Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 07, 2024, 11:32:49


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 [4] 5 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: W jakim celu zbudowano Wielką Piramidę?  (Przeczytany 82515 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Cysio91
Gość
« Odpowiedz #75 : Luty 02, 2009, 09:54:47 »

Cysio, Herodot nie widział, Swoje Dzieło spisał   w V wieku p.n.e., kiedy istniało jeszcze państwo egipskie i jego ciągłość od czasów najdawniejszych. Przekazywał on informacje zaczerpnięte od kapłanów egipskich, którzy znali przeszłość swojego kraju

aaa skoro nie widział osobiście to pewności nie ma
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #76 : Luty 02, 2009, 10:06:21 »

nie, nie ma. Nikt nie wie co miał na myśli mówiąc że samą piramide (bo droge i podziemia piramidy budowali 10 lat) budowali 20 lat. Może miał na myśli to że cheops zaanektował wcześniejsze dokonania (czyli drogę i podziemia). Różnie z tym może być Uśmiech
Zapisane
stolo


Gaduła


Punkty Forum (pf): 13
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #77 : Luty 02, 2009, 10:54:03 »

Właśnie do tego dążyłem - Herodot nie pisał co widział a co mu powiedziano - nawiasem mówiąc korzystał on z pomocy tłumacza a ta forma niesie za sobą możliwość błędów w interpretacji. Sam Herodot często powtarzał: "jak mi przekazano", "jak mi powiedziano"...itp.

Nie muszę czytać opisu Herodota bo znam go "prawie na pamięć". Moim zdaniem Herodot widział jak piramida była remontowana - co zajęło Egipcjanom 20 lat (+10 lat przygotowań).

Ciągle mówi się o tym co stoi nad powierzchnią pustyni. Istnieją spekulacje o tym co jest pod piramidą (labirynt). Szczerze chciałbym aby została wyjaśniona sprawa piramidy i jej przeznaczenia.

A co do Herodota. Cóż, gdyby zapytać przedszkolaka jak zbudował piramidę z klocków też przedstawiłby podobny opis (najpierw pierwsza warstwa, później druga, trzecia, kolejna...) Tak na prawdę ten opis nie mówi o niczym. Co najwyżej możemy dowiedzieć się kilku danych statystycznych. Nawiasem mówiąc koszt takiej piramidy znaczny nie był - gdyby oprzeć się na tym przekazie.
Zapisane

"Jutro to dziś, tyle że jutro"


Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #78 : Luty 02, 2009, 17:37:06 »

nikt nie skomentował mojego postu, w którym połączyłem magię i naukę więc rozumiem, że WSZYSCY to rozumieją  Coś

uważam, że należy iśc tropem egipskim a nie Herodota, który słyszał od egipskich kapłanów "coś tam" - nie chodzi o logikę ale o źródło a źródło egipskie ja przytoczyłem parę postów wyżej na poprzedniej stronie Uśmiech

Kapłan 718'
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #79 : Luty 02, 2009, 20:01:13 »

nikt nie skomentował mojego postu, w którym połączyłem magię i naukę więc rozumiem, że WSZYSCY to rozumieją  Coś

uważam, że należy iśc tropem egipskim a nie Herodota, który słyszał od egipskich kapłanów "coś tam" - nie chodzi o logikę ale o źródło a źródło egipskie ja przytoczyłem parę postów wyżej na poprzedniej stronie Uśmiech

Kapłan 718'

to poczytaj mój pierwszy post w tym temacie, tak pozatym to był mój pierwszy post na tym forum.
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #80 : Luty 02, 2009, 20:22:38 »

no OK, ale ja znalazłem odniesienie do tego w egipskiej Księdze Umarłych - co potwierdza Twoje słowa Blad! ale i moje powiązanie tego z funkcją ale i celem Uśmiech

718'
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #81 : Luty 02, 2009, 21:07:14 »

Uwierz mi, nie mogłeś tego wyczytać w księdze umarłych, bo tego po prostu tam nie ma. . Rozdział 267 Tekstów Piramid mówi:  "Schody do nieba są ustawione dla niego, aby mógł wspiąć się po nich do nieba." Dzięki piramidzie król mógł więc wstępować do nieba, kiedy tylko zechciał, i w dowolnej chwili wracać do grobu, aby przyjąć ofiary złożone przez kapłanów i krewnych. Rozdział 717 Tekstów Piramid podaje nawet, że król spożywał pięć posiłków dziennie, trzy w niebiosach, i dwa na ziemi.  Natomiast z  Papirusów z Abu Sir dowiadujemy się, ze  jeden  z  ziemskich posiłków wypadał rano, a drugi wieczorem.    Potwierdzeniem  prawidłowego zinterpretowania piramidy schodkowej jako "schodów do nieba" ma być grafia egipskiego czasownika  ar , oznaczającego "wstępować". Stałą praktyką w języku egipskim było dodawanie hieroglifu, tak zwanego determinatywu albo określnika znaczenia, do spółgłoskowego zapisu wyrazu, w celu sprecyzowania sensu wyrazu. Determinatywem słowa   ar  jest znak następujący:     uważany na ogół za wizerunek podwójnego biegu schodów, ale równie dobrze mogący wyobrażać piramidę schodkową, jako że Egipcjanie przedstawiając przedmioty, ukazywali je w całości, zarówno z przodu jak i z boków. Taka interpretacja determinatywu słowa "wstępować" pozwoliła autorom tej koncepcji  ustalić, że determinatywem słowa  m(e)r, oznaczającego piramidę właściwą  był znak   , wyobrażający lico piramidy właściwej i jeden z boków muru jej okręgu.
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #82 : Luty 02, 2009, 22:21:22 »

a teraz ja mam Blad do Ciebie prośbę - rozwiń to z AR, skąd to dokładnie pochodzi? jakie jest źródło tego? wiem, że zachowuje sie jak Tenebrael teraz ale potrzebuje informacje tą, żeby zweryfikować z moją wiedzą to bo to by wszystko wyjaśniło...

nie wiesz Blad nawet jak mi pomagasz - tamten link na priva też okazał się cenny Uśmiech

pozdrawiam,
Kapłan 718'
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #83 : Luty 02, 2009, 22:31:45 »

Taka advanced cywilizacja, a Król do Nieba.. musi po schodach po PHI-Erde.. loł (LOW)?!
 ..ehh zagubieni Ci królowie.
Podobnie jak niektórzy prezydenci.. nawet prostych guzików nie umieją przyciskać.

Ja tam windy używam. Ilekroć udaję się do nieba. Przyznaję..miewam kłopot z decompresją.

Słońce(Świat-li ) co świeci(ą) (Emituje,ą) : RA

RA <> AR

AR:  (być absorbowanym) wstępować.

AR-Ka
Wstepująca Dusza(jej skladnik)



« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2009, 14:00:06 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #84 : Luty 02, 2009, 22:32:39 »

ten sam kierunek - zwroty przeciwne.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2009, 14:07:10 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #85 : Luty 02, 2009, 22:43:44 »

a teraz ja mam Blad do Ciebie prośbę - rozwiń to z AR, skąd to dokładnie pochodzi? jakie jest źródło tego? wiem, że zachowuje sie jak Tenebrael teraz ale potrzebuje informacje tą, żeby zweryfikować z moją wiedzą to bo to by wszystko wyjaśniło...

nie wiesz Blad nawet jak mi pomagasz - tamten link na priva też okazał się cenny Uśmiech

pozdrawiam,
Kapłan 718'

jest to rysunek piramidy schodowej, a pochodzi z księgi piramid
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #86 : Wrzesień 16, 2009, 13:31:21 »

Cytuj
jest to rysunek piramidy schodowej, a pochodzi z księgi piramid
Skoro rysunek - to najlepiej było by go wkleić.  Mrugnięcie

 Duży uśmiech Ri-z-un`ek
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2009, 23:55:16 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
gralan
Gość
« Odpowiedz #87 : Wrzesień 27, 2009, 21:34:43 »

Witam serdecznie ,waga tegoz tematu jest bardzo wzniosla .Dowody na istnienie 10 Ley line, ukladu nerwowego Piramidy Cheops jest udowodnione przez Leszka Mateli w 1998,r.Ley line wychodzace z piramidy o szerokosci 8m,przeplataja sie z Ley line ,ukladu nerwowego "Ziemi Matki".Miejsca kultu ,Inkow,Tybetu,Sikhow,Buriatow,Buddyzmu,Morysow,Jerozolime bedace swietym miastem trzech religii.Sankturia Maryjne Falima Guadelupe, Medjugorje,Lourdes,Akita.Kaplani wszsystkich religii juz od wiekow znali uklad nerwowy Piramidy Cheops wykorzystujac go do roznych ceremonii. Nasowa sie pytanie czy tak naprawde wiedzieli jakie przeznaczenie ma Piramida Cheops i dlaczego jej uklad nerwowy jest przed ludzmi ukrywny.Kolejne pytanie to dlaczego En-ki nie wspomina o istnieniu 10 Ley line,byc moze przekonalo by to bardziej niedowiarkow oraz ludzi dzialajacych przeciwko" Projekt Cheops".Dziekuje.

--------------------------------------------------------------------------------------Leszek Matela napisal ksiazke na temat piramid i ich wykorzystanie , polecam. http://www.dobreksiazki.pl/b1407-piramidy-i-ich-wykorzystanie.htm

''Scaliłem posty - Janusz''                                         
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2009, 10:42:27 wysłane przez janusz » Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #88 : Wrzesień 27, 2009, 22:17:59 »

Witaj garlan Chichot
Masz może wersję elektroniczną tej książki ?
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
east
Gość
« Odpowiedz #89 : Wrzesień 27, 2009, 23:31:17 »

garlan napisał :
Cytuj
"Kolejne pytanie to dlaczego En-ki nie wspomina o istnieniu 10 Ley line,byc moze przekonalo by to bardziej niedowiarkow oraz ludzi dzialajacych przeciwko" Projekt Cheops"

Jeśli te Lay-Lines są celem to raczej nikt o nich nie wspomni, moim zdaniem . Celem mogłyby być , gdyby były użyteczne do czegoś. Na przykład do szczególnej komunikacji jaką jest "układ nerwowy" , jak się o nim wyraziłeś, a więc do sterowania "członkami Ziemi", całą Ziemią.
Siły, które chronią tajemnicę Wielkiej Piramidy robią to w dobrze pojętym interesie. Pytanie tylko, czy bardziej w swoim interesie, czy też bardziej w interesie ludzkości jako takiej.
Zapisane
Dry007
Gość
« Odpowiedz #90 : Wrzesień 27, 2009, 23:33:59 »

Tak bo najlepszy interes mają Ci co gaszą światło.
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #91 : Wrzesień 28, 2009, 01:16:48 »

A nie Ci , co je rozpalają  ?
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #92 : Wrzesień 28, 2009, 07:55:43 »

Bardzo ciekawy artykuł dotyczący technologii i energii piramid znajduje się w ostatnim numerze NEXUSa.
Autor - Hrvoje Zujić
Oraz jego strona;   
www.scribd.com/hrvojezujic


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2009, 14:38:28 wysłane przez Thotal » Zapisane
gralan
Gość
« Odpowiedz #93 : Wrzesień 28, 2009, 10:32:35 »

Witaj chanell, wersji elektronicznej ksiazki Leszka Mateli nie posiadam, postaram sie kilka wycinkow w kilku czesciach powielic na forum.