Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 09, 2024, 21:00:12


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Masz coś do mnie?!  (Przeczytany 191009 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mobius
Gość
« Odpowiedz #600 : Październik 25, 2009, 19:38:04 »

Mylisz się komandos040,tak na prawdę to Ty jesteś moim idolem  Duży uśmiech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #601 : Październik 25, 2009, 19:38:23 »

Aby było jasne, moderatorzy mają możliwość przyznawania punktów.
Amnestia już zakończona, wszyscy którzy mieli minusy, zostali ich pozbawieni (jeśli coś przeoczyłem, to oczywiście naprawię), natomiast nowe punkty nie będa usuwane.
Póki co regulamin obowiązuje, czy komuś się to podoba, czy nie.


===========================================================

A może zrobimy ankietę pt." kto jest za , a kto przeciw - bycia przez "panią panterę" -moderatorem?  Uśmiech
Pozdrawiam. Duży uśmiech

Takiej ankiety nie poczynimy z bardzo prostego powodu, Janeth jest bardzo dobrym modem. Pomimo iż w poglądach bardzo się różnimy (ja jestem zwolennikiem PCH, ona zaś sceptykiem), to ze swojej funkcji wywiązuje się bardzo dobrze.

Amen.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2009, 22:06:29 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
kamil771
Gość
« Odpowiedz #602 : Październik 25, 2009, 20:01:43 »

Zatrute strzały które wystrzeliła w moim kierunku "żądna krwi bestia" ominęły mnie i nie zrobiły mi żadnej krzywdy. Żadne ciosy nie są w stanie spowodować abym zaprzestał obrony poglądów które uważam za słuszne,żadne ciosy nie zachwieją moją wiarą,ideałami i wartościami którym staram się być wierny.
Nie poddam się nawet jeśli bestia będzie tuz za mną i wyciągnie  ku mnie swoje szpony by zadać ostateczne uderzenie.
 771"
Zapisane
Linda
Gość
« Odpowiedz #603 : Październik 25, 2009, 20:15:37 »

 Chichot

Hahaha...Kamil prosze daj adres swojego dilera ..ja tez chce miec taki odlot Chichot Chichot Chichot
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #604 : Październik 25, 2009, 20:25:31 »

Kamil możesz głosić swoje poglądy i ich bronić, byle przy użyciu minimum kultury.
Mylisz się również mówiąc, że słowa Janneth nie robią na Tobie wrażenia - robią i to wielkie co widać po Twoich reakcjach.

A za wulgarne wyzwiska pod obojętnie jakim użytkownikiem powinni Ciebie szybko usadzić. A postawa w której wypisujesz kreski a potem usiłujesz się bawić w ciuciubabkę jest żałosna. Nie podlega dyskusji, że miałeś zamiar obrazić forumowicza i za taką postawę tez należy się ostrzeżenie.
Zapisane
kamil771
Gość
« Odpowiedz #605 : Październik 25, 2009, 21:48:01 »

Mylisz się również mówiąc, że słowa Janneth nie robią na Tobie wrażenia - robią i to wielkie co widać po Twoich reakcjach.

Dziwisz się?


A za wulgarne wyzwiska pod obojętnie jakim użytkownikiem powinni Ciebie szybko usadzić.

Wskaż mi DOKŁADNIE w którym miejscu użyłem wulgarnych słów pod adresem kogokolwiek na forum.
Chyba,ze dla Ciebie "hiena" , "bestia" , i "czarna pantera" są określeniami wulgarnymi.
Według mnie skrajnym wulgaryzmem popisała się.....Janneth,która jeśli ma jakieś zasady powinna odjąć sobie -1pf.
Przypomnę-Nie uraziło by Cię nazwanie kurwą?

A takie słowa nigdy z moich ust nie zostały wypowiedziane.

Osądźcie mnie i wydajcie wyrok jeżeli chcecie.

Wyrok został już wydany, dostałeś ujemne pf-y. Napisałeś, że jestem zerem, hieną, że jestem skończona, że Cię jeszcze popamiętam i mam się spodziewać "huraganu w odwecie". Każdy może zajrzeć do tematu o aborcji, a jego zakończenia dopatrzeć się w śmietniku. I to byłoby na tyle. Na przyszłość zamiast płakać nad rozlanym mlekiem, zastanów się nad tym, co zamierzasz napisać. OBOJĘTNE POD CZYIM ADRESEM. Janneth.



Twoje dwa posty scaliłam, oszczędziłbyś mi pracy, gdybyś nauczył się modyfikować wysłaną wiadomość zamiast pisać jedną po drugiej. To jest treść drugiej: (swoją drogą niczego Cię nie nauczyły te dwa ujemne punkty. Pracuj dalej, a najlepszy z przewidzianych przeze mnie scenariuszy się spełni) Janneth
Wyroku wydanego przez Ciebie nie przyjmuję do wiadomości,bo jesteś dla mnie tak jak w tej piosence
http://www.youtube.com/watch?v=CwoI1jBlmx4


« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2009, 22:12:59 wysłane przez janneth » Zapisane
zigrin
Gość
« Odpowiedz #606 : Październik 25, 2009, 22:20:14 »

Chciałem oddać głos za nie likwidowaniem tego tematu (czyli na NIE), ale w ogóle nie da się zagłosować !
Jest tylko pytanie, oraz słowa TAK, NIE – bez jakiejkolwiek możliwości klikania w ich obszarze !
Czy inni też tak mają ?

Uważam, że niezależnie nawet od wyników głosowania, więcej argumentów przemawia za istnieniem tego tematu – nikt przecież nie musi tu wchodzić. Jeśli „pranie wszelkich brudów” przenieślibyśmy wyłącznie na PW,  to spowodowałoby tylko bardziej napiętą sytuację. Byłoby to spowodowane przez brak jakiejkolwiek cenzury i świadków na PW. Spowodowałoby to również większe zaśmiecanie wszystkich tematów próbami demaskowania i upublicznienia czyjejś nieuczciwości. No i samo upublicznienie sporu w odpowiednim miejscu, daje szansę nie tylko na większy porządek, ale nawet na pomoc innych forumowiczów w rozwiązaniu sporu. Niebagatelną rolę spełnia też przestroga dla innych…

Najlepiej uczymy się na błędach. Szczęśliwy ten, który nie musi się uczyć na swoich błędach…

Apeluję i proszę o większą kulturę (tu także !).

Pozdrawiam
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #607 : Październik 25, 2009, 22:21:16 »

Chciałem oddać głos za nie likwidowaniem tego tematu (czyli na NIE), ale w ogóle nie da się zagłosować !
Jest tylko pytanie, oraz słowa TAK, NIE – bez jakiejkolwiek możliwości klikania w ich obszarze !
Czy inni też tak mają ?


Aby zagłosować musisz być aktualnie zalogowany ;P
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #608 : Październik 25, 2009, 22:25:40 »

Aby zagłosować musisz być aktualnie zalogowany ;P

Tak, wyniki ankiety są widoczne tylko dla tych, którzy oddadzą głos, a oddać głos może tylko zarejestrowany użytkownik.


EDIT:
Chanell i Thotal, mówiliście, że chcecie zmienić głos. Sprawdźcie, czy możecie. Zmieniłam w opcjach.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2009, 22:31:33 wysłane przez janneth » Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
zigrin
Gość
« Odpowiedz #609 : Październik 25, 2009, 22:27:01 »

Chciałem oddać głos za nie likwidowaniem tego tematu (czyli na NIE), ale w ogóle nie da się zagłosować !
Jest tylko pytanie, oraz słowa TAK, NIE – bez jakiejkolwiek możliwości klikania w ich obszarze !
Czy inni też tak mają ?


Aby zagłosować musisz być aktualnie zalogowany ;P

Wiem ! Próbowałem się nawet logować kilka razy i cały czas to samo… !

P.S. Mam przeglądarkę IE 8
Zapisane
Dry007
Gość
« Odpowiedz #610 : Październik 25, 2009, 22:31:43 »

Jestem za tym aby temat pozostał.

Jeśli ktoś chce kogoś skrzywdzić "słowem" i tak to zrobi, temat nie wpłynie na jego decyzję.

pzd Maciej
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #611 : Październik 25, 2009, 22:32:33 »

Hmmm... nie wiem - ja mam mozillę i wszystko działa ok... nie mogę sprawdzić na innych przeglądarkach bo już oddałem głos
Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #612 : Październik 25, 2009, 22:42:13 »

Hola, hola! Wracam sobie do domu po niedzieli i co tu widzę? Skrajny brak  sprawiedliwości, stronniczność, nadużycie.
Ptak
został brutalnie oskarżony i zniesławiony.

Znam Ptaka prywatnie. Zbyt blisko mnie mieszka, abym nie wiedział, że przypisanie mu cech przez Janneth jest zwyczajnym oszczerstwem i pomówieniem, ja też tu byłem schizofrenikiem i czym tylko się da! Otóż,  Ptak ani razu nie wziął żadnej z krytyk do siebie. Cały czas wraz ze mną zaśmiewał się z wszelkich kalumni. Bo, tylko tak można do tego podejść. Są jednak granice kopania, a ja nie zamierzam się przyglądać jak ktoś kopie bliźniego "niezasłużonego".

Jaka tu zawiść ze strony Ptaka?  Ma On za dużą mądrość i dystans do takich rozgrywek. Już wcześniej był atakowany personalnie w brutalny sposób. Zarzuty Kamila przeciwko groźnej pumie, to zaledwie maleńki bumerang. Ptak , a także inni o odmiennych poglądach absolutnie nie zasługują sobie na taką wolnoamerykankę. Bo, mocne padały posty pod Jego adresem. I nie tylko...

Poszukam, jak tylko znajdę czas. I udowodnię, że przekroczone zostały wszelkie zasady dobrego współistnienia. Jednakże władzy wszystko wolno!
I posty te objęte zostały przedziwnym milczeniem i pobłażaniem, podobnie jak określenie MORY:

"W jaki sposób zasłużyć? Wylizać Dupę Kolibrowi? "

A ja tu jestem koliberek!!!  Duży uśmiech


Proszę o wyjaśnienie, czy to zachowanie jest zgodne z regulaminem? Mnie to osobiscie dynda, ale jak to się ma to walki  o tutejszą przyzwoitość? Jednym wolno, a  drugim k....a nie? I nie dziwię się, że się cisną młodym na usta różne określenia. Są granice fałszu i despotyzmu. Kamil w tym procesie jest ucieleśnieniem kropli, która przelała czarę goryczy i jako jedyny ma odwagę nie wchodzenia władzy w dupę!!! Po tym, co tu doświadczyłem, myślę, że mnie też teraz o wiele więcej wolno!!!  

Znakomita lekcja!!!


A ponoć władza ma nie tylko karać, ale przede wszystkim chronić i bronić A kto obronił Kamila ( gdyż Mora do Kamila tak napisał) i moją cześć na ten przykład? I cześć forum?


Koliberek Bardzo Wypaczony Zły  (ale to jak widać, dopiero początek )

 Zły
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2009, 11:31:11 wysłane przez koliberek33 » Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #613 : Październik 25, 2009, 22:57:41 »

Chcę tak nieśmiało zauważyć ze na czerwono powinien pisać tylko administrator i moderatorzy a tu się robi kolorowa samowolka.Jesli chcecie uwidocznić swoją wypowiedź to prosze pogrubić litery lub pisać innymi kolorami.
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
zigrin
Gość
« Odpowiedz #614 : Październik 25, 2009, 23:00:31 »

Miałem już instalować inną przeglądarkę, ale jeszcze raz postanowiłem spróbować i udało się.
Nie wiem jak się to odblokowało, ale... jeden problem z głowy...  Mrugnięcie
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #615 : Październik 25, 2009, 23:10:13 »

I co Koliberku? Myślisz, że powinno się temat pozostawić w tym miejscu jak jest, mimo że post wyżej piszesz o tym, jak wiele tu się krzywd użytkownikom (nie tylko Ptakowi - jak wspomniałaś) robi? Mimo, że ganisz coś, co jest czynione nagminnie właśnie tutaj, to nadal chcesz, by temat istniał i dawał solidny grunt do rozwoju zachowań przypominających awantury pijaków z knajpy na peryferiach? Sama potwierdzasz, że to zachowanie jest Ci obce, baaa - sprzeciwiasz się jemu, a jednak publiczne przyzwolenie w imię wolności słowa dać trzeba.
To forum w zapisie regulaminu podkreśla, że nie ma nic do czynienia z demokracją.
Władzę ma tu administrator - Dariusz. I jeżeli zachowanie moje, Twoje bądź kogokolwiek innego będzie mu się nie podobać, to karę wymierzyć ma święte prawo. Takie są jego możliwości i tak mówi regulamin, na który zgodę sama wyraziłaś rejestrując się tutaj. Zasady są po to, by ich przestrzegać, nie łamać.
Kompletnie chorą (choć może wyróżniającą to forum) cechą jest właśnie istnienie wątku, który w całym swoim merytorycznym znaczeniu łamie zasady regulaminu, które zostały przez wszystkich nas zaakceptowane. Kto wie, może gdyby w regulaminie była notka o tym, że jest możliwość bezkresnego ubliżania innym, to lwia część ludzi by się tu nawet nie zarejestrowała. I kto wie, czy nie jest tak, że mamy tak niską ilość zarejestrowanych userów właśnie dlatego, że nikt nie chce się wypowiadać publicznie, bo zwyczajnie boi się bezkarności zaprawionych w boju ptaków i innych użytkowników. To forum traci swoją wartość przez ten temat, przez istnienie ludzi którzy wiedzą że na polu bitwy są kompletnie bezkarni i wreszcie traci też przez to, że władza, której oni się tak sprzeciwiają pozwala im na więcej niż mogłaby sobie faktycznie pozwolić. Dopuściliśmy tu do samowolki, dostaliśmy od administracji szerokie pole do popisu, wolność o jakiej tak obszernie się wypowiadamy. Bany? A ktoś pamięta czyjś oprócz sławnego bana Kapłana? Ostrzeżenia? A który mod ma na tyle odwagi, by na forum sławiącym szeroko pojętą wolność wyboru, dawać komuś ostrzeżenie! Ile razy to się już nie stało, tyle razy były skargi i lamenty. Jednak i tacy modowie się zdarzali w historii forum, którzy dawali. Hans Olo - on by już na moim miejscu nie polemizował, twardy jak skała, pewny gruntu... Gdy był częściej na forum, był porządek. Spokoju nie było - i nie będzie spokoju dopóki ludzie nie nauczą się przyjmować konsekwencji swoich czynów.

Mieliśmy naprawdę dużo już wolności tutaj. Te 25 stron dobitnie o tym świadczy. Może nie oznaczałoby to naszej kompletnej degradacji duchowej, gdyby nie fakt, że jest to jeden z najczęściej odwiedzanych tematów.
Możemy go zostawić. Będziemy co kilka dni żreć się jak stare psy na jednym podwórku o kawałek kości jak do tej pory.
Możemy poświęcać większość naszego cennego czasu na awantury, kłótnie i odpychające pyskówki.

Możemy jednak też zmienić tok naszego rozumowania, zacząć dostrzegać nie to, co dzieli a to co łączy.
A różnice między nami nie muszą świadczyć przecież o tym, że jedni są gorsi a inni lepsi. Ona mogą pokazywać złożoność naszej natury, w niektórych twórczych rozmowach mogą być nawet krokiem do odkryć, znajdywania rozwiązań dla różnych problemów. Czemu poświęcamy czas na ten temat w ogóle?

Na drugim rozwiązaniu zyska całe forum. Temat zamkniemy, może na początku łatwo nie będzie. Naleciałości będą dawać znać o sobie i będziemy upuszczać jadu co jakiś czas robiąc bałagan gdzie popadnie. Ale może wystarczy trochę czasu, żeby nauczyć się żyć obok siebie nie wadząc nawzajem. Naprawdę można by bardziej twórczo spędzić czas tutaj. Kiedyś tak było, ja pamiętam momenty, kiedy na forum przychodziło się po prostu porozmawiać. Do tej pory jest tutaj masa osób, które w tym celu odwiedzają to miejsce. Ta liczba mogłaby się zwiększyć, moglibyśmy mieć więcej aktywnych userów, gdybyśmy potrafili ograniczyć się w przepychankach naszego ego...

 
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #616 : Październik 25, 2009, 23:15:05 »

Channel, dzięki. :)To cenna UWAGA. Już poprawiam!
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #617 : Październik 25, 2009, 23:19:49 »

Aby zagłosować musisz być aktualnie zalogowany ;P

Tak, wyniki ankiety są widoczne tylko dla tych, którzy oddadzą głos, a oddać głos może tylko zarejestrowany użytkownik.


EDIT:
Chanell i Thotal, mówiliście, że chcecie zmienić głos. Sprawdźcie, czy możecie. Zmieniłam w opcjach.
Tak da się Uśmiech dzięki Uśmiech
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #618 : Październik 25, 2009, 23:30:57 »

Mora vel Tornton:
"W jaki sposób zasłużyć? Wylizać Dupę (...)" -

CośCośCośCośCośCośCośCośCośCośCośCośCośCośCośCośCośCośCoś??
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2009, 23:32:35 wysłane przez koliberek33 » Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #619 : Październik 25, 2009, 23:32:32 »

"W jaki sposób zasłużyć? Wylizać Dupę (...)" - Mora

CośCośCośCośCośCośCośCośCośCośCośCośCośCośCośCośCośCośCoś
 
Mora tak napisał Coś
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #620 : Październik 25, 2009, 23:33:11 »

Tak, Mora tak napisał!

Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #621 : Październik 26, 2009, 00:15:43 »

Koliberku, daj spokój, szkoda Twojej energii. Nie czuję się zniesławiona, bo zarzuty Janneth są tylko jej projekcją i to ona wystawia sobie świadectwo. Najgorsze, że czyni to jako moderator.
Nie na darmo mówi się, że władza uderza do głowy i odkrywa prawdziwe oblicze tych, którzy się nią zachłystują oraz używają jako argumentu siłowego. A niestety, niektórzy tak czynią. Przydałyby się niektórym modom okulary, oraz trochę samokrytycyzmu. Nie wspomnę już o takich cechach jak poczucie sprawiedliwości, czy zwykłej przyzwoitości. 

Ech, idę spać, dobranoc.  Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2009, 00:37:48 wysłane przez ptak » Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #622 : Październik 26, 2009, 00:42:36 »

Projekcja, projekcją....pal ją licho! Zareagowałem, bo chodzi mi tu o ZASADY.  Osobiste odniesienia nie haczą mnie, bym się przejmował i tracił przez to energię.

Chciałbym jednak jutro spojrzeć sobie spokojnie w lustro, więc napisałem, co napisałem. Bez zbędych uogólnień, co do Władzy jako takiej. W tym akurat procesie mocno wybił konflikt Janneth - Kamil, wcześniej Mora, jako prowokator całego zdarzenia. I fakt ten unaocznił szereg nieprawidłowości. Na to chciałem zwrócić szczególną uwagę.

Zwracałem, oczywiście wcześniej, ale bezskutecznie. Teraz także  nie było  żadnego adekwatnego wyjaśnienia odnośnie treści zawartej w moim poście, wywarł on raczej odwrotny skutek. Ale jeśli ktoś lubi na złość mamie odmrozić sobie uszy, to jego wybór, mnie już  nic do tego. Swoje stanowisko przedstawiłem nadto jasno i wyczerpująco. I jeśli np. niejaki Ptak przekroczy Zasady, to też będę nieubłagany!


Z serdecznym pozdrowieniem. Uśmiech

koliberek33
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2009, 11:10:13 wysłane przez koliberek33 » Zapisane
Silver
Gość
« Odpowiedz #623 : Październik 26, 2009, 01:00:03 »


 Swoje stanowisko przedstawiłem nadto jasno i wyczerpująco. I jeśli np. niejaki Ptak przekroczy Zasady, to też będę nieubłagany!


Zasady.Och te zasady!
Koliberku nie daj się i Ty ponieść.Ja rozumiem, że to lub tamto Nas drażni.
Ale zadajmy sobie pytanie dlaczego ?
Jest ku temu wiele powodów, a nie jeden.
Ale jeden z powodów jest taki, że przyciągamy do siebie takich ludzi, takie zdarzenia i sytucje, które odzwierciedlają mniej lub bardziej nasze wewnętrzne stłumione emocje ( emocje krzywd, nieakceptacji, poczucia winy itd ..), po to, aby się im przyjrzeć i coś z nimi zrobić.
Dlatego ludzie wyrażają te różne emocje, ponieważ te treści nie mogą pozostawać w zamknięciu na zawsze , więc manifestują w taki lub inny sposób.

W związku z tym nie osądzajmy - ten to, ten tamto, bo to nie jest świadome.
Nie osądzajmy, ponieważ osądzanie to jest właśnie to co wcześniej pisałeś - tłumienie.

 Więc piszcie : Silver jest arogancki, jest nieuczciwy, jest ordynarny, wszczyna wojny na forach, zakłóca spokój, porządek, zasady, a  ''ja'' będę się temu życzliwie przyglądał. Będę się przyglądał, dlaczego to... ta wieść i przesłanie przychodzi do mnie i czego ona chce mnie nauczyć. Mrugnięcie
Więc nie będę domagał się żadnej sprawiedliwości, żadnej uczciwości, pięknych miłych i kolorowych słów wobec siebie, nie będe domagał się gratyfikacji.
Będę tylko domagał się świadomości, nie od kogoś innego, tylko wpierw od siebie samego.
Więc bądź wolny.A wolny oznacza wewnętrznie wolny, czyli w istocie świadomy.
Trochę mnie tym ostatnim swoim postem zawiodłeś.Miał być proces, a zaczynamy zmierzać ku jego uproszczeniu. Mrugnięcie

Więc bądź jak kwiat, który rozsyła swój aromat, jak ...... chmura, która opada deszczem. Uśmiech







« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2009, 01:23:59 wysłane przez Silver » Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #624 : Październik 26, 2009, 01:23:26 »

Silver, tu nie chodzi o to, że drażni. Cóż, nie udało mi się skraść procesu ( to, inaczej mówiąc: forma  świadomego zwierciadła). Ale jak sobie sprawię lepsze okulary, to łatwiej będzie mi na papier przelewać moje myśli. Narazie "'działa mi się  jak przez mgłę" Ta niedogodność poważnie zakłóca komunikację.

Silverze Uśmiech
, to oczywistości, co piszesz, ale w swoim zamierzeniu ciekawie prawisz i  pięknie do mnie przemawiasz. Nie chodzi  tu jednak o osądzanie. Ale o stwierdzenie jednoznaczne zaistniałego faktu. Stanąłem w obronie osób, które w moim mniemaniu nie zasłużyły na ataki. Taki precedens automatycznie zaświadcza o niesprawiedliwości, nadużyciu, etc... Miałem czas  poobserwować sobie wcześniej szereg zaistniałych tu konfliktów. To jedynie uwieńczenie moich obserwacji.  Stanąłem po stronie ofiary (oczywiście, to iluzoryczne ofiary, ale w tym kontekście jednak...); a wynikło to z wewnętrznego imperatywu. Niektórzy określają to jako moralność.


Nie można mylić zdecydowanej niezgody z oceną, z kolei zaś ocenę z rozróżnieniem. Można akceptować wszystko, ale nie wszystko aprobować. A to nie wynika  z oceny, lecz z długotrwałej obserwacji, doświadczenia uprzedniego, a w następstwie z umiejętności rozróżnienia.. I w tym miejscu zaczyna się wychodzenie poza proces...

Piszesz tak:  Więc piszcie : Silver jest arogancki, jest nieuczciwy, jest ordynarny, wszczyna wojny na forach, zakłóca spokój, porządek, zasady, a  ''ja'' będę się temu życzliwie przyglądał. Będę się przyglądał, dlaczego to... ta wieść i przesłanie przychodzi do mnie i czego ona chce mnie nauczyć.
Więc nie będę domagał się żadnej sprawiedliwości, żadnej uczciwości, pięknych miłych i kolorowych słów wobec siebie, nie będe domagał się gratyfikacji.


Chyba  mówimy o nieco innym postrzeganiu zjawiska "procesu". Jednak tylko "nieco". Jeśli natomiast jesteś niezachwianie przekonany o swojej mocy i neutralnym już umyśle, to możesz  kreować się na Chrystusa nawet. A także swobodnie praktykować taką postawę. ( to, oczywiście nie złośliwe.). Oby to tylko do końca współgrało  z Twoim Wnętrzem, i jeżeli masz wszystkie inne dualizmy czyli pośrednie etapy procesu za sobą (nie mówię oczywiście, że tak nie jest.), to wszystko jest jak należy.


Na mnie osobiście nie działają żadne z tych zarzutów, ani wszystkie inne poprzednio tu zaserwowane, jeśli już, to bardziej  bawią,  co nie znaczy absolutnie, że mam aprobować takie formy gwałtu na prawdzie, godności ludzkiej... Długo się leczyłem z masochizmu....i mam nadzieję, że na tyle efektywnie, by  dojść wreszcie do takich prostych wniosków. Bowiem, zintegrować mamy jedynie to, co nas drażni, upokarza, rani... Te fakty stanowią, iż jest to nasz osobisty proces; jeśli natomiast nie zachodzi takie zjawisko, to mamy inne zadanie w całej tej historii. Nie boimy się więc żadnych opinii, ani takich zdarzeń,; nie musimy zatem uciekać, ucinać łba hydrze, wylewać dziecka z kąpielą etc...... Zatem te dwa zjawiska należy umiejętnie oddzielić. I znaleźć w tym  swoje miejsce, lub też cel, albo jak niektórzy wolą górnolotnie - misję, czy też jeszcze inaczej mówiąc: zadanie do wykonania.

Nie można jednak sobie narzucić sztucznie takiej postawy, którą powyżej proponujesz, ale "wydoświadczyć" ją najpierw i ugruntować w sobie na zawsze. Bo, w przeciwnym razie, staje się to dla nas samych niebezpieczne, albo stanowi  pożywkę  dla fałszywych proroków, albo raczej dla "fałszywooproroctwa" bezpośrednio w nas.. Toteż z takimi ideami trzeba naprawdę bardzo ostrożnie się obchodzić.


Z mojej strony tyle ogólnych bardzo i powierzchownych dywagacji, ale pora bardzo już nocna..., dziękuję więc Tobie za piękny przekaz i życzę miłych, oraz radosnych snów. Uśmiech jak i wszystkim tutaj, łącznie z całą administracją.

Ps. Zacytowałeś zdanie ze słowem "nieubłagany"; jestem jednak przekonany, iż gdyby ktoś zabijał na Twoich oczach człowieka, to także byłbyś nieubłagany w jego obronie. A to obrona ZASAD ( mówię o Zasadach i Prawach Wszechświata), a nie naszego indywidualnego Widzimisię. Niestety, ale wciąż mają miejsce różne formy zabijania człowieka. Idei....

...reaguję więc na takie formy unicestwiania i na ten moment, najlepiej jak tylko potrafię. Uśmiech 2



koliberek33
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2009, 11:14:02 wysłane przez koliberek33 » Zapisane
Strony: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.306 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

gangds wkp dlawtajemniczonych animezywioly patologiczni