Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 04, 2024, 16:33:05


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 4 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Katolicy - czyżby faktycznie zamknięcie umysłowe?  (Przeczytany 34437 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Tenebrael
Gość
« : Czerwiec 02, 2009, 22:20:49 »

Na wstępie napiszę - temat może być prowokacyjny, ale zaznaczam, ze tego, co tu powiem, NIE UOGÓLNIAM. Znaczy to tyle, że nie twierdzę, że wszyscy tacy są, etc etc.

Ostatnio miałem pewne zajście. Od pewnego czasu znajomy starał się mi pokazać, czemu katolicyzm jest cacy, że jest dobrem, prawdą itd. Ok, nie oceniam - może tak myśleć, i szanuję jego zdanie. Wywiązała się jednak mocna dyskusja, aż w pewnym momencie stwierdził, że mam za wiele pytań i zastrzeżeń,  i zbyt szczegółowych, by umiał sam na nie odpowiedzieć. Zaproponował mi więc zalogowanie się na forum katolickim, i tam zadanie tych samych pytań czy wyrażenie wątpliwości.

Jako ze jestem raczej człowiekiem otwartym na doświadczenia - tak też uczyniłem. Znalazłem kilka wątków, które mnie interesowały, i których moje zastrzeżenia dotyczyły. Wytrwałem 2 dni - tyle było trzeba, by mnie absolutnie zniechęcić do jakichkolwiek kontaktów z takimi środowiskami (pomijam pewne wyjątki). A oto kilka spostrzeżeń:

1. Zakaz używania logiki, wnioskowania, etc. Kiedy pokazujesz, że w nauce KK są sprzeczności, od razu jesteś zaszufladkowany do głąbów, którzy nie rozumieją prostej "prawdy". Albo do czcicieli zła, którzy krzewią destrukcję i są "ukrytymi satanistami".

2. Ponadto (a propo powyższego) zawsze, gdy szukasz rozsądnych odpowiedzi, dostajesz odpowiedź w stylu: "O, patrzcie go, chce być mądrzejszy od biskupów :/ Nie myśl tyle, tylko słuchaj tego, co Kościół Święty mówi"

3. Bardzo swobodne używanie cytatów z Biblii czy "sloganów" - kiedy np mówię, ze w kościele jest wielu ludzi złych, słyszę "to tylko ludzie, nikt nie jest nieomylny!" Ale kiedy chwilę potem mówię, że papież powiedział to czy tamto, a jest to sprzeczne z nauką Jezusa - słyszą: "Papież jest nieomylny, nie nam decydować o jego osądach".

4. Kiedy zwraca się uwagę, że te dwa stwierdzenia (powyżej) powodują sprzeczność, uznani zostajemy za trolla internetowego i siewcę grzesznej niewiary.

5. Całkowity brak szacunku do innych wyznań. Często słyszane słowa w stylu: "wymyślili sobie bożka", "wierzą w swoje bzdurki" i tego typu rzeczy.

6. O kompletnym braku tolerancji nie wspomnę.

7. Kiedy im pasuje, uznają, ze Biblię należy brać literalnie, kiedy nie zgadza się to z naukami KK - że metaforycznie.

8. Kiedy wspomniałem, że wiele z tradycji chrześcijańskich wzięło się z dawniejszych wierzeń, jedynie lekko zmodyfikowanych - usłyszałem słowa w stylu: "nie siej tu bezbożności, podając zakłamane źródła!" Zero dyskusji.

9. A gdy już przebrnąłem, spokojnie i rzeczowo kontynuując temat tak, że katolikom zaczęło brakować argumentów, wchodził (w kilku wątkach, zawsze to samo, więc nie ma mowy o przypadku) admin. Mimo, że dyskusja toczyła się zacięta i byłą w "kwiecie", mówił: "widać, że temat się wyczerpał. Dajmy mu ze 2 tyg odpocząć" - i zamykał wątek.


Po czytaniu niektórych wątków Cheopsa myślałem, że co niektórzy są zaślepieni, zmanipulowani. Myślałem, że czasami admini są stronniczy. Po tamtym forum aż miło się na Cheopsa wchodzi - takie otwarte umysły, taka wolność, mrrr. Dosłownie, czytając tamto forum, miałem wrażenie, że znalazłem się na forum sekty - pełna indoktrynacja, ciaśniuteńkie, kompletnie zaślepione umysły, zero dyskusji, moderacja wręcz cenzurująca. A niektóre wypowiedzi np o homoseksualistach mogłyby się znaleźć wręcz w podręcznikach przywódców totalitarnych.
 

Ogólnie, jeśli kiedyś jeszcze będę bronił katolików tutaj, możecie mi wkleić link do tego posta - zamilknę.

(znowu zaznaczę - nie uogólniam, są jednostki INNE)


 
Zapisane
Dry007
Gość
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 02, 2009, 22:33:34 »

Tenebrael kiedy przeczytałem twojego posta skojarzyłem sobie jego sens z taką opowieścią:
http://www.eioba.pl/a86657/jak_wygladaja_niebo_i_pieklo

Wolność różnie smakuje, ja lubię pomidorową Mrugnięcie
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 02, 2009, 22:41:04 »

Tene, zapewne wiesz dobrze jak i weterani forum jakie ja mam nastawienie do KAT-olików - a czemu to też wszyscy wiedzą...

dodam tylko, że od DNIA POWSTANIA - które wiązało się z wymordowaniem ludzi o sprzecznych poglądach z założycielami Kościoła do czasów ostatniego stosu i spalonej "czarownicy" czyli XIX WIEK (sic!) była to najbardziej przestępcza organizacja na tej planecie...

AMEN!

Kapłan 718'
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 02, 2009, 22:44:19 »

Obecnie może zbrodnicza nie jest, ale ciasnota umysłowa (przynajmniej u tych, na których na tamtym forum miałem wątpliwą przyjemność się natknąć) aż bije po oczach...
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 02, 2009, 22:51:55 »

Czy cos sie zmienilo od tamtej pory? Czytajac rozne relacje na temat Watykanu i KK chyba niewiele. Bo traktat o paleniu czarownic nadal jest aktualny. Do tej pory nie zostal zniesiony jako nie obowiazujacy. Nie jest tylko stosowany fizycznie.
Tak wiec , Czarownice z calej Ziemi drzyjcie nadal. Kto wie? Kto wie?Coś?

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2009, 23:45:31 wysłane przez Kiara » Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Czerwiec 02, 2009, 23:21:34 »

Tene może podaj namiary na to forum,bo też chcę się przekonać Uśmiech Proszę  Mrugnięcie
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #6 : Czerwiec 02, 2009, 23:34:40 »

http://forum.ewangelizacja.pl

Daj znać, co się tam dzieje, bo chętnie posłucham, a nie chce mi się znowu nowego konta zakładać Mrugnięcie

Pozdrowienia Uśmiech
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #7 : Czerwiec 02, 2009, 23:57:41 »

Chanel,
znałem jednego człowieka, który z nimi dyskutował na poważnie, a oni zaczeli się modlić za jego duszę.
Uprawiając ukierunkowane, chciejskie, czarnomagiczne modły doprowadzili faceta do poważnych problemów.

Fanatyków omijać trzeba zdaleka, widocznie każdy ma jakąś potrzebę realizowania się na danym poziomie...


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Gandalf
Gość
« Odpowiedz #8 : Czerwiec 03, 2009, 00:13:49 »

Postanowiłem że zajrzę na to forum i natrafiłem na ten temat.
Jaki jest twój stosunek do apostazji?
http://forum.ewangelizacja.pl/viewtopic.php?t=4118&start=0

Gdy zacząłem czytać wypowiedzi innych ludzi po prostu zatkało mnie. Oto przykłady.

Cytuj
Ja doprawdy nie wiem czemu ludzie decydują się na odejście od wiary prawdziwej czyli KRzK, do jakiejś bliżej nie sprecyzowanej wspólnoty, by chwalić Boga. Kościól dziś daje tyle możliwości rozwoju duchowego we wspólnotach, które wzbudził Duch Święty.

Podejrzewam również że owe osoby nie znają genezy powstania Kościoła i historii chrześcijaństwa - a przecież mamy tą pewność że jest to ten sam Kościół, od czasów apostolskich po dziś dzień.

Cytuj
Mój stosunek do apostazji nie jest obojętny, ponieważ chodzi tutaj o zbawienie człowieka, a to tym bardziej nie jest mi obojętne.

Cytuj
jedynie słuszny stosunek do apostazji może być tylko jeden: STOS :twisted:

Cytuj
Apostata odrzuca Chrystusa i Jego Kościół, wyłącza się ze wspólnoty ludzi zbawionych i w ten sposób naraża sam siebie na potępienie. Apostazja jest publicznym zaparciem się wiary. A Chrystus powiedział:

Cytat:
Mt 10:33
Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.


Jeszcze pół biedy, kiedy apostata odejdzie do jakiejś wspólnoty chrześcijańskiej lub parachrześcijańskiej... Ale też może usłyszeć od Chrystusa,m to przed czym będzie nas przestrzegać Słowo Boże w przyszłą niedzielę:
Cytat:
Mt 7:21-23
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia? Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!


Ja poznaję Chrystusa w Kościele katolickim, poprzez Jego Słowo i sakramenty poprzez które obdarza mnie swoją łaską i miłością.

I tak dalej... Fakt są tam ludzie tolerancyjni ale jak patrze po innych tematach to naprawdę zastanawiam się gdzie Ci wszyscy ludzie zgubili miłość boską którą tak wojują na forum.

Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Czerwiec 03, 2009, 00:15:15 »

O kurcze !! byłam tam jako gość tylko pół godzinki.Uśmiech  NUDA !!!! nudą pogania ,nie ma co czytać.Tene ,nawet nie mam zamiaru się rejestrowac już nie mówiąc o dyskusji. Znalazłam może dwa ciekawe wątki ( myslę o temacie) ale jak przeczytałam parę postów ,to złapałm się za głowę.Że tak powiem " to masakra jakaś"  Z politowaniem
Dzięki za link Uśmiech Byłam, zobaczyłam i wróciłam;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2009, 00:16:42 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #10 : Czerwiec 03, 2009, 00:58:31 »

O kurcze !! byłam tam jako gość tylko pół godzinki.Uśmiech  NUDA !!!! nudą pogania ,nie ma co czytać.Tene ,nawet nie mam zamiaru się rejestrowac już nie mówiąc o dyskusji. Znalazłam może dwa ciekawe wątki ( myslę o temacie) ale jak przeczytałam parę postów ,to złapałm się za głowę.Że tak powiem " to masakra jakaś"  Z politowaniem
Dzięki za link Uśmiech Byłam, zobaczyłam i wróciłam;)

Ha, Chanell, to byłem lepszy od Ciebie, wytrzymałem tam całe 2 dni i nawet rozmawiałem! Chichot (Oczywiście żart z tym "byciem lepszym Mrugnięcie ).

Ale powiem Ci szczerze, że od środka wygląda to o wiele gorzej, niż nawet na zewnątrz. Wciąż masz wrażenie, jakbyś mówiła do ściany - do grupy ludzi tak zatraconych we własnych poglądach, że jakiekolwiek spojrzenie z zewnątrz nie jest możliwe. Wciąż musisz uważać, by nie powiedzieć o odrobinę za dużo, bo od razu usuwają post, ostrzeżenia, etc. Paranoja...
Zapisane
Dry007
Gość
« Odpowiedz #11 : Czerwiec 03, 2009, 01:19:16 »

Czy cos sie zmienilo od tamtej pory? Czytajac rozne relacje na temat Watykanu i KK chyba niewiele. Bo traktat o paleniu czarownic nadal jest aktualny. Do tej pory nie zostal zniesiony jako nie obowiazujacy. Nie jest tylko stosowany fizycznie.
Tak wiec , Czarownice z calej Ziemi drzyjcie nadal. Kto wie? Kto wie?Coś?

Kiara Uśmiech Uśmiech

Kiaro te stosy są dalej tylko już nie ogniste
http://forum.ewangelizacja.pl/warnings.php?mode=detail&userid=997

o to fajne
http://forum.ewangelizacja.pl/warnings.php?mode=detail&userid=144


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2009, 01:20:53 wysłane przez Dry007 » Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #12 : Czerwiec 03, 2009, 06:44:45 »

Co do drugiego linka - tiaaa. Tradycyjny tekst: "szanujmy się, bądźmy tolerancyjni!" Tyle, że ten tekst działa u nich tylko w jedną stronę - kiedy ktoś jeździ po ICH wierze. Kiedy oni jeżdżą po innej wierze, to wtedy jest to "ewangelizacja" ;]
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #13 : Czerwiec 03, 2009, 07:42:17 »

Niestety jest wiele prawdy w tym co przedstawiacie. Zdarzaja się osoby które stoją w sprzeczności z tym co starają się propagować. Wadą jest brak próby przeanalizowania argumentów innych i jak dla mnie niepodpuszczalnym zwrotem jest "cicho, ja wiem lepiej" bez jakiegokolwiek wgłębienia się w argumenty oponenta. Myślę, że tak się dzieje gdy wiara jest głównie "ksiązkowa, teoretyczna", a wiara ma być żywa.

Zauważcie pewne ciekawe zjawisko - ile tutaj na tym forum jest zachowań które wyłapaliście na tamtym forum i pietnujecie. Czy tutaj nie ma osób które równiez nie chcą dyskutować, tylko wygłaszają "jedyną prawdziwą teorię". Czyż tutaj nie brakuje fanatyków? A ileż to kłamstw i niedociągnięć jest w słowach Lucynki i całego pch. BA, były nawet osoby które w obronie pch i jego "prawdomówności" składały deklaracje, że owszem - jak zapowiedziane wydarzenie się nie wydarzy to oficjalnie powiedzą, że pch kłamał... I jakoś zabrakło odwagi i konsekwencji. A widzę, że tutaj stoją w pierwszym rzędzie, to jednak hipokryzja.

Obiektywizm, otwartość o które wnioskujecie to ważne rzeczy, byleby nie traktować tego wybiórczo w zależności czy nam to pomaga czy też zaczyna uwierać w d..ę.
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #14 : Czerwiec 03, 2009, 08:04:56 »

Arteq - ja nie traktuję tego wybiórczo. Sam często mówiłem, że na tym forum też często są takie hmm...fanatyczne głosy, też widzę u niektórych brak logicznego myślenia. Ale, co muszę niestety przyznać, to, co zobaczyłem na tamtym forum (na forum, nie chcę uogólniać tego na wszystkich katolików oczywiście) przeszło wszelkie granice. Naprawdę, porównując tamto forum do tego, to na tym jest wręcz duża (w porównaniu do tamtego forum) otwartość umysłowa.
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #15 : Czerwiec 03, 2009, 08:36:31 »

Z tym się zgadzam, aby wierzyć w jawne kłamstwa ekipy pch to umysł musi być baaaardzooo otwarty  :]
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Czerwiec 03, 2009, 08:52:45 »

http://forum.ewangelizacja.pl/viewtopic.php?t=721
Zobaczcie na to !!!!!!! aż mnie korci żeby się zarejestrować i podyskutować  Szok Szok Szok Szok
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2009, 08:56:58 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
arteq
Gość
« Odpowiedz #17 : Czerwiec 03, 2009, 10:12:53 »

Więc śmiało. Z ciekawośćią będę śledził jak sobie radzisz i jak rozumiem "powalasz ich na łopatki".
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #18 : Czerwiec 03, 2009, 10:14:15 »

nie wierzę, powtarzam NIE WIERZĘ, że w XXI ktoś to napisał

Cytat: inkwizycja
jedynie słuszny stosunek do apostazji może być tylko jeden: STOS

to komu przypisalem cytat chyba jasno obrazuje co o tym myślę

...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2009, 10:15:01 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #19 : Czerwiec 03, 2009, 10:19:56 »

Czy tak cięzko zauważyć, że to był żart? Fakt, że raczej płaski biorąc pod uwagę wydarzenia z histori.
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #20 : Czerwiec 03, 2009, 10:41:01 »

właśnie o tym piszę - ciężko uwierzyć, że ktoś tak pisze patrząc na ciemne wieki...

wiecie czemu kiedyś nie było latarni na ulicach? bo stosy płonęły dzień i nocą oświetlając całą okolicę! brzmi jak żart ale to smutna prawda...

718'
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #21 : Czerwiec 03, 2009, 12:01:44 »

Kłamstwo i tyle. Stosy płonęły niestety, lecz nie z ilością i czętotliwością próbującą się zblizyć do zapewniającej oświetlanie jakie dają latarnie.
Jak rozumiem w Egipcie były setki latarni, tak?
Zapisane
kamil771
Gość
« Odpowiedz #22 : Czerwiec 03, 2009, 16:17:39 »

Kapłan 718
Czytając twoje wypowiedzi odnoszę wrażenie,że celowo podajesz nie prawdziwe,zmyślone przez siebie i zupełnie niewiarygodne  informacje które mają na celu uderzać w wiarę katolicką,i przyciągnąć ludzi do EN-kiego.
Tyle,że twój projekcik się sypie,En-ki z sesji na sesje coraz bardziej  pogrąża  siebie i ośmiesza.
Ciekawe jak  zaśpiewasz w 2012 kiedy Nibiru do nas nie przyleci może znOwu przełożą datę przelotu???,proponuję ci zgłębić się w taką dziedzinę nauki jak Historia,a następnie wypowiadać się na forum
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2009, 16:17:57 wysłane przez kamil771 » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #23 : Czerwiec 03, 2009, 16:35:05 »

"mistrzu" mój "projekcik" jak go nazwałeś - ma się świetnie i ma niewiele wspólnego z En-Ki - czytanie nie boli, ja zajmuje się warstwą duchową to Projekt 718 a Projekt Cheops warstwą materialną i archeologią...

Projekt 718 ma za adanie także uderzyć w katolików i ich tępotę  Zły


kapłan 718'
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #24 : Czerwiec 04, 2009, 11:33:41 »

właśnie o tym piszę - ciężko uwierzyć, że ktoś tak pisze patrząc na ciemne wieki...

wiecie czemu kiedyś nie było latarni na ulicach? bo stosy płonęły dzień i nocą oświetlając całą okolicę! brzmi jak żart ale to smutna prawda...

718'

a tu artykuł o tak oświeconej kulturze Sumeru i innych którzy słyneli z dobrotliwości:

http://wiadomosci.onet.pl/1558970,1292,2,kioskart.html

chrześcijaństwo nie wyroslo w próżni... wiele z okrucieństwa przejęło z kultur i religii już istniejących...

poza tym obecnie chrześciajanie są najbardziej prześladowaną religią na świecie
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.108 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

watahaslonecznychcieni watahacienia x-cry julandia telenowele