Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 03, 2024, 09:35:34


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 [4] 5 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Słowianie  (Przeczytany 92698 razy)
0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #75 : Październik 06, 2012, 15:21:45 »

To tłumaczyłoby "lenistwo" innych nacji nikomu nie przytykając.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #76 : Październik 06, 2012, 16:28:06 »

Witaj Przebisniegu,
< Zastanawiające jest tylko to dlaczego naszej znaczy naszym rządzącym nigdy nie zależało na tym by prawda o naszych praprzodkach wyszła na światło dzienne >
w roznych spolecznosciach, powstaja na roznej drodze pasozyty. Niektore z nich pelnia nawet istotna funkcje a mimo tego nie sa na dluzej
tolerowane. Ale im bardziej "rozwiniete" spoleczenstwo tym ta kontrola jest dziurawa az do momentu, kiedy pasozyt jest w stanie wykiwac
naturalna ochrone, wciskajac, ze on ma jeszcze cos waznego do zrobienia dla dobra reszty. Czyli typowa, blazenska demokracje zawsze
omami, w zdrowej spolecznosci  moze sie tylko modlic, aby go nie zauwazono, kiedy przychodzi czas oczyszczania. No, wtedy nawet nie ma
czasu sie zastanawiac, czy Bog jest sprawiedliwy czy nie.
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #77 : Październik 06, 2012, 17:29:38 »

Witaj acentaur
Pozwolę sobie podpisać się pod całością tego co raczyłeś wielce szacowny napisać. Uśmiech
Co do tych tzw pasożytów to moim skromnym zdaniem choć nie jestem wojem jak szacowna Fair Lady to wydaje mi się, że przyjdzie na nich czas że nawet przysłowiowego Jezus Maria nie zdąża krzyknąć Duży uśmiech
Bo każdy grajek powinien wiedzieć dokąd można stronę napiąć by jej nie przeciągnąć.
Ostatnio mój kuzyn (pracuje w Anwilu jako aparatowy) opowiadał mi o spotkaniu z dyrektorem gdzie on im wmawiał że tak jest krucho w firmie i dlatego jak to zwykle bywa nie ma na premię i podwyżki.
Ludzie pokazali mu tabele zresztą wydruk z giełdy jak to w okresie ostatnich lat dzięki zyskom akcje firmy ciągle rosły zresztą tak jak zyski i zapytali dlaczego ich pensje od 10 lat stają w miejscu i dlaczego on tak kłamie.
Pasożyt zrobił się siny i wyszedł w towarzystwie gwizdów Duży uśmiech
Ano może masz racje szacowny może nie będą mieli czasu zastanawiać się  Duży uśmiech
Bo przecie Gal Anonim napisał, że setka naszych to tyle ile dziesięć secin innych Duży uśmiech
to pa Duży uśmiech
Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #78 : Październik 06, 2012, 19:41:01 »

Witaj Przebisnieg,
Mozna ten temat bez konca ciagnac. Ale jedno jest pewne, ani sami nie wymra ani zadna sila ich w tym nie wspomoze. Malo tego, w tym krytycznym momencie wcale nie beda odosobnieni. Ale beda razem z innymi wolac o sprawiedliwosc.
Hm, myslalem, ze mi troche ulzy. Ale zyczenia, wzdychanie nie wystarczaja, nigdy nie wystarczaly.
pozdrawiam
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #79 : Październik 06, 2012, 21:32:50 »

Zapewniam Cię szacowny że nie oni nie będą tak jak wszyscy Mrugnięcie
Oni wiedzą że boga niet bo sami go stworzyli
Więc oni nie wierzą a więc nie mają nadziei i teraz wyją po nocach albo chleją wódę wprawdzie drogą ale nie chleją tak jak ja pifko pod humorek tylko by zapić strach
to pa Duży uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #80 : Październik 07, 2012, 10:42:51 »

Ileż materiału o Słowianach jest ukrytych w watykańskich archiwach ? - nie wiadomo, ale wiadomo, że kto, jak kto, lecz zakonni mieli wtedy ( i teraz również mają ) najlepszy wywiad ,organizację i skrupulatność w notowaniu (i zbieraniu tzw "haków" hahah) .

Trzeba im przyznać, że świetnie potrafili się na obcych dla nich ziemiach urządzić. Tu w okolicy pradawnej puszczy przybyli cystersi z Danii w liczbie 13 sztuk i szybciutko zawładnęli znacznymi dobrami, a w tym pobudowali młyny i pozakładali gospodarstwa do których zagoniono żyjących spokojnie w zgodzie z Naturą Słowian.
To dzięki Cystersom historycy tych ziem dość dobrze znają historię ,ale dopiero od momentu ,kiedy braciszkowie tu nastali. Wcześniejsze fakty giną w pomroce dziejów bo po prostu nikt tego nie notował. Ot jakaś legenda o Vinecie , mieście pochłoniętym (za grzechy, a jakże hahaah ) przez morze, jakieś szczątki starożytnego grodziska na wzgórzu. Zapadło się również na skutek "klątwy" za grzechy rzecz jasna.

Takie opowieści przetrwały umiejętnie podsycane przez nowych panów tej ziemi ku przestrodze , aby nikt nie zwracał już oczu ku pradawnym dziejom.

Zastanawia, że skoro Słowianie potrafili wznosić warownie, a nawet miasta ze spiżowymi bramami (owa Vineta) to dlaczego nie pozostawili po sobie niczego na piśmie ? Może nie było potrzeby , gdyż zapisy tak na prawdę są cały czas dostępne w przestrzeni dla tych, którzy potrafią ją czytać ?

Gdybyś miał do dyspozycji kamerę, która cały czas dokumentuje co się dzieje, to nie musiałbyś tego co się dzieje dodatkowo spisywać na papier.
Legendy i prawdziwe historie były przekazywane ustnie, co oznacza, że zapisywane i odtwarzane były w pamięci.
Dziś wiadomo, że pamięć zaś ma naturę holograficzną. Raz wprowadzone do pamięci dane tam istnieją, tylko jest kwestia jak je otworzyć.

Współcześnie jest to możliwe poprzez zastosowanie regresji hipnotycznej, lub zwykłej hipnozy. Od niedawna ludzie też zaczęli na nowo odkrywać tzw "zdalne widzenie" (remote viewing ) , które nie tylko daje wgląd w odległe miejsca w przestrzeni, ale również w odległe miejsca w czasie. Jest to dobrze udokumentowane i zweryfikowane.
Metody te jednakże nie są uznane za ofcjalną naukę za miarodajne, niestety, a mogłyby odkryć dla nas rzeczywistość słowiańską jaka była na prawdę.

Tak czy inaczej chodzi o to, że być może pradawni Słowianie znali sposoby zapisu i odtwarzania informacji d/z pamięci holograficznej takie , że niepotrzebne im było spisywanie czegokolwiek na papierze.

Mieli od tego tzw "żerców" , czyli takich jakby szamanów. Teraz, kwestia jedynie dostrojenia się do pradawnych zapisów.

Do dziś w ten sposób "rozmawiają" z przodkami Aborygeni. Twierdzą oni że są tzw święte miejsca, czyli miejsca w której specyficznie wibruje energia zawierająca informacje , wskazówki , wiedzę i znaki. Oni potrafią odczytywać te rzeczy i nimi się kierować.
Aborygeni to "skansen" ludzkości, odcięta przez wieki enklawa od reszty świata. Być może oni są żywą wskazówką dla tzw ludzkiej cywilizacji o tym jak było bardzo dawno temu. Dziś z tego dziedzictwa można by skorzystać.
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #81 : Październik 08, 2012, 20:21:51 »

Dobrze potwierdzić braciak, to żeś słowiańska dusza Duży uśmiech
to pa Duży uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #82 : Październik 08, 2012, 20:31:23 »

to ile piw dzisiaj było?
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #83 : Październik 08, 2012, 21:21:38 »

Nie za Twoje arteq nie za Twoje. Zajmij sie kolezanka-malzonka, aby kobieta nie plakala. A Przebisnieg niech realizuje wolna wole! Bo nie jest jeszcze na cudzym garnuszku!

Na zdrowko! Mrugnięcie
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #84 : Październik 09, 2012, 15:53:17 »

A na słowiańską sławę - choć to tak jakby pił za tych co przed wiekami wyginęli na morzu  Uśmiech
Szacowny arteq niech sobie kpi z mojego pifkowania sam dobrze wiem, że do boskości (ideału doskonałości) mi daleko oj daleko Duży uśmiech
to pa Duży uśmiech

PS
Szacowna Fair Lady jak Cię znam to Tobie pewnie w Słowianach podobało się to, że setka ich znaczyła tyle co dziesięć secin innych wojowników /gal anonim Duży uśmiech
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #85 : Październik 14, 2012, 08:49:18 »

fajna ta wasza dyskusja ,ale wróćmy do Słowian.Wczoraj na FB pojawiła się taka oto wiadomość;

Słowiańskie i Aryjskie Wedy dowodem na istnienie w przeszłości potężnej cywilizacji



Jedna z zachowanych sowiańskich Wed - źródło: YT

W Rosji i w Bułgarii zidentyfikowano niesamowite artefakty. Kamienne tablice zapisane starosłowiańskimi językami, przedstawiają prawdopodobnie pozostałości wiedzy zaskakująco podobnej do tej obecnej w wedach hinduskich. To może oznaczać, że nasi przodkowie, Słowianie oraz Ariowie korzystali z tego samego źródła wiedzy.Sami Hindusi są prawdopodobnie potomkami Ariów. Bardzo możliwe, że nasze wyobrażenie o Słowiańszczyźnie jest mocno zafałszowane a Słowiańskie Wedy mogą pomóc rzucić więcej światła na epokę, o której wiemy zawstydzająco mało. Niestety badanie historii Słowian jest bardzo trudne, ponieważ została ona dosłownie zmieciona z powierzchni Ziemi przez ówczesnych popleczników Kościoła Katolickiego.



Moloch ten nie tolerował współistnienia z religią przodków. Podchodzono do tego bardzo brutalnie a wszelkie artefakty związane z dawną wiedzą czy też religią Słowian były metodycznie niszczone. Proces ten był tak skuteczny, że do dzisiaj wiemy o Prasłowianach tak mało, jakby historia Polski zaczynała się w 966 roku.

<a href="http://www.youtube.com/v/5t8PBLhmrWs?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/5t8PBLhmrWs?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>

Z pewnością na ziemiach polskich musiały istnieć podobne do rosyjskich egzemplarze wed. Podobieństwa między Hinduizmem s wiarą Słowian są uderzające już nawet bez tych artefaktów. One po prostu stawiają kropkę nad i. Wedy oznaczają wiedzę, już samo podobieństwo dwóch słów, weda-wiedza jest uderzające. To, co zaskakuje jeszcze bardziej to fakt, że w naszym własnym języku jest ogromna ilość słów, które są pamiątkami po naszej pogańskiej przeszłości. Jednak kwestie rozmaitych słoworodów to temat na odrębne opracowanie.



To, że słowiańskie Wedy przetrwały w miejscach takich jak Rosja czy Bułgaria nie dziwi gdyż tam wiara Słowian przetrwała znacznie dłużej. Mniejsza była też determinacja, co do walki z tym procederem, bo kilkaset lat później Kościół Katolicki nie walczył już o przetrwanie poprzez ekspansję tylko miał ugruntowaną pozycję. To, dlatego Wedy miały większą szansę przetrwania.

<a href="http://www.youtube.com/v/zMlzc0n5PeA?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/zMlzc0n5PeA?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>

Słowiańsko-Aryjskie Wedy nie były raczej wytworem ani starożytnych Słowian ani Ariów. Były prawdopodobnie przekazem z przed wielu tysięcy lat, od istot, które Prasłowianie nazywali Przodkami. Cześć Wed miała być podyktowana przez samego Peruna, jedno z głównych słowiańskich bóstw. Bardzo możliwe, że zarówno słowiańskie, aryjskie jak i hinduskie Wedy pochodzą wprost z jednego źródła, od istot, które nas stworzyły w wyniku manipulacji genetycznych wykonywanych na tutejszych prymitywnych humanoidach. Jeśli Wedy rzucają jakieś światło na takie sprawy to nic dziwnego, że Kościół walczył z nimi na tyle skutecznie, że dzisiaj wśród nowożytnych Słowian wiedza na ten temat jest czymś dziwnym i nieznanym.



Źródło: http://zmianynaziemi.pl/forum/slowiano-aryjskie-wedy
 
edit: rozmawiałam wczoraj z Baldem ( były nasz forumowicz ) i zwrócił mi uwagę ( oczywiście słusznie ) ze nie Aryjskie wedy ,tylko Ariańskie.Cos mi nie pasowało ,ale to nie ja jestem autorem artykułu.Wstawiłam go na forum ,bo wydał mi się niesamowicie ciekawy.Myślę że autor zrobił tak zwaną literówkę ( chyba ) Co o tym sądzicie ? hm...bardzo to wszystko ciekawe ,właściwie robi się co raz ciekawiej ! Czyżby jednak wszystko zaczęło się właśnie tam ?
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2012, 08:56:00 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #86 : Październik 14, 2012, 11:55:29 »

..dyskusja na w/w temat już przetoczyła się i nadal trwa w sieci,-
a źródeł do poczytania wiele, np.:
http://treborok.wordpress.com/slowianszczyzna/arkaim-kolebka-slowianskiej-aryjskiej-cywilizacji/
http://forum.waisznawa.pl/viewtopic.php?f=2&t=2026
i wiele innych.
Cytuj
ARKAIM – Miasto swastyka (miasto MANDALA), Świątynia i Superobserwatorium: starożytna Słowiańsko Aryjska horyzontalna świątynia i obserwatorium w pobliżu Magnitogorska(Syberia) Rosja, datowana konwencjonalnymi metodami, na 5000 lat – (w rzeczywistości sprzed “12.000 pne. która była palona i odbudowywana wiele razy podczas różnych etapów w historii Aryjskiej). Najnowsze datowanie wieku artefaktów ARKAIM wskazuje na 3,500-4,000 pne. (miejsce samo w sobie jest znacznie starsze). ARKAIM ma postać dwóch ścian koło -170 i 85 metrów średnicy, z 60 domami, 35 między kołem i 25 w kręgu. Budynki są wielkich rozmiarów i niesamowicie precyzyjne w astronomicznych proporcjach i wielkościach. ARKAIM jest znacznie starszy niż Stonehenge. Szerokość geograficzna ARKAIM jest taka sama jak Stonehenge.
<a href="http://www.youtube.com/v/ytM5NkTlg88?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/ytM5NkTlg88?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2012, 12:22:45 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #87 : Październik 14, 2012, 18:07:07 »

Wielce szacowna chanell jesteś kochana i dziękuję Ci za ten post bo to balsam na mą dusze i serce Duży uśmiech
to pa bo nie mam nic do dodania tylko się ahołem Duży uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #88 : Październik 15, 2012, 09:59:54 »

Wedy czy starosłowiańskie artefakty to jedno, a do tego genetyka potwierdza migrację ludów (haplogrupy r1a1 ) więc tutaj raczej mocna kropka nad "i".

Jest już pewność co do wiedzy(wedy)  o potężnej rasie z której wywodzą się ludy słowiańskie. Tego się nie da wymazać już, a wręcz pojawia się przeczucie, że wydarzy się jeszcze coś, co dosłownie strząśnie utkane precyzyjnie przez najeźdźcę zasłony historii. Może zacznie się od Ślęży ... ?


ps."achłem" jeśli już Przebiśniegu hahaah
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #89 : Październik 15, 2012, 10:07:00 »

<a href="http://www.youtube.com/v/W6A4JLTceC0?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/W6A4JLTceC0?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>