Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 03, 2024, 09:50:44


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 78 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wyraź siebie!  (Przeczytany 791115 razy)
0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« : Październik 26, 2009, 23:49:29 »

Temat "Masz coś do mnie?" został zamknięty.
Wszelkie spory na forum wynikają zawsze z różnic między nami.
Te różnice możemy przedyskutować tutaj. W sposób kulturalny, bez zbędnych wyzwisk i szyderstw (wszystkie posty z nieodpowiednimi zachowaniami zostaną usunięte).
To będzie miejsce, w którym każdy z nas będzie szanował czas swoich rozmówców.
Nie będzie ono służyć wzajemnemu ocenianiu, a poznawaniu.
Życzę nam wszystkim, żeby to się udało.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Leszek
Gość
« Odpowiedz #1 : Październik 27, 2009, 00:00:43 »


To będzie miejsce, w którym każdy z nas będzie szanował czas swoich rozmówców.
Nie będzie ono służyć wzajemnemu ocenianiu, a poznawaniu.


Jak to ludzie mówią: "ceń i nie oceniaj"... Mrugnięcie
W praktyce jest troszkę inaczej:
1) cenią i oceniają
2) cenią i nie oceniają
3) nie cenią i oceniają
4) nie cenią i nie oceniają
Czwarta ewentualność to raczej zbiór pusty...
A ocenianie jest super, np. bardzo mi się podoba to jak piszesz Janneth Mrugnięcie

Pozdrawiam Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2009, 00:02:51 wysłane przez Leszek » Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Październik 27, 2009, 00:02:26 »

Sądzisz Leszku, że nie potrafimy doceniać odmienności?
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Leszek
Gość
« Odpowiedz #3 : Październik 27, 2009, 00:09:00 »

Sądzisz Leszku, że nie potrafimy doceniać odmienności?
Nie rozumiem skąd pytanie. Po prostu stworzyłem podręczną typologię zachowań i to wszystko.
Pozdrawiam serdecznie Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2009, 00:09:21 wysłane przez Leszek » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Październik 27, 2009, 14:14:38 »

Cytat: Koliberek
Zamknij ten temat od razu.

pozwolę sobie podkreślić jedną rzecz. Z inicjatywa ponownego zamknięcia "masz coś do mnie" rzeczywiście wystąpiła Janeth i po uzgodnieniach poparłem ją, choć to z mojej inicjatywy tamten wątek powstał. Jednak to nie Janeth zamknęła go i nie ja, ktoś inny nas wyręczył i uważam że słusznie.
"Masz coś do mnie" niósł w sobie negatywny ładunek juz od samego początku (jego tytuł), co bardzo wyraźnie było widoczne, no i niekorzystnie wpływało na wizerunek naszego forum.
Myślę, że w tym wątku można będzie równie dobrze poznawać swoje i innych zachowania, wyciągać wnioski itp. spostrzeżenia rozwijać, o czym tak dobitnie pisali niektórzy forumowicze. Ufam, że ten temat lepiej się temu przysłuży niz poprzedni, gdyż nie jest obciążony ujemnym (negatywnym) ładunkiem no i wyraźnie zostało zaznaczone co i jak należy pisać. jest to kolejny krok do ucywilizowania niektórych zachowań.

Pozdrawiam i powodzenia.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Październik 27, 2009, 14:30:16 »

Leszku, napisałeś wczoraj, że najlepiej byłoby cenić i nie oceniać, ale że w praktyce jest nieco inaczej.
Mnie właśnie zależy, aby to "ceń i nie oceniaj" wprowadzić tutaj w życie. Jesteśmy inteligentni i wierzę, że nam się to tutaj uda. Podniesiemy nieco poziom tego forum, może dzięki temu zdobędziemy nowych użytkowników.
Bezkarność się skończyła... Nie możemy wiecznie folgować ludziom, których jedynym praktycznym wkładem w to forum jest sianie zamętu. Wszystko może przebiegać inaczej.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #6 : Październik 27, 2009, 15:00:56 »

Dariuszu, też w to kiedyś wierzyłem, jeszcze na starym forum. I byłem po tej drugiej stronie, która optowała za znikaniem takich wątków, czy zachowań. Zawsze chciałem tak elegancko i kulturalnie. I wierzyłem w swoją misję w tym względzie (no bez przesady, ale tak mniej więcej było) To się jednak nie sprawdziło. Mało tego, odniosło odwrotny skutek.  Nacisk, zamykanie ust, wywierały dodatkowy opór.

Jednakże Twoje argumenty są dość jednoznaczne i do przemyślenia. Tylko, po co to całe głosowanie? Powinieneś na samym początku napisać, to co napisałeś teraz, gdyż można się poczuć nieźle wystawionym do wiatru. I czyż nie szkoda energii tylu osób wypowiadających się z mniejszą lub większą pasją. Zresztą, nie podejrzewałem Ciebie o zamknięcie. I jak widać słusznie. Osoba, która to uczyniła, chowa się przed naszą opinią. Nie uważasz, że to małoeleganckie?

Tak jakby komuś zależało na naszej energii, bez względu na jej jakość. Bo wątek istnieje już długo, ludzie się przyzwyczaili. A gdy się po pewnym czasie zamyka, to muszą być reakcje, a u wielu nawet były i rzeczywiste, a także niemałe emocje.

W innych wątkach były paskudniejsze określenia i dość bezkarnie tam siedziały. Ot, niekonsekwencje. Ponieważ zaczynasz tu swoje działania, zamierzam obdarzyć Cię votum zaufania, którego nie mam niestety do Twojej moderatorki. Jej żądza władzy i wszechobecnej kontroli, oraz oceniania jest wyjątkowo niesmaczna. Ale każdy może się zmienić. Koliberek zmienił się tu na gorsze, to może Janneth zmieni się na lepsze ....

Inna alternatywa jest taka, że pod tak przemożna kontrolą z jej strony, na forum zostaną same sługusy, lizusy i inne mniej lub bardziej falszywe postaci, czego oczywiście nie życzę. Trzeba sie jednak liczyć, że taka pozostanie tu energią, jesli się nic nie zmieni. Natomiast, jeśli mam iść na stos za prawdę, którą tu wyraziłem, czy być w inny sposób ukarany, to proszę bardzo, nie ma to dla mnie najmniejszego znaczenia. Jeśli komuś moje argumenty w "Masz coś do mnie", czy tutaj uwłaczały, to zaiste dziwne, ponieważ  nie były przeciw nikomu, ale dokładnie za każdym. I w imię jego jak najlepszego rozwoju. Amen!


Z uszanowaniem:

koliberek33
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2009, 16:24:34 wysłane przez koliberek33 » Zapisane
Torton
Gość
« Odpowiedz #7 : Październik 27, 2009, 19:20:19 »

Koliberek jakoś nie wydaje mi się aby Janneth nadużywała władzy. Dobrze że tamten wątek został zamknięty i trochę się dziwię że założono ten wątek ale niech już będzie. Mam nadzieję że nie będziecie tacy łagodni względem użytkowników jak w temacie "Masz coś do mnie?!".

Pozdrawiam
Mora
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Październik 27, 2009, 19:22:46 »

Nie będziemy więcej pobłażali Torton... Samowolka się skończyła i albo zaczniemy wartości, o jakich mówimy okazywać swoim zachowaniem, albo przyznamy się do własnej dwulicowości i hipokryzji otwarcie.

Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
kamil771
Gość
« Odpowiedz #9 : Październik 27, 2009, 19:30:12 »

Moim skromnym zdaniem ten temat  jest beznadziejny......
Dlaczego? Jest on w moim (skromnym) odczuciu po prostu kontynuacją wątku "Masz coś do mnie"
Jedynie zmieniono nazwę.
Istnieje już temat "wątek of-topowy" i tam powinny trafiać podobne posty.
Uważam (skromnie),ze  to jest zarzewie nowego konfliktu.
Silniejszy już 771

Edit
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2009, 19:34:37 wysłane przez kamil771 » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #10 : Październik 27, 2009, 19:31:08 »

Janneth, cieszą mnie takie deklaracje - oby się sprawdziły.
Co do samowolki i hipokryzji - to właśnie nadarza się "okazja" abym wkrótce przekonał się jak to naprawdę funkcjonuje.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2009, 19:31:34 wysłane przez arteq » Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Październik 27, 2009, 19:32:21 »

Arteq Uśmiech O jakiej "okazji" mówisz?
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #12 : Październik 27, 2009, 19:32:24 »

A Ty Kamil nie miałeś już kasować konta?
Zapisane
kamil771
Gość
« Odpowiedz #13 : Październik 27, 2009, 19:33:49 »

A Ty Kamil nie miałeś już kasować konta?

Ach......długa historia.........(może priv) ?


Ja też bym chciała się dowiedzieć. A najlepiej może zrobić to publicznie? Każdy ma odwagę publicznie naubliżać, nie każdego zaś stać na równie "publiczne" przeprosiny. Ty wiesz o czym mówię... Zobaczymy jak się wywiążesz. Janneth.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2009, 19:35:47 wysłane przez janneth » Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #14 : Październik 27, 2009, 19:57:09 »

A Ty Kamil nie miałeś już kasować konta?

Ach......długa historia.........(może priv) ?

nie ma takiej potrzeby...
ale to dobrze że zmieniłeś zdanie Uśmiech
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #15 : Październik 27, 2009, 19:58:37 »

ja przeprosiłem nawet artqa (!) diabeł uklękł w pokorze przed bogiem, koń by się uśmiał Duży uśmiech

diabeł ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni
dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane
nie taki diabeł straszny jak u Prady  Zły
gdy się kapłan spieszy to się diabeł cieszy
bogu świeczkę a diabłu ogarek

więcej grzechów nie pamiętam

dziwni jesteście  Język

718'
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #16 : Październik 27, 2009, 20:56:02 »

Jak kiedys napisalam ze Kaplan sie zmienil, to nie chcieliscie mi wierzyc, a tu nie tylko ze jest spokojny, ale
na dodatek wierszem zaczal pisac.
Wszyscy jecza ,piszcza ze to forum, takie ch.... i k i d i me, ale kto odejdzie, to w kilka godzin jest spowrotem.
To forum jest poprostu zaczarowane, kto zapisze sie na forum, to niestety  ale pozostanie na zawsze, bez forum nie ma zycia, oj nie ma. Jestesmy jak jedna rodzina. Jeden na drugiego psoci, ale jak cos, to natychmiast sa ratownicy i ratuja atakowanego.
Tak powinno byc w dobrej rodzinie. Zycze spokojnego wieczor