Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 17, 2024, 22:37:41


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: PRZEKAZY OD MYSLICIELI.  (Przeczytany 169489 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
east
Gość
« Odpowiedz #200 : Marzec 12, 2009, 21:41:55 »

Wojtek powiedział
Cytuj
Komu otworza sie oczy ten zobaczy  to , co i poprzednio jego oczy widziay, ale bez rozumienia co widza.
To znaczy ,że W JAKI SPOSÓB oczy się otworzą ?
Jakie zaleca się w tym celu praktyki ?

pozdr
East
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #201 : Marzec 13, 2009, 01:32:57 »

Oczy widzialy bez zrozumienia sytuacji jaka rozgrywala sie na ogladanym obrazie. Teraz zrozumienie sytuacji nada obrazowi inny sens, chociaz sytuacja bedzie sie toczyla ta sama.
Co zatem jest potrzebne? Myslenie, konfrontacja myslowa zachodzacych zdarzen , nic wiecej.
Bezmyslny oglad naprawde niewiele wnosi.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #202 : Marzec 13, 2009, 19:04:21 »

Kiaro , kiedy piszesz  "myślenie" masz na myśli przetwarzanie danych płynących z głębi świadomości, czy tak ?
Mam nadzieję, ze chodzi Ci o TO MYŚLENIE, które nie jest związane z aktywnością egotycznego umysłu.
Gdzieś we  wcześniejszych postach takie rozumienie myślenia ( w odróżnieniu od przetwarzania danych w umyśle)  było postulowane i z tym mogę się zgodzić .
"Bezmyślny" ogląd , czyli taki , w którym obiekty są jedynie obserwowane, a na to właśnie , wydawało mi się,  Wojtek zwraca naszą uwagę, gdyż nie wspomina w ogóle myślenia jako takiego , to droga OBSERWACJI  i ZROZUMIENIA  w których umysł nie ma wielkiej roli do odegrania .
Zatem taki OGLĄD można śmiało nazwać  "bezmyślnym", a właściwiej  " bez-umyślnym" , tylko ,że takiego słowa nie ma. Ludzki język jest zbyt ograniczony , aby jednym słowem wyczerpać temat . Pod tym względem konieczny jest inny nośnik niż słowo, albo myśl , dokładniej oddający znaczenia i pojęcia . Z całą pewnością takimi nośnikami są MUZYKA i  UCZUCIA. Ach , gdybyż dało się porozumiewać wyłącznie za ich pomocą ..

Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #203 : Marzec 15, 2009, 20:11:54 »

East nie marnuj energii na rozmawianie z wampirami energetycznymi.
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #204 : Marzec 15, 2009, 20:18:01 »

Mora, wybacz ale dopiero co po banie i nie wyciągnąłeś z tego wniosków.
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #205 : Marzec 15, 2009, 20:36:13 »

Dariusz wybacz ale taka jest prawda. Na tym forum to powszechne zjawisko. A Kiara należy do tych właśnie osób a skoro Ty tego nie widzisz. Cóż szkoda...

Zresztą nie będę se marnował energii na to tylko ostrzegłem easta i nic więcej...
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #206 : Marzec 15, 2009, 20:55:27 »

Dariusz wybacz ale taka jest prawda. Na tym forum to powszechne zjawisko. A Kiara należy do tych właśnie osób a skoro Ty tego nie widzisz. Cóż szkoda...

Zresztą nie będę se marnował energii na to tylko ostrzegłem easta i nic więcej...

Dobrze, że ostrzegasz (z kilku powodów), choć fakt faktem Darek ma nieco racji - lepiej na priv (też z kilku powodów) Mrugnięcie
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #207 : Marzec 16, 2009, 21:27:54 »

East nie marnuj energii na rozmawianie z wampirami energetycznymi.
Nigdy tak o "nich" nie myślałem ... Czy marnuję energię ? Być może racja . Niedawno ktoś mi poradził mi, żebym przestał tylko projektować siebie - czas by projekt zamienić w prawdziwą moc.  Dyskutowanie na forum pomaga mi się rozwijać , ale dziękuję za troskę . Wezmę ją pod uwagę .
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #208 : Marzec 16, 2009, 23:57:47 »

Swiat Energii Myslicielskich traktuje Czlowieka , jak Przyjaciela, jak brata , jak kogos rownego sobie. Nie ma w przekazach od Myslicieli stawiania barier wielkosci rzadan poklonow i pokory. Jest natomiast prozba o zauwazenie siebie wlasnej godnosci i wielkosci Czlowieka. Jest inspiracja by  Mysli Czlowieka poszybowaly w gore , ku pieknu i uczuciom wznioslym. By Czlowiek zauwazyc zechcial swoja niepowtarzalnosc roli  w budowaniu wspolnym nowej jakosci zycia na Ziemi.
O tym opowiada przekaz od Nestora w ksiazce Byc Zawsze.
autorka jest E. Nowalska.

Kiara Uśmiech Uśmiech

.....
Dobro i wibracja Milowania poruszyly do tej pory wielu ludzi. Bedzie ich jeszcze wieksza Masa. widza w tych pracach owacje dla siebie , dla swego starania , swego trudzenia sie , i swojej jeszcze , niedoskonalosci.
Unosza sie ponad swoj obecny stan  odczowania  i skierowuja swoje TWARZE I SERCA w kierunku JASNOSCI
I BOGIEM STAJE SIE KAZDY DLA SIEBIE.
.
I czuje SILE swojego zwiazku ze swiatem JASNOSCI.
I BRATEM
, w tym zyciowym trudzie wibracji swej UBARWIENIA, staje sie dla BRATA BRAT.
I chociaz WIEDZA na swoj temat jest w tym Czlowieku bardzo mala, to odczowa On , ze oto PRZEMOWIL DO NIEGO SWIAT pelen Uscisku DOBRA.

A Mysli Czlowieka? Poczuwszy WOLNOSC, oderwaly sie od drobnych spraw, by spotkac sie ze zjawiskami istotniejszymi.

Od dawien dawna wielkie Energie probowaly, ODWROCIC U LUDZI WITANIE POKORY., a przywolac WOLANIE GODNOSCI.
I jesli obok Czlowieka   STAJE w tych Przekazach Myslowych Wielkich Wibracji Energia, to STAJE jako kolo BRATA BRAT.
Bez cienia  wazenia swoich waznosci.

Kiedys Ludzie obronia sie przed IDEAMI spragnionymi polklonow....
 


                                                    WIEDZA o sobie

                                                        stawac sie bedzie

                                                         zrodlem ICH Przewartosciowan

A MY, Energie?.

Soba zobaczymy zainspirowany  przez siebie, OBRAZ WIBRACJI , pojedynczego Czlowieka, a poprzez niego i Ludzi.
Bedzie to obraz szczesliwej ludzkosci, bo



ten kto ma siebie w uszanowaniu ,

ten komus innemu krzywdy

nie zrobi.


Odejdziemy w dniu odejsciem przewidzianym.

Do nastepnych Naszych z  Ludzmi   SPOTKAN minac bedzie musial  niejeden wiek.....

str.11/12. Nestor.


ps. east, mysle ze te wyjasnienia wystarcza? Mysliciele nie czuja sie Bogami dla Ludzi, i nie chca by Ludzie tak ich traktowali.

Kiara Uśmiech Uśmiech





« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2009, 19:46:34 wysłane przez Kiara » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #209 : Marzec 17, 2009, 19:43:23 »

Kiedys Ludzie obronia sie przed IDEAMI spragnionymi polklonow....
                                                    WIEDZA o sobie
                                                        stawac sie bedzie
                                                         zrodlem ICH Przewartosciowan

ps. east, mysle ze te wyjasnienia wystarcza? Mysliciele nie czuja sie Bogami dla Ludzi, i nie chca by Ludzie tak ich traktowali.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Cóż , mam taką nadzieję . Niech  inspirują dalej . Ja się skupiam teraz na wiedzy o sobie. Powoli przestaję tylko i wyłącznie "projektować siebie" - czas się zacząć stawać na nowo. Nikt nie będzie moim guru , prócz energii, którą mam w sobie - w niej tkwią wszystkie odpowiedzi i cała niezbędna mi wiedza. Na zewnątrz mnie , w jakichkolwiek pododpowiedziach jakichkolwiek Energii znajduje się jedynie  inspiracja.

Szacunek dla równowagi.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #210 : Marzec 21, 2009, 19:48:08 »

Mysl? czym jest mysl, czy zycie moze istniec bez mysli? Czy my jestesmy mysla przejawiona ( ta ktora osiagnela swoja indywidualnosc tworcza), czy tez kims z nia niezwiazana? Czy gdybysmy wszyscy naraz zaprzestali myslec swiat by jeszcze trwal? Czy mogl by sie rozwijac bez mysli........

Kiara Uśmiech Uśmiech


OSOBISTE SZCZESCIE E.Nowalska Opowiesc o przemienianiu sie.

Myslemie, droga rozwoju.

Zakazano kiedys wielu ludziom samodzielnie myslec. Wiedzieli ze ;
TO CO OFICJALNE jest bledne, ale wiedzieli tez ze dla ICH BEZPIECZENSTWA wskazane jest zeby milczeli.
Budowali wiec SWIAT MYSLI,wspomagali siebie w trudzie tego budowanianie bardzo wiedzac,co z tego wyniknac moze.
Bali sie wrecz swojego cienia.
Widac , zawsze tak ma byc, ze MAGIA SERCA wiele znakow ma.
Starajac sie odkrywac prawdy magiczne musi plesc zaklecia.

Jak zatem zmierzac do osobistego szczescia?

Majac bogaty SWIAT MYSLI wewnatrz siebie;

1.sluchac sie ich trzeba.ONe wiadomosciami sa dla Ciebie dokad masz isc dokad zmierzasz.

2.zaufac trzeba sobie, swoim myslom - to rzecz jedyna.
pamietac przy tym jednak trzeba, ze sila pragnienia sluchania i wierzenia tym myslom zabiera Ciebie w swiat w ktorym zawsze chcesz czy nie musisz Istniec.

3.wiedziec trzeba ze wartosci uznawane przez innego Czlowieka wazne sa dla Niego nie koniecznie dla CIEBIE.

4.wiedziec trzeba, ze Twoj system wartosci absolutnie wynika z Twojej genezy.
ZTEGO KIM BYLES DAWNO TEMU i z tego kim jestes obecnie.
Wartosci te nie moga byc zatem podeptane przez inne systemy wartosci
(wyznawane przez innych ludzi) poniewaz nie sa tozsame z Toba.

Wartosci wazne i mniej warte uwagi, wyrazane byc moga poprzez globalne systemy myslowe, uznawane globalnie przez ludzkosc.
Ale ich znaczenie nie ma polegac na okresleniu odgornym, co kto i kiedy ma robic.
One winny stanowic swoisty , zawsze akceptowalny system samokontroli ludzi.
Przy ich pomocy powinni umiec odpowiadac sobie na pytania:
Czy Ja istniejac w danym spoleczenstwie, zmagajac sie z jego i swoim funkcjonowaniem, stanowie brzemie dla niego, czy Istote wspierajaca zarowno MOJE jak i jego ISTNIENIE?

WARTOSCIAMI GLOBALNYM uznawanym przez WAS za metode obcowania ze swiatem powinny byc;

1.dobro Twoje ale i innych Ludzi

2.zwyczaj POSZANOWANIA WARTOSCI ODMIENNYCH od Twoich. Ty jestes soba, inni ludzie stanowia wartosc sama w sobie, odmienna od Twojej, ale razem stanowicie wspolnote mysli, bo zyjecie ISTNIEJECIE TU RAZEM.

3.przekonanie ze borykanie sie z zyciem nie jest tylko Twoim przywilejem.
Inni ludzie czynia tak samo, wiec nie utrudniajcie sobie nawzajem swoich Istnien.

4.JEDNOSC TO UTOPIA, ALE RAZEM MOZNA TWORZYC NIEMAL WSZYSTKO.
srt30/31Maria
kiara
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #211 : Lipiec 07, 2009, 21:06:47 »

Czego chce wspolczesny czlowiek? Chce by wszystko mu dano, by dostarczono mu recepty , programy, ktory zaspokji jego wszystkie bolaczki. Nie bardzo chce wkladac prace w swoj rozwoj. Uwaza iz wszystko mu sie nalezy bo jest czlowiekiem...
A tak nie jest, rozwoj to praca nad soba, to nie przepis z wykreslonym wzorem ( nawet gdyby tak bylo) to i tak potrzebna jest energia by to fizycznie zrealizowac. Czy ona kapie z nieba? i tak i nie,bo nawte jesli "kapie" to trzeba ja przetworzyc w fizyczny czyn.Dokladnie wszyscy posiadamy te same mozliwosci, jednak jak je wykorzystamy, takie efekty osiagniemy.... tu na Ziemi i z takich bedziemy mogli korzystac Tam w Zaswiatac.....
Wszak My i Oni to jedno.....

Kiara Uśmiech Uśmiech

Wojtek - Wartosci, wartosci..... a dzisiejszy Czlowiek chce balsamu  na rany i recepty na swoje Smutki...

W.T. NIECH WALCZY O NIE SAM. Nie bedziemy sprawiac by , np. ksiazki , Przekazy "spadly " ludziom niczym Deszcz. na ich karki.
 One spadly by Im z tych KARKOW i potluczone pozostawione byly by bardzo szybko przez nich.

NIECHAJ TEJ WIEDZY SZUKA CZLOWIEK SAM.

Wojtek.
Bogacenie sie duchowe  jest jedynym ze sposobow ogranioczania wplywu  materi na Czlowieka.

W.T. Niechaj bogaca sie. Wielu ludzi  nie wie  jak to zrobic..... TRZEBA SZUKAC. TRZEBA WALCZYC. , bic sie o swoje. NIE WARTO STAC I CZEKAC NADEJSCIA JUTRA. ONO PRZYJDZIE.
A jesli przyjdzie rozczarowaniem i znojem?
Nie uwazam za KARANIE ludzi fakt  nie pomagania Im w tym wzgledzie. Kazdemu dano tyle samo ; Cialo i Ducha. Dobre zawiadywanie nimi jest w interesie kazdego Czlowieka.
Nie ma w tym brutalnosci. Jest PORA , CZAS  NA ZMAGANIE  sie z Materia. Energia wstepujaca w cialo  chciala tego. Zatem; MA CZAS I SZANSE. A jakie bedzie w efekcie jej DZIELO?
 - sama zobaczy gdy przyjdzie jej sie rozstac z CIALEM.
Wielkie Ludzkie Istnienia  nie polegaly na tym , ile kto "zapracowal , zarobil", ale na tym . ILE DAL CZLOWIEK DRUGIEMU CZLOWIEKOWI .
Nie bylo w dziejach ludzkosci  Wielkich Istnien bez tego elemetu.

Kto pracuje - ten ma efekt Bytowy.
Kto odczowa -  MA PRAWO POKAZANIA  innym ludziom  PIEKNA , ktore w sobie odkryl.


A zatem jakim jest swiat?
Takim jakim widza jego ludzie OCZAMI I SERCAMI swoimi.
A jakim bedzie w przyszlosci?
Takim jakim ZDOLAJA ULEPIC GO z efektow widzenia go i odczowania.
Bez pomocy , bez wspierania moze kroczyc Czlowiek drogami duchowosci samodzielnie. Ale Jego i Nasz Swiat sa przeciez ze  soba Bardzo Zlaczone powiem jeszcze tak; wiem ze nawet mala pomoc  zaowocuje w przyszlosci PIEKNYM OWOCEM. , jesli Czlowiek jest  wewnetrznie GOTOWY, by ja otrzymac.
Po to  Tu i Teraz Jestem  by byl ON GOTOWY.

Dyskusja dwuch Energii Myslicielskich na temat Czlowieka.
Ksiazka Epoka Serca. E. Nowalska.

str.27/28

W.T. i Wojtek.











« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2009, 21:46:43 wysłane przez Kiara » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #212 : Lipiec 07, 2009, 21:38:29 »

Czyżby staropolskiemu przysłowiu stało się zadość, tj.: "przyszła koza do woza"...




A cóż to ma wspólnego z tematem?
Darek
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2009, 21:51:17 wysłane przez Dariusz » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #213 : Lipiec 07, 2009, 21:39:59 »

Czyżby staropolskiemu przysłowiu stało się zadość, tj.: "przyszła koza do woza"...

No wlasnie widac iz przyszla.....  Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech  witaj u woza ... Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2009, 14:10:22 wysłane przez Kiara » Zapisane
wiki
Gość
« Odpowiedz #214 : Lipiec 17, 2009, 13:07:01 »

Nie czytałam książek Nowalskiej, jedyne doświadczanie z nią to takie, że niedawno poprosiłam znajomego, który się do nie wybrał na" czytanie energii" żeby zapytał o moją i naszą wspólną sprawę. Stwierdzam tylko, że odpowiedź jaką uzyskałam to dno i kłamstwo, nic takiego o czym mówiła pani Nowalska się nie zdarzyło....... więc mogę również przypuszczać, że przekazy od myślicieli to też ściema.
Nie wiem jaka jest prawda, ale po tym czego sama doświadczyłam mocno bym była ostrożna z bezkrytyczną wiarą w to co ta pani pisze w swoich książkach.

Pozdrawiam Uśmiech
Zapisane
Laguna__
Gość
« Odpowiedz #215 : Lipiec 17, 2009, 13:48:58 »

Dariusz wybacz ale taka jest prawda. Na tym forum to powszechne zjawisko. A Kiara należy do tych właśnie osób a skoro Ty tego nie widzisz. Cóż szkoda...

Zresztą nie będę se marnował energii na to tylko ostrzegłem easta i nic więcej...
Witaj Mora

 A kim jest wampir energetyczny w Twoim rozumowaniu ? Jak je rozpoznajesz ? Jak odczuwasz?
"Tam jesteś , gdzie Twoja myśl " , zatem po co to ostrzeganie ?
"To na czym skupiasz swoją uwagę wzmacnia się "
pozdrawiam Laguna__
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #216 : Lipiec 17, 2009, 13:53:19 »

wiki przekazy od Myslicieli trzeba przeczytac osobiscie zeby oceniac ich wartosc. Byly napisane kilkanascie lat temu przez Ele, otrzymala dar odbioru tej wibracji.Spisala wiec je opublikowala i wielkie dzieki jej za to, gdyz nie bylo to latwe zadanie. I to nazwala bym jednym aspektem dzialalnosci ezoterycznej Eli, bardzo pieknym.
Druga sprawa to jej zycie przepelnione caloksztaltem przezywania go , oraz obranie drogi , ktora  wybrala dla siebie za sluszna. Taka droga na ktorej sa Mysliciele moze wynosic rozwijac bardzo szybko.   Lub wybrana inna   zwyczajnie poprowadzic  w inna stron na ktorej Myslicieli nie ma. To nie Oni opuszczaja Czlowieka , to Czlowiek wybiera sciezki swojego zycia z wartosciami , ktore z jakichs powodow sa dla niego wlasciwe, a nie zawsze najblizsze wartosciom przekazywanym przez Myslicieli.
Ja juz kiedys dawno zauwazylam sciezka Eli jest ciutke inna niz ta na pierwotna,zauwazylam iz  Ela pracuje teraz z inna grupa energi. To moje spostrzezenia , ktore przejawiaja  sie takimi refleksjami po kontaktach jak Twoj.
Co nie znaczy iz dedykacje na ksiazkach od Myslicieli nie pochodza od nich. Moim zdanie tak,te dedykacje zawsze sa   od Myslicieli.
Widzisz ludzie zmieniaja drogi zycia  zeby doswiadczac odmiennosci, zeby moc wyciagnac wnioski co jest ich dobrem a co nie. Po prostu doswiadczaja, ucza sie  dokonywac wyborow. Dobrze ze oceniasz sytuacje, ktora cie spotkala,  wyciagasz wnioski. 
Jednak  wartosc przekazow ocen po zastosowaniu ich w zyciu swoim.  Mnie nigdy ten system wartosci nie zawiodl , chociaz daleko mi do doskonalosci, to jednak stosowanie go przynioslo bardzo pozytywne efekty dla mnie.
Ele jako Czlowieka i zadnego Czlowieka oceniac  nie trzeba. Przyjdzie czas ze ona zrobi to sama, jest madra , wierze w nia.  Doskonale potrafi weryfikowac roznice miedzy warotsciami tymi , ktore przekazali Mysliciele , a tymi , ktore pojawiaja sie obecnie.

Jeszcze raz, nie oceniajmy ludzi  ( bo nie posiadamy wiedzy dlaczego takie doswiadczenia sa dla nich niezbedne), oceniajmy zdarzenia, sytuacje niosace wartosci, ktore sa nam bliskie , lub nie. Jezeli nie , warto ta wiedza sie dzielic z innymi i wyjsc do innej przestrzeni. Tam gdzie czujemy sie dobrz, gdzie system wartosci jest nam bliski.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2009, 14:10:10 wysłane przez Kiara » Zapisane
wiki
Gość
« Odpowiedz #217 : Lipiec 17, 2009, 16:23:57 »

Kiaro ja sie tylko zastanawiam i śmiem powątpiewać w przekazy po swoim doświadczeniu, tylko tyle..... każdy niech wierzy w co chce i stosuje taki system wartości jaki mu jest bliski sercu. Moim zdaniem, ta przygoda w moich oczach pozostawia rysy na przekazach.

Cytuj
Jeszcze raz, nie oceniajmy ludzi  ( bo nie posiadamy wiedzy dlaczego takie doswiadczenia sa dla nich niezbedne), oceniajmy zdarzenia, sytuacje niosace wartosci, ktore sa nam bliskie , lub nie. Jezeli nie , warto ta wiedza sie dzielic z innymi i wyjsc do innej przestrzeni. Tam gdzie czujemy sie dobrz, gdzie system wartosci jest nam bliski.

Nie oceniam jej osoby, ponieważ jej nie znam, a nawet jakbym ją znala też raczej bym jej nie oceniała.
Stwierdzam tylko fakt z mojego życia i poddaje wątpliwości przekazy, ponieważ jeżeli w moich sprawach się myliła zastanawiam sie dlaczego nie może się mylić w przekazah od myslicieli. Chyba raczej logiczny wniosek Coś



Pozdrawiam Uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #218 : Lipiec 17, 2009, 16:55:55 »

wiki to ze ksiazki sa przekazami od Mylicieli jest faktem. Co nie znaczy ze przekaz dla ciebie byl od Myslicieli, tlumaczylam ci to w poprzednim poscie.
Czasami ludzie traca kontakt z wysoka wibracja taka jak Mysliciele ( nie tylko Ela otrzymywala takie przekazy) , nie przyznaja sie do tego ze wzgledu na dawny prestiz ,  dalej firmuja swoje przekazy dawnym kontaktem. Ludzkie slabosci.
Czy tak jest w wypadku Eli? O tym swiadczyc bedzie autentycznosc informacji, one je zweryfikuja.
Napewno zaden nieprawdziwy przekaz nie pochodzi od Myslicieli, z prostego powodu, oni nie klamia, nie ten system wartosci. Tak wiec sama zweryfikuj pochodzenie przekazu.
Ta przygoda pozostawila rys na autentycznosci pochodzenia   tego przekazu, to prawda.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2009, 16:57:43 wysłane przez Kiara » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #219 : Lipiec 17, 2009, 21:38:33 »

wiki to ze ksiazki sa przekazami od Mylicieli jest faktem.
Nieprawda, przynajmniej w doyć ważnej części. Jeżeli już chcemy trzymać się faktów i powoływać na nie, to w tym przypadku jedynymi faktami są:
1. istnieją książki E.Nowalskiej pod tytułem "przekazy od myślicieli"
2. E. Nowalska twierdzi [a nie udowodniła] że informacje zawarte w książce są przekazami od jakiś bytów - myślicieli

Skoro mówimy o faktach to bądźmy precyzyjni. Nie manipulujmy.
Zapisane
zodiakus71
Gość
« Odpowiedz #220 : Lipiec 17, 2009, 21:55:32 »

O ile dobrze pamiętam E.Nowalska zajmowała się pismem automatycznym przynajmniej13-14 lat wstecz , z tego czasu miałem jej dwie książki z odręcznie napisaną myślą - przekazem z którego niewiele wynikało więcej niż mogłem usłyszeć od przyzwoicie żyjących i myślących ludzi . Według mnie to co pisała to poprostu jej własne głębokie przemyślenia i rozważania nad istotą wielu spraw , każdy z nas ma takie przemyślenia i każdy inne , w zależności od spędzonego na myśleniu czasu głębsze lub płytsze . Obecnie nie wiem w jakim kierunku Nowalska poszła ale wtedy specjalnego wrażenia na mnie nie wywarła
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #221 : Lipiec 17, 2009, 22:23:06 »

Nie ma co dywagowac nad tym czy ktos wierzy czy nie iz przekazy pochodza od Myslicieli. Jezeli uwazacie ze sa to przemyslenia Nowalskiej wasza sprawa. W tym wypadku nalezy jej pogratulowac tak niesamowitej wiedzy i madrosci, ktora jest zawarta w tych ksiazkach.
Sadze iz nie jeden filozof chcial by miec w swoim dorobku takie przemslenia z  ta glebia wiedzy.
Ja dziekuje calym sercem Nowalskiej za caloksztalt pracy zwiazany z przekazami od Myslicieli. Nawet sobie nie wyobrazacie jak wielka prace wlozyla w to ta kobieta.

A teraz w ktora strone poszla Ela? To pokaza jej przekazy jej praca, ja nie wiem ,  od dluzszego czasu nie mam z nia osobistego kontaktu.

Dedykacje w ksiazkach zawsze niosa glebie  do przemyslenia , ale zazwyczaj nie sa zwiazane z przyziemnymi  zdarzeniami.Taki maja styl Mysliciele, piekna proza poetycka.

Kiara Uśmiech Uśmiech

ps. A swoja droga arteq sprubuj udowodnic iz Biblia pochodzi od Boga, albo spisane w Ewangeliach slowa sa slowami Jezusa..... tak twierdza tylko ludzie , ktorzy to napisali , nic wiecej. Takie sa fakty, a ze ktos sobie na tych interpretacjach  zbudowal religje i wciagnol w nia miljony ludzi. To inna sprawa.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2009, 23:20:58 wysłane przez Kiara » Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #222 : Lipiec 18, 2009, 06:07:04 »

wg mnie przekazy od tzw "myślicieli" to po prostu zdania przytoczone przez własną podświadomość gdzieś tam ukrytą w rozumku i starającą się jakoś wypłynąć na wierzch

jak na razie nikt nie udowodnił ich prawdziwości (w sensie pochodzenia od "myślicieli")
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #223 : Lipiec 18, 2009, 09:51:02 »

Powiedz Val Dee czy przeczytales chociaz jedna ksiazke z przekazami? A jak tak to  ktora? Czy byles chociaz na jednym spotkaniu z Nowalska? A jak tak to kiedy?
Czy byles chociaz na jednych warsztatach prowadzonych przez Ele? A jak tak to gdzie?

Najpierw odpowiedz prosze na te pytania a pozniej podyskutujemy nad reszta Twoich spostrzezen.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #224 : Lipiec 18, 2009, 20:41:14 »

A swoja droga arteq sprubuj udowodnic iz Biblia pochodzi od Boga, albo spisane w Ewangeliach slowa sa slowami Jezusa.....
Oczywiście, że nie potrafię udowodnić ponad wszelką wątpliwość. Potrafię przytoczyć setki poszlak, argumentów, czy wydarzeń potwierdzających taką tezę, do tego dochodzi spójność - kilka osób pisze o tym samym, opisane zdarzenie się potwierdzają.
tak twierdza tylko ludzie , ktorzy to napisali , nic wiecej. Takie sa fakty, a ze ktos sobie na tych interpretacjach  zbudowal religje i wciagnol w nia miljony ludzi. To inna sprawa.
Znowu nie masz racji. Tak jak ja nie jestem w stanie udowodnić ponad wszelką wątpliwość 100% prawdziwości Biblii, tak samo Ty nie jesteś w stanie udowodnić, że jest nieprawdziwa, więc nie wyjeżdżaj tutaj ze stwierdzeniem, jakoby faktem było, że jest spreparowana.
Swoją drogą kiedyś zadałem Ci pytanie o myślicieli w perspektywie tego co mówił Jezus - nie raczyłaś odpowiedzieć.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 16 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

pisanepioremanila rycerze-erathii planszowanie redmount glassed