Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 06, 2024, 15:58:02


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] 4 5 6 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: WYBORY  (Przeczytany 64921 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
arteq
Gość
« Odpowiedz #50 : Lipiec 06, 2010, 10:16:07 »

Prawie sprytnie Kiaro, ale tylko prawie. Otóż wypowiadzasz się o kandydatach świadomie używajać tylko inicjału - jak domyślam się nazwiska. Tylko, że obaj panowie mają nazwisko na K - Kaczyński i Komorowski. Ale cóż, zawsze później będzie można powiedzieć że wypowiadałaś się o tym drugim i wcisnąć kwadratowego puzla w układankę...
Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #51 : Lipiec 06, 2010, 10:31:56 »

Witaj Val Dee,

niewatpliwie Twoj wybor byl najlepszy na jaki bylo Cie stac i dlatego otrzymales przebaczenie z gory. Pan Kaczynski reprezentuje system wartosci, z ktorymi nie kazdy musi sie zgadzac ale powinien przynajmniej respektowac jako cos, co jest czastka tego kraju, po ktorym stapa i ktory go zywi. Kaczynski ze swoim systemem wartosci jest zwiazany od lat, wyrosl  razem z nim i ponosi na wlasnej skorze wszystkie konsekwencje. Ten drugi jest nosicielem ... no wlasnie
czego, chyba raczej zespolu wytycznych i to ani wlasnych, ani jego partii. O jego osobowosci wole nie pisac bo bede musial zazyc tabletke forte plus.
Prymityw, jak sie zastanowic, to jednak cos szlachetnego w porownaniu z obecnym prezydentem.
pozdrawiam
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #52 : Lipiec 06, 2010, 10:52:31 »

polityka to sztuka czynienia iluzji,(mysle ze dolozono mu kilka procent:)  czasem potrzebna sa ofiary..., mysle ze teraz nas czeka jeszcze wiecej cudow, ludzie lubia byc oszukiwani i mamieni, a ze sa czasy takie ze wiekszosc samodzielnie nie mysli...i zeby nie wiadomo co czlowieka nie da sie zmienic, wiec bedzie piekny demontaz tego co jeszcze mozna bylo nazwac polskie

Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #53 : Lipiec 06, 2010, 10:59:07 »

Witaj Acentaurze,
Czy w obecnych czasach można prowadzić całkowicie suwerenną politykę? Nie sądzę… a te wytyczne i dyrektywy o których wspominasz jakoś dziwnie znów wiążą się z Kremlem. Lecz to już jest trochę inny Kreml, macki dłuższe i bardziej drapieżne, no i splątane z tymi z zachodu…

Nie wydaje mi się, że można pozostać samotną wyspą… Ziemia już dawno zawłaszczona… teraz pora na zawłaszczenie ludzkimi duszami… i o to idzie gra…
Na szczęście mamy swoje kody dostępu do nas samych. Czy powierzymy je zarządzającym? Być może niektórzy tak, ja wolę zatrzymać w sobie moją krainę… mlekiem i miodem pachnącą…
Patrzmy na ręce tych, których wybieramy…
A mówi się, że jaki naród, taki prezydent. Czy jednak nie za duże to uproszczenie?

Pozdrawiam  Uśmiech
Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #54 : Lipiec 06, 2010, 11:35:28 »

Witaj ptaku,
Cytuj
A mówi się, że jaki naród, taki prezydent. Czy jednak nie za duże to uproszczenie?
jakas prawda w tym jest, ale pod warunkiem, ze mamy do czynienia w miare suwerennym krajem. Zalosne jest to, ze te masy nie zdaja sobie sprawy, ze realizuja "polityke" a raczej psychopatyczne zwidy totalnie obce Polsce.
Cytuj
Czy w obecnych czasach można prowadzić całkowicie suwerenną politykę?
strategicznie niejedno jest mozliwe, dopuki nie sprzedaje sie tego, co nie jest wlasnoscia ani partii ani rzadu, dopuki rzadzaca
51 procentowa wiekszosc nie zwala pozostalej czesci na glowe tego , czego nie da sie przez dziesieciolecia odwrocic.
pozdrawiam
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #55 : Lipiec 06, 2010, 11:53:25 »

Witaj Acentaurze
Cytuj
Pan Kaczynski reprezentuje system wartosci, z ktorymi nie kazdy musi sie zgadzac ale powinien przynajmniej respektowac jako cos, co jest czastka tego kraju, po ktorym stapa i ktory go zywi. Kaczynski ze swoim systemem wartosci jest zwiazany od lat, wyrosl  razem z nim i ponosi na wlasnej skorze wszystkie konsekwencje. Ten drugi jest nosicielem ... no wlasnie
czego, chyba raczej zespolu wytycznych i to ani wlasnych, ani jego partii

Ależ z tych właśnie powodów Kaczyński był przewidywalny i niezmienialny , a ten drugi .... w każdym razie bardziej elastyczny. Kto i co na Niego wpłynie to również zależy od Ciebie. Przynajmniej nie da się zrzucić wszystkiego na karb tego o skostniałym , wyizolowanym od świata kręgosłupie, a część odpowiedzialności trzeba będzie wziąć samemu za postępowanie nowego nam panującego. Rozumiem, że takie rozumowanie może nie być pewnym ludziom na rękę.
W każdym razie Naród wybrał opcję, że nie wchodzimy po raz drugi do tej samej wody.
Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #56 : Lipiec 06, 2010, 12:26:17 »

Witaj east,
i co Ci mam odpowiedziec. Ja od lat obserwuje te psychoze zwiazana z bracmi Kaczynskimi. Widzialem to u wielu osob, ktorych bym nigdy o cos takiego nie podejrzewal. To obsesja bez precedensu, no moze porownywalna z Pilsudskim, no bo
przeciez kazdy nawet we snie, wydeklamuje ich straszliwe wady. Jeszcze nikogo, nawet tych czerwonych zbirow niszczacych
ten kraj, nie opluwano z taka zajadloscia. Po raz wtory sprawdzaja sie wizje wieszczow o miernocie ludzkich charakterow, szczegolnie tych, ktorzy jakby z roznych racji winni byc predestynowani do odrozniania trzeciorzednych od pierwszrzednych
czynnikow.
O tym wyizolowanym i skostnialym kregoslupie mowi z respektem swiat do dzisiaj w przeciwienstwie do mydlkow bez twarzy
ale lepiej skrojonych garniturach.
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2010, 12:32:55 wysłane przez acentaur » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #57 : Lipiec 06, 2010, 12:40:51 »

Nie chcę wieszczyć za Wyspiańskim, ale oby nie było tak jak śpiewa Czesław Niemen…

Czesław Niemen - Miałeś chamie złoty róg....
http://www.youtube.com/watch?v=B-t7CqvBM2A

Pozdrawiam
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #58 : Lipiec 06, 2010, 12:45:45 »

Witaj Val Dee,

niewatpliwie Twoj wybor byl najlepszy na jaki bylo Cie stac i dlatego otrzymales przebaczenie z gory. Pan Kaczynski reprezentuje system wartosci, z ktorymi nie kazdy musi sie zgadzac ale powinien przynajmniej respektowac jako cos, co jest czastka tego kraju, po ktorym stapa i ktory go zywi. Kaczynski ze swoim systemem wartosci jest zwiazany od lat, wyrosl  razem z nim i ponosi na wlasnej skorze wszystkie konsekwencje. Ten drugi jest nosicielem ... no wlasnie
czego, chyba raczej zespolu wytycznych i to ani wlasnych, ani jego partii. O jego osobowosci wole nie pisac bo bede musial zazyc tabletke forte plus.
Prymityw, jak sie zastanowic, to jednak cos szlachetnego w porownaniu z obecnym prezydentem.
pozdrawiam

Wartości wyznawane przez Kaczyńskiego:
- kłamstwa (za jedno został skazany prawomocnym wyrokiem sądu)
- pomówienia (co ten pan wyprawiał jak był premierem to szkoda mówić... wszystkie te wykształciuchy, szarpane pielęgniarki, ZOMO)
- dwulicowość (nagle polubił lewicę i nie czuje do niej odrazy)
- tchórzliwość (strasznie nie lubi np udzielać wywiadów tym którzy mają nieco odmienne zdanie od niego, mocny w gębie ale tylko tam gdzie jest bożyszczem tłumów)
- całkowita uległość wobec oszusta Rydzyka

Opowiada się jako katolik ale jest:
- kawalerem (a przecież ma się rozmnażać ku chwale Boga)
- zwolennikiem kary śmierci
- jest bardzo daleki od polityki miłości itd

Podczas gdy pan Komorowski ideałem nie jest ale ideały ma i trudno mu odmówić walczenia o swoje przekonania. Wzorowy katolik (wykładał w seminarium przez wiele lat), ma żonę, 5 dzieci, piękny życiorys z czasów PRL (tu Kaczyński wypada znacznie gorzej bo niby się powołuje na to, że zakładał "S" ale jak go potem związkowcy pytali gdzie zakładał i jaki miał numer legitymacji to już nie wiedział).
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #59 : Lipiec 06, 2010, 13:07:58 »

Witaj east,
 Po raz wtory sprawdzaja sie wizje wieszczow o miernocie ludzkich charakterow, szczegolnie tych, ktorzy jakby z roznych racji winni byc predestynowani do odrozniania trzeciorzednych od pierwszrzednych
czynnikow.
No i co ja mam Tobie na to odpowiedzieć ... chyba tylko słowami Andrew Leppera z którychś tam wyborów prezydenckich ( na żywo padły ze studia wyborczego )  "Boże jaki my głupi naród mamy " Mrugnięcie Pamiętam , że wtedy to jedno zdanie przekreśliło w moich oczach tego człowieka na zawsze jako potencjalną głowę Państwa. Bo zapomina się, że to ludzie wybierają, że ten urząd jest po to, aby służyć ludziom wszystkimi swoimi umiejętnościami, a nie po to, aby błyszczeć gwiazdorstwem na arenie międzynarodowej.
Świat widać , jednak woli gwiazdorów zapominając , ze to służba a nie popisy w hali sportowej. Na zawodach to popieram, że :
Cytuj
O tym wyizolowanym i skostnialym kregoslupie mowi z respektem swiat do dzisiaj
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #60 : Lipiec 06, 2010, 13:18:51 »

Jednak również tu wrzucę te piosenki Kaczmarskiego, bo jakoś dziwnie korespondują z tematem… chociaż to może tylko moje widzenie?

Jacek Kaczmarski - Requiem rozbiorowe cz.1
http://www.youtube.com/watch?v=FHTpqjh4NPU&feature=related

Jacek Kaczmarski - Requiem rozbiorowe cz.2
http://www.youtube.com/watch?v=kjLK61vTcoo&feature=related

==================


EDIT:
No i jeszcze to ku przypomnieniu…

HISTORIA POLSKI, From Poniatowski to Jaruzelski 1764-1989
http://www.youtube.com/watch?v=0mP2R98M-zQ&feature=related
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2010, 13:42:58 wysłane przez ptak » Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #61 : Lipiec 06, 2010, 13:44:26 »

Nikt nie jest bez "WINY",
a już na pewno nie politycy z pierwszej linii, żaden nie zaszedłby tak daleko, gdyby nie było na niego "teczki".
Żaden wysoko postawiony polityk nie może być całkowicie samodzielny, bez skazy na przeszłości. To jest warunek do postawienia takiego delikwenta ponad "szare eminencje" faktycznie sprawujące władzę.

Dzisiaj największą władzę na świecie mają ludzie manipulujący finansami, wielkie korporacje, banki...
Granice państwowe są tylko dla celników i podatników, światem rządzą ci, którzy pozwalają lokalnym przywódcom na sprawowanie pozornej władzy. Każdy z nich musi wywiązać się z umowy z "pracodawcą", bez konieczności wywiązywania się z obietnic wyborczych wobec obywateli. Te kontrakty podpisywane są daleko od naszych granic, nie mają nic wspólnego z suwerennością, a machanie szabelkami, to dziecinada dla naiwnych.

Wybory w Polsce nie mają żadnego wpływu na politykę światową, polityka światowa krąży różnymi drogami, ale już na pewno nie ma dla niej znaczenia, kto zostanie prezydentem, bo obaj i tak muszą wykonywać te same, z góry narzucone zadania.



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #62 : Lipiec 06, 2010, 14:06:10 »

Ja nie wiem skąd ten marazm i nostalgia u Was. Puk puk, obudźcie się. To my tworzymy rzeczywistość, zapomnieliście już ?
Kiedy pisze rzeczywistość, to ją mam na myśli,a nie iluzje.
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #63 : Lipiec 06, 2010, 14:17:13 »

Witaj East,
Cytuj
Ja nie wiem skąd ten marazm i nostalgia u Was. Puk puk, obudźcie się. To my tworzymy rzeczywistość, zapomnieliście już ?
Kiedy pisze rzeczywistość, to ją mam na myśli,a nie iluzje.

Widzisz, bo my pewnie niepoprawni romantycy, ot śnimy sen o kraju naszym… czy to iluzja, czy rzeczywistość?
Jeśli iluzja, to po ją zmieniać? Jeśli rzeczywistość, to znać nam trzeba jej fabułę…
Ale masz rację, jak by nie było, to my tworzymy jedno i drugie. 

Pozdrawiam  Uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #64 : Lipiec 06, 2010, 14:19:39 »

Tam Kraj Twój , gdzie Serce Twoje ... jak mawiali Templariusze - baardzo romantycznie i dosłownie bo przecież  serce , jak się nie mylę, nosisz zawsze w sobie.
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #65 : Lipiec 06, 2010, 14:23:21 »

… ale stąpam też po ziemi swojej…  Uśmiech
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #66 : Lipiec 06, 2010, 14:24:40 »

jasne, jezeli ogladales v jak vendetta..to tak tylko mozna wplynac ..Uśmiech za 5 lat wszyscy beda juz tak zmanipulowani ze beda robic cokolwiek wsztstko bedzie dozwolone i wszystko bedzie sprzedane i upolitycznione w gorszym sensie bo poza jakakolwiek moralnoscia i interesem Polski, zabic ducha narodu i juz bedzie pozamiatane w sumie juz jest



ps. Kaczynski wlasnie nie byl zwiazany z tymi ukladami dlatego przecholowal - szczegolnie z ta tarcza...swoja droga ciekawe jak wyplacze sie z tego po w zamian za przysluge.., sam przeciw wszystkim i tak sobie niezle radzil

« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2010, 14:31:29 wysłane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #67 : Lipiec 06, 2010, 15:18:22 »