Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 03, 2024, 09:34:08


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 4 5 6 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: jako Ja i nie-Ja- czyli Ego musi umrzeć ;)  (Przeczytany 72024 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
east
Gość
« : Marzec 06, 2012, 16:30:42 »

Cytuj
Powrócimy znowu do Jedności, ale już jako oświecone jednostki a nie Jedność rozumiana jako jedna świadomość, jak to było wcześniej
.....
Oby nowe, oświecone jednostki nie popadły znów ....

Cytuj
Błądząc po omacku , poszukując ulgi oraz odpowiedzi, wytworzyliśmy sobie na podstawie obserwacji swoich odrębnych ciał, sztuczną tożsamość- ego. Uważamy, że jesteśmy oddzielonymi od całości stworzenia, wyalienowanymi bytami. Jak wielkie pole do popisu stworzyło dla umysłu to jedno, pierwotne przeświadczenie o odrębności! Nasz świat zamienił się w teatr, w którym my - ludzie, odgrywamy nieświadomie przeróżne role. Przybieramy maski dobrych i złych, bogaczy i żebraków, mądrych i głupich. Utożsamiamy się z odgrywaną przez siebie postacią i jej myślami oraz emocjami. Zawładnął nami umysł - jego wytwory i programy. Posiadamy miliardy fałszywych pojęć, dotyczących tego, kim jesteśmy. Wpadliśmy w pułapkę analitycznego rozumowania i dualizmu. Zaczęliśmy odrzucać, osądzać, wypierać i nienawidzić te części samych siebie, które uznaliśmy za złe
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2012, 11:16:30 wysłane przez Dariusz » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Marzec 06, 2012, 16:33:11 »


Cytuj
Błądząc po omacku , poszukując ulgi oraz odpowiedzi, wytworzyliśmy sobie na podstawie obserwacji swoich odrębnych ciał, sztuczną tożsamość- ego. Uważamy, że jesteśmy oddzielonymi od całości stworzenia, wyalienowanymi bytami. Jak wielkie pole do popisu stworzyło dla umysłu to jedno, pierwotne przeświadczenie o odrębności! Nasz świat zamienił się w teatr, w którym my - ludzie, odgrywamy nieświadomie przeróżne role. Przybieramy maski dobrych i złych, bogaczy i żebraków, mądrych i głupich. Utożsamiamy się z odgrywaną przez siebie postacią i jej myślami oraz emocjami. Zawładnął nami umysł - jego wytwory i programy. Posiadamy miliardy fałszywych pojęć, dotyczących tego, kim jesteśmy. Wpadliśmy w pułapkę analitycznego rozumowania i dualizmu. Zaczęliśmy odrzucać, osądzać, wypierać i nienawidzić te części samych siebie, które uznaliśmy za złe

chciałoby się powiedzieć- Ego musi umrzeć..Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #2 : Marzec 06, 2012, 17:03:56 »

@songo
Cytuj
- Ego musi umrzeć..
cyt " poszukując ulgi oraz odpowiedzi, wytworzyliśmy sobie na podstawie obserwacji swoich odrębnych ciał, sztuczną tożsamość- ego "
Może  ... nie ma co umierać ,skoro nie istnieje Mrugnięcie W sensie takim , że jest sztuczne i sztucznie podtrzymywane. Wystarczy rozpoznać i nie zasilać... ale uwaga.. ono się tego bardzo boi i będzie się miotać Chichot
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Marzec 06, 2012, 18:27:36 »

@songo
Cytuj
- Ego musi umrzeć..
cyt " poszukując ulgi oraz odpowiedzi, wytworzyliśmy sobie na podstawie obserwacji swoich odrębnych ciał, sztuczną tożsamość- ego "
Może  ... nie ma co umierać ,skoro nie istnieje Mrugnięcie W sensie takim , że jest sztuczne i sztucznie podtrzymywane. Wystarczy rozpoznać i nie zasilać... ale uwaga.. ono się tego bardzo boi i będzie się miotać Chichot

niestety Ego w procesie pogłębionego wyodrębnienia zyskało samoświadomość niezależną od źródła,-
i tu leży pies pogrzebany, na tym poziomie jesteśmy egoniewolnikami, i wygląda na to, że "poszukując ulgi" ukręciliśmy bat na własną dupe Duży uśmiech Duży uśmiech

"Część II z II.
WTAJEMNICZENIE


 Zakończyła się Gra na światowej scenie i jednak na scenie pozostają
 Aktorzy, pomimo tego że publiczność już żwawym krokiem opuszcza
 to przedstawienie. Utrzymują nadal pozory, nawet więcej, wpychają
 Ludzi na siłę z powrotem na salę
 - Ludzi którzy odwracają się od tego zdegustowani (*ze wstrętem)!"
http://wolnaplaneta.pl/terra/2012/03/06/05-03-2012-oko-oswieconego-czesc-ii-lord-ashtar/
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2012, 18:37:48 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #4 : Marzec 07, 2012, 10:46:32 »

@songo

Cytuj
niestety Ego w procesie pogłębionego wyodrębnienia zyskało samoświadomość niezależną od źródła,-
i tu leży pies pogrzebany, na tym poziomie jesteśmy egoniewolnikami,

Tak nam się wydaje, że ego/ja zyskało samoświadomość. W rzeczywistości to my sami nadajemy sztucznemu tworowi samoświadomość. Do tego stopnia, ze identyfikujemy się z samoświadomym ego - sztucznie wykreowanym bytem. Brak rozpoznania tej sztuczności, tej iluzji czyni nas egoniewolnikami  . Przywiązanie jest tak  silne, że żyjemy praktycznie bezrefleksyjnie podłączeni do "matrixa" poprzez egotyczne "ja".

Uczestniczymy w farsie światowej sceny poprzez codzienny udział w niej - naszą pracę, zakupy, konsumpcję. Nie dlatego, ze to uwielbiamy (niektórzy owszem , kochają to ), lecz dlatego, że nie widzimy innej perspektywy. A ona istnieje. Lekarstwem na początek jest - rozpoznanie.

Zawsze dziwiło mnie jak to jest możliwe, że utrzymuje się ludzkość w chorobach i biedzie, podczas ,gdy na świecie istnieje dość lekarstw , wynalazków oraz żywności, na zapewnienie godziwych warunków życia dla każdego. Odpowiedzią jest --- ego. Ego, któremu pozwalamy rządzić. Bez obawy. Bez ego świat nie obróci się w chaos. Poza "ja" istnieje wszystko co kiedykolwiek było człowiekowi potrzebne.
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Marzec 07, 2012, 12:02:22 »

i tak, i nie, zależy jaki przyjmiesz punkt widzenia swojego Ja w danym momencie,-
czy z punktu widzenia Ego, czy wyższego Ja, a może jedno i drugie w takim stanie splątanym świadomości, tylko trzeba uważać które Ja się wypowiada w danym momencie, a o tym możemy decydować my sami,-
tyle że na tym poziomie mało kto pamięta o prawdziwym obrazie samego siebie.
Czas sobie przypomnieć! Chichot
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #6 : Marzec 07, 2012, 12:57:43 »

Tak songo Chichot 
Nie ma "twoje-moje" rozpoznanie. Jest po prostu rozpoznanie . Rozpoznanie JEST Chichot
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #7 : Lipiec 15, 2012, 18:43:00 »

Cytuj
To zdanie dotyczy Ciebie
east

Fajnie jest nie miec JA (odpowiedzialnosci???) ale tez fajnie pisac TY!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2012, 14:52:59 wysłane przez songo1970 » Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #8 : Lipiec 15, 2012, 20:13:36 »

PHI , sens tego zwrotu nie dotyczy easta, ale każdego , kto je wypowie głośno i wyraźnie.

Nie chodzi tu wcale o easta, bo gdyby miało chodzić to zdanie nigdy nie pojawiłoby się tutaj, ponieważ już zostało zweryfikowane.

Oczywiscie że nie o Easta.
Może gdybym ujął to inaczej, Twoje JA nie wzięłoby sobie tego do NIEGO.
Mrugnięcie moze tak:
 Przeciez absolutnie kazdy zuwaza, ze nie ma piszacego wcale,
dziéki temu mozemy sie tych istotnych rzeczy od nie-piszacego dowiedziec.
Ktoz, jak NIE-JA tego, który pisze mogłoby to tak trafnie ująć.?.
Proces który zachodzi pomiédzy subtelnosciami swiata Swiadomosci - jazni - idei
a nastépnie przy pomocy WYROBIONEGO ciala mentalnego indywidualnego(lub zbiorowego)
sprowadzone do wymiaru wyrazalnego w søowach.

Cytuj
To zdanie dotyczy Ciebie Duży uśmiech
Obserwuj co się dzieje, kiedy je wypowiesz. Postawione na końcu pytanie dotyczy Twojego sprzeciwu, czy się on pojawia ?

Kogo?Coś Duży uśmiech)

===================================
skoro scalone to z tym:

Cytuj
Fajnie jest nie miec JA (odpowiedzialnosci???) ale tez fajnie pisac TY!
no CO TY ?!

Scaliłem posty
Darek

« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2012, 21:35:12 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #9 : Lipiec 15, 2012, 21:27:52 »

@PHI
Cytuj
Ktoz, jak NIE-JA tego, który pisze mogłoby to tak trafnie ująć.?.
"Któż" to iluzja.
Pojawia się pytanie -> przyciąga odpowiedź z wszystkich myśli, które płyną mimo -> One dekodują się w mózgu -> palce przepisują je. Nie ma tego, kto posiada "nie-ja". Posiadacz nie istnieje.

Dzieje się  bezosobowy ...
Cytuj
Proces który zachodzi pomiédzy subtelnosciami swiata Swiadomosci - jazni - idei
Duży uśmiech
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #10 : Lipiec 16, 2012, 10:43:30 »

@PHI
Cytuj
Ktoz, jak NIE-JA tego, który pisze mogłoby to tak trafnie ująć.?.
"Któż" to iluzja.
Pojawia się pytanie -> przyciąga odpowiedź z wszystkich myśli, które płyną mimo -> One dekodują się w mózgu -> palce przepisują je. Nie ma tego, kto posiada "nie-ja". Posiadacz nie istnieje.

Dzieje się  bezosobowy ...
Cytuj
Proces który zachodzi pomiédzy subtelnosciami swiata Swiadomosci - jazni - idei
Duży uśmiech

Mrugnięcie TAK
nie-ja wyraza się tędy lub owedy.
nie ma tu kwestii "posiadania" a  kwestia wyrazu jest.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2012, 10:56:41 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #11 : Lipiec 16, 2012, 11:40:42 »

Cytat: Phirioori
nie-ja wyraza się tędy lub owedy.
nie ma tu kwestii "posiadania" a  kwestia wyrazu jest.

Bo wyrażanie kwestii jest koniecznością wyższą dla JA.
I strojenie się w piórka nie-ja nie zmieni tego.

Zatem tędy i owędy przecieki będą… a zabetonować JA się nie da…

...żywotna bestia jest…  Duży uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #12 : Lipiec 16, 2012, 12:00:57 »

To co się wyraża dzieje się samo. Cała Natura się wyraża bez tego ,który ją wyraża . Że poczucie piękna się pojawia ? ze zachwyt ? uczucia "wyższe" ? To taka sama część Natury . Temu uzurpatorowi JA wydaje się, że coś/ktoś się stroi w piórka, że ktoś interpretuje , ze to ONO - JA nadaje wartość temu , co dzieje się. Ono stroi się w piórka , puszy się i przegląda w lustrze twierdząc, że to jest jego ciało, że jego myśli, że jego świadomość i jego życie, że to ono żyje życie lub myśli myśli ,a to nie tak.
JA zaledwie nieudolnie naśladuje  Naturę , a raczej usiłuje.


Ingber i Fernandez doszli do wniosku, że winą wyższego rzędu struktura tych kompozytów: te produkowane do tej pory, były chaotycznymi konglomeratami zawierającymi wymieszane losowo włókna cukrów i białka. W insekcich chitynowo-białkowych pancerzach te składniki są jednak ułożone w ściśle określony sposób – i to prawdopodobnie ta organizacja na równi z właściwościami chityny i towarzyszącej jej białek odpowiada za właściwości ochronne pancerzów. Badacze postanowili zatem spróbować wyprodukować nowy kompozyt w formie laminatu: chitozan w takim materiale układa się w wielu cieniutkich sprasowanych ze sobą warstwach.

Nowy materiał nazwany został przez nich shrilk, ponieważ chitozan uzyskuje się najczęściej i najtaniej z kruszonych pancerzy krewetek (ang. shrimps), zaś fibroinę, jak już powiedziałem, z jedwabiu (ang. silk). Shrilk okazał się być dziesięć razy silniejszym kompozytem niż te opisywane w literaturze do tej pory. Jest też ponad dwukrotnie trwalszy od samgo chitozanu. Wytrzymałością dorównuje stopom aluminiowym, jest jednak od nich, dzięki znacznie mniejszej gęstości, dużo lżejszy.

http://nicprostszego.wordpress.com/2012/05/20/insekty-inspiracja-dla-nowego-materialu/
-----

Kiedy to widać wtedy iluzja już nie może trwać w samouwielbieniu i pysznić się bezkarnie. Po prostu ją widać Duży uśmiech
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Lipiec 16, 2012, 12:18:23 »

east & spółka,-
nie chcę wam przeszkadzać, ale to powyżej powinno się znaleść w wątku pt. "JA musi umrzeć",-
a nie w pytaniach do Kiary- chyba że Kiara już nas opuściła na dobre, tzn. to forum Duży uśmiech

pozdro Uśmiech

PS. sprawa tyczy się również innych tematów Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
ptak
Gość
« Odpowiedz #14 : Lipiec 16, 2012, 12:28:54 »

Cytat: east
Kiedy to widać wtedy iluzja już nie może trwać w samouwielbieniu i pysznić się bezkarnie. Po prostu ją widać   

Ale jak widać, to działalność JA (za pomocą uczłowieczonej protezy) poprawia nawet
samą naturę, tworząc trwalsze i doskonalsze kompozyty.
A że przy okazji coś spieprzy, cóż… na błędach się uczymy (również).

I to JA modyfikuje ducha, tworzy etykę, prawa… które potem nazywa iluzją…
natura również jest pochodną JA… tylko tego już nie bardzo widać.
Stąd próba wyjaśnienia PROCESU z pozycji nie-ja.  Duży uśmiech


Songo1970
, pozwól wyszumieć się spółce, może to być nawet twórcze… dla tematów zwłaszcza…  Chichot