w domu.

Minatomiast chodziło o pewien ciekawy trop związany z funkcją atlantydów i ich działalnością. tyle tu.
Zapisane
komandos040
Gość
« Odpowiedz #15 : Październik 19, 2009, 16:31:16 »

Musiało to miasto, lub wiele takich "latających miast" , przemieszczać się to tu, to tam.
Więc i z tąd takie zapiski Platona.

Wyspy kanaryjskie sa pochodzenia wulkanicznego. Ostatnie erupcje miały miejsce całkiem niedawno.
Tak Artq'u a dokładnie ostatnio na topie jest synek Krakatoe.

Pozdrawiam. Cool
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2009, 16:34:20 wysłane przez komandos040 » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #16 : Wrzesień 07, 2010, 20:39:48 »

W jednym z wątków >PHIRIOORI< podał bardzo ciekawy link, który pozwoliłem sobie tu zamieścić:

Cytat: PHIOORI
Genisis First Book of Revelations; Isis Book
<a href="http://www.youtube.com/v/ClbEbSVszYM?fs=1&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/ClbEbSVszYM?fs=1&amp;amp;hl=pl_PL</a>

wyskalowane promienie Atlantydy

Ja dodam tylko, co obrazuje(obraza) menora:
Man-O-Ra [Men-O-Ra] ..czyli Człowiek-Kręgu-Słońca

Dzięki >PHI<, wybacz małą modyfikację.  Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #17 : Wrzesień 08, 2010, 06:41:10 »

Tak , czlowiek w kregu slonca , ale tez czlowiek osiagajacy zlote cialo , czyli oswiecenie i transformacje subatomowa....


Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane