Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 17, 2024, 08:12:58


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Odp: Inkwizycja - Terror Chrześcijaństwa  (Przeczytany 1116 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
pawell
Gość
« : Styczeń 20, 2011, 21:48:21 »

Witaj,

mam zwyczaj nie zabierania głosu na forach bo nie mam czasu na śledzenie wszystkich postów lub zwyczajnie mi się nie chce Uśmiech
Chciałem tylko zwrócić jedną uwagę ze względu na ten post.
Piszesz o religii, którą niejako demaskujesz przez sprawne przytaczanie cytatów i używanie ich w swoim celu (nie dociekam jaki jest, mogę się tylko domyślać i to też wolę, nie chcę Cię oskarżać ani obrażać, dlatego też proszę abyś spokojnie przeczytał mój post i ustosunkował się do niego).
Zaznaczę tylko, że sam nie uczestniczę w życiu Kościoła i w sumie jestem przeciwny tej wierze, jak i innym, taki wolny strzelec ze mnie Mrugnięcie

Jednak chodzi mi o końcówkę Twojej wypowiedzi, mianowicie:

Cytuj
Z powiedzenia: Z jakim przystajesz takim się stajesz

a następnie:

Cytuj
Rozum - (samodzielne logiczne myślenie oparte na racjonalnych i wiarygodnych dowodach)

czy:

Wiara - (ślepa wiara we wszystko co automatycznie przyjmujesz za prawdę - uległość na sugestie i naciski psychiczne)

Wybór należy do was

Po przeczytaniu całości nasuwa się tylko jedno: chrześcijaństwo jest be i nie widzę nawet jednego argumentu dlaczego miałbym je wybrać a nie wspomniany przez Ciebie rozum. Jednakże na koniec ładnie w podsumowaniu dajesz "nam" wolny wybór. Zalatuje mi to trochę manipulacją na miarę właśnie Kościoła, mediów lub innych instytucji.
Tak więc dając "nam" wybór, manipulujesz nami, bo każdy "normalny człowiek" (podatny na takie sztuczki) wybierze rozum. Coś jak dzisiejsza moda na "nowoczesny liberalizm" lub "zacofany konserwatyzm". Jeśli chcesz dać człowiekowi wolny wybór rób to w sposób obiektywny, obiektywnie przedstawiaj obie strony - te dobre i złe, nie same złe. Chyba, że nie chcesz nam dać wyboru Język
Przeciętny człowiek nie zwraca uwagi, gdy coś takiego robi się w mediach, a robi się bardzo często (z ciekawości oglądam Fakty). Ma to na celu ukierunkowanie nas na "właściwy tor myślenia". Mam pytanko do Ciebie: po co to?

P.S. Mi tam jest obojętne kto co wyznaje, kto w co wierzy i nie potrzebuje obrażać żadnej religii ani chwalić racjonalizmu bo obydwa systemy - wiara i rozum - mają i wady i zalety.
P.S 2  Zgadzam się z Tobą, że Kościół ma wiele zbrodni na koncie a inkwizycja była złem jakich mało.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2011, 21:50:01 wysłane przez pawell » Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 16 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

pisanepioremanila maro amigos rycerze-erathii planszowanie