Sfinks i jego tajemnice

(1/33) > >>

chanell:
Podobno pierwsze wzmianki o Sfinsie pochodzą z Mezopotamii, gdzie swój poczatek miała cywilizacja Sumeryjska.Sumerowie przedstawiali sfinksa z tułowiem konia, głową i rękami człowieka .Dziwne bo taką postać znamy z mitologii greckiej czyli nikt inny tylko Centaur.
Może ktoś wie coś więcej na ten temat :)
chanell


[załącznik starszy niż 90 dni - usunięty przez administratora]

Hironobu15:
Ja tylko wiem że są do niego jakies wejścia na grzbiecie i pod, chyba, lewą łapą. Ale nie jestem pewien czy tak jest na pewno...

Enigma:
Mgliście pamietam z sesji ze Sfinks miał być ulubionym symbolem Atlantów, czy tam istot 'z poprzedniej zniszczonej ziemi'. Enki wspominał ze miał to być symbol lwa, a któryś faraon nakazał zmienic jego wygląd na twarz wtedy panującego władcy - aby było to zagadką.

Czy wejście pod łapą nie zapowiaał czasem Caysey? Widziałam film dokumentalnu gdzie jeden naukowiec postawił maszyne do drązenia obok łapy, aby je odkopać. Niestety drgania były tak silne ze posatć sfinksa ucierpiała na tych poszukiwaniach i drążenie przerwano. Z sesji wynikało ze do sfinksa jest wejście, ale dostep mieli tam tylko najwyżsi rangą kapłani. Byc moze było to jakies centrum komunikacji?

Hironobu15:
Ja to oglądałem w programie: 'Noc Faraonów', to włoski program. Ale pokazali tylko te wejścia i cos tam jeszcze, już nie pamietam. Jak ktos wiem cos więcej to niech napise.

janusz:
W mitologii greckiej sfinks to hybryda o ciele byka ,lwich łapach,skrzydłach orła i ludzkiej twarzy.
Czuwał on przy wejściu do miasta Teb i zadawał pytanie tym którzy chcieli przejść dalej.
Ten kto nie znalazł właściwego rozwiązania, na zadaną przez niego zagadkę ginął.
Oto treść pytania;Co to za stworzenie,które rano chodzi na czterech nogach,w południe na dwóch
a wieczorem na trzech.Odpowiedzi udzielił król Edyp, który stwierdził że istotą tą jest człowiek
chodzący na czworakach w dzieciństwie,w sile wieku poruszający się na dwóch nogach zaś na
starość wspierający się laską.
Roztropna odpowiedź spowodowała że sfinks rzucił się w przepaść i rozpadł na kawałki.
Dla nas następców Edypa pozostawił jednak pytanie do rozwiązania,dotyczące jego ciała.
Mówi on do nas, spójrzcie na mnie otom Sfinks:orzeł, byk,lew i człowiek,zagmatwana zagadka natury,
szukaj,spróbuj odczytać znaczenie lub po prostu zgadnij.
Widać tutaj jaką sztuką dla starożytnych było tworzenie poprzez symbole tajemnicy ,która
czeka na rozwiązanie do dzisiaj.Taki mały rebusik dla nas na który oni znali odpowiedź. ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

sonsofhodor stadniniakonna meute-de-loups watahaczarnegoksiezyca etavlon