Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 04, 2024, 16:18:21


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ZMIANY W KOSCIELE  (Przeczytany 4282 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
quetzalcoatl44
Gość
« : Luty 13, 2011, 13:28:08 »

jakie wg was powinny byc:)

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/glosny-apel-teologow-kosciol-potrzebuje-zmian,1,4172694,wiadomosc.html

moze najpierw zmiana - przekodowanie symboli?Uśmiech

http://www.cuttingedge.org/TwistedCross2.jpg

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSqn7hnXPTxVT6u0YiyI2PU5QEqWUvcnGB4NXInlgNg9emOAUYt


to sie wiaze z wieloma sprawami np czy Chrystus musial umierac, albo na czym mialoby polegac zycie Chrzescijanina..?
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2011, 13:39:15 wysłane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Marzec 17, 2011, 09:31:15 »

Służyć wiernym i nie być policjantem

Ojciec Ludwik Wiśniewski znów punktuje Kościół: za wykluczanie, potępianie inaczej myślących, za to, że często "nie podnosił człowieka, ale go przygniatał". Kolejny mocny głos dominikanina o polskim Kościele - akcentuje "Gazeta Wyborcza"
"Gdy Kościół staje się stróżem moralności, przestaje być trochę Kościołem, zatraca coś zasadniczego" - mówił we wtorek o. Wiśniewski na Uniwersytecie Warszawskim, podczas wykładu "Kłopoty z Kościołem".

Nie byłoby tego spotkania, gdyby nie głośny list o. Wiśniewskiego do nuncjusza apostolskiego abp. Celestino Migliore, o słabości Episkopatu, który w grudniu upubliczniła "GW".
 
 W Auditorium Maximum UW duszpasterz dowodził, że gdzie toczy się walka o władzę, wpływy, tam nie ma miejsca na prawdę. Tak rośnie mur między księżmi a społeczeństwem.

Wedle o. Ludwika "podział na duchownych i wiernych urósł do kolosalnych rozmiarów w Polsce". Mamy więc do czynienia z "klerykalizacją Kościoła, totalnym brakiem komunikacji, także między poszczególnymi środowiskami katolików".

74-letni dominikanin o. Ludwik Wiśniewski, legendarny duszpasterz akademicki w czasach PRL, napisał wcześniej do nuncjusza abp. Celestina Migliore, że polski Episkopat jest rozbity, a połowa duchowieństwa jest zarażona ksenofobią.
O. Wiśniewski opisał "gorszący podział w polskim Episkopacie". Stwierdził, że popierane są "inicjatywy i dzieła formalnie katolickie, a w rzeczywistości pogańskie, bo jątrzące i dzielące społeczeństwo i Kościół".

http://fakty.interia.pl/religia/news/kolejny-mocny-glos-dominikanina-o-polskim-kosciele,1610961
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Thotal
Gość
« Odpowiedz #2 : Marzec 17, 2011, 12:26:50 »

Biznesmen, nadzorca budynków kościelnych, moralizator w czarnej sukience, musi przestać sięgać po władzę i zająć się duchowością...
Bez radykalnych rozwiązań w postawie kleru, ludzie uciekną do innych sposobów na rozwój duchowy.



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Sventer
Gość
« Odpowiedz #3 : Marzec 17, 2011, 16:16:43 »

Thotal a nie uważasz że Twoja ocena wynika trochę z uprzedzeń względem Kleru/Kościoła?
Nie jestem za Kościołem ale też walka z tym nie ma sensu. Zamiast walczyć lepiej pokazać coś wartościowego innym ludziom. Nie wszyscy ludzie są tacy sami i nawet ksiądz może mieć w sobie pozytywy. Nienawiść tutaj niczego nie rozwiązuje, podobnie jak uprzedzenia.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2011, 16:17:18 wysłane przez Sventer » Zapisane
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Marzec 17, 2011, 16:35:17 »

Szalom !

Słyszałem kiedyś coś takiego: Są księża i kapłani !

To wiele wyjaśnia !
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Thotal
Gość
« Odpowiedz #5 : Marzec 20, 2011, 11:40:04 »

Nie ma we mnie nienawiści, uważam tylko że KT jest instytucją rządną władzy a nie posługi...



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #6 : Marzec 20, 2011, 17:14:04 »

dlatego najlepiej jak duzo swieckich bedzie wchodzic w szeregi kosciola..stop dogmatycznej tyrani i autorytarnej wszechwladzy Uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #7 : Marzec 20, 2011, 19:19:52 »

KT?
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #8 : Marzec 20, 2011, 21:21:32 »

Popełniłem błąd, ale mogę go wytłumaczyć...
KOŚCIÓŁ TOTALITARNY Duży uśmiech



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #9 : Marzec 20, 2011, 21:48:04 »

uffff, a już się obawiałem, że KRK stracił w Waszym rankingu pozycję lidera...
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2011, 21:48:22 wysłane przez arteq » Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

krolestwowegier polskiserwerzycia watahaslonecznychcieni zielone-wzgorze cheeeemia