Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 09, 2024, 17:03:52


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ekologiczna KATASTROFA !!! na Bugu, Liwcu, Zalewie Zegrzyńskim...  (Przeczytany 18498 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Thotal
Gość
« : Lipiec 12, 2009, 19:42:53 »

To co dzieje się na Bugu, Liwcu, Zalewie Zegrzyńskim jest STRASZNE!!!
Tony śniętych ryb, ciemnobrązowa, śmierdząca, zbąblowana woda i rozpacz tych wszystkich, którzy rozumieją czym jest życie.
Wszyscy zadają sobie pytania; gdzie są te wszystkie organizacje ekologiczne ratujące żabki koło Rospudy, gdzie jest Polski Związek Wędkarski, tak chętnie przydzielający mandaty wędkarzom emerytom, gdzie są naukowcy , którzy nie mogą rozpracować przyczyny tej katastrofy. Media milczą, ani w telewizji, ani w radiu nikt nie mówi co się stało. Czyżby nagle odjęło komuś mowę? Ktoś dostał, żeby nie mówić?

Wszystko na to wygląda...
Azotan srebra, potrzebny do produkcji w garbarni, jest prawdopodobną przyczyną zatrucia wody. Tak mówią "miejscowi", są ptrzekonani, że taniej ( kara - około 1,5 miliona) było wylać truciznę do Liwca i Bugu, niż utylizować (koszt utylizacji - 50milionów). "Zaangażowane" są w to polityczne siły przyciągające do siebie dobra materialne, potrafiące uciszyć dyskusje.

Ludzie żyjący nad wodą PŁACZĄ!!!
Widzą jak kiełbiki łapią powietrze wychodząc na brzeg, jak ślimaki i inne żyjątka próbują się ratować przed niechybną śmiercią. Wiedzą, że zatruta woda skaziła ich wodę, którą piją na kilkadziesiąt lat, a jest to rejon Parku Krajobrazowego, swoją czystością i malowniczością dorównujący ( do tej pory ) Narwiańskiemu, czy Biebrzańskiemu. Ten rejon powinien być chlubą całej Polski, reprezentacją przyrody całej Europy.

Pozostał tylko smród, głupota doraźnych zysków nielicznej grupy.



Z wielkim żalem - Thotal Smutny
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #1 : Lipiec 12, 2009, 19:49:32 »

Nie martw sie Tociu , wyjdzie na jaw niebawem, odpowiedza za to ludzie. Ale ile zyjatek przeplacilo zyciem za ten gest glupoty?
Co zasiali to zbiora, a ja prosze Stworce calym sercem by zbior byl jak najszybszy. Zycie  w wodach sie odrodzi, jednak szkoda tego , ktoremu odebrano mozliwosc spelnienia go do konca.
Mnie tez jest bardzo przykro. Płacz

Kiara Płacz Płacz
Zapisane
Łowca
Gość
« Odpowiedz #2 : Lipiec 12, 2009, 19:50:54 »

Teraz tylko czekać aż natura wyda wyrok na tych ludzi i na nasz kraj kto wie może będziemy mieli Tornado w pełnym wydaniu. A najgorsze jest to że już nigdy te rejony nie będą tak czyste jak były. Łatwo jest coś zniszczyć a naprawić to już nikomu się nie chce.
Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #3 : Lipiec 12, 2009, 20:09:48 »

A skąd ta pewność, że to akurat azotan srebra jest przyczyną a nie tegoroczne podtopienia po wielkich ulewach, co spowodowało przedostawanie się do rzek różnych szkodliwych substancji z pól?
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #4 : Lipiec 12, 2009, 20:16:08 »

Co zasiali to zbiora, a ja prosze Stworce calym sercem by zbior byl jak najszybszy.

I zapewne prośba z miłości bezwarunkowej wypływa, zaś Stwórca z zemsty przyspieszy zbiór … ?
To już Prawa Uniwersalne nie wystarczą?
Dlaczego Kiaro prosisz? Naprawdę z serca ta prośba?

Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #5 : Lipiec 12, 2009, 20:28:44 »

Gdyby zgniłe siano było powodem takiej katastrofy, to pewnie życie wokół wszystkich rzek w Polsce już dawno by zamarło.
W tych rejonach nikt nie nawozi łąk, bo jest to zbędne, siana jest więcej, niż potrzeba.
Najciekawsze zjawisko powstało na Liwcu. Ryby nie mieściły się w rowach melioracyjnych, uciekając przed trucizną w rzece. Oficjalne stanowisko w mediach jest odwrotne do zachowania się ryb, gdyby z łąk spływała trująca ciecz, to ryby uciekałyby w drugą stronę.


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #6 : Lipiec 12, 2009, 20:51:55 »

Co zasiali to zbiora, a ja prosze Stworce calym sercem by zbior byl jak najszybszy.

I zapewne prośba z miłości bezwarunkowej wypływa, zaś Stwórca z zemsty przyspieszy zbiór … ?
To już Prawa Uniwersalne nie wystarczą?
Dlaczego Kiaro prosisz? Naprawdę z serca ta prośba?



Tak absolutnie z milosci bezwarunkowej o to prosze Stworce mily Ptaku, napewno nie z nienawisci do nikogo.
Widzisz Stworca wie doskonale jak ta sytuacja zostanie rozwiazana , ja nie prosze o zaden konkret.
Prosze o danie szansy zrozumienia ( a co za tym idzie i naprawy wlasnej swiadomosci) tym ktorzy sa odpowiedzialni za ta katastrofe.
Gdyby to nie zaistnialo ci ludzie zyli by w swiadomosci wlasiwych decyzji i dobra , ktore one niosa dla nich. Jak kolwiek to wszystko pojmuja na swoim poziomie. Konfrontacja ze "zbiorem", odpowiedzialnoscia za niewlasciwe czyny daje szanse transformacji cudzej nieswiadomosci.Czy uwazasz ze jest to zemsta? Ja nie zyje w swiecie kary i nagrody w doslownym tego znaczeniu, nie ma w nim tez zemsty.Ale jest nie akceptowanie i nie przytakiwanie temu co odczowam jako brak dobra, dla mnie i dla Ludzkosci.
Gdybym przytakiwala zauwarzonym nieprawoscia , utwierdzala bym je falszywie w swoim istnieniu. Czynila bym zlo ludziom , ktorzy nie sa ( byc moze) w stanie  jeszcze odroznic tego ,  co ja juz potrafie odrozniac.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2009, 20:54:43 wysłane przez Kiara » Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Lipiec 12, 2009, 20:53:38 »

Thotal.ale dlaczego media nic na ten temat nie mówią Coś może trzeba ich zawiadomić ? Nie możliwe zeby nikt nic nie wiedział Coś ,ja nie widziałam ,ale może jest ktoś na forum z tch rejonów kto nagłośni sparawę Szok
Bardzo mi przykro z tego powodu  Płacz
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2009, 20:53:56 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
kamil771
Gość
« Odpowiedz #8 : Lipiec 12, 2009, 21:07:59 »

Ej no bez przesady,już nie pamiętam w faktach albo w wydarzeniach informowali o sytuacji na Zalewie Zegrzyńskim. W serwisach informacyjnych na TYP Info też o tym mówili, w radiu, ja o tej sprawie wiem właśnie z telewizji, i żadnej celowości w unikaniu tego tematu w mediach nie ma.
A zrobienie z tego najważniejszego wydarzenia tygodnia jest przesadą.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2009, 21:08:35 wysłane przez kamil771 » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #9 : Lipiec 12, 2009, 21:10:51 »

Kiaro, w moim rozumieniu wszystko dzieje się w swoim czasie, także transformacja każdej istoty. Nie ma potrzeby niczego przyspieszać, wszystko jest, jakie ma być na każdym etapie ewolucji. Stwórca nie po to ustanowił Prawa oraz dał każdemu wolną wolę, by musiał teraz ingerować. Chyba, że mówimy o różnych Stwórcach.

Thotal, również boleję nad tą degradacją środowiska, mam nadzieję, że sprawa zostanie nagłośniona i poczynione będą odpowiednie działania.


Pozdrawiam
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #10 : Lipiec 12, 2009, 21:33:47 »

W Twoim zrozumieniu Ptaku jest tak, poniewaz jest to Twoje zrozumienie, niech tak pozostanie.
Moje zrozumienie jest inne niz Twoje, bardzo wielu rzeczy jest inne , i niech tez tak pozostanie. Czy Stworca ingeruje w nasza rzeczywistosc? Bezposrednio nie, bo byla by to ingerecja w wolna wole. Jednak posrednio tak , by mogly zadziac sie rzeczy , ktore stana sie lekcjami zrozumienia dla wielu.
Czy potrzebna jest do tego cudza prosba? W moim zrozumieniu tak, bo gdyby jej nie bylo , to nasza wole akceptacji zla dziejacego sie na Ziemi Stworca by uszanowal.
Wszak wybrali bysmy je sami. Nasza rzeczywistosc tworzymy akceptacja zdarzen. Dlatego sa niezbedni ludzie na Ziemi , ktorych zrozumienie roznych rzeczy jest inne, by stymulowac coraz wyrzsze zrozumienie ogolno ludzkie.
Czy do tego trzeba wielosci Stworcow?

kiara Uśmiech
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #11 : Lipiec 12, 2009, 21:47:22 »

Wydaje mi się, że z każdego serca płynie prawdziwa modlitwa i jest ona zawsze czytelna. 
Nie ma potrzeby zanoszenia w imieniu innych próśb do Stwórcy, ON czyta wszystkie serca.
Każdemu też dana została możliwość rozróżniania dobra i zła. Reszta, to nasze wybory.
Zaś stwórców jest wielość …

Pozdrawiam  Uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #12 : Lipiec 12, 2009, 22:38:10 »

Chcialas powiedziec Ptaku chyba tworcow , lub usilujacych odtworzyc..., bo Stworca jest naprawde tylko jeden.

Ja wnosze prosbe zawsze tylko w moim imieniu, zdajac sobie sprawe iz kazdy widzi inaczej. decyzje naleza zawsze do Stworcy.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #13 : Lipiec 12, 2009, 22:58:55 »

Cytat: Kiara
Czy potrzebna jest do tego cudza prosba? W moim zrozumieniu tak, bo gdyby jej nie bylo , to nasza wole akceptacji zla dziejacego sie na Ziemi Stworca by uszanowal.
Wszak wybrali bysmy je sami. Nasza rzeczywistosc tworzymy akceptacja zdarzen. Dlatego sa niezbedni ludzie na Ziemi , ktorych zrozumienie roznych rzeczy jest inne, by stymulowac coraz wyrzsze zrozumienie ogolno ludzkie.

Cytat: Kiara
Ja wnosze prosbe zawsze tylko w moim imieniu, zdajac sobie sprawe iz kazdy widzi inaczej.

Kiaro, czy rzeczywiście jest potrzeba prosić za innych wg własnego rozumienia? Skąd wiesz co dla kogo jest dobre? I kto czego pragnie?
Twórca, stwórca, to tylko słowa i nasze różne ich rozumienia. Wszyscy wciąż stwarzamy nową rzeczywistość.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #14 : Lipiec 12, 2009, 23:11:25 »

Tak Ptaku sa ludzie , ktorych zrozumienie tych samych sytuacji jest inne. Ale prozbe wnosi , lub nie kazdy we wlasnym imieniu.
Ja wnosze we wlasnym zgodnym z moim zrozumieniem i odczowaniem.
Stworca i tworca to naprawde nie to samo.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #15 : Lipiec 13, 2009, 08:08:32 »

Wszyscy ewoluują, tylko Ty wciąż niereformowalny... Duży uśmiech


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #16 : Lipiec 13, 2009, 10:12:29 »

Poczekaj troche Val Dee, jak dostaniesz zywnosc z tych okolic, to przypomniesz sobie te biedne rybki , inne
zwierzatka i roslinki. Swoj swojego wytruje, wybije, nie trzeba przepowiadac, cz oczekiwac wojny. Az serce peka z czyjejs nieludzkiej bezmyslnosci. WlASNIE W TAKIM WYPADKU POWINNO SIE ZALOBE NARODOWA OGLOSIC. To jest klenska dla calego narodu na dlugi czas.
Zapisane
kamil771
Gość
« Odpowiedz #17 : Lipiec 13, 2009, 11:36:07 »

Poczekaj troche Val Dee, jak dostaniesz zywnosc z tych okolic, to przypomniesz sobie te biedne rybki , inne
zwierzatka i roslinki. Swoj swojego wytruje, wybije, nie trzeba przepowiadac, cz oczekiwac wojny. Az serce peka z czyjejs nieludzkiej bezmyslnosci. WlASNIE W TAKIM WYPADKU POWINNO SIE ZALOBE NARODOWA OGLOSIC. To jest klenska dla calego narodu na dlugi czas.


Klęska dla całego narodu??? , żałoba narodowa?Coś,-zaraz się rozpłaczę normalnie...
Codziennie na świecie zdarzają się podobne sytuacje,a nawet dużo gorsze bo ludzie świadomie przecież zabijają zwierzęta,no i  po co tak uczepiliście się tych ryb?! Mają jakieś inne prawa czy co?
Ile myśliwych każdego dnia zabija zwierzęta dla przyjemności,i jakoś nikogo to nie obchodzi,zabija się zwierzęta dla przeróżnych wymysłów ludzkich które można wyliczać bez końca,a tutaj zginęło parę rybek i to na dodatek w katastrofie ekologicznej i od razu wielki szum
 się zrobił.
Dajcie już z tym spokój.
Zapisane
wiki
Gość
« Odpowiedz #18 : Lipiec 13, 2009, 12:05:10 »

Cytuj
Wszyscy zadają sobie pytania; gdzie są te wszystkie organizacje ekologiczne ratujące żabki koło Rospudy, gdzie jest Polski Związek Wędkarski, tak chętnie przydzielający mandaty wędkarzom emerytom, gdzie są naukowcy , którzy nie mogą rozpracować przyczyny tej katastrofy. Media milczą, ani w telewizji, ani w radiu nikt nie mówi co się stało. Czyżby nagle odjęło komuś mowę? Ktoś dostał, żeby nie mówić?

Tak było cały czas w naszym kochanym kraju.
Mieszkam niedaleko rzeki Utraty ( kiedyś bardzo rybnej rzeki) ciągle jest podtruwana i co zarybia ją od nowa ryby pływają do góry brzuchami, kiedyś było w starorzeczu Utraty dużo raków i żółwi w tej chwili nie ma nic, nawet o żabę trudno.
Najciekawsze jest to, że ta rzeka czasem niemiłosiernie śmierdzi, a przepływa przez sam środek posesji Chopina, do której jest mnóstwo wycieczek z całego świata, nawet Japończycy chcieli dać kasę aby nie puszczać ścieku w Utratę, ponieważ nie można organizować koncertów w parku dworku Chopina, ale i to nic nie pomogło.
Więc pytam za Thotalem gdzie są ekolodzy?
Ja przypuszczam gdzie sa........... tam gdzie kasa.

Pozdrawiam Uśmiech
Zapisane
Łowca
Gość
« Odpowiedz #19 : Lipiec 13, 2009, 12:07:48 »

Cytuj
Więc pytam za Thotalem gdzie są ekolodzy?

Bardzo dobre pytanie. Ekolodzy są tylko tam gdzie MOGĄ zarobić i będzie o nich głośno a tutaj nie zarobią i po co mają się brudzić jakąś czarną substancją?

Cytuj
Klęska dla całego narodu??? , żałoba narodowa?Coś,-zaraz się rozpłaczę normalnie...
Codziennie na świecie zdarzają się podobne sytuacje,a nawet dużo gorsze bo ludzie świadomie przecież zabijają zwierzęta,no i  po co tak uczepiliście się tych ryb?! Mają jakieś inne prawa czy co?
Ile myśliwych każdego dnia zabija zwierzęta dla przyjemności,i jakoś nikogo to nie obchodzi,zabija się zwierzęta dla przeróżnych wymysłów ludzkich które można wyliczać bez końca,a tutaj zginęło parę rybek i to na dodatek w katastrofie ekologicznej i od razu wielki szum
 się zrobił.
Dajcie już z tym spokój.

Nie rozumiesz że im więcej takich katastrof będziemy ignorować tym mniej będzie natury? Takie coś mogło poważnie wpłynąć na tutejszy klimat bo jak dobrze wiem gdyby lód z Grenlandii stopił się to w 1 dzień a może nawet mniej cały klimat zmienił by się. Istniej coś takiego jak prądy morskie(podwodne rzeki), prądy rzek. Dopóki idą tak jak maja iść nic się nie dzieje ale gdy zmienią kierunek dochodzi do zmian nieodwracalnych które odbijają się na LUDZIACH.

I chyba zapomniałeś że wszystko żyje w symbiozie, rośliny, zwierzęta, człowiek i ziemia to jeden organizm.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2009, 12:13:33 wysłane przez Łowca » Zapisane
kamil771
Gość
« Odpowiedz #20 : Lipiec 13, 2009, 12:57:12 »

Jakby się lód z Grenlandii stopił w jeden dzień to zmienił by się klimat,ale gdybać to sobie można zawsze.
Tak samo jak gdyby wybuchł superwulkan w Yellowstone też klimat by się zmienił,jak by uderzyła w nas asteroida też. Więc jaki ma sens mówienie "jakby" .
To,że wyzdychały rybki w jakimś jeziorku to jeszcze nie powód aby panikować i wprowadzać w Polsce stan klęski żywiołowej.
W historii świata mieliśmy już wiele  katastrof ekologicznych ,które były tysiąc razy poważniejsze niż ta o której mówimy i świat cały czas istnieje.
Dziura ozonowa też już dawno powinna nas zabić i jeszcze jakoś żyjemy,jak wybuchł reaktor w Czarnobylu też miało to spowodować nieodwracalne skutki w środowisku i to na jakim obszarze!!!
I co....nadal żyjemy.
Jesteście za bardzo przewrażliwieni,a klimat zmieniał się,i będzie się zmieniał i nic na to nie poradzicie.

Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #21 : Lipiec 13, 2009, 13:54:19 »

Spora część tych zatroskanych o naszą planetę "ekologów" to ludzie, którzy są nieświadomi tego, że są manipulowani przez różne organizacje dbające o swoje wielkie interesy. Obecnie robi się wszystko, by ograniczyć emisję do atmosfery CO2, a jeszcze nikt nie udowodnił szkodliwego oddziaływania tego związku na klimat. Najwięcej złego uczyniła w tym względzie organizacja IPCC, która coraz bardziej się kompromituje i ostatnimi czasy zrywają z nią współpracę poważne autorytety naukowe, które nie chcą mieć już nic wspólnego z tak zakłamaną organizacją.
Obecne stanowisko "normalnych" instytucji naukowych w sprawie emisji CO2 jest takie, że CO2 MOŻE zagrażać naszej atmosferze, ale nikt tego jeszcze nie udowodnił. Obecne próby zmniejszania emisji CO2 to tylko i wyłącznie "dmuchanie na zimne", bo wychodzi się z założenia, że skoro dwutlenek węgla może mieć zły wpływ, to lepiej ograniczać jego emisje. Niektórym krajom takim jak Francja (gdzie prąd w 76% pochodzi z siłowni jądrowych) zależy na przedstawianiu CO2 w złym świetle, może dlatego, żeby osłabić inne kraje? Albo dlatego, że konieczność redukcji emisji CO2 skłoni wiele krajów (tak jak teraz Włochy) do rozwoju energetyki jądrowej, a co za tym idzie koncerny francuskie mogą na tym nieźle zarobić, jeśli wykorzysta się do budowy "jądrówek" ich technologie. Wiecie czyja technologia ma być zastosowana w polskich elektrowniach jadrowych.?... na 99% francuska. Ja akurat jestem entuzjastą elektrowni atomowych, bo przy obecnym poziomie zabezpieczeń tychże elektrowni, naprawde nie ma się czego obawiać, a i produkcja prądu z tych źródeł jest stosunkowo tania w porównaniu z produkcją z innych źródeł. Chciałem tylko pokazać, że ograniczenie emisji CO2 nie jest rzekomą troską "ekologów" o Ziemię, a raczej chęcią osiągnięcia sporych korzyści materialnych.
Jeszcze trzeba dodać, że emisja CO2 z elektrowni to tylko niewielki procent całej emisji.
A jak wytłumaczyć niechęć niektórych "ekologów" właśnie do elektrowni jądrowych (nie emitujących CO2) ? To też jest wywoływane prawdopodobnie przez liczące się grupy, np. sprzedawców węgla, gazu ziemnego, ropy naftowej, którym wybudowanie "jądrówek" w Polsce mogloby zaszkodzić.
Zapotrzebowanie na energię elektryczną cały czas rośnie, i nawet jeśli już wybudujemy nasze polskie jądrówki, to wydobycie węgla i tak trzeba będzie zwiększyć, więc górnicy niczego nie powinni się obawiać. Zapasy węgla też są przecież ograniczone, więc szybkie wydobycie nie byłoby im napewno na ręke.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2009, 14:12:44 wysłane przez Symeon » Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #22 : Lipiec 13, 2009, 19:47:00 »

Rece mi opadaja jak tego wszystkiego sie naczytalam. Jak lekko wam przechodzi, co tam rybki, niech sobie plyna sniete, dajcie spokoj.

A woda, a obszary lak, pol to wszystko jest zatrute juz dzisiaj. Dyskutujecie o zywnosci ekologicznej- po co skoro jest takie nastawienie. Zachorowalnosc na raka w Polsce jest szokujaca, ale takich artykulow sie nie czyta Kamil 771, gdzie ty mieszkasz, ze jestes tak znudzony tym tematem. Musze konczyc bo jeszcze moge sie nie opanowac.
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #23 : Lipiec 13, 2009, 19:55:00 »

Poczekaj troche Val Dee, jak dostaniesz zywnosc z tych okolic, to przypomniesz sobie te biedne rybki , inne
zwierzatka i roslinki. Swoj swojego wytruje, wybije, nie trzeba przepowiadac, cz oczekiwac wojny. Az serce peka z czyjejs nieludzkiej bezmyslnosci. WlASNIE W TAKIM WYPADKU POWINNO SIE ZALOBE NARODOWA OGLOSIC. To jest klenska dla calego narodu na dlugi czas.

o ile wiem to są już przypadki sprzedawania śniętych ryb na warszawskich bazarach

poraża mnie bezmyślność i chciwość niektórych ludzi...
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #24 : Lipiec 13, 2009, 20:04:00 »

Dla mnie to wszystko co dziaiaj tu przeczytalam jest wstrzasem. Ludzie musza krzyczec, wyjsc na ulice, nie zostawic tego wszystkiego w spokoju, to jest jedyna bron w rekach normalnych obywateli, ludzie broncie sie
i goncie wszystkich wstreciuchow ktorzy biora udzial  w dalszym ciagu w tej ekologicznej tragedii. Nie czekajcie na ekologow, bo jak tak dalej pojdzie to w niedlugim czasie bedzie katastrofa zdrowotna w calym kraju.
Mamy tylko jedno zycie i nalezy pilnowac aby bylo ono zdrowe dla nas i dla przyszlych pokolen.
Zapisane
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.268 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

fifa11 patologiczni gangds rakul-axis ads