Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 14, 2024, 01:22:34


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: mistyczny numer 137  (Przeczytany 24603 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
east
Gość
« Odpowiedz #50 : Marzec 09, 2012, 10:00:35 »

Co człowiek to mistyka Mrugnięcie
Tak właśnie ma być. To jest czas zaistnienia wszelkich możliwości. Czas różnorodności, a nie jedynie słusznych koncepcji.
Zapisane
Lucyfer
Gość
« Odpowiedz #51 : Marzec 09, 2012, 11:45:42 »

Cytat: quetzalcoatl44
hm w tym modelu brakuje jednego kierunku przestrzeni musi byc wyjsce poza cube  Uśmiech

Obróć sześcianem 5 razy a wyjdziesz z "cuba" ze wszystkimi platońskimi bryłami Mrugnięcie

« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2012, 11:51:42 wysłane przez Lucyfer » Zapisane
Astre
Gość
« Odpowiedz #52 : Marzec 09, 2012, 18:22:51 »


Imputujesz, że algorytm "ja" (budujący a jakże, wznosi budynki, konstruuje komputery, auta , komórki itd ) , albo ogólniej - jakiś Algorytm - buduje świadomość.
Zgodzę sie z Tobą, że algorytmy konkretyzują formy, lecz kompletną pomyłką jest to, iż algorytm zarządza czymś tak podstawowym, jak świadomość. 

FAKT.
 Niezbyt precyzyjnie się niestety wyraziłem.
Chodziło mi oto, że algorytmy poprzez formy budują świadomość, a nie że bezpośrednio tworzą świadomość, czy zarządzają świadomością - co słusznie zauważyłeś.
Patrząc w pewien określony sposób można by powiedzieć, że wszystko jest algorytmem.
Ale, ... czy świadomość też jest algorytmem, to na ten temat nie posiadam zdania i nie chcę opowiadać głupot, więc tylko powiem, że nie mam pojęcia w jakie ramy ująć - świadomość.

Mistycy powiadali : świadomość nie jest tym, ani nie jest tamtym, nie jest taka, ani nie jest inna, nie posiada formy, kształtu i jest poza wszelkimi ograniczeniami.....
Na dzień dzisiejszy moje zdanie jest takie samo.
Stąd uciekam od opini, tudzież (naukowych), które chcą określić świadomość czym jest lub  w czym ona jest.
 
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2012, 18:24:58 wysłane przez Astre » Zapisane
barneyos


Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : Marzec 09, 2012, 21:42:40 »

"Otchłań nie je, nie pije
I nie daje mleka.
Co robi otchłań ?
Otchłań czeka. "




Cytat pochodzi z piosenki Stanisława Soyki i Czesława Mozila - Na cześć księdza Baki, ale sam tekst jest wierszem Czesława Miłosza.
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #54 : Marzec 10, 2012, 01:18:33 »

http://www.youtube.com/watch?v=7ivUam8F23Q
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #55 : Marzec 10, 2012, 11:55:38 »

Otchlan (czarna dziura) postrzegana z pozycji uzytkownika i obserwatora. Uzytkownik zblizajac sie do centrum bedzie odczuwal uplyw czasu normalnie, lecz zdarzenia beda akcelerowac, wszystko zacznie dzialac coraz szybciej. Zas obserwator bedzie widzial uzytkownika, ktory zwalnia (w czasie?), i az w koncu zatrzyma sie.
Nastapi effekt spaghettyzacji.
To wlasnie ten proces, ktory teraz zachodzi, stad przebudzenie, szkoda, ze tak pozno:), chyba ta wiedza dana nam na droge moze przyda sie w jakims innym wymiarze.
To tak jak na lozu smierci odznaczyc kogos Nagroda Nobla:)

//Probowalam wstawic zdjecie, ale juz wykluczylam jedna z metod, gdyz skrzynka na forum jest pelna, widocznie jedyne to faktycznie korzystanie z uprzejmosci innych serwerow//

Zapisane
Strony: 1 2 [3] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

underword valiance krolestwosurmenii teen-wolf wuss