Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 17, 2024, 21:43:14


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: PRZEKAZY OD MYSLICIELI.  (Przeczytany 169479 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Lucyna D.
Gość
« Odpowiedz #125 : Luty 19, 2009, 15:16:09 »

Tene, ale co by nie mówić, ludzie jednak są na różnym poziomie rozwoju (pod każdym względem, duchowym także).
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #126 : Luty 19, 2009, 15:16:42 »

Kiara ma 100 procent racji KAŻDY MA SWOJĄ ale CEL nie zawsze (w ich zrozumieniu) a to co pisze Kiara prowadzi we właściwym kierunku - jedynym i słusznym...

każdy z nas napełnia swojego Graala Światłem MIŁOŚCI lecz każdy inaczej a CELEM JEST NAPEŁNIENIE TEGO GRAALA W PEŁNI - Celem KAŻDEGO CZŁOWIEKA - dlatego cel ten jest jedyny i słuszny, bo to nasze przeznaczenie - nie rozumiecie tego to umrzecie i odrodzicie się i tak w kółko aż zapłonie w was ta szczególna iskra boskości i pójdziecie w stronę ŚWIATŁA...

Kapłan 718'
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2009, 15:19:17 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #127 : Luty 19, 2009, 15:17:17 »

tak naprawde droga jest tylko jedna i jedna brama - to milosc i rezygnacja ze swojego ego...mowia o tym pisma sw. wszystkich ludow...nie zawsze podkreslajac milosc, czasami to wiedz, prawo, droga itd., ale najwazniejsza jest milosc
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #128 : Luty 19, 2009, 15:18:14 »

MIŁOŚĆ JEST PRAWEM, MIŁOŚC PODŁUG WOLI

718'
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2009, 15:18:30 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #129 : Luty 19, 2009, 15:20:19 »

Niech tak pozostanie dla Ciebie, Ja zostane przy swoim i zakonczmy juz ta dyskusje, bo nie mam zamiaru przekonywac Cie do moich odczuc i mojej wiedzy.
Nie chce  rowniez bys wymuszal na mnie to co jest tobie blizsze.
Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #130 : Luty 19, 2009, 15:22:26 »

Niech tak pozostanie dla Ciebie, Ja zostane przy swoim i zakonczmy juz ta dyskusje, bo nie mam zamiaru przekonywac Cie do moich odczuc i mojej wiedzy.
Nie chce  rowniez bys wymuszal na mnie to co jest tobie blizsze.
Kiara Uśmiech Uśmiech

to do mnie???
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #131 : Luty 19, 2009, 15:24:47 »

Lucyna D. - owszem. Jednak ja mówię o ludziach o zbliżonym (praktycznie równym) rozwoju duchowym. Mogą być tak samo dobrze rozwinięci, idąc RÓŻNYMI drogami. I o to mi chodzi.

quetzalcoatl44 - miłość ma swoje konotacje, i używanie tego słowa budzi schematyczne myślenie. Właśnie o takich BRAMACH mówię wciąż - fakt, Kapłan ma rację, ze jest jeden CEL, ale nawet bramy do niego są różne. Kluczem (czy też bramą, whatever) jest duchowe zrozumienie, że wszyscy jesteśmy jednym. Ale rozumiejąc to, wcale nie trzeba mieć w sobie miłości w dosłownym tego słowa znaczeniu. Nie trzeba też mieć zasad, które propaguje Kiara. Ani innych, które proponują setki innych ścieżek duchowych. Bo nie ma jednej drogi do osiągnięcia tego zrozumienia, dróg jest wiele, i ZASAD jest wiele.

Kapłan 718 - i to jest jedno z twierdzeń Crowley'a, z ktorym najbardziej bym polemizował.

Kiara - Echhh, cóż Kiaro, ucieczka? Fakt, tego się można było spodziewać. Tak więc miłego tkwienia w iluzji, nie poruszam juz dalej tego tematu, zgodnie z życzeniem
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2009, 15:26:13 wysłane przez Tenebrael » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #132 : Luty 19, 2009, 15:27:39 »

Nie do Tene, on chce zmusic mnie do rozumienia swiata i wiedzy jego percepcjami, jego miara wrazliwosci.
Kazdy ma swoja miare , bo kazdy jest indywidualnoscia.Kazdego miara moze wzrastac , lub malec w  jego ludzkim zyciu , w zaleznosci zblizania lub oddalania sie od zrodla ( wzorca wiedzy), to chyba logiczne?

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #133 : Luty 19, 2009, 15:32:14 »

no coz ja wole wierzyc pismom sw niz Crowleyowi:), jak mozna byc jednym bez milosci?, albo chociaz bez wspolczucia i milosierdzia? - jest to niemozliwe - chyba ze z duchami ciemnosci:)
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #134 : Luty 19, 2009, 15:34:10 »

milosc jest esencja i zrodlem - cokolwiek by o tym myslaly nasze ograniczone zmysly
wola jest wola
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #135 : Luty 19, 2009, 15:39:51 »

Ty, Kiaro, natomiast chcesz ludziom wpoić, że jedynie Twoja droga prowadzi do źródła. Choć tak, wiem, powiesz, ze nie chcesz wpoić, te gierki słowne też już znamy.

Że myślenie zmienia się w zależności od rozwoju i "bliskości źródła"? Tak. Co bynajmniej nie oznacza, że Twoje jest mu najbliższe, czy też najbliższe z przebywających tu na forum ludzi.


quetzalcoatl44 - milosc jest esencja i zrodlem - cokolwiek by o tym myslaly nasze ograniczone zmysly


Skoro chcesz tak twierdzić i myśleć, proszę bardzo.
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2009, 15:41:12 wysłane przez Tenebrael » Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #136 : Luty 19, 2009, 15:48:55 »

oczywiscie zrodlem zycia jest zycie - zycie nie istnieje bez milosci
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #137 : Luty 19, 2009, 16:00:51 »

bez milosci istnieje tylko chaos i smierc - wszystko by sie rozsypalo caly wszechswiat
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #138 : Luty 19, 2009, 16:18:12 »

a widzisz drogi Tene - ja wiele lat nie rozumiałem tej FORMUŁY a raczej uniwersalnego PRAWA pochodzącego z najodleglejszej starożytności - ciekawostką jest to, że zrozumiałem to dzięki KIARZE, którą tak negujesz a raczej to co pisze - Crowley zawarł w tych słowach NAJWYŻSZĄ MĄDRŚĆ I PRAWDĘ, sposób przekazania TEJ PRAWDZIWEJ WIEDZY - widać był tego świadom a to świadczy o jego wielkośći, GŁUPIEC pomyśli, że chodzi o seks, magię seksualną albo tantrę i bardzo się pomyli a MAG pojmie to natychmiast intuicyjnie - tutaj jest KLUCZ UKRYTY, wyjawię go tym, którzą potrafią to ujrzeć:

MIŁOŚĆ to AGAPE - zauważmy WAŻNY FAKT - AGAPE to MIŁOŚĆ a EROS to miłość fizyczna / seks, wartość słowa AGAPE to 93, WOLA to w grece THELEMA (wartość liczbowa 93), chodzi o PRAWDZIWĄ WOLĘ CZŁOWIEKA, to musi być zgodnie z WOLĄ OBU OSÓB PODŁUG MIŁOŚCI i to jest tutaj właśnie przekazane - NIC NIE JEST MOŻLIWE BEZ MIŁOŚCI, PRAWO to LEGIS, zapisane jako hebrajskie to LGS wartość to również 93, ale LGS to także LOGOS, SŁOWO STWÓRCZE, KTÓRE JEST WCIELANE W CZŁOWIEKA... i w tym miejscu zakończę tą analizę... dlatego zapisuje się to jako 93 93 / 93 - jest to LICZBA MIŁOŚCI, WOLI I PRAWA - kto ma oczy do czytania ten odczyta!

Kapan 718'

« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2009, 16:18:41 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #139 : Luty 19, 2009, 20:33:27 »

Kapłan 718 - a gdzie ja Ci napisałem, że neguję to, co Kiara mówi? Neguję to, JAK to mówi, i że uznaje to za jedyną prawdziwą drogę.

A że ta droga okazała się strzałem w dziesiątkę dla Ciebie? Świetnie, to nią idź. Co nie znaczy, ze jest ona jedyna słuszna.
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #140 : Luty 19, 2009, 22:15:06 »

Kapłan 718 - a gdzie ja Ci napisałem, że neguję to, co Kiara mówi? Neguję to, JAK to mówi, i że uznaje to za jedyną prawdziwą drogę.

A że ta droga okazała się strzałem w dziesiątkę dla Ciebie? Świetnie, to nią idź. Co nie znaczy, ze jest ona jedyna słuszna.

napisać czerwonym?! DLA MNIE JEST JEDYNA SŁUSZNA A DLA CIEBIE NA PEWNO NIE BO KAŻDY MA INNĄ ŚCIEŻKĘ TYLKO CEL JEST TEN SAM...

718
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #141 : Luty 20, 2009, 01:44:49 »

 Mysliciel - Czlowiek.E.Nowalska Przyjaciele Swiata.    

KIEDY CZLOWIEK STAJE SIE MYSLICIELEM?

Staje sie energia Myslicielska tylko ten,kto umie oderwac Mysli od swojego odczowania i daje sie PONIESC im ponad swoj, tylko swoj wlasny zysk.
WIDZENIE GLOBALNE w SWIECIE MYSLI - bo tymze jest to, co okreslano wyrazem Energia - jest zwiazane braniem pod uwage tego , czego chca, ku czemu zdazaja wewnwtrznie owe Energie. Widzenie Globalne, w kontekscie Swiata Materii powiazanego z energetycznym Bytem,jest ODWAZENIEM sie PATRZENIA na ROZWOJ w ramach okreslonych ich WSPOLNYCH mozliwosci i dostrzeganiem ewentualnych konsekwencji tego rozwoju.jakie moga byc owe konsekfencje dla ludzkosci?
WIEDZA CZLOWIEKA siega okreslonych tylko horyzontow myslowych.On nie wie co go czeka, co dalej z Nim bedzie. Nieliczni tylko probuja byc wizjonerami swojej wlasnej przyszlosci.Zazwyczaj czas ucieka,a ludzie GONIA od zdarzenia do zdarzenia.Czyz nie trzeba im wiedziec po co wchodza na DRABINE i do kad ta wedrowka ICH zaprowadzi? Czy wystarczy widziec tylko obok jednego szczebla kolejny szczebel i nic ponad nim? Mozna jezeli da to wchodzacemu na te drabine szczescie, radosc, i usmiech wewnetrzny.

Natomiast jesli brakuje ich Czlowiekowi wchodzacemu szczebel po szczeblu na DRABINE ZYCIA , trzeba podac MU WIZJE czekajacej GO PRZYSZLOSCI. ta wizja potrzebna jest tez i tym ludziom, ktorzy aktywnosc swojego zycia skupiaja na TROSZCZENIU sie o SZCZEBEL ,po ktorym przyszlo Im piac sie przez zycie , o forme stawiania na nim swego
KROKU , a nie o siebie.Bo gdy dotra do Kresu owej DRABINY ZYCIA uswiadomia sobie, ze NIC NIE JEST W GRUNCIE RZECZY WAZNE poza NIMI. Okaze sie wtedy ze WIZJA PRZYSZLOSCI przychodzi do nich zbyt pozno.

NIE TRZEBA USZCZESLIWIAC LUDZI NA SILE.Trzeba jednak dawac tym , ktorzy tego chca, szanse OGLADNIECIA swojej rzeczywistosci innym niz do tej pory spojrzeniem.

Jesli widzisz przed soba CIEMNOSC
DAM CI LAMPE,
ktora POMOZE Ci dostrzec to,
co jest w owej CIEMNOSCI,
ale NIE POKAZE CI jak w nia isc....

str13/14 PAN

kiara
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #142 : Luty 20, 2009, 07:03:22 »

Kapłan 718 - a gdzie ja Ci napisałem, że neguję to, co Kiara mówi? Neguję to, JAK to mówi, i że uznaje to za jedyną prawdziwą drogę.

A że ta droga okazała się strzałem w dziesiątkę dla Ciebie? Świetnie, to nią idź. Co nie znaczy, ze jest ona jedyna słuszna.

napisać czerwonym?! DLA MNIE JEST JEDYNA SŁUSZNA A DLA CIEBIE NA PEWNO NIE BO KAŻDY MA INNĄ ŚCIEŻKĘ TYLKO CEL JEST TEN SAM...

718

No to przecie to napisałem kilka postów wyżej
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #143 : Luty 20, 2009, 17:36:42 »

Cytuj
Kiara napisała: Mysliciele wskazuja  Czlowiekowi droge przez milosc, dobro, prawosc i godnosc do rozwoju.Bo jest to jedyna droga podnoszenia wibracji dla  Czlowieka, i wychodzenia z niewolnictwa metalnego.

Oj Ci myśliciele są bardzo ograniczenie.

Po pierwsze niema jednej drogi.
Po drugie są różne drogi.
Po trzecie do rozwoju duchowego się dochodzi nie TYLKO przez miłość, dobro, prawość i godność. Człowiek się zmienia pod wpływem CIERPIENIA. W chwilach kryzysu wszystko w człowieku zmienia się diametralnie na zawsze.

Spójrz na takiego bezdomnego? Ile w jego życiu jest dobra i miłości? No ile??!!

Albo chorzy na raka??!! Ile w ich życiu jest miłości i dobra?

TACY LUDZIE POPRZEZ CIERPIENIE ZACZYNAJĄ ROZUMIEĆ ŻYCIE! PODNOSZĄ SIĘ ICH WIBRACJE JAK TO NAZWAŁAŚ!

Rozwój duchowy polega na przeżywaniu szczęścia i nie szczęścia po to aby ludzie wiedzieli co to jest szczęście.

Po za tym to o czym piszą Myśliciele(czyt. byty z innego wymiaru który wymyśliła sobie autorka książek) to żadna nowość.

Ludziom te wartości znane są już od czasów sprzed Chrystusa i nie potrzebujemy Myślicieli abyśmy poznali "tajniki" rozwoju duchowego.

Pozdrawiam
Mora

« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2009, 17:37:53 wysłane przez Mora » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #144 : Luty 21, 2009, 01:13:45 »

Mysliciel - Czlowiek.E.Nowalska Przyjaciele Swiata.    

KIEDY CZLOWIEK STAJE SIE MYSLICIELEM?

Staje sie energia Myslicielska tylko ten,kto umie oderwac Mysli od swojego odczowania i daje sie PONIESC im ponad swoj, tylko swoj wlasny zysk.(..)
WIEDZA CZLOWIEKA siega okreslonych tylko horyzontow myslowych.On nie wie co go czeka, co dalej z Nim bedzie. (..) .Czyz nie trzeba im wiedziec po co wchodza na DRABINE i do kad ta wedrowka ICH zaprowadzi? (..)trzeba podac MU WIZJE czekajacej GO PRZYSZLOSCI. ta wizja potrzebna jest tez i tym ludziom, ktorzy aktywnosc swojego zycia skupiaja na TROSZCZENIU sie o SZCZEBEL ,po ktorym przyszlo Im piac sie przez zycie , o forme stawiania na nim swego
KROKU , a nie o siebie
.Bo gdy dotra do Kresu owej DRABINY ZYCIA uswiadomia sobie, ze NIC NIE JEST W GRUNCIE RZECZY WAZNE poza NIMI. Okaze sie wtedy ze WIZJA PRZYSZLOSCI przychodzi do nich zbyt pozno.

NIE TRZEBA USZCZESLIWIAC LUDZI NA SILE.Trzeba jednak dawac tym , ktorzy tego chca, szanse OGLADNIECIA swojej rzeczywistosci innym niz do tej pory spojrzeniem.

Jesli widzisz przed soba CIEMNOSC
DAM CI LAMPE,
ktora POMOZE Ci dostrzec to,
co jest w owej CIEMNOSCI,
ale NIE POKAZE CI jak w nia isc....

str13/14 PAN

kiara
Czy na prawdę cokolwiek TRZEBA  ludziom wciskać ?
Wydaje się , że Myśliciele także ( podobnie jak np Budda) dostrzegają iluzję upływu czasu, iluzję DRABINY . Dostrzegają konieczność oderwanie się od tych iluzji. Co do zasady jest to zgodne z tym co podają inne znane mi źródła . Tylko ,że  oderwawszy się od iluzji, pokonawszy je, Myśliciele proponują (każą nam = TRZEBA) połączenie się z Myślami w oderwaniu od odczuwania . Chcą obdarzyć człowieka WIZJĄ PRZYSZŁOŚCI.
CYT :"Czyz nie trzeba im wiedziec po co wchodza na DRABINE i do kad ta wedrowka ICH zaprowadzi?"
Nie wiem dlaczego, ale intuicyjnie wyczuwam w tym miejscu fałsz .Pomińmy na chwilę drogę, a weźmy CEL - miłość itd  . Czym jest miłość ? Można o tym tomy napisać, mądre doktoraty , wyprodukować masę Myśli ( czyli energii !!!) , ale tak na prawdę nikt , kto nie kochał , kto nie spróbował dzielić się sobą, cierpieć , mierzyć się ze swoimi wyobrażeniami o kimś, ze swoim ego, kto nie SPRÓBOWAŁ I NIE DOŚWIADCZYŁ, a choćby tomy przepastne szanowna P. Nowalska, napisał o Miłości, ten nigdy nie pozna CZYM  ona jest. A choćby i poznał i próbował to opisać , to i tak nic to nie da. Człowiek się rodzi dlatego, że SAMODZIELNIE chce tego doświadczyć . Dlatego człowiekowi niezbędne jest DOŚWIADCZENIE. Niezbędne dla siebie, dla mnie jako ludzkiej duszy . I to jest powód dla którego się wcielam . Dziękuję Ci, P. Nowalska za drogowskaz, albo raczej za palec wskazujący na drogowskaz, który wskazuje ... i nic ponad to .
cyt " Jesli widzisz przed soba CIEMNOSC
DAM CI LAMPE, .."
Odpowiem tak : Gdybym na prawdę chciał mieć lampę , to wcielając się nigdy bym nie zapomniał o swoim oświeceniu, o swojej "lampie". . Uważam, że nie zapomniałem. Mam ją cały czas przy sobie, tylko ZAPOMNIAŁEM jej włączyć. Wystarczy sobie przypomnieć , gdzie jest lampa i znaleźć przełącznik.
Na dzień dzisiejszy fascynują mnie buddyjscy mędrcy , których nazywa się ( roboczo  Duży uśmiech ) Boddhisatva . Są to ludzie, którzy, przebudziwszy się,  osiągnęli stan Oświecenia, znają Prawdę , Światło i ŻRÓDŁO, ale świadomie żyją wśród CIEMNOŚCI, w tej rzeczywistości nieoświeconej, aby nieść współczucie wszystkim żyjącym istotom ,aby zbudować dla nich , dla tych, którzy chcą, pomost pomiędzy Ciemnością, a Światłem .Są dla mnie niczym Ludzie-Drogowskazy. Niczego za mnie nie rozwiążą, ale samym tym ,że są  zakotwiczają Światło w moim świecie ciemności . NIczego mi dać nie mogą (żadnej lampy), bo ja ją juz od urodzenia noszę w sobie, tylko nieuświadamiam jej sobie. Jestem jak ten ubogi ślepiec, wiecznie zanurzony w ciemności , który nie wie ,że nosi ubranie uszyte z tysiącdolarówek. To, co określam stanem  "Ubogi Ślepiec" jest stanem umysłu. Całą wiedzę człowiek już posiada. Ani Budda , ani Myśliciel niczego Ci nie mogą dać. Żadne lampy nie są człowiekowi potrzebne . Potrzebna jest świadomość wolna od myśli, które ograniczają. Żadna Myśl , wolna od Iluzji tego mi nie da. Potrzeba mi odnaleźć zagubioną  JEDNOŚĆ  umysłu ( komputera), ducha (nieśmiertelnego , wszechobecnego tu i teraz)  i ciała ( materii).
 Tak "przypadkiem" wyszła mi z tego jakaś Trójca Święta hehe
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #145 : Luty 21, 2009, 09:42:20 »

EST Uśmiech
jestem z Tobą, znakomity tekst...


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #146 : Luty 21, 2009, 13:33:59 »

East, wydaje mi się, że nie do końca pojąłeś metaforę przekazu Myślicieli.
Oni wskazują jedynie na możliwość oderwania się od ciemnej strony przeżywania życia w rejony MYŚLI WYSOKICH, inaczej myśli filozoficznej, by ujrzeć CEL i własną PRZYSZŁOŚĆ. By zrozumieć, że bez wizji siebie, nie można szczęśliwie iść przez życie, wspinać się po kolejnych szczeblach drabiny.
Mówią tylko tyle, że jeśli człowiek bez szerszej wizji, potrafi czerpać szczęście z dnia codziennego, to w porządku. Ale, jeżeli człowiekowi brak tego szczęścia, to szersza wizja siebie może przywrócić spokój i harmonię. I dlatego warto czasami sięgnąć po LAMPĘ  z zewnątrz, gdy własne światełko jeszcze zbyt nikłe …

Wszelkie negatywne interpretacje, wynikać mogą z niedoświetlenia własnego …
By sięgnąć po lampę, trzeba do niej dojść, temu służą nasze wycieczki po zakamarkach UMYSŁU.

Pozdrawiam  Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2009, 13:37:47 wysłane przez ptak » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #147 : Luty 21, 2009, 16:26:35 »

Być może nie pojmuję Myślicieli  "właściwie".  Ale pojmuję po swojemu.
Po CZYJĄ  lampę mam sięgać ? W Umyśle zapala się wiele lamp .... nie każda jest naszą własną.
Tak , jak napisałem, uważam, ze Myśliciele są palcem, który wskazuje na DROGOWSKAZ, który wskazuje  ...
I w tym sensie światło ich "lampy" jest dla nas bezpieczne, ale nie uważam za właściwe identyfikowanie się z czyimiś, choćby najwyższych lotów,  myślami. Myśli są tylko narzędziami. Cel i Przyszłość wytycza każdy sobie sam.
Owszem, można skorzystać z tej czy innej podpowiedzi, ale powinno się ją porównać też do innych przekazów, , nie ufać ślepo , bezgranicznie. Porównywać , badać, włączać i wyłączać , nie wierzyć w coś tylko dlatego, że ktoś tak napisał , nie zakładać czegoś tylko dlatego ,że tak oznajmił  "wyższy byt" . Można to włączyć do swojego rozwoju (albo tylko część z tego) po długiej obserwacji, po porównaniach, po sprawdzeniu na sobie że to działa, potem to odłożyć na chwilę - sprawdzić czy uzależnia...
Nie wszystko co dobre dla Ciebie, Ptaku , czy Kiaro , musi być zaraz dobre dla innych.
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #148 : Luty 21, 2009, 17:46:31 »

Kiedyś poprosiłem Kiarę aby wskazała mi [najlepiej konkretnie] co odkrywczego w porównaniu do nauk Jezusa i przedstawionej przez Niego drogi wnieśli ci mysliciele. Nie potrafiła nic wskazać, usłyszałem jedynie "Jezus pokazywał drogę na minione czasy, mysliciele na teraz". Poprosiłem wtedy aby wskazała mi które ze słów/nauk Jezusa się zdezaktualizowały i co w ich miejsce zaproponowali myśliciele. Nastąpiła cisza... 
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #149 : Luty 21, 2009, 20:06:13 »

Cytat: East
… ale nie uważam za właściwe identyfikowanie się z czyimiś, choćby najwyższych lotów,  myślami. Myśli są tylko narzędziami. Cel i Przyszłość wytycza każdy sobie sam.
Owszem, można skorzystać z tej czy innej podpowiedzi, ale powinno się ją porównać też do innych przekazów, , nie ufać ślepo , bezgranicznie. Porównywać , badać, włączać i wyłączać , nie wierzyć w coś tylko dlatego, że ktoś tak napisał , nie zakładać czegoś tylko dlatego ,że tak oznajmił  "wyższy byt" . Można to włączyć do swojego rozwoju (albo tylko część z tego) po długiej obserwacji, po porównaniach, po sprawdzeniu na sobie że to działa, potem to odłożyć na chwilę - sprawdzić czy uzależnia...

Absolutnie zgadzam się z tym, co napisałeś powyżej. I nie polecałam wcale identyfikacji z czyimiś myślami. Wyjaśniałam tylko, że wg Myślicieli, myśli dające szerszą perspektywę istnienia mogą oderwać człowieka od mozołu i nieszczęścia …
Lecz także oni podkreślają indywidualny rozwój i wybór, zgodnie z zasadą  wolnostojeństwa. Poza tym mówią wyraźnie, że myślicielem może stać się każdy, kto potrafi sięgnąć myślą ponad swoje zapętlenie emocjonalno-uczuciowe.  Nie znaczy to, że mamy pozbawiać się uczuć, lecz szerszy ogląd możliwy jest w całkowitej wolności od własnych zaburzeń. Bo każde przeżywanie w jakiś sposób ogranicza czystość oraz klarowność myślenia … myśli krążą wokół „problemu” uczuciowego, a to zawęża perspektywę. 
Sądzę, że wielu jest myślicieli nawet na tym forum, nie trzeba zaraz sięgać w zaświaty.  Mrugnięcie
Ale zaświat może służyć podpowiedzią i być przez to pomocny niektórym. Dla własnego zaś bezpieczeństwa wskazane jest poddanie podpowiedzi weryfikacji. I to co się sprawdza przyjąć, jako przydatne. 
 
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.13 sekund z 17 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

redmount wolfmonster naszapsiasfora maho rycerze-erathii