Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 03, 2024, 12:44:34


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ARIOWIE czy ARIANIE?  (Przeczytany 113299 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #175 : Lipiec 13, 2012, 15:38:28 »

Cytat: jaunusz
ten ''jasnowidz'' ma zapewniony materialny ''stołek'' u Ariów czyli Arian ( często ich tak nazywa). On i jego rodzina (według niego) bedą pracować przy spisie przeznaczonych do wywózki na Erydan.

Przynajmniej gostek nie obawia się bezrobocia. Mrugnięcie
szkoda, że ładuje w to całą rodzinę.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #176 : Lipiec 13, 2012, 18:31:43 »

Slowa te oznaczaja plynaca wode, rzeke w ruchu. Zmiane, pantha rei, przemiane, ale ukierunkowana.
Poprzez kwadrat magiczny i jego odmiany zapisany jest kod istnienia w swiecie realnym.
Zgrubsza to tak czułem.
Przykładowo FengShui - to woda i wiatr  (w podobnym ujęciu)
Ale moje pytanie było z poziomu lingua - nie zaś philozoficznego.
Czy np. mogę przyjąć, że  LO znaczy coś, a shu -coś. Chodzi o konkret,
Choć wiem że słowa te opisują zjawisko raczej elastyczne.

Cytuj
To rowniez pismo chinskie (i jego odmiany). Liczy sie poczatek i koniec mysli.
Aby to zrozumiec trzeba zaczac myslec wielowymiarowo.
Możesz to rozwijać.. Dobry wątek
heh Mrugnięcie niektóre myśli są takie, że inni zdążą je ocenić i posortować zanim one się wyrazą.
No ale to jak częstotliwości są krótkie i długie. Kiedys mieszkałem w pokoju,
w którym basy źle brzmiały, bo fala nie miesciła sie w nim - był za krótki po prostu.
Gdy zmieniłem pokój... posłuchałem TEJ SAMEJ MUZYKI, na tym samym sprzęcie,
ale to była całkiem inna muzyka Duży uśmiech) niż początkowo sądziłem.

Cytuj
Gdy tkwi sie tylko we wlasnym archiwum nie spojrzy sie na zagadnienie obiektywnie.
Mrugnięcie a to do czego? SPOJRZENIE OBIEKTYWNE NIE ISTNIEJE w cyklu indywidualnym,
a jedynie w OTWARTYM SYNERGICZNYM WSPÓŁBRZMIENIU grupowym.

Cytuj
PHI - czesto analizujesz wylacznie linguistycznie, skladniowo, a sprobuj myslec kolorami, zamiast slowami, umiesz tak?
Ja umiem różne rzeczy.
To że wielu z nich nie prezentuję lub tu nie prezentuję wynika z określonych decyzji.
Po prostu jakoś sie tak utarlo że w tym gronie eksploruję ten drobny odcinek z jakże szerokiej rzeczywistości.

Przecież nie masz pojęcia JAK ja MYŚLĘ.
Nie warto chyba przyjmowac takich założeń jak to robisz.

W tej formie wyrazu używasz języka linguistyki i składni.
przyciskasz guziczki na pulpicie.. owszem - to też kolory, struktury i inne zjawiska.

Ale skoro komunikujesz sie przez ten właśnie inter FACE - to dlaczego go nie poznać?
Nie myślę słowami. To nietrafione przypuszczenie.
Pomijając wątpliwość tezy, że wogóle myślę:
Raczej postrzegam, przyglądam się... ale niech ci będzie że to jest: "myślę", więc:
Kiedy myślę o słowach - myślę słowami.
Kiedy o obrazach -  obrazami, itp, itd.
..inaczej miałbym jeden wielki Babel w głowie czy w sercu - a tak mam go tylko w dupie.




« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2012, 12:22:02 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #177 : Lipiec 13, 2012, 18:34:09 »

prosze nie spajać.  event lepiej do śmietnika Mrugnięcie

Cytuj
Wiki:
Język prasłowiański rozwinął się według niektórych szacunków na przełomie II i I tysiąclecia p.n.e.Ostateczny rozpad Prasłowiańszczyzny niektórzy autorzy przesuwają na wieki IX-X przyjmując, że język staro-cerkiewno-słowiański jest pisaną postacią jednego z dialektów prasłowiańskich obszaru bułgarsko-macedońskiego okolic Sołunia IX wieku.

Przedindoeuropejski substrat językowy – grupa języków, używanych w Europie i Azji Przedniej przed przybyciem na te tereny ludów mówiących językami indoeuropejskimi – najstarsza znana warstwa językowa tych terenów. Na określenie substratu przedindoeuropejskiego używano dawniej nazwy języki azjanickie, współcześnie języki tej grupy dzieli się na mniejsze ligi, bądź rodziny językowe.

Przyppominam że piramidy mają 5-6 tys a
Język egipski – wymarły język z grupy języków afroazjatyckich używany przez starożytnych Egipcjan. Najstarsze przykłady pisanego języka egipskiego pochodzą z 3250 r. p.n.e.[1] Język ten skończył swój żywot wraz z cywilizacją egipską i został zastąpiony w Egipcie językiem arabskim.

Tak. Ważne że adresat rozumie, a postronny nie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2012, 18:36:30 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #178 : Lipiec 13, 2012, 19:24:28 »

"JA" tego nie rozumiem PHI Chichot . Nagumulululi pisze nazbyt  książkowo.

Cytuj
Pomijając wątpliwość tezy, że wogóle myślę (..) ..inaczej miałbym jeden wielki Babel w głowie czy w sercu - a tak mam go tylko w dupie.

Kiedy robisz to tak dosadnie to rezonans następuje  jakby bardziej Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2012, 19:24:46 wysłane przez east » Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #179 : Lipiec 14, 2012, 12:27:07 »

"JA" tego nie rozumiem PHI Chichot . Nagumulululi pisze nazbyt  książkowo.

no ja też, ale przynajmniej rozumiem to nierozumienie. On nie pisze. On cytuje.
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #180 : Lipiec 15, 2012, 11:42:03 »

PHI
Cytuj
Przykładowo FengShui - to woda i wiatr  (w podobnym ujęciu)
Ale moje pytanie było z poziomu lingua - nie zaś philozoficznego.
Czy np. mogę przyjąć, że  LO znaczy coś, a shu -coś. Chodzi o konkret,

NIE. Jezyk chinski jest jezykiem intonacyjnym, zapis to tylko czesc, bardzo trudno jest to pojac, czytajac tylko zdania. Calosc wypowiedzi to jednosc. Intonacja jest odwzorowaniem pisma. Poczatek i koniec sylaby. To jest wlasnie LO SHU.

W kwadratach magicznych mozna zamiast cyfr uzyc liter, wtedy powstanie zdanie "i stanie sie slowem"Mrugnięcie

//Chinski jest wyzwaniem dla tych, ktorzy lubia matematyke i muzyke//.

Do janusza i Dariusza, czy ten spis przeznaczonych do wywozki°° to taka niby lista Schindlera?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2012, 11:43:34 wysłane przez Fair Lady » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #181 : Lipiec 15, 2012, 17:12:36 »

Cytat: Fair Lady
Do janusza i Dariusza, czy ten spis przeznaczonych do wywozki°° to taka niby lista Schindlera?

To chyba bardziej do >Janusza<. Mrugnięcie
Ale mogę Ci powiedzieć jak ja to widzę.
Otóż, moim skromnym zdaniem na "tę listę" każdy wpisuje się sam. Jego rozwój świadomości, a co za tym idzie DNA umiejscawia go w odpowiednim miejscu.
Jednak w moim przekonaniu, ci którzy mają być wywiezieni - wg przekazów, o których wspomina >janusz< - pozostaną na Ziemi, by dalej przerabiać trzeciowymiarowe doświadczenia, tylko już pod większym rygorem.
Ale to już rozkminki na odpowiedniejszy wątek >>.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2012, 17:13:59 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #182 : Lipiec 15, 2012, 18:47:16 »

Dariusz - tkwisz w mentalnym neolicie i sprzedajesz sciemke. Nikt z ludzi nie wpisze sie na liste poszukiwanych DOBROWOLNIE.
A teraz rozwin watek, bo zaczyna mnie interesowac Twoje Darek powiazanie z wrogiem...-sorry,
Zapisane
komandos040
Gość
« Odpowiedz #183 : Lipiec 15, 2012, 19:24:50 »

"JA" tego nie rozumiem PHI Chichot . Nagumulululi pisze nazbyt  książkowo.

Cytuj
Pomijając wątpliwość tezy, że wogóle myślę (..) ..inaczej miałbym jeden wielki Babel w głowie czy w sercu - a tak mam go tylko w dupie.

Kiedy robisz to tak dosadnie to rezonans następuje  jakby bardziej Duży uśmiech
Pewnie kolega używa wibratora. Duży uśmiech
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #184 : Lipiec 15, 2012, 22:14:24 »

Szanowna Lady, jasnowidz jest ''mój''  Duży uśmiech więc nie rozumiem Twoich pretensji wobec Darka.
Na listę każdy sam się wpisał (tak też uważa jasnowidz) poprzez swoje niegodne zachowanie wobec bogów.

Bogowie Ariów

A według przekazu nie ma zmiłuj się wobec nikogo, żadne znajomości nie pomogą. Podobno z narodu lubiącego tak bardzo piwko, przy pieniącym się napoju, pozostanie bardzo mała grupka, przy końcu czasów. Mrugnięcie



« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2012, 13:56:09 wysłane przez janusz » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #185 : Lipiec 16, 2012, 07:36:00 »

@janusz
Cytuj
Podobno z narodu lubiącego tak bardzo piwko, przy pieniącym się napoju, pozostanie bardzo mała grupka, przy końcu czasów
To i bez jasnowidza wiadomo. Wystarczy prześledzić tempo w jakim rośnie w tym kraju "import" muzułmanów co -  przy muzułmańskiej  dzietności oraz lenistwu w tej materii autochtonów - spowoduje dokładnie taki efekt, że imię  Hans będą znali jedynie ze "Stawki większej niż życie " Duży uśmiech
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #186 : Lipiec 16, 2012, 08:58:35 »

janusz -
Cytuj
A według przekazu nie ma zmiłuj się wobec nikogo, żadne znajomości nie pomogą. Podobno z narodu lubiącego tak bardzo piwko, przy pieniącym się napoju, pozostanie bardzo mała grupka, przy końcu czasów.

Widac czujesz respekt przed palcem bozym. I zyj jak uwazasz, gwoli wyjasnienia napisze tylko tyle: od wiekow matryce boskie sa manipulowane, kody celowo zmieniane, bo grupa powiedzmy "jasnowidzow"Mrugnięcie dorwala sie do wladzy, stad na czlowieka spadly choroby, cierpienie, bol i inne krzywdy, tak jest do dzis! Na szeroka skale, ale bez przekazow, sesji, czy chanellingow zapewniam, ze sa juz wsrod nas tzw. kontrolerzy, ktorzy przyjeli na swe barki niewdzieczna prace sprawdzania, jak to faktycznie na tej bazie Siemlja respektowano prawa.
Znajomosci pomoga, bo wiedza jest portalem przejsciowym, jest rowniez niebezpieczna bronia, jak widze gdzie niegdzie celowo tuszowana.

Co do piwka i ich tworcow, to nie tak jest jak myslisz, oni juz przeszli pewnego rodzaju selekcje i pozostali ci wlasnie, ktorych ja okreslam mianem automaty.

Pokazujesz Bogow Aryjskich i swastyke, tak tez po prawdzie to stary symbol, ja go tez mam w moich skryptach bo oznacza ruch, cwiczenie 3 punkt Gi Gong. A, ze ktos przyswoil sobie symbole, to juz nie moja odpowiedzialnosc. A zreszta poczytaj dobrze historie i zdejmij klapki z oczu, bo byc moze tkwisz od lat w bledzie.

Do Darka nic nie mam, chce aby wypowiedzial sie dalej i tyle, sam zaczal, nie prowokuj januszu bez potrzeby.

Zapisane
Astre
Gość
« Odpowiedz #187 : Lipiec 16, 2012, 09:00:47 »

 author   @ janusz

Cytat :

''Podobno z narodu lubiącego tak bardzo piwko, przy pieniącym się napoju, pozostanie bardzo mała grupka, przy końcu czasów''


 Takie teksty i temu podobne, których tu zapewne pełno odbieram jako niepłodne i bezbawione większego sensu.
Pisanie takie z natury jest nudne i niepotrzebne. A, nawet w pewnym sensie irytujące zwłaszcza teraz w obliczu dziejących się na świecie i to ruchem przyśpieszonym tak wielu rzeczy, które decydują o dalszych losach tej cywilizacji !
Wypada tylko pozostać otwartym na opinie tych, którzy swoich teoriach nie potrafią poprzeć ich nawet szkolną argumentacją.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2012, 09:05:04 wysłane przez Astre » Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #188 : Lipiec 16, 2012, 12:44:39 »

Ledy, jesteś w strasznym błędzie, którego powodem jest nieuważne czytanie moich postów Duży uśmiech
Cytuję tylko wypowiedzi jasnowidza, których odbiór pozostawiam każdemu do samodzielnej oceny.
Ponieważ są one co dla poniektórych irytujące, z szacunku dla nich wyciszam ten temat z mojej strony i poddaję się błogiej nirwanie. Uśmiech
                                                                                                                                                   J23

« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2012, 13:00:25 wysłane przez janusz » Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #189 : Lipiec 16, 2012, 12:49:49 »

Cytujac "jasnowidza" sprawiles wrazenie zupelnej akceptacji wywozki do piekla, czy jak mu tam...
a ja tylko kulturalnie zwrocilam uwage, ze moze jestes w bledzie. A nirwana to co wg Ciebie? Wypoczynek? Czy odizolowanie od ciala spolecznego (moze ten Erydian?). Pomysl.
Koniec wedrowki dusz, czyli gdzie laduje materia przezyta, wyczerpana, w niebiosach???  Mrugnięcie
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370