Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 02, 2024, 00:16:22


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Korporacje, Big Brother, NWO, czipowanie...  (Przeczytany 152798 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #150 : Lipiec 13, 2010, 12:46:06 »

Cytuj
Zapomnialem dodac jeszcze jedno, to ze zakladam sie z kimkolwiek o to ze link z PCh do forum usuneli przeze mnie. Nie wiem czy to dobra rzecz czy zla tylko musze powiedziec ze zachowanie na niskim poziomie. Nawet tu juz mi zaczynaja punkty odejmowac pod pretekstem ze pisze posty pod postami albo ze jeszcze pisze nie w odpowiednim temacie, no i oczywiscie ze wzgledu regulaminu

No nie...... bez urazy ,ale chyba sobie za bardzo pochlebiasz,jesteś tu dopiero zaledwie chwilkę na tym forum. Wydaje mi się ze to nie ty się do tego przczyniłeś,ale wiele innych osób .Zresztą to nie jest teraz ważne.
Mam dwa pytania:
-Kto twoim zdaniem i jak,wybudował wszystkie piramidy na Ziemi ? Podziel się z nami swoją wiedzą,skoro wiesz ,nie ukrywaj tego.
-Kto od wieków ( z naciskiem od ilu wieków )próbuje zniszczyć chrześcijaństwo?

Cytuj
i ze szykuje sie technologiczne sredniowiecze.

Jak narazie to ty nam tu wprowadziłeś średniowiecze,nie wiesz że wpajanie czegoś ludziom na siłe ,powoduje odwrotny skutek ? A ty nas usilujesz nawracać ,tylko nie wiadomo na jaką wiarę i drogę.Zaznaczam że jest to moje osobiste odczucie ,nie wiem jak myślą inni ,ale .......


« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2010, 14:17:18 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #151 : Lipiec 13, 2010, 13:47:00 »

Cytat: mani
Nie wiem czy to dobra rzecz czy zla tylko musze powiedziec ze zachowanie na niskim poziomie. Nawet tu juz mi zaczynaja punkty odejmowac pod pretekstem ze pisze posty pod postami albo ze jeszcze pisze nie w odpowiednim temacie, no i oczywiscie ze wzgledu regulaminu  Mrugnięcie Moge miec nawet -10, nie przeszkadza mi wcale. Wazne ze moge dalej pisac, w karty w koncu nie gram aby punkty nabijac czy pieniadze zgarniac  Duży uśmiech
Pozdrawiam.

No cóż, sam sobie stwarzasz problem. Wielokrotnie i nawet niektórzy osobiście pisali Ci jak i co z tymi postami robić, a Ty w zaparte robisz po swojemu i jeszcze masz pretensje. Polemizowałbym z tym niskim poziomem.  Mrugnięcie
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
mani
Gość
« Odpowiedz #152 : Lipiec 13, 2010, 14:49:45 »

Witam Cie Dariuszu.
Przeciez ja do nikogo nie mam zadnych pretensji. Czyzbys takze poczucie humoru wyzucil do smietnika? Dlatego uzywalem emotikonow, ze tego nie zrozumiales to mnie dziwi.
Pozdrawiam.


Witaj chanell.
Prosze bez pospiechu, na wszystko przyjdzie czas, w pospiechu mozna sie tylko zalatwic, za przeproszeniem. Niecierpliwosc jest zla na humor i powoduje stres. Nie martw sie, dowiesz sie tego wszystkiego, a czy uwierzysz to juz zalezy od Ciebie. Wiedz takze ze nikogo nie usiluje nawracac na cokolwiek. Ten ktory bedzie mial zrozumiec, zrozumie, a ze Ty jestes do mnie wrogo nastawiona nie znaczy ze kazdy tak bedzie postepowal. Dobrze ze zaznaczylas ze jest to Twoje osobiste odczucie, sadzi o tym ze jestes rozsadna.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2010, 15:03:16 wysłane przez mani » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #153 : Lipiec 13, 2010, 15:23:15 »

To mnie uspokoiłeś.  Duży uśmiech

I wracamy do tematu.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
east
Gość
« Odpowiedz #154 : Lipiec 13, 2010, 15:54:38 »

Spróbujmy, mani , porozmawiać merytorycznie

Cytuj
Musze Ci zadac jedno pytanie.
A zadałeś ich kilka Mrugnięcie, niech będzie ...

Cytuj
Czy naprawde myslisz ze oni to planowali od tysiecy lat po to aby to sie w pare lat rozpadlo?

"Oni" na pewno nie przewidzieli wszystkiego - na przykład wzrostu globalnej świadomości. Mogą jednak - i dalej to robią - próbować utrzymywać iluzję oddzielenia każdego człowieka od każdego innego. Nieświadomi tego, ze istniejemy w Polu Świadomości jak naczynia połączone nie będziemy mogli się skutecznie przeciwstawić tyranii NWO. Do niedawna tak rzeczywiście było, ale to się błyskawicznie zmienia. Moim zdaniem próg masy krytycznej już został przekroczony i lawina przemian jest już nie do zatrzymania. Pamiętaj, że lawina zaczyna się od jednej śnieżki .
A Ty dalej podtrzymujesz iluzję "ICH" starań poprzez własne deklaracje typu :
Cytuj
Ja osobiscie w to nie wierze ani sekundy. Przeciez oni maja ta swoja "Wiedze Tajemnicza" ktora uzywaja przeciwko nam od poczatku.

Na szczęście własnymi badaniami zaczynasz dostrzegać tej iluzje , bo piszesz :
Cytuj
Uczylem sie duzo na temat faraonow, i musze powiedziec ze to co nas uczono w szkolach bylo tylko po to aby nas zmylic i zboczyc z drogi "prawdy". A dzisiaj ta cala ich zfalszowana historia fascynuje mnostwo ludzi. Kiedy sie dowiedzialem z PCh jakim sposobem byly budowane piramidy to nie moglem swoim oczom uwierzyc ze ludzie moga innym ludziom takie kity wciskac.
Ale, że co ? Wiesz w jaki sposób zbudowano Piramidy i kiedy ? Skoro tak, to dziel się wiedzą, proszę.

Cytuj
Zaloze sie z Toba ze ten caly PCh jest w stu procentach zwjazany z illuminatami, czy jak im tam.
Możliwe, ale nie ma co się zakładać, bo żaden z nas nie zna odpowiedzi na 100%. Nie wiemy też kim tak na prawdę są tzw "Iluminaci".
Cytuj
I zaloze sie tez z Toba ze ten caly system nie padnie tak szybko jak kazdemu sie wydaje, i ze szykuje sie technologiczne sredniowiecze.
Oczywiste, że System nie padnie szybko. To ludzie szybko przejdą na kolejny poziom rozwoju - poziom chrystusowy, bym to tak określił. System  sam siebie po jakimś czasie wykończy. Nie zamierzam mu w tym pomagać, ani z nim walczyć, bo po co ?

Cytuj
I bedzie sto razy gorzej niz w tamtym sredniowieczu. Znalazlem jeszcze dwa linki ktore uwazam za pralki do mozgow, z opcja wirowania 
Uważaj na to, co przyciągasz do siebie. Jak zabrniesz za daleko to może być trudno się z tego wykaraskać, tzn "wywirować się " Mrugnięcie
Chodzi mi o to biadolenie i epatowanie się tym, że będzie gorzej.

Cytuj
Dlaczego Twoim zdaniem od wiekow probuja zniszczyc Chrzescijanizm? Czemu sobie z tym nie chca dac spokoju i walcza z nim? Jezeli Chrzescijanizm nie bylby dla nich przeszkoda to by sobie dawno dali z nim spokoj
Nie zastanowiło Cię to w jaki sposób tzw "Chrześcijanizm" ( mam na myśli Kościół rzymskokatolicki) wykończył herezję katarską ? Wycięli w pień ich wszystkich - w tym kobiety i dzieci. Czy to w jaki sposób ścigano gnostyków.
Może to byli właśnie owi prawdziwi Chrześcijanie? Wytępieni już dzisiaj. Możliwe, że całkowicie przejęto i przeinaczono idee chrześcijańskie, a co za tym idzie - zmanipulowano wierzących. Bo przecież Rzym cały czas trzyma za twarz pół świata . O jakich więc Chrześcijanach piszesz mani ?
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #155 : Lipiec 13, 2010, 20:34:19 »

Cytuj
Witaj chanell.
Prosze bez pospiechu, na wszystko przyjdzie czas, w pospiechu mozna sie tylko zalatwic, za przeproszeniem. Niecierpliwosc jest zla na humor i powoduje stres. Nie martw sie, dowiesz sie tego wszystkiego, a czy uwierzysz to juz zalezy od Ciebie. Wiedz takze ze nikogo nie usiluje nawracac na cokolwiek. Ten ktory bedzie mial zrozumiec, zrozumie, a ze Ty jestes do mnie wrogo nastawiona nie znaczy ze kazdy tak bedzie postepowal. Dobrze ze zaznaczylas ze jest to Twoje osobiste odczucie, sadzi o tym ze jestes rozsadna

Mani Chichot wcale nie jestem do ciebie wrogo nastawiona,przyznaję że czasem mnie totalnie irytujesz ,żle oceniasz innych ,żle oceniasz sytuację,poprostu wypowiadasz się na jakiś temat nie znając sprawy do końca i w dodatku nie słuchasz rad moderatorów,którzy wcale nie byli do ciebie  wrogo nastawieni. Poza tym jestem niesamowicie cierpliwa ,choć przyzanam że zżera mnie  ciekawość co do twojej wiedzy na temat  piramid.Przedstaw nam ją proszę.Jak się powiedziało  A ,to teraz trzeba powiedzieć B    Duży uśmiech Duży uśmiech

edit: Acha ! zapomniałam ci podziękować że nareszcie posłuchałeś naszych rad i napisałeś odpowiedzi do dwóch osób ( do Darka i do mnie) w jednym poście   Buziak Buziak  Chichot
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2010, 20:39:23 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #156 : Sierpień 20, 2010, 11:19:02 »

Koniec prywatności mieszkańców miast
Piątek, 20 sierpnia (06:33)
Skaner, który potrafi zidentyfikować 50 osób na minutę, skanując siatkówki ich oczu, zarejestruje, kto porusza się po meksykańskim mieście Leon. Urządzenia firmy Global Rainmakers Inc. pracują w czasie rzeczywistym.
Za 10 lat do systemu skanowania można będzie podłączyć całą populację Ziemi /gizmodo.pl

W Leon pojawi się wiele urządzeń. Największe skanery, EyeSwipe, identyfikują 50 osób na minutę, mniejsze: 15 - 30 osób. Skanery będą funkcjonować na stacjach kolejowych, przystankach autobusowych i w innych miejscach publicznych. Prześlą dane do centrali. Władze miasta i producenci sprzętu przekonują, że system poprawi bezpieczeństwo i zapobiegnie przestępstwom. Jeff Carter z Global Rainmakers nazywa skan siatkówki "szkarłatną literą", która np. utrudni skazanym za kradzieże wejście do sklepu.
Władze Leon już zaczęły program skanowania siatkówek oka miliona mieszkańców. Na pierwszy ogień poszli przestępcy. "Zwykli obywatele" mogą poddać się pobraniu skanu, na razie dobrowolnie. Carter uważa jednak, że za 10 lat do systemu można będzie podłączyć całą populację Ziemi.

Ten pan na pewno zarobiłby "systemie" krocie. Miejmy jednak nadzieję, że niewiele osób podziela jego wizję "bezpiecznego świata".

Anna Piwnicka
http://nt.interia.pl/gadzety/news/to-juz-koniec-prywatnosci,1520826
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
arteq
Gość
« Odpowiedz #157 : Sierpień 22, 2010, 21:09:01 »

Oczywiście, jak zwykle wszystko w imię podniesienia bezpieczeństwa i ogólnie dla naszego dobra... Już nie mogę słuchać podobnych bredni. Przecież tyle już wprowadzono "ulepszeń" dla naszego bezpieczeństwa i... jakoś nie jest coraz lepiej lecz gorzej.
Ciekawe dlaczego gdy słyszymy deklaracje rządzących w stylu "ludzie, chcemy Wam pomóc, pomóc w Waszych pieniądzach..." to dziwnie wszyscy łapią się kurczowo za kieszenie...

Ostatnio słyszałem, że symboliczna podwyżka o 1% VAT-u jest także dla naszego dobra i poprawy finansów... Skoro symboliczna - to po ją wprowadzać. No i niech ktoś mi wytłumaczy jakim cudem gdy zabiorą mi więcej pieniędzy [odejmowanie] to wynik po tej operacji będzie miał większą wartość niż przed nią?

Cuda, cuda na kiju...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2010, 21:10:26 wysłane przez arteq » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #158 : Sierpień 22, 2010, 21:14:52 »

>Arteq<, toż to wszystko dla naszego dobra!
Chcesz mieć drugą Grecję w Polsce?  Mrugnięcie Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Torton
Gość
« Odpowiedz #159 : Sierpień 31, 2010, 11:06:32 »

W półroczu 2011 roku będziemy mieli nowe dowody osobiste.
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #160 : Wrzesień 26, 2010, 08:22:58 »

Szwecja: koniec gotówki?- ucieczka od Ełro, czy może NWO kuchennymi drzwiami??
 
Być może Szwecja będzie pierwszym krajem na świecie, gdzie gotówkę całkowicie zastąpi płatność kartami. Chodzi o bezpieczeństwo.

Nie wykluczone, że Szwecja stanie się pierwszym krajem świata, gdzie w ogóle znikną płatności przy użyciu gotówki. Winne są napady na oddziały banków, których ofiarami są konwojenci oraz osoby odpowiedzialne za obsługę klienta.

Po serii napadów na kierowców sztokholmski zarząd transportu miejskiego wprowadził płatność za bilety jedynie kartami. Pomysł wycofania gotówki poparł bank centralny.
 
Anonimowe wydawanie swoich pieniędzy to jednak komfort, z którego trudno byłoby zrezygnować. Całkowita kontrola nad wydatkami obywateli nie wróży nic dobrego

W ostatniej dekadzie liczba transakcji bezgotówkowych wzrosła w Szwecji pięciokrotnie, a ich wartość - ośmiokrotnie. Widać więc, że Szwedzi dość ufnie podchodzą do plastikowych pieniędzy. Kraj jeszcze nie przystąpił do strefy euro, więc Szwedzki bank centralny może na własną rękę zrezygnować z emisji pieniędzy.

Przeciwnicy zniesienia płatności gotówką wysuwają argument, że płatność kartą zawsze pozostawia ślad i nie pozwala obywatelom na anonimowe wydawanie pieniędzy. Pomysł nie podoba się także żebrakom i artystom ulicznym. Ciekawe czemu.

A co Wy myślicie o pomyśle rezygnacji z gotówki? Gdzie wolelibyście płacić nadal realnymi banknotami i monetami?

Źródło: gazetaprawna.pl

============================

USA wzmocnią kontrolę internetu
Wtorek, 28 września (06:30)
Wiele wskazuje na to, że administracja Baracka Obamy pracuje wspólnie z agencjami takimi jak FBI i NSA (Agencja Bezpieczeństwa Narodowego) nad projektem ustawy mającej zagwarantować możliwość podsłuchiwania internetowych rozmów telefonicznych, zaszyfrowanych e-maili i wiadomości na czatach.

Amerykańskie władze chcą zyskać nowe uprawnienia w zakresie kontroli internetu /AFP

FBI szuka cyberprzestępcy
Według artykułu w dzienniku "The New York Times" dostawcy usług pozwalających wymieniać zaszyfrowane wiadomości zostaną zobowiązani do przedstawiania organom ścigania i służbom wywiadowczym podejrzanych komunikatów w postaci czystego tekstu. Zagraniczne firmy świadczące usługi na terenie USA będą musiały utrzymywać biura w Stanach Zjednoczonych, aby dało się prowadzić działania związane z podsłuchem i odszyfrowywaniem wiadomości. Oprogramowanie służące do nawiązywania łączności peer to peer (takie jak komunikatory internetowe) powinno się projektować tak, aby służby śledcze miały wgląd w transmitowane informacje.


Amerykańscy operatorzy klasycznych usług telekomunikacyjnych już od 1994 roku za sprawą ustawy CALEA (Communications Assistance for Law Enforcement Act) są zobligowani oddawać do dyspozycji organów bezpieczeństwa punkty/przyłącza służące do zakładania podsłuchów. Za Atlantykiem od lat toczy się - przeniesiony już na wokandę sądową - spór o to, czy taki obowiązek spada także na firmy oferujące usługi VoIP albo szerokopasmowe łącza internetowe.
 
 
W 2006 roku sąd apelacyjny w Waszyngtonie orzekł, że nowoczesne systemy wymiany danych również podlegają ustawie CALEA; tego samego zdania jest Federalna Komisja Łączności (Federal Communications Commission, FCC). Z kolei firmy telekomunikacyjne i organizacje broniące praw obywatelskich utrzymują, że istniejące regulacje wystarczają do sprawowania nadzoru nad wymianą informacji w sieci, a śledczy i służby zajmujące się ochroną państwa już teraz otrzymują wszystkie dane niezbędne do działania, więc nowe ustawy nie są konieczne.

W obliczu rosnącej popularności urządzeń pozwalających na prowadzenie zaszyfrowanej komunikacji e-mailowej (takich jak BlackBerry) oraz sieci społecznościowych (wraz z funkcjami czatowania) przedstawiciele agencji bezpieczeństwa uważają, że ich pozycja i zdolności operacyjne są coraz mniejsze; przy okazji przypominają, że tradycyjne metody podsłuchu tracą na znaczeniu w świecie, w którym coraz większa liczba osób komunikuje się za pomocą kanałów innych niż telefonia analogowa, cyfrowa albo komórkowa. W związku tym chcą oni otrzymać gwarancję, że operatorzy w każdym przypadku podporządkują się sądowym zgodom na podsłuch i przekażą organom ścigania wiadomości w postaci niezaszyfrowanej.

Planowana inicjatywa ustawodawcza, która powinna przybrać kształt aktu prawnego w przyszłym roku, zostanie ponoć przedstawiona Izbie Reprezentantów i Senatowi po listopadowych wyborach do Kongresu. Jeśli projekt naprawdę trafi do parlamentu, na nowo odżyją zadawnione spory między orędownikami ochrony danych, przedstawicielami biznesu internetowego i władzami. James Dempsey z organizacji CDT (Center for Democracy and Technology) ostrzega, że wcielenie pomysłów Obamy, FBI i NSA w życie wymaga "całkowitego przemodelowania zdecentralizowanej architektury internetu", który musiałby zacząć funkcjonować tak jak konwencjonalny system telefonii.


Specjaliści od bezpieczeństwa ostrzegają poza tym, że rozbudowane legalne punkty inwigilacji mogą być łatwo wykorzystywane przez przestępców. Przedstawiciele operatorów przypominają z kolei, że dodanie do usług bądź aplikacji możliwości podsłuchu stanie się dla firm olbrzymim wyzwaniem technologicznym i finansowym. Niewykluczone, że w związku z tym zahamowany zostanie rozwój innowacyjnych usług.

Valerie Caproni, główna radczyni prawna FBI, uważa z kolei, że nie chodzi wcale o rozszerzenie uprawnień do inwigilacji, ale o możliwość stosowania już istniejących narzędzi do podsłuchu w przypadku nowoczesnych systemów łączności. Obecnie służby śledcze potrzebują nierzadko miesięcy, aby w ogóle doprowadzić do wydania zgody na założenie podsłuchu. Użytkownicy szyfrowanych usług komunikacyjnych nie powinni w przyszłości obawiać się szpiegostwa na skalę masową, a operatorzy i producenci urządzeń będą mogli nadal proponować klientom silne szyfrowanie - zaznacza Caproni. Muszą oni jedynie znaleźć sposób, aby w określonych prawem przypadkach przekazywać nam wiadomości w postaci czystego tekstu - dodaje.

jak widać Obama znaczy wolność Buzia na kłódkę

Scaliłem posty
Darek
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2010, 17:53:54 wysłane przez Dariusz » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #161 : Grudzień 27, 2010, 20:01:40 »

Temat czipów się rozwija:

"Inteligentne leki":      http://www.maya.net.pl/    - zakładka "zdrowie".
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2010, 20:03:00 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #162 : Marzec 05, 2011, 21:36:31 »

Posty o zakazie dotyczącym ziół przeniosłem tu:

http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=1341.0
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #163 : Maj 19, 2011, 16:50:52 »

"Polak jest najbardziej inwigilowanym obywatelem UE"
1 godz. 6 minut temu
Polak jest najbardziej inwigilowanym obywatelem UE - uważa Naczelna Rada Adwokacka. Dlatego postuluje pilną zmianę prawa dot. przechowywania danych telekomunikacyjnych, m.in. billingów. W zeszłym roku służby pytały o nie 1,3 mln razy. To najwięcej w Unii.

Jesteśmy podglądani i podsłuchiwani / fot. W. Wasyluk /REPORTER

- Chodzi nam o to, żeby osoby niewinne nie były narażone na przechowywanie najbardziej intymnych danych w sposób niekontrolowany i żeby się nie okazało, że dane osób, które nie mają żadnego związku z zagrożeniem terrorystycznym czy popełnianiem przestępstw są wykorzystywane przez struktury publiczne dla rozmaitych politycznych celów - powiedział na konferencji prasowej prezes NRA Andrzej Zwara.

 NRA przygotowała raport nt. skali inwigilacji i retencji (przechowywania) danych telekomunikacyjnych. Zdaniem Rady służby, które nie są w tym wypadku w kontrolowane przez sądy czy prokuraturę, nadużywają prawa i nie liczą się z ochroną prywatności obywateli.

 


 Według raportu Polska wdrożyła unijną dyrektywę retencyjną w sposób bardzo restrykcyjny. Wybraliśmy najdłuższy możliwy okres przechowywania danych; w naszym kraju są to dwa lata, w większości krajów UE - pół roku.

 Niepokój NRA budzi fakt, że gromadzenie danych dotyczy wszystkich, nawet zobowiązanych do przestrzegania tajemnicy zawodowej: lekarzy, adwokatów, radców prawnych, notariuszy czy dziennikarzy.

 Ponadto w Polsce katalog spraw, w których można sięgać po dane, jest otwarty. NRA zwraca uwagę, że nie jest to praktykowane w innych krajach, a celem dyrektywy było ściganie najpoważniejszych przestępstw; wprowadzono ją w 2006 r. po zamachach terrorystycznych w Madrycie w 2004 r. i Londynie w 2005 r.

 Polska zajmuje pierwsze miejsce w Europie pod względem liczby wniosków składanych do firm telekomunikacyjnych o dane klientów. Według KE w 2010 r. zanotowano 1,3 mln zapytań dot. danych abonentów, wykazów połączeń (bilingów) oraz informacji o lokalizacji telefonów komórkowych, czyli również ich użytkowników.


 Dane te nie dotyczą kontroli operacyjnej (podsłuchów, podglądu i kontroli korespondencji). O ujawnienie statystyk dot. tych rodzajów inwigilacji prowadzonej przez ABW w latach 2002-2009 od kwietnia 2009 r. walczy Helsińska Fundacja Praw Człowieka. We wtorek Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że ABW musi rozpatrzyć wniosek Fundacji. Wcześniej Agencja odmawiała, uważając, że to nie jest informacja publiczna.


 NRA postuluje pilną reformę przepisów krajowych, bo uważa je za niezgodne z konstytucją i europejskimi standardami ochrony praw człowieka. Adwokaci chcą skrócenia czasu przechowywania danych do sześciu miesięcy, ograniczenia kręgu służb uprawnionych do dostępu do danych, zmniejszenia katalogu przypadków, w których mogą być wykorzystywane dane retencyjne, do najpoważniejszych przestępstw. Jak mówił mecenas Mikołaj Pietrzak z NRA, katalog ten mógłby obejmować terroryzm, zabójstwa, zorganizowaną przestępczość czy handel narkotykami na dużą skalę.

 Ponadto adwokaci chcą ograniczenia kategorii danych, jakie mogą być przechowywane, zmniejszenia możliwości sięgania po dane dotyczące zawodów zaufania publicznego, a także informowania inwigilowanych o czynnościach kontrolnych po ich zakończeniu.

 NRA chce też publikowania co roku pełnych danych statystycznych przez policję i służby specjalne co do ilości informacji telekomunikacyjnych uzyskanych przez daną służbę i celów, dla których były zbierane. Obowiązek przedstawiania takich jawnych statystyk Sejmowi i Senatowi nałożyła na Prokuratora Generalnego nowelizacja Kodeksu postępowania karnego uchwalana w styczniu. Adwokaci uważają ją jednak za rozwiązanie połowiczne.

 Ponadto zdaniem NRA zbliżająca się polska prezydencja będzie dobrym momentem do przyspieszenia prac nad zmianą dyrektywy retencyjnej. W połowie kwietnia Komisja Europejska poinformowała bowiem, że dokument ten niewystarczająco gwarantuje prawo do prywatności i należy go zmienić.

 Od początku dyrektywa wywoływała wiele kontrowersji i krytyki wśród obrońców prywatności i praw podstawowych. Austria i Szwecja w ogóle jej nie wdrożyły. W 2008 r. krajowe przepisy dot. retencji zakwestionował naczelny sąd administracyjny w Bułgarii. Przepisy retencyjne zakwestionowały też trybunały konstytucyjne w Rumunii (2009 r.), Niemczech (2010 r.) oraz na Cyprze i w Czechach (oba w 2011 r.). Sprawy przed sądami konstytucyjnymi toczą się na Węgrzech i w Polsce. W naszym kraju skargę do TK złożył klub SLD. Za niekonstytucyjne uważa on przepisy, które pozwalają prowadzić działania operacyjne wobec dziennikarzy.

 W sobotę NRA organizuje konferencję pod hasłem "Retencja danych: troska o bezpieczeństwo czy inwigilacja obywateli".

 NRA nie jest pierwszą instytucją w Polsce, która krytykuje przepisy retencyjne. Podobne zdanie wyrażał Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, a także Rzecznik Praw Obywatelskich Irena Lipowicz. Ta ostatnia w styczniu wystąpiła do premiera o podjęcie działań w celu zmiany zasad dostępu do bilingów obywateli przez służby specjalne i "dostosowanie go standardów konstytucyjnych". W odpowiedzi, jakiej w imieniu szefa rządu udzielił sekretarz Kolegium ds. Służb Specjalnych Jacek Cichocki, częściowo uwzględniono uwagi RPO. Premier powołał też w ramach Kolegium zespół roboczy. W marcu Cichocki informował, że zapewne po wakacjach zespół przedstawi propozycje zmian prawa.
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #164 : Maj 25, 2011, 09:27:15 »

"Facebook został założony przez CIA"
Środa, 25 maja (08:17)
 
"Program Facebook" to jeden z najskuteczniejszych wynalazków CIA, bo oszczędza agencji mnóstwo czasu, a kosztuje bardzo niewiele. Tak żartuje The Onion, bodaj najlepszy serwis satyryczny świata.

"Projekt Facebook" - najlepsze przedsięwzięcie CIA od czasów wybuchających długopisów /vbeta

 Co będzie następcą Facebooka

 Nowe portale społecznościowe pozwalają użytkownikom zawężać grono znajomych, przy okazji podkradając Facebookowi jego użytkowników. więcej »
Jeśli kiedykolwiek pomyślałeś, że Mark Zuckerberg jest agentem CIA i kiedyś nas wszystkich wrobi, nie jesteś sam. Satyrycy z The Onion wymyślili cały fałszywy fragment programu informacyjnego na ten temat.


Facebook został założony przez CIA w ramach działań na podstawie Patriot Act, a Mark Zuckerberg jest bardzo skutecznym agentem - dowiadujemy się z programu. Uzasadnienia, które padają, czynią tego "newsa" całkiem wiarygodnym.




Jak mówią satyrycy, Facebook to najsilniejsze narzędzie do kontrolowania mas, jakie można sobie wyobrazić. Dzięki jego powstaniu spadły koszta operacji CIA, bo ludzie sami podają agentom wszystko na tacy.

Wpisują z własnej woli, jakie mają poglądy polityczne i religijne, dzielą się najbardziej skrywanymi tajemnicami. Wrzucają swoje zdjęcia, numery telefonów, adresy e-mail. Piszą nawet, gdzie zamierzają za chwilę przebywać. To nieprawdopodobne narzędzie do szpiegowania.

Zażartowano też okrutnie z przywiązania Amerykanów do FarmVille, w które gra 85 milionów osób w kraju, podczas gdy bezrobocie rośnie. Dostało się również Twitterowi, którego trzeba zamknąć, bo po 400 miliardach twittów widać, że do niczego się nie przydaje, oraz serwisowi Foursquare, który pokazuje Al Kaidzie, gdzie umieścić bombę.

Cała prawda o Facebooku:
<a href="http://www.youtube.com/v/juQcZO_WnsI?fs=1&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/juQcZO_WnsI?fs=1&amp;amp;hl=pl_PL</a>


Mark Zuckerberg otrzymał od The Onion przydomek "The Overlord". Pokazano, jak "dostaje" medal za zasługi dla CIA. Wideo możecie obejrzeć tutaj lub w trochę gorszej jakości na YouTube.

Podobne rzeczy mówiono zresztą o Facebooku już całkiem na poważnie. Twórca WikiLeaks Julian Assange uważa Facebooka za najbardziej przerażającą machinę szpiegowską, jaką kiedykolwiek wymyślono.

Michał Wilmowski

-------------------------------------------
..a więc do czego służą i komu tzw. portale społ.?
jak widać- jeśli nie chcesz się spisać w spisach powsz.- to spiszesz się sam z własnej woli Duży uśmiech

PS. gdzieś czytałem jakiś czas do tyłu- o parti w Palestynie którą założył Mosad- aby dostać spis prawdziwych bojowników Allaha,-
i udało im się. Ludzie nadal są naiwni, choć machina traci swoje zęby i co raz szybciej prawda wychodzia na jaw.
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #165 : Maj 25, 2011, 19:25:28 »

Od dawna mam zastrzeżenia do takich portali:  http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=2685.msg31941#msg31941 lub tu:  http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=1918.0
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #166 : Czerwiec 06, 2011, 11:35:15 »

Orwell przewraca się w grobie

25/02/2009, 11:26. Kategorie: europa, oblicza postępu
Wielki Brat: Helikoptery będą śledzić Brytyjczyków
admin »

Sprawdzają się w walce z talibami, być może pomogą również tropić dilerów narkotyków i złodziejów samochodowych – przynajmniej w teorii. Wkrótce niebo nad brytyjskimi miastami mogą zacząć patrolować miniaturowe bezzałogowe helikoptery, używane przez brytyjską armię w Afganistanie.

Według ministerialnej komisji do spraw strategicznych, miniaturowe helikoptery będą skuteczną bronią w walce z przestępczością. Każde takie urządzenie wyposażone jest w kamery wideo i noktowizory.

Tradycyjnie na propozycję komisji zareagowali obrońcy swobód osobistych na Wyspach. Ich zdaniem, używanie szpiegowskich helikopterów byłoby kolejnym wcieleniem Wielkiego Brata. Przeciwnicy pomysłu zauważają także, że kosztujące 30 tysięcy funtów bezzałogowe maszyny mają problemy z zasilaniem i często z tego powodu spadają na ziemię. Na razie tylko w Afganistanie.
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #167 : Czerwiec 06, 2011, 14:14:16 »

Na pewno lepsze helikoptery niż te amerykańskie robią nasi. Jest to sprzęt,który ma pracować na Marsie więc problemów z nim być nie może.
:
Tajną bronią studentów z Białegostoku okazał się heksakopter – urządzenie, które pozwoliło na obserwowanie terenu z powietrza. - Kiedy go używaliśmy, sędziowie tylko zadzierali głowy i byli zachwyceni - mówi jeden z konstruktorów.

http://www.tvn24.pl/12691,1705760,0,1,nasz-lazik-zawsze-ruszal-spokojnie-punktowalismy,wiadomosc.html

Smutne jest to, że zapewne pierwsze zamówienie na ich wynalazki będzie rządowe albo z armii.
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #168 : Czerwiec 06, 2011, 14:19:27 »

"Wolne Media" też w temacie;


10 sposobów na manipulację społeczeństwem
Opublikowano: 06.06.2011 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo

Oto, oparta o prace amerykańskiego lingwisty Noama Chomskiego, lista „10 strategii manipulacji” przez establishment.

1 – ODWRÓĆ UWAGĘ

Kluczowym elementem kontroli społeczeństwa jest strategia polegająca na odwróceniu uwagi publicznej od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, poprzez technikę ciągłego rozpraszania uwagi i nagromadzenia nieistotnych informacji. Strategia odwrócenia uwagi jest również niezbędna aby zapobiec zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu nauki, ekonomii, psychologii, neurobiologii i cybernetyki. „Opinia publiczna odwrócona od realnych problemów społecznych, zniewolona przez nieważne sprawy. Spraw, by społeczeństwo było zajęte, zajęte, zajęte, bez czasu na myślenie, wciąż na roli ze zwierzętami (cyt. tłum. za „Silent Weapons for Quiet Wars”).

2 – STWÓRZ PROBLEMY, PO CZYM ZAPROPONUJ ROZWIĄZANIE

Ta metoda jest również nazywana „problem – reakcja – rozwiązanie”. Tworzy problem, „sytuację”, mającą na celu wywołanie reakcji u odbiorców, którzy będą się domagali podjęcia pewnych kroków zapobiegawczych. Na przykład: pozwól na rozprzestrzenienie się przemocy, lub zaaranżuj krwawe ataki tak, aby społeczeństwo przyjęło zaostrzenie norm prawnych i przepisów za cenę własnej wolności. Lub: wykreuj kryzys ekonomiczny aby usprawiedliwić radykalne cięcia praw społeczeństwa i demontaż świadczeń społecznych.

3 – STOPNIUJ ZMIANY

Akceptacja aż do nieakceptowalnego poziomu. Przesuwaj granicę stopniowo, krok po kroku, przez kolejne lata. W ten sposób przeforsowano radykalnie nowe warunki społeczno-ekonomiczne (neoliberalizm) w latach 1980. i 1990.: minimum świadczeń, prywatyzacja, niepewność jutra, elastyczność, masowe bezrobocie, poziom płac, brak gwarancji godnego zarobku – zmiany, które wprowadzone naraz wywołałyby rewolucję.

4 – ODWLEKAJ ZMIANY

Kolejny sposób na wywołanie akceptacji niemile widzianej zmiany to przedstawienie jej jako „bolesnej konieczności” i otrzymanie przyzwolenia społeczeństwa na wprowadzenie jej w życie w przyszłości. Łatwiej zaakceptować przyszłe poświęcenie, niż poddać się mu z miejsca. Do tego społeczeństwo, masy, mają zawsze naiwną tendencję do zakładania, że „wszystko będzie dobrze” i że być może uda się uniknąć poświęcenia. Taka strategia daje społeczeństwu więcej czasu na oswojenie się ze świadomością zmiany, a także na akceptację tej zmiany w atmosferze rezygnacji, kiedy przyjdzie czas.

5 – MÓW DO SPOŁECZEŃSTWA JAK DO MAŁEGO DZIECKA

Większość treści skierowanych do opinii publicznej wykorzystuje sposób wysławiania się, argumentowania czy wręcz tonu protekcjonalnego, jakiego używa się przemawiając do dzieci lub umysłowo chorych. Im bardziej usiłuje się zamglić obraz swojemu rozmówcy, tym chętniej sięga się po taki ton. Dlaczego? „Jeśli będziesz mówić do osoby tak, jakby miała ona 12 lat, to wtedy, z powodu sugestii, osoba ta prawdopodobnie odpowie lub zareaguje bezkrytycznie, tak jakby rzeczywiście miała 12 lub mniej lat” (zob. Silent Weapons for Quiet War).

6 – SKUP SIĘ NA EMOCJACH, NIE NA REFLEKSJI

Wykorzystywanie aspektu emocjonalnego to klasyczna technika mająca na celu obejście racjonalnej analizy i zdrowego rozsądku jednostki. Co więcej, użycie mowy nacechowanej emocjonalnie otwiera drzwi do podświadomego zaszczepienia danych idei, pragnień, lęków i niepokojów, impulsów i wywołania określonych zachowań.

7 – UTRZYMAJ SPOŁECZEŃSTWO W IGNORANCJI I PRZECIĘTNOŚCI

Spraw, aby społeczeństwo było niezdolne do zrozumienia technik oraz metod kontroli i zniewolenia. „Edukacja oferowana niższym klasom musi być na tyle uboga i przeciętna na ile to możliwe, aby przepaść ignorancji pomiędzy niższymi a wyższymi klasami była dla niższych klas niezrozumiała (zob. Silent Weapons for Quiet War).

8 – UTWIERDŹ SPOŁECZEŃSTWO W PRZEKONANIU, ŻE DOBRZE JEST BYĆ PRZECIĘTNYM

Spraw, aby społeczeństwo uwierzyło, że to „cool” być głupim, wulgarnym i niewykształconym.

9 – ZAMIEŃ BUNT NA POCZUCIE WINY

Pozwól, aby jednostki uwierzyły, że są jedynymi winnymi swoich niepowodzeń, a to przez niedostatek inteligencji, zdolności, starań. Tak więc, zamiast buntować się przeciwko systemowi ekonomicznemu, jednostka będzie żyła w poczuciu dewaluacji własnej wartości, winy, co prowadzi do depresji, a ta do zahamowania działań. A bez działań nie ma rewolucji!

10 – POZNAJ LUDZI LEPIEJ NIŻ ONI SAMYCH SIEBIE

Przez ostatnich 50 lat szybki postęp w nauce wygenerował rosnącą przepaść pomiędzy wiedzą dostępną szerokim masom a tą zarezerwowaną dla wąskich elit. Dzięki biologii, neurobiologii i psychologii stosowanej „system” osiągnął zaawansowaną wiedzę na temat istnień ludzkich, zarówno fizyczną jak i psychologiczną. Obecnie system zna lepiej jednostkę niż ona sama siebie. Oznacza to, że w większości przypadków ma on większą kontrolę nad jednostkami, niż jednostki nad sobą.

Autor: Noam Chomsky
Źródło oryginalne: Découvrez l’Alchimiste en Vous
Tłumaczenie i źródło polskie: Autonom

Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #169 : Czerwiec 06, 2011, 15:18:36 »

Tak , to wszystko prawda. Teraz jest istotne co my z tą wiedzą zrobimy  ?
Człowiek świadomy ,który  mocno przejmie się  powyższym  może zareagować tylko w jeden sposób - sprzeciwem. W zależności od stopnia poczucia zagrożenia oraz stopnia rozwoju osobistego różnorako wyrazi ten sprzeciw.
Począwszy od  organizacji  demonstracji antysystemowych czy też tzw bierny opór  po akty terroru. Wedlug mnie każda wypowiedź taka jak powyżej powinna zawierać również argumentację  pozytywną ,jakieś podpowiedzi, propozycje, sugestie rozwiązania problemu.
W przeciwnym razie wzmaga tylko frustrację i wzbudza agresję.
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #170 : Czerwiec 06, 2011, 15:29:31 »

7 – UTRZYMAJ SPOŁECZEŃSTWO W IGNORANCJI I PRZECIĘTNOŚCI

problem polega na tym że dużej części społ. przecietność w zupełności wystarcza, i wynika to z pewnej psych. konstrukcji człowieka jako takiego,-
a system to skwapliwie wykorzystuje. Ostatnio przeczytałem art. http://www.rp.pl/artykul/2,667356_Towarzysz_Lenin_byl_Zydem_.html
no i okazuje się, że nawet najbardziej fantastyczne teorie spiskowe mogą być prawdą...?
Tak więc nawet rewolucje może inicjować tzw. system dla swego przetrwania w nowych zaplanowanych przez siebie warunkach.  Zły
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2011, 15:30:10 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #171 : Czerwiec 06, 2011, 18:17:49 »

songo 1970,
Cytuj
problem polega na tym że dużej części społ. przecietność w zupełności wystarcza, i wynika to z pewnej psych. konstrukcji człowieka jako takiego,-
problem na pewno na tym nie polega o czym ten Chomsky musi doskonale wiedzieć, a jeśli nic nie mówi, to znaczy , że sam bierze udzial w manipulacjach. Pod każdą szerokoscią geograficzną i w każdym systemie, grupa rządząca ma przeciwników co najmniej tak samo mądrych i wszystkie takie
szkolne manipulacje są w lot wychwytywane. Ale dlaczego jednak niby funkcjonują? One nie funkcjonują nigdy samodzielnie, to co rzeczywiście działa to system "rzeczywista władza-policja-finanse". I pod ten system podciaga się różne "cudy" i wciska na siłę ludziom, czyli "papierowe" programy i medialną sieczkę, bez jakiegokolwiek sensu. Jeśli naród nie ma rzeczywistej reprezentacji a tylko wyobcowany motłoch w postaci partii o kilkunastoprocentowym gronie wyborców, to i otrzyma "dary" na jakie ten motłoch stać. Ludzie nie zadawalaję się przeciętnością, tylko boję się, że znowu
trzeba walczyć a wynik walki niepewny.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2011, 18:18:03 wysłane przez acentaur » Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #172 : Czerwiec 06, 2011, 18:24:22 »

Ludzie w swej masie zawsze chcą „chleba i igrzysk”, a czasami krwi,-
i w dużej mierze „system” wychodzi im naprzeciw, niestety nie widzą że to o ich krew chodzi.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2011, 18:35:45 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #173 : Czerwiec 06, 2011, 19:07:11 »

songo 1970,
Cytuj
Ludzie w swej masie zawsze chcą „chleba i igrzysk”, a czasami krwi,-
i w dużej mierze „system” wychodzi im naprzeciw, niestety nie widzą że to o ich krew chodzi.
długi czas myślałem podobnie, ale teraz sądzę, że i to jest systemowy schemat myśleniowy wpajany
od szkoły podstawowej. Bo przecież w życiu, i ja i Ty znajdujemy masy ludzi, którzy wcale tak nie myślą, chociaż od czasu do czasu powtarzają z nawyku
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #174 : Czerwiec 06, 2011, 19:50:43 »

songo 1970,
Cytuj
Ludzie w swej masie zawsze chcą „chleba i igrzysk”, a czasami krwi,-
i w dużej mierze „system” wychodzi im naprzeciw, niestety nie widzą że to o ich krew chodzi.
długi czas myślałem podobnie, ale teraz sądzę, że i to jest systemowy schemat myśleniowy wpajany
od szkoły podstawowej. Bo przecież w życiu, i ja i Ty znajdujemy masy ludzi, którzy wcale tak nie myślą, chociaż od czasu do czasu powtarzają z nawyku

to prawda- to stereotyp,-
jednak nie zmyślony.

pozdr.
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.176 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

world-anime wrickenridge lodux hobbit doggis