Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 15, 2024, 09:32:43


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt  (Przeczytany 1091 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
nagumulululi
Gość
« : Listopad 28, 2010, 18:17:07 »

Dzięki Darku za próbę wytłumaczenia mojego stanu emocjonalnego po przeczytaniu ciągu myśli naszego Brata nagumulululi. Jak słusznie zauważyłeś, moja "docinka" była raczej prowokacją w stronę Autora, by wyrażał się jaśniej i przystępniej. By tacy laicy, jak ja (a lubię czasem pokucharzyć w kuchni  Duży uśmiech) mieli szansę zrozumieć owe skomplikowane frazy o "ogamach przesilenia zimowego". "dwugłowych bóstwach przejścia z nowego do starego", "podwójnym słońcu runicznym w znaku Sowelo", itd, itp.

Jako ekonomista mógłbym zasypać to forum definicjami z mojej branży, np. operacje typu forward lub vanila jako instrumentach zabezpieczających rynki finansowe, o agio i transakcjach rolowanych, ale chyba przede wszystkim chodzi o to, żeby być zrozumiałym dla ogółu, jeśli się ma zamiar wypowiadać na publicznych, a nie specjalistycznych forach.

A więc sorry drogi nagumulululi! Nie kpię z Twojej dziedziny, ale użytych określeń mam prawo nie rozumieć.

Pozdrawiam i życzę powodzenia na giełdach (wymiany myśli)  Uśmiech
Prawdę mówiąc zwracałem się do Acentaura, bowiem jego skojarzenia czasami mogą być dla mnie iskierką i on doskonale wie o czym mówię. Ale skoro już się powiedziało conieco to pragne zauwazyć że to forum raczej ezoteryczne a nie technologiczno naukowe, co nie zmienia faktu że dziedzina hedgingu wcale nie jest mi obca.

W dobie internetu uzyte przeze mnie określenia łatwo odnaleźć w necie a zakładam że pewne powstawy mitologi i sposobu myślenia dawnych ludów każdy powinien znać. Zresztą tu istotna jest znajomość faktu dlaczego alfabety były tak wazne dla dawnych praktyk magicznych i peotyckich, choć właściwie wówczas oznaczało to to samo.

Alfabet ogamiczny - celtycki alfabet drzew, powiązany z tajemnymi wierzeniami, kalendarzem i porami roku.
Alfabet runiczny  - germański alfabet magiczny
kabała - szkoła zydowska.

Wiele z powyższych elementów w systemach ezoterycznych jest kompilowane do wspólnego modelu "drzewa zycia" czyli określenia światów duchowych, co znajduje przełozenie również na tarota. Alister Crowley dawno wykazał ze germańskie runy i alfabet wiażą się z drzewem kabalistycznym.

Dwugłowe bóstwo - np. Janus od którego pochodzi nazwa miesiaca przejscia do nowego January.

Sowelo to runa słońca w alfabecie runicznym.

Przesielenie zimowe to koniec grudnia, 13 ty miesiąc kalandarza celtyckiego, miesiąc przesilenia którego drzewem był czarny bez.

Reszte należy poczytać jeżeli ktoś się interesuje.

Pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2010, 18:30:59 wysłane przez nagumulululi » Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 18 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

darmowefora stormlife agentki febristh xsurvival