Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 03, 2024, 19:34:09


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 [4] 5 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: PIRAMIDY EGIPSKIE  (Przeczytany 104726 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
poufne
Gość
« Odpowiedz #75 : Sierpień 10, 2010, 00:41:15 »

Poszukuje filmiku o piramidach, który kiedyś przewinął się przez forum a teraz ni widu ni słychu o nim. Uściślając filmik był o piramidach jako generatorach energii. Na filmie była mowa o:
- tunelach irygacyjnych jakie znajdowały się w pobliżu piramid
- bateriach zasilanych przez piramidy
- piramidzie jako generatorze energii.
- produkcji chyba discovery lub national geogr.

Bardzo zależy mi na tym żeby zobaczyć ten film jeszcze raz i wyciągnąć więcej szczegółów.
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #76 : Sierpień 10, 2010, 04:52:16 »

nie jestem pewien czy o to ci chodzi:
http://www.youtube.com/watch?v=1zbCSvPnwvw&feature=related
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #77 : Sierpień 23, 2010, 21:52:28 »

Poznamy tajemnicę piramidy? "Coś tam jest"

 

Przez cztery i pół tysiąca lat Wielka Piramida w Gizie budzi zachwyt i fascynuje, ale wciąż kryje w sobie tajemnice, które od wielu lat naukowcy starają się przeniknąć. Teraz jednak zespół robotyki z Leeds University, we współpracy z egipską Najwyższą Radą Starożytności, przygotowuje roboty, które mają zaspokoić ciekawość badaczy - podaje independent.co.uk.

Piramida Cheopsa, która została wzniesiona (według oficjalnej wersji) około 2560 roku p.n.e., to jedyny "cud starożytnego świata", który przetrwał do dziś. W jego sercu są dwa pokoje, znane jako Komora Królowej i Komora Króla. W 1872 roku w Komorze Królowej odkryto dwa korytarze, ale jak do tej pory nikomu nie udało się ustalić dokąd one prowadzą.

W 1992 roku za pomocą kamer próbowano rozwikłać, nurtującą naukowców od lat, tajemnicę. Kamera odsłoniła drzwi z wapienia z dwoma miedzianymi uchwytami. Po dziesięciu latach podjęto próbę przedostania się przez drzwi. Po przewierceniu się przez nie natrafiono jednak na... kolejne drzwi. Obecnie naukowcy wyślą robota, który będzie w stanie przewiercić się przez tę zaporę, aby zaspokoić ciekawość badaczy.

 - Drugie drzwi nie przypominają tych pierwszych. Wydaje się, że coś za nimi się znajduje - powiedział Dr Zahi Hawass, szef Rady Najwyższej, który jest odpowiedzialny za wyprawy do piramidy.

Pytanie "Co znajduje się za drugimi drzwiczkami" od lat nurtuje badaczy na całym świecie.  Jak ważne informacje starożytni budowniczowie piramid mogli tam ukryć ?

Według Egiptologów Wielka Piramida w Gizie została wybudowana ponad 4500 lat temu. Świat nauki odrzuca możliwość istnienia innych, starszych cywilizacji. Odrzucają bo nie wierzą, czy odrzucają bo się czegoś boją ? Fakt istnienia starszej cywilizacji zmusiłby naukowców do przepisania dziejów historii świata.

W 1872r. Waynman Dixon w południowym szybie komory królowej w Wielkiej Piramidzie znalazł trzy małe przedmioty - niestarannie obrobioną kamienną kulę, mały hak z metalu i kawałek drewna. Naukowcy uznali te przedmioty za oryginalne, pochodzące z czasów starożytności.  Archeologia stanęła w obliczu dowodów, które mogły całkowicie przekreślić wszystko to, co dotychczas twierdziła. Obecność żelaza dowodziła, że to nie Egipcjanie, a nieznana cywilizacja w czasach znacznie wcześniejszych zbudowała piramidy. Co więcej, kawałek drewna odkryty przez Dixonów pozwoliłby nam na datowanie piramid metodą radioaktywnego węgla C14 !  Dzięki czemu można by było określić datę powstania piramid… Niestety... przed końcem XIX wieku trzy małe przedmioty, być może najważniejsze odkrycie archeologiczne wszechczasów zaginęły z brytyjskich muzeów. Ludzkość straciła wielką szansę na poznanie prawdy o historii egipskich piramid.

Od wielu lat w Egipcie tuszowane są fakty aby uniemożliwić poznanie prawdy. Co stanie się, jeżeli za drugimi drzwiami w Wielkiej Piramidzie zostaną odkryte dowody potwierdzające istnienie innej cywilizacji ?  Czy poznamy prawdę  ? Czas pokaże…
- Materiał pochodzi z serwisu: onet.pl

http://www.czasnowejery.pl/
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #78 : Sierpień 23, 2010, 23:43:48 »

Byłem kiedyś - zupełnie przypadkowo - na spotkaniu Badaczy Pisma Świętego poświęconemu Wielkiej Piramidzie. Wykładowca dowodził, a był bardzo dobrze przygotowany do prelekcji, że ten monument jest oczywistym znakiem od Boga dla dzisiejszych pokoleń. Żaden zdrowo myślący człowiek współczesny nie powinien mieć wątpliwości, że ten blisko 150-metrowy gigant budowlany nie mógł zostać samodzielnie wybudowany przez człowieka epoki brązu! A tym samym powinniśmy go postrzegać, jako niezniszczalne przesłanie dla przyszłych pokoleń, potwierdzające ingerencję Pana przy jego budowie.

Zastanówcie się sami: jak ludzie poganiający bydło po ówczesnych pastwiskach i ścinający zboże zwykłym sierpem, mogli porwać się na budowę takiej skomplikowanej i gigantycznej budowli!? Nie wiem, czy pomógł im przy tym dziele Jahwe, czy Annunaki z Nibiru (jak twierdzi Zecharia Sitchin), ale nie wierzę, że zrobili to samodzielnie ówcześni Egipcjanie...

Stałem przed tym monumentem 5 lat temu i w tym roku również zamierzam zadrzeć głowę w spojrzeniu na wierzchołek Wielkiej Piramidy. Uwierzcie mi: tego nie mógł zbudować samodzielnie ówczesny człowiek!
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #79 : Sierpień 24, 2010, 05:07:06 »

http://oroasor.wordpress.com/project-cheopsa/
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #80 : Sierpień 24, 2010, 08:30:48 »

Krzysiu Uśmiech Zgadzam się z tobą

songo1970 dziekuję ci bardzo  Buziak
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
east
Gość
« Odpowiedz #81 : Sierpień 24, 2010, 10:58:39 »

cytat z arta od songo "
Cytuj
Z miasta[podziemnego] wyniesiono wielościenny obiekt krystaliczny rozmiarów piłki futbolowej, którego nadnaturalny charakter zaprezentowano niedawno na konferencji w Australii. Głęboko wewnątrz niego znajdują się hieroglify, które przewracają się powoli, jak kartki książki, kiedy zażąda się tego w myślach, bez względu na to, kto go trzyma. ten niesamowity przedmiot zawiera w sobie nieznaną technologię i został ostatnio przesłany do NASA w celu poddania go analizie.

Jak czytam takie opracowania to szlag mnie trafia. Czemu te wszystkie ważne odkrycia tak się utajnia ?
Wie tylko garstka, nieliczni, agendy rządowe .. cfaniaki.
Traktują ludzkość jak prywatny folwark, jak bydło, bateryjki do zasilania Systemu. Sądzą, że separując ludzkość od tych odkryć zachowają przewagę władzy i wiedzy. Na szczęście to iluzja, gdyż "bydło" się budzi. Odkrywa własną moc. Starożytne artefakty nie są nam tak na prawdę potrzebne .
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2010, 11:05:51 wysłane przez east » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #82 : Sierpień 24, 2010, 11:26:53 »

podejrzewam że artefaktów jest więcej tych znalezionych i nieodnalezionych, i są ważne dlatego tak się to ukrywa przed naszą cywilizacją.
Ci ludzie o których wspomniałeś east- z pewnością rozumieją wagę tych odkryć i wiedza która się w nich zawiera im po prostu zagraża- gdyż zburzy wiele mitów i dogmatów na których opiera się dzisiejszy świat,-
są one ważne jako źródło wiedzy, ale podmiotem zawsze jestesmy my-ludzie, reszta to droga do prawdy..

pozdr. Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2010, 11:27:46 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #83 : Sierpień 24, 2010, 12:40:37 »

Ja tez tak uwazam.
Bylam dwa razy w Egipcie. Patrzac na to wszystko co zostalo odkryte i obecnie pokazane ludziom , mowi jedno- ze te pozostalosci sa po
ogromnej kulturze i technice.
Zapisane
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #84 : Sierpień 27, 2010, 11:38:32 »

He he

tylko żeby się nie okazało, że każda piramida ma swojego Hawasa.

Ciekawi mnie, czy bośniackie piramidy też jakoś się łączą z naszą dzielną Ślężą, może nasi forumowi ślężańscy wymiatacze spróbowali sprawę "rozpykać". Anuż się znajdzie coś w historycznych zapisach i obrazach, co będzie można wyjaśnić bośniacką "odnogą", nie naciągając przy tym faktów oczywiście.

Ps.Artq - w Boścni i tak cieplej, niż gdzieś tam pod Wrocławiem  ;-)
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Kiara
Gość
« Odpowiedz #85 : Sierpień 28, 2010, 09:20:16 »

cytat z arta od songo "
Cytuj
Z miasta[podziemnego] wyniesiono wielościenny obiekt krystaliczny rozmiarów piłki futbolowej, którego nadnaturalny charakter zaprezentowano niedawno na konferencji w Australii. Głęboko wewnątrz niego znajdują się hieroglify, które przewracają się powoli, jak kartki książki, kiedy zażąda się tego w myślach, bez względu na to, kto go trzyma. ten niesamowity przedmiot zawiera w sobie nieznaną technologię i został ostatnio przesłany do NASA w celu poddania go analizie.

Jak czytam takie opracowania to szlag mnie trafia. Czemu te wszystkie ważne odkrycia tak się utajnia ?
Wie tylko garstka, nieliczni, agendy rządowe .. cfaniaki.
Traktują ludzkość jak prywatny folwark, jak bydło, bateryjki do zasilania Systemu. Sądzą, że separując ludzkość od tych odkryć zachowają przewagę władzy i wiedzy. Na szczęście to iluzja, gdyż "bydło" się budzi. Odkrywa własną moc. Starożytne artefakty nie są nam tak na prawdę potrzebne .


Jest to rodzaj ksiegi , hieroglify sa zapisem ale innym niz literowy sa to rodzaje symboli pod ktorymi kryje sie olbrzymia wieloaspektowa wiedza.
Niestety albo na szczescie stety zyje na ziemi tylko trzech ludzi ( trzy osoby) ktore potrafia ja odczytac.
Oni  sie nie spiesza z ujawnieniem siebie , a nikt inny nie jest w stanie ich odszukac bez ich zgody. I fajnie , na wszystko jest wlasciwy czas.

Symbole to cudowne sekrety czyta sie je zawsze podswiadomoscia , a nauka odczytu trwa przez wiele wcielen moi mili.

Trzecie oko to tylko skaner , co przez nie zobaczysz? To co ktos ze swiata duchowego zechce jako obraz zamanifestowac temu ciekawskiemu otwierajacemu swoj skaner .
Warto zrozumiec znaczenie slowa WIDZENIE DUCHOWE, bo nie jest to widzenie fizyczne przez skaner ( trzecie oko) to tylko taki gadzet dla niecierpliwych  ktorych mozna wodzic za nos podsylanymi holograficznymi obrazami , lub calymi filmami , ktore maja sie nijak do rzeczywistosci.

No coz? Wpojono ludziom tak duzo falszywych informacji ze teraz po dlugim czasie uznaja je za prawdziwe , i ani im sie sni je weryfikowac.

Technologia zastosowana w budowie tej kuli nie jest najnowsza w porownaniu do wspolczesnosci mozliwosci pozaziemskich cywilizacji.

Opowiadanie o tych wsplczesnych uzywanych na ziemi dzieki wspolpracy pewnych grup z cywilizacjami wywolalo by pukanie sie w czolo.
Tak wiec czasami lepiej milczec i poczekac az ludzka swiadomosc dojrzeje do przyjecia info , ktore wykracza poza mozliwosc akceptacji nawet tych ktorzy uwarzaja sie za rozwinietych duchowo z akceptacja nowinek.


Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2010, 09:20:42 wysłane przez Kiara » Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #86 : Sierpień 28, 2010, 09:27:47 »

Witaj Kiaruś   Buziak Chichot
Czy mogłabyś uchylić choć odrobinkę wiecej rąbka tej tajemnicy  Z politowaniem Kim są (mniej więcej) te trzy osoby ?? Przyznam że rozbudziłaś moją ciekawość  Z politowaniem
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Kiara
Gość
« Odpowiedz #87 : Sierpień 28, 2010, 09:34:55 »

Witaj Kiaruś   Buziak Chichot
Czy mogłabyś uchylić choć odrobinkę wiecej rąbka tej tajemnicy  Z politowaniem Kim są (mniej więcej) te trzy osoby ?? Przyznam że rozbudziłaś moją ciekawość  Z politowaniem


Witaj chanell
Niestety nie moge , moge powiedziec ze nikt z ekipy Cheopsa ani powiazanych z nimi ludzi.Nie moge o nich tez wiele opowiedziec. Na ziemi sa ( nie doslownie oni) od zawsze wiedze przekazuja ustnie jeden drugiemu , kontakty miedzy soba po za tym utrzymuja telepatycznie.
Dwoje z nich zna sie doskonale , trzecia osobe nadal sami poszukuja. Tyle moge powiedziec.
Trzeba czekac na wlasciwy czas , stanie sie

Kiara. Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2010, 09:35:18 wysłane przez Kiara » Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #88 : Sierpień 28, 2010, 09:41:18 »

Cytuj
moge powiedziec ze nikt z ekipy Cheopsa ani powiazanych z nimi ludzi


Nawet nie pomyslałam o nich, pierwsze skojarzenie miałam z Hawassem.Nie wiem czy to on ,ale broni dostepu do wiedzy ukrytej  w piramidach to pewne    Duży uśmiech Duży uśmiech