Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 05, 2024, 22:18:56


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 4 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Swiat bez pieniedzy  (Przeczytany 54917 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
dczion
Gość
« : Kwiecień 23, 2009, 18:44:25 »

Czy wyobrazacie sobie Swiat bez pieniedzy . Swiat Nowy Lepszy . Albo inaczej powiedzmy ze masz wszystkie pieniadze swiata czego chcesz co bys kupil albo zrobil.
Zastanowcie sie tutaj jak byscie chcieli zyc , jezeli mial bys namalowac Nowy Swiat to jak bys go namalowal/la
Zapisane
t0m3k12
Gość
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 23, 2009, 18:50:30 »

Podłącz mnie do matrixa i to mi starczy Język
Zapisane
Dry007
Gość
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 23, 2009, 18:52:21 »

Pewnie, że można sobie taki świat wyobrazić wystarczy się cofnąć do czasu kiedy nie było pieniędzy.
Zapisane
Bonifacy1
Gość
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 23, 2009, 18:54:43 »

Lubię pieniądzę
Zapisane
dczion
Gość
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 23, 2009, 19:03:57 »

brak pieniedzy to nie powrot do kamienia lupanego chodzi o dzisiejsze czasy mozliwosc schronienia , ubrania i wykarmienia  wszystkich na Swiecie .
Zprecyzuj Lubie
Zapisane
Bonifacy1
Gość
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 23, 2009, 19:12:49 »

 Trzeba po prostu zrozumieć, ze w naszym świecie liczą się m.in. pieniądze. Jak komuś to nie pasuje może zamknąć się w domu i czytać codziennie Utopie Tomasza Morusa.
Zapisane
dczion
Gość
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 23, 2009, 19:15:37 »

Jezeli mial bys ich duzo to co bys kupil
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 23, 2009, 19:38:24 »

Swiat bez pieniedzy, czy mozna tak zyc?- mozna, ale co to za zycie?-  tak odpowiedzial mi teraz moj maz.

Pieniadze to nie wszystko. Nie wszystko mozna kupic za pieniadze , tak jak przyjazni, milosci i zdrowia.



Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #8 : Kwiecień 23, 2009, 20:20:05 »

Gdyby produkcja dóbr odbywała się poprzez dobrowolną pracę zgodnie z umiejętnościami ludzi spełniających się oraz czerpiących przyjemność z możliwości tworzenia, gdyby podział wytworzonych dóbr odbywał się zgodnie z naturalnymi i bieżącymi potrzebami ludzi – wówczas możliwy byłby świat bez pieniędzy.
Znikłaby rywalizacja, pęd do nadmiernego bogacenia się i wszystkie negatywy z tym związane. Ciężkie i uciążliwe prace mogłyby wykonywać roboty a człowiek odnalazłby sens prostego i radosnego życia w całkowitej jedności i harmonii z otaczającym go środowiskiem. I przede wszystkim w drugim człowieku każdy widziałby siebie. Utopia?  Uśmiech
Zapisane
dczion
Gość
« Odpowiedz #9 : Kwiecień 23, 2009, 20:27:28 »

co znaczy utopia

=========================================================

potocznie utopia to mrzonka, coś niemożliwego do zrealizowani

=========================================================   

w to wierzysz



Przestań spamować na tym forum - muszin
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2009, 08:19:34 wysłane przez muszin » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #10 : Kwiecień 23, 2009, 20:34:58 »

potocznie utopia to mrzonka, coś niemożliwego do zrealizowania

A czyż marzenia nie realizują się?
Kiedyś tak będzie ...  Uśmiech
Zapisane
dczion
Gość
« Odpowiedz #11 : Kwiecień 23, 2009, 20:37:35 »

serdecznie pozdrawiam meza Rafaeli  Uśmiech

============================================================

" Swiat bez pieniedzy, czy mozna tak zyc?- mozna, ale co to za zycie?-  "
w zaleznosci o czym marzymy
kiedy


.... muszin
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2009, 08:20:41 wysłane przez muszin » Zapisane
Michał
Gość
« Odpowiedz #12 : Kwiecień 23, 2009, 21:37:11 »

świat bez pieniędzy - mogę to sobie nawet wyobrazić  Uśmiech

na takim rewersie myślowym - cofam się krok po kroku w stopniach "co kto daje i dlaczego bierze za to pieniądze"..

ale nie wiem gdzie to prowadzi.. czy do "niemożliwego" i utopii o której mówicie czy do realnego zjawiska...

musiałbym się cofnąć do samego początku ale teraz mi się nie chce  Uśmiech   
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #13 : Kwiecień 24, 2009, 04:50:23 »

Świat bez pieniędzy był by lepszy.

Wiem, wiem ludzie potrzebują motywacji do pracy ale gdyby nie było tych pieniędzy to znaleźli by inny rodzaj motywacji. Praca człowieka dla człowieka i to by było piękne tak tylko jesteśmy egoistycznymi kapitalistami którym bardziej zależy na pieniądzach niż na drugim człowieku.
Zapisane
Betti
Gość
« Odpowiedz #14 : Kwiecień 24, 2009, 07:19:49 »

Swiat bez pieniedzy bylby lepszy, nik by nie zabial ,a co mamy teraz pogon bez opamietania za mamona,
podzialy na biednych i bogatych
wyzysk jednych przez innych . Smutny
Zapisane
wiki
Gość
« Odpowiedz #15 : Kwiecień 24, 2009, 14:40:26 »

 to że świat jest podzielony to nie kwestia pieniędzy jeżeliby nie dzielł się na biednych i bogatych to dziełby się w inny sposób... na tych co więcej jedzą czy mniej, na leni i pracusi, na śpiochów i rannych ptaszków.... nawet jakbysmy zyli w komunach bez pieiędzy i tak wcale podziały i nasze ludzkie prywary by nie zginęły, podejżewam, że zawsze byłby dobry powód, aby ktoś czuł się tym gorszym lub lepszym... wyzysk czy bycie wyzyskiwanym.... to często ( nie zawsze) stan psychiki

to nie wina pieniędzy, że tacy jesteśmy a mętalności, a może błędu boga, ewolucji czy jeszce tam czegoś.... fakt jest faktem jesteśmy mocno nieudolni i niedoskonali... z pieniędzmi czy bez... ale moim zdaniem lepiej z pieniędzmi Uśmiech

Pozdrawiam Uśmiech
Zapisane
Neo Killuminati
Gość
« Odpowiedz #16 : Kwiecień 24, 2009, 15:43:06 »

A obejrzał ktoś Zeitgeista 2 ostatnie części ?

Jak obejrzycie .. to wiara w taki świat staje sie bardzo bardzooo duża .

Z resztą to chyba nie tak bardzo daleka przyszłość .
Zapisane
dczion
Gość
« Odpowiedz #17 : Kwiecień 24, 2009, 16:42:21 »

Wiki calkowicie sie z tobe zgadzam z pieniedzmi czy bez mozemy byc doskonalsi czy moze perfekcyjni jak natura , nie wiem
Neo Wiezysz czy masz Nadzieje.
Zapisane
Neo Killuminati
Gość
« Odpowiedz #18 : Kwiecień 24, 2009, 16:49:42 »

Wierze w naturalny postęp świadomości ludzkiej , wierze że istnieją kulturowe nawyki i mechanizmy kształtujące rzeczywistość niekoniecznie jedyną możliwą i dostępną .
Wierze że system monetarny jest błedny , wierze że że z niezłożoności wyłania sie doskonalsza złożoność ( nie doskonała ) i tak w kółko z czego wyłania sie coraz to doskonalszy twór .. organizm .
Film jest rzeczowy ... polecam
Zapisane
dczion
Gość
« Odpowiedz #19 : Kwiecień 24, 2009, 16:53:00 »

Moj Profesor z Maty mowil zycie trzeba sobie upraszczac i widzial te uproszczenia w liczbach a czy wystepuja w zyciu
Praca człowieka dla człowieka i to by było piękne
Napewno wiele ludzi potrzebuje pomocy czy mozna im pomuc
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #20 : Kwiecień 24, 2009, 19:54:13 »

Aż prosi się aby a tym temacie zacytować hasło z pewnego filmu:

"pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch..."
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #21 : Kwiecień 24, 2009, 21:04:08 »

Aż prosi się aby a tym temacie zacytować hasło z pewnego filmu:

"pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch..."

Zgadzam się z tym hasłem.

Uważam,że żyjemy w tak zorganizowanym świecie,który nie może funkcjonować bez pieniądza.

Dopóki świat podzielony będzie na państwa i nie będzie miał jednego rządu oraz nie będzie nowych,powszechnie

dostępnych żródeł enerii(generatory darmowej energii),innych środków transportu-dopóty cieszyć się pieniądzem

musimy,niewszyscy niestety. Uśmiech
Zapisane
east
Gość