Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 03, 2024, 21:10:22


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Prezydecka para spocznie na Wawelu  (Przeczytany 15548 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
wiki
Gość
« Odpowiedz #25 : Kwiecień 14, 2010, 16:39:17 »

Cytuj
Czy myślicie,że panu prezydentowi Kaczyńskiemu zależało by na tym,żeby spocząć na Wawelu?
Decyzja zapadła,i powinniście to uszanować,to nie jest czas na takie dyskusje,dajcie już spokój...

też tak uważam


Pozdrawiam Uśmiech
Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #26 : Kwiecień 14, 2010, 18:07:19 »

W całej rozciągłości popieram opinie Kiary i Kamila. Jednego nie można zarzucić Kaczyńskim, to karierowiczostwa. Nasz prezydent nie był zbyt "polityczny", gdyż był nadto szczery, ułański i prawdziwy. Miał za to wielu wrogów. Ale intencje jego były jak najlepsze. Obaj z bratem są autorami reform, o których gro społeczeństwa nie ma zielonego pojęcia, mimo że drukowano je obszernie. Tak już jest w mentalności, że wytyka się co złe, a co dobre tak trudno zauważyć.

Szkoda jedynie, iż nie umieliśmy wybaczyć, że pasterz w postaci kościoła katolickiego nie przywiódł do tego  Prezydenta i całego aktywu rządzącego, jak też pojedynczego obywatela, co jest istotnym błędem w każdej polityce  jak i w życiu codziennym. Szkoda, że wciąż czuliśmy się ciemiężeni,  wiecznymi ofiarami zaborów etc. Jasne, to zniewolenie narodu, ale gdy Ruś Halicka i Czerwona była polska, nikt z Polaków nie mówił o zaborze...

Pamiętajmy, że wszystko działa w dwie strony. Ustawiczne oskarżanie brata, nie prowadzi do niczego. Gwoli przypomnienia powiem, iż za zbrodnię katyńską najbardziej odpowiedzialny był Ławrentij Beria, podobnie jak Stalin, z pochodzenia Gruzin(może dlatego Gruzini trzy dni obchodzą żałobę, z powodu podświadomej pamięci i odpowiedzialności???) O wcześniejsze zbrodnie oskarża się także Dzierżyńskiego ( choć niektórzy go rehabilitują), Polaka, albo też i Żyda, bo i takie są opinie o jego pochodzeniu. Na wszystko należy spojrzeć nie tylko z odległej perspektywy historycznej, ale i metafizycznej także. Wtedy nic nie będzie takie jednoznacze i nie trzeba będzie płacić tak wysokiej ceny.

Niemniej, na tym planie, prezydent Kaczyński, to autentyczny wojownik o prawo i sprawiedliwość. I w tym znaczeniu to rycerz porównywalny do Wołodyjowskiego, czy Piłsudskiego. Głowa państwa, godniejsza od wielu, wielu królów splamionych zbrodnią, trucicielstwem i intrygą. Czy też zdradą najbliższych. Jego przykładne życie osobiste jest najlepszym świadectwem, a także aktywny udział w najważniejszych zdarzeniach dotyczących przemian w naszym kraju. Czy to mało, by spocząć na Wawelu?
 
Krakusi, to bardzo zmknięta enklawa, cechująca się swoistą megalomanią. Nadająca sobie znaczenie blichtrem zmurszałej, acz dostojnej przeszłości. Może pora przełamać te przykre schematy i podziały?

Od siebie dodam, iż to symbol kończącej się epoki, gdzie dominowały kody typu: patriotyzm, rodzina, religia  etc...To przełom ku Nowej Epoce, gdzie wszystko jest JEDNIĄ. Gdzie nie ma miejsca na żadne kompleksy, zawiści i podziały. Na Wawelu zaczęła się polskość w najwyższym wydaniu i tam niech znajdzie swój piękny finał.



Z serdecznym pozdrowieniem.



koliberek33.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2010, 10:51:09 wysłane przez koliberek33 » Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #27 : Kwiecień 14, 2010, 18:40:03 »

Witaj songo1970,
Cytuj
PIS sam doprowadził do sytuacji że wielu woli zagłosować na kozę niż na nich
moim zdaniem trzeba popatrzec troche z roznych perspektyw, na cos wiecej niz dorazne korzysci
i obiecanki. Kazdy byl swiadomy w jakiej sytuacji Kaczynscy doszli do wladzy i kim byl i jest przeciwnik.
Ale po wyborach o tym natychmiast zapomniano i wyciagnieto rece po reklamowki i dlugopisy.
Pierwsze rozbiory Polski tez nie odbyly sie od razu. Przygotowania trwaly latami, postepujaca demilitaryzacja, zniszczenie gospodarki i polskiej mysli. Tak jak i teraz. Wtedy otworza sie niektorym
klapki ale to juz bedzie inna gra. A moze tylko bedzie stac na energiczne pokrecenie palcem w bucie.
Niewazne jak to sie bedzie nazywalo i jakie fantastyczne swieta beda swietowane. PAN bedzie
nikomu neznany.
Witaj east
Cytuj
Tymczasem jest odwrotnie -  to Oni ( kogokolwiek sobie zechcesz  podstawić  pod "onych" graczy ) są marionetkami Świadomości
dobrze ze to tak widzisz, jeszcze lepiej to przetworzyc na konkrety. Wierz mi, czasu jest niewiele.
Tak dlugo jak materia jest sprzezona ze swiadomoscia, musisz o tym pamietac aby materia miala
coraz lepsza jakosc. Teraz masz byc moze nieco na to wplyw. Lecz gdy wejdzie standartowy
pakiet zywieniowy, standartowe procedury wlasciwych zachowan, najwlasciwsza doza kultury
powszechnej...... to byc moze ostatnim wysilkiem umyslowym zostanie modlitwa, aby te wszystkie
standartowe "dobra" do konca zycia otrzymywac.
pozdrawiam
Zapisane
komandos040
Gość
« Odpowiedz #28 : Kwiecień 14, 2010, 18:54:53 »

@koliberek33. Zgadzam się dokładnie z Tobą.Uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #29 : Kwiecień 14, 2010, 20:41:08 »


Od siebie dodam, iż to symbol kończącej się epoki, gdzie dominowały kody typu: patriotyzm, rodzina, religia  etc...To przełom ku Nowej Epoce, gdzie wszystko jest JEDNIĄ. Gdzie nie ma miejsca na żadne kompleksy, zawiści i podziały. Na Wawelu zaczęła się polskość w najwyższym wydaniu i tam niech znajdzie swój piękny finał.
Coś jest na rzeczy w tym co piszesz koliberku i to więcej, niż na rzeczy.
Nie pamiętam w którym miejscu , ale gdzieś tu na forum Kiara również pisała , iż Polska będzie jaśniała od wielkich energii , i to dosłownie energii ZAŚWIATÓW. Tak rzekomo przekazali jej Myśliciele. Ta energia przemieni wielu , stąd wyjdzie sygnał na cały Świat - o ile dobrze oddaję sens tego, co przekazywali Myśliciele.
I teraz zestawmy sobie inne fakty .
1) Wawel jest węzłem , chyba 10 ciu, najważniejszych  linii geomantycznych na Świecie . Przez to łączy silnie Polskę z całym światem. Jest to jeden ze światowych "węzłów informacyjnych" .
2) Nasz Prezydent jest już w zaświatach, a Jego brat uczynił wszystko, aby Lech spoczął na Wawelu w Krakowie
3) Na Kraków jako miejsce szczególne wskazywał nasz Papież JP IIgi
Oto fragment homilii Jana Pawła II, słowa, które wygłosił w czasie konsekracji bazyliki na krakowskich  Łagiewnikach 17 Sierpnia 2002
roku: "Dlatego dziś w tym sanktuarium chcę dokonać uroczystego aktu zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu. Czynię to z gorącym pragnieniem, aby orędzie o miłosiernej miłości Boga, które tutaj zostało ogłoszone za pośrednictwem Siostry Faustyny, dotarło do wszystkich mieszkańców ziemi i napełniało ich serca nadzieją. Niech to przesłanie rozchodzi się z tego miejsca na całą naszą umiłowaną Ojczyznę i na cały świat. Niech się spełnia zobowiązująca obietnica Pana Jezusa, że STĄD ma wyjść ISKRA , która przygotuje świat na ostateczne Jego przyjście; (por. Dzienniczek, 1732). Stąd, czyli z Krakowa ..
4) Faktycznie , istnieje przepowiednia, która przedstawia Polskę jako Kraj z którego zacznie się przemiana świata. W gdyńskim kościele Najświętszej Marii Panny na ulicy Świętojańskiej jest tablica z inskrypcją – cytatem z błogosławionej siostry Faustyny. „ Z Polski wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne moje przyjście” - zapowiedział Chrystus Faustynie.
Fakt mniej ezoteryczny :
4) Bardzo wiele osobistości przyjedzie w Niedziele do Krakowa by złożyć kondolencje i pożegnać naszego Prezydenta, a w tym m.in :
Z informacji uzyskanych z MSZ wynika, że na czele delegacji rosyjskiej stanie prezydent  Dmitrij Miedwiediew, czeskiej - prezydent Vaclav Klaus, gruzińskiej - prezydent Micheil Saakaszwili, bułgarskiej - prezydent Georgi Pyrwanow, łotewskiej - prezydent Valdis Zatlers, rumuńskiej - prezydent Traian Basescu, słowackiej - prezydent Ivan Gasparovicz, słoweńskiej - prezydent Danilo Turk, ukraińskiej - prezydent Wiktor Janukowycz, tureckiej - prezydent Abdullah Gul, albańskiej -prezydent Bamir Topi, chorwackiej - prezydent Ivo Josipović.

Litwę reprezentować będą prezydent Daria Grybauskaite i premier Andrius Kubilis, Macedonię - prezydent Gjorge Ivanov, Mołdawię - pełniący obowiązki prezydenta Mihai Ghimpu, Kanadę - premier Stephen Harper.

Delegacji australijskiej przewodniczył będzie gubernator generalny Quentin Bryce, chińskiej - minister transportu LI Shenglin; Indie reprezentować będzie minister spraw zagranicznych S.M. Krishna, Iran - wiceminister spraw zagranicznych Ali Ahani, Kosowo - prezydent Fatmir Sedjiu, Nową Zelandię - gubernator generalny Anand Satyand, Palestynę - specjalny przedstawiciel prezydenta Mahmouda Abbasa Nabil Shaath, Zakon Maltański - Wielki Kanclerz Zakonu Jean Pierre Mazery, a Zjednoczone Emiraty Arabskie - minister kultury Abdul Rahman Mohammed bin Nasser Al Owaais.

Angolę reprezentować będzie ambasador Lizeth Nawanga Satumbo Pena, Jemen - ambasador Ali Aqlana, Koreę Płd. - premier Chung Un-chan, Malezję - ambasador Rosmidah Zahid, Wybrzeże Kości Słoniowej - ambasador Leon Houdja Kacoli Adom.

Do MSZ jeszcze nie dotarło potwierdzenie udziału przywódców, którzy oficjalnie zadeklarowali uczestnictwo w niedzielnym pogrzebie Marii i Lecha Kaczyńskich; wśród nich są m.in.: prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama, prezydent Francji Nicolas Sarkozy, kanclerz Niemiec Angela Merkel, szef NATO Anders Fogh Rasmussen, przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy, przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.

źódło http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ksiaze-Karol-Obama-Merkel---kto-jeszcze-na-pogrzebie,wid,12172524,wiadomosc.html

Czy wyjadą stamtąd przemienieni światłem z zaświatów ?

Wszelkie przepowiednie należy traktować z wielką ostrożnością, ale teraz jest im bliżej do rzeczywistości niż wtedy, kiedy ludzie wyśmiewali bo wydawały się niedorzeczne, ale tu się wiele dziwnych zbiegów okoliczności łączy w JEDNO.

Tak, jak i my się łączymy w tych chwilach ..

Co o tym sądzicie ?
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #30 : Kwiecień 14, 2010, 20:45:09 »

ok east masz racje, a co do pochowania pary prezydenckiej na wawelu skoro jest demokracja niech sie wypowie sejm i poslowie PO (skoro to jest tak bardzo razace) - bo umyja od tego rece a ludziom nie  bedzie sie podobalo ze zostali tam pochowani...
Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #31 : Kwiecień 14, 2010, 21:21:50 »

Witam wszystkich,
no prosze jakie to proste. Wystarczy poczekac te 2000 lat az iskra wyjdzie z kraju x, dnia y i o godzinie xx. Wiec po co ten Bog sie tyle meczyl nad Biblia i tyle set stron nagryzmolil?. Przeciez
w zupelnosci wystarczyla by jedna kartka. A tak trzeba bylo te ksiege kupowac bo inni tez kupowali,
trzeba bylo czytac i udawac ze sie rozumie, bo bylo sie wstyd przyznac , ze jednak z tego
sie nic nie kapowalo. Chociaz nie , byl jeden sukces. Przeciez po zdeszyfrowaniu mamy wreszcie te
date.  Duży uśmiech  i teraz tylko czekac.
pozdrawiam
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Kwiecień 23, 2010, 00:13:29 »

Kiedy usłyszałam że para przydencka zostanie pochowana  na Wawelu ,byłam zbulwersowana.Zreszta wyraziłam to w moim pierwszym poscie.Jednak zmieniłam zdanie , po tym jak oglądałam uroczystości pogrzebowe  w Krakowie. Teraz wiem że Wawel to odpowiednie dla nich miejsce.Wybieram się do krypty ,ale dopiero jak przejdą pierwsze tłumy ludzi.
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Kwiecień 23, 2010, 04:13:56 »

ktoś z dostojników KRK wypowiedział się że A.L.K. w otwartym miejscu np. na Powązkach byłby narażony na ataki swoich wrogów nawet po śmierci-
dlatego taka decyzja między innymi.
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
kamil771
Gość
« Odpowiedz #34 : Kwiecień 23, 2010, 20:37:47 »

ktoś z dostojników KRK wypowiedział się że A.L.K. w otwartym miejscu np. na Powązkach byłby narażony na ataki swoich wrogów nawet po śmierci-
dlatego taka decyzja między innymi.

Na jakie ataki?
Coś ci się chyba przyśniło.
A decyzja jest tak normalna i oczywista,że nie ma nawet o czym mówić.
Zapisane
Torton
Gość
« Odpowiedz #35 : Sierpień 24, 2010, 12:19:37 »

Nie było mnie na forum kiedy ten wątek powstał ale chciałem wypowiedzieć swoje zdanie na ten temat. Może ktoś podzieli Moje poglądy.

Czy to ma znaczenie gdzie kogoś pochowamy? Czy w życiu nie macie wystarczającej ilości problemów aby zastanawiać się nad takim czymś? Ja na przykład, mam zamiar sporządzić testament w których będzie zapisane iż chcę aby Moje zwłoki zostały spalone. Nie chcę mieć pochówka i tyle w tym temacie prywatności.

Czy poczulibyście się lepsi gdyby pochowano parę prezydencką w Warszawie? Co to zmienia? Ja po prostu nie rozumiem tego oszołomu społecznego, choćby ta afera z krzyżem. Dziecinada mająca jeden cel

ODWRÓCIĆ UWAGĘ OD WAŻNYCH SPRAW - chodzi o śledztwo Smoleńskie.

Jak można się oburzyć iż pochowają kogoś tam albo tam? Śmieszne. Co Wam do tego? To leży w woli najbliższej rodziny, osób zmarłego i czy na się to podoba czy nie powinniśmy to uszanować.
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #36 : Sierpień 24, 2010, 12:26:31 »

Torton, a jakby moją wolą było być pochowanym na Wawelu  ? Pewnie by mi odmówiono, bo niczym szczególnym się nie zasłużyłem dla Kraju. Lech Kaczyński był funkcjonariuszem państwowym. Zginął tragicznie. Kropka. Nawet nie wiadomo czy jego wolą było, aby być pochowanym na Wawelu. To co zrobiono jest sprawą polityczną z inicjatywy brata.
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : Sierpień 24, 2010, 12:29:02 »

pewnie masz trochę racji Torton w tym co piszesz,-
tak więc sprawa meczetu na Ground 0 jest też odwracaniem uwagi społ. amer. od ważniejszych spraw- bowiem miejsca na postawienie świątyni muzułmańskiej w N.Y. jest wystarczająco dużo, a nie w miejscu które jest właściwie cmentarzem tys. ludzi.
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Torton
Gość
« Odpowiedz #38 : Sierpień 24, 2010, 12:33:41 »

Dla mnie nie ma znaczenia kto i gdzie spoczywa. Dla mnie liczą się ludzie i choćby Cię pochowali na górze złota dla nie to nie będzie miało znaczenia.

Masz rację Songo, media chwytają hasło i się zaczyna. Tak samo z krzyżem, ostatnio słuchałem TVP INFO gdzie wypowiadał się reprezentant tych spod krzyża, śmieszne to było dla mnie. Powiedział że reprezentuje znaczną część społeczeństwa? Ja zapytam jaką? To chyba nie tą mądrzejszą? A zmanipulowaną w całości sytuacją.

Nie mają znaczenia pobocznego wątki ponieważ mają one na celu odwrócenie uwagi od sedna sprawy i kropka. Lepiej się zastanówcie co się tak naprawdę stało pod Smoleńskiem. Można w necie znaleźć białą księgę i wiele innych ciekawych informacji, które pokazują jak to wszystko "chodzi"
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #39 : Sierpień 24, 2010, 12:34:26 »

Oczywiscie masz racje ze rodzina miala tez glos. Ja jak dotad tez sie nie wypowiadalam na ten temat. Osobiscie uwazam ze wszystkie zwloki
ofiar katastrofy lacznie z prezydentem i jego malzonka powinny byc pochowane na Powaskach, na jednym obszarze i opatrzone odpowiednia
tablica, gdzie powinny byc podane nazwiska wszystkich ofiar z tej katastrofy. Uwazam ze rodziny powinny decydowac o tym czy ich zmarly
zostanie pochowany na Powazkach razem z innymi, czy rodzina zabierze go , i zostanie pochowany przez rodzine.
Mozna dlugo dyskutowac o sposobie pochowania, ale to jest sprawa bardzo osobista i nie nalezy ingerowac a pozostawic temat spelnieniu zyczenia i
ostatniej poslugi  rodzinie.
Zapisane
Strony: 1 [2] |   Do góry
  Drukuj