Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 03, 2024, 14:36:56


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Aborcja - tak/nie?  (Przeczytany 282037 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kamil771
Gość
« Odpowiedz #475 : Październik 17, 2009, 18:57:55 »



 "W Polsce pokutuje stereotyp, że kobiety, które dokonały aborcji, to 'lekkomyślne panny', 'puszczalskie', 'miłośniczki mocnych wrażeń'. "

Jest w tym jednak trochę prawdy.....

Chociaż z drugiej strony niedobrze mi się robi jak słyszę w telewizji płaczące kobiety które mają
po.....7, 8, 9 dzieci i żalą się jak to im jest ciężko,że nie mają pieniążków,i żyją w fatalnych warunkach i tak dalej.....
To jest Chore!!!

Szkoda mi tych dzieciaków bo przecież nie są temu nic winne......

Jak można być tak nieodpowiedzialnym!?
Nie można było zdecydować się na dwoje,troje dzieci???
Zero szacunku i współczucia dla takich kobiet!

771;



Zapisane
jeremiasz
Gość
« Odpowiedz #476 : Październik 21, 2009, 08:39:46 »

no Kamil771
piszesz:
Cytuj
Jak można być tak nieodpowiedzialnym!?
Widać można.
Skoro ktoś jest nieodpowiedzialny to nie można od niego oczekiwać odpowiedzialności.

Widzisz jakieś rozwiązanie? Licencja na dziecko? Przymusowe odbieranie dzieci? Pomoc państwa dla takich rodzin?

Bo gadanie w stylu "zero szacunku i współczucia" nie rozwiąże problemu.

pozdrawiam
Zapisane
kamil771
Gość
« Odpowiedz #477 : Październik 21, 2009, 15:48:51 »

no Kamil771
piszesz:
Cytuj
Jak można być tak nieodpowiedzialnym!?
Widać można.
Skoro ktoś jest nieodpowiedzialny to nie można od niego oczekiwać odpowiedzialności.


Osoba dorosłą która nie jest w stanie ponosić odpowiedzialności za własne czyny nie jest zdolna do samodzielnego życia w społeczeństwie.
Jej miejsce jest w zakładzie psychiatrycznym,gdzie próbuję się leczenia lub pod bardzo dobrą opieką rodziny.
Takiej osobie nie wolno jest mieć dzieci!!!
Rozumiesz???

Zapisane
jeremiasz
Gość
« Odpowiedz #478 : Październik 21, 2009, 18:14:39 »

no Kamil771
piszesz:
Cytuj
Jak można być tak nieodpowiedzialnym!?
Widać można.
Skoro ktoś jest nieodpowiedzialny to nie można od niego oczekiwać odpowiedzialności.


Osoba dorosłą która nie jest w stanie ponosić odpowiedzialności za własne czyny nie jest zdolna do samodzielnego życia w społeczeństwie.
Jej miejsce jest w zakładzie psychiatrycznym,gdzie próbuję się leczenia lub pod bardzo dobrą opieką rodziny.
Takiej osobie nie wolno jest mieć dzieci!!!
Rozumiesz???

Jasne,
zostań szefem partii, wygraj wybory,  i wprowadź prawo jazdy na posiadanie dzieci albo egzamin z odpowiedzialności. A tych, którzy nie zdali kastruj od razu.

powodzenia
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2009, 18:14:59 wysłane przez jeremiasz » Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #479 : Październik 22, 2009, 13:51:26 »

Kamil, zakładam, że masz stabilną sytuację materialną i codziennie masz co do ust włożyć.
Każdy z nas jest w sytuacji podobnej, skoro stać nas na luksus, jakim jest internet.
Są jednak rodziny, które tego szczęścia nie mają. I nie o internecie mówię, a o garnku ciepłej zupy na obiad codziennie.
Skoro nie mają na jedzenie, to jak ma być ich stać na zabezpieczanie się? Nie słyszałam jeszcze, żeby były organizowane akcje rozdawania darmowych prezerwatyw w celu uniknięcia tworzenia się biednych, wielodzietnych rodzin.
Jak można być tak bezdusznym, by źle mówić o matce, która mimo ciężkich warunków socjalnych, decyduje się na urodzenie kolejnego dziecka, a nie na jego zabicie? I nie mów mi, że aborcja kosztuje... Patologia najlepiej wie, jak sobie radzić z wystającymi brzuchami metodą bezpłatną.
Jest wiele wielodzietnych rodzin, w których choć brakuje chleba, to jest miłość tak wielka, że często wśród "bogaczy" niespotykana. Pieniądze nie są żadnym wyznacznikiem tego, jakim ktoś jest człowiekiem.
Każdy z nas może znaleźć się w trudnej sytuacji, nikt z nas nie ma prawa dyktować innym, co wówczas mają robić, a już na pewno nikt z nas nie ma prawa oceniania kogoś, kto decyduje się na urodzenie poczętego dziecka, mimo że sam nie ma co do ust włożyć. Życzę Ci Kamilu, aby Twoja sytuacja nigdy nie przemieniła się w jedną z tych, które dziś potępiasz. Byś zawsze miał pieniądze, by Twoja córka nigdy nie zawiesiła oka na starszym mężczyźnie, żona nigdy Cię nie zdradziła i żebyś nigdy nie musiał kalkulować, czy pojawienie się nowego członka rodziny zrujnuje jej budżet.
Życzę Ci tego z całego serca, gdyż najgorszym możliwym uczuciem jest takie brutalne zderzenie z rzeczywistością. Kiedy stajesz się czymś, czego nienawidzisz...
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2009, 13:53:34 wysłane przez janneth » Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
kamil771
Gość
« Odpowiedz #480 : Październik 22, 2009, 16:51:18 »

WSTRZEMIĘŹLIWOŚĆ.

Czyli reasumując - nie uprawiaj seksu jeśli nie stać Cię na utrzymanie dziecka bądź jeżeli nie masz gdzie mieszkać itp.
Czy wszyscy tutaj obecni z seksem wstrzymywali się do czasu pierwszych zarobków bądź własnego mieszkania?
Ja myślę, że nie i nie ma co nakazywać innym tego, czego sami byśmy nie zrobili.
Seks zbliża ludzi do siebie, wzmacnia poczucie partnerstwa, bliskości, rozładowuje napięcie i koi skołatane nerwy.
Jeżeli mówimy o dorosłych ludziach, którzy mają już kilkoro dzieci i trudną sytuację materialną w dodatku, to ciężko będzie ich pozbawić tych ostatnich przyjemności, w końcu niewiele ich w życiu mają.

Bezdusznym???
Może i nie płaczę na filmach,ale....a zresztą Ty i tak już mnie oceniłaś..... Więc......

Oceniłam nie Ciebie jako całokształt, a Twoją postawę dotyczącą konkretnego zagadnienia. Nie można tego uniknąć na forum, gdzie wszyscy wspólnie o czymś dyskutujemy. By nie dochodziło do ocen kogoś, musielibyśmy być wszyscy tacy sami, wówczas ocenialibyśmy samych siebie. Nie widzę w tym nic złego. Dyskutując tutaj poddajesz niejako czyjejś ocenie swój światopogląd, robisz to na własną rękę i musisz spodziewać się czyjejś reakcji na własne słowa.


Kamil, Twoje słowa są bardzo często ostre i prawie zawsze skandaliczne. Nie wiem czemu masz tak wojowniczą postawę, wielu zauważyło już, że szczególnie zawsze ganisz kobiety. Odnośnie wielodzietnych rodzin, to też nie jest tak, że oni sobie postanowili, że będą mieć dziesięcioro dzieci. Może z dwójką czy trójką jeszcze sobie radzili finansowo, ale pieniądze topnieją przy takiej gromadce i dwoje rodziców nie wystarcza. Budżety wszystkich państw są na minusie, mimo że mają najlepszych doradców finansowych. Rodzina też jest jak takie państwo... Dopóki dzieci (obywatele) się nie usamodzielnią (zaczną zarabiać i odprowadzać podatki) to do tej pory zawsze ciężko będzie związać koniec z końcem. Nie widzę w biednych, wielodzietnych rodzinach nic odpychającego. Oczywiście jeśli nie dywagujemy o alkoholizmie, narkotykach i innych patologiach.
A urzędnicy zamiast odbierać takim rodzicom kolejne dzieci, powinni zrobić wszystko, co tylko możliwe, by wesprzeć te rodziny finansowo, zapewnić opiekę lekarską, podręczniki do szkoły i żywność. My także możemy takim ludziom pomagać. To o wiele lepsze niż patrzenie na nich z odrazą.

Val Dee - antykoncepcja w Anglii jest bezpłatna jedynie dla osób zarejestrowanych jako bezrobotne. Jeżeli będziesz chciał w aptece dostać tabletki bezpłatnie, będziesz musiał złożyć odpowiednią deklarację. Poza tym tam jest tak, że nawet jeżeli leki są refundowane, to i tak płacisz za tzw. zrealizowanie recepty (obojętne co by na niej było, cena nie jest wysoka, coś około 6 funtów).

« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2009, 19:00:10 wysłane przez janneth » Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #481 : Październik 22, 2009, 18:29:13 »

Kamil, zakładam, że masz stabilną sytuację materialną i codziennie masz co do ust włożyć.
Każdy z nas jest w sytuacji podobnej, skoro stać nas na luksus, jakim jest internet.
Są jednak rodziny, które tego szczęścia nie mają. I nie o internecie mówię, a o garnku ciepłej zupy na obiad codziennie.
Skoro nie mają na jedzenie, to jak ma być ich stać na zabezpieczanie się? Nie słyszałam jeszcze, żeby były organizowane akcje rozdawania darmowych prezerwatyw w celu uniknięcia tworzenia się biednych, wielodzietnych rodzin.

To nie pomaga - w Anglii środki antykoncepcyjne są bezpłatne i dostępne na każdym kroku, ponadto edukacja seksualna zaczyna się na etapie wczesnoszkolnym i nic to sytuacji nie poprawia. Małoletnie nadal zachodzą w ciążę i to coraz częściej.
To nie dostępność antykoncepcji jest problemem ale ludzkie nastawienie do seksu.
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #482 : Październik 22, 2009, 19:00:41 »

WSTRZEMIĘŹLIWOŚĆ.

Czyli reasumując - nie uprawiaj seksu jeśli nie stać Cię na utrzymanie dziecka bądź jeżeli nie masz gdzie mieszkać itp.
Czy wszyscy tutaj obecni z seksem wstrzymywali się do czasu pierwszych zarobków bądź własnego mieszkania?
Ja myślę, że nie i nie ma co nakazywać innym tego, czego sami byśmy nie zrobili.
Seks zbliża ludzi do siebie, wzmacnia poczucie partnerstwa, bliskości, rozładowuje napięcie i koi skołatane nerwy.
Jeżeli mówimy o dorosłych ludziach, którzy mają już kilkoro dzieci i trudną sytuację materialną w dodatku, to ciężko będzie ich pozbawić tych ostatnich przyjemności, w końcu niewiele ich w życiu mają.

Bezdusznym???
Może i nie płaczę na filmach,ale....a zresztą Ty i tak już mnie oceniłaś..... Więc......

Oceniłam nie Ciebie jako całokształt, a Twoją postawę dotyczącą konkretnego zagadnienia. Nie można tego uniknąć na forum, gdzie wszyscy wspólnie o czymś dyskutujemy. By nie dochodziło do ocen kogoś, musielibyśmy być wszyscy tacy sami, wówczas ocenialibyśmy samych siebie. Nie widzę w tym nic złego. Dyskutując tutaj poddajesz niejako czyjejś ocenie swój światopogląd, robisz to na własną rękę i musisz spodziewać się czyjejś reakcji na własne słowa.


Kamil, Twoje słowa są bardzo często ostre i prawie zawsze skandaliczne. Nie wiem czemu masz tak wojowniczą postawę, wielu zauważyło już, że szczególnie zawsze ganisz kobiety. Odnośnie wielodzietnych rodzin, to też nie jest tak, że oni sobie postanowili, że będą mieć dziesięcioro dzieci. Może z dwójką czy trójką jeszcze sobie radzili finansowo, ale pieniądze topnieją przy takiej gromadce i dwoje rodziców nie wystarcza. Budżety wszystkich państw są na minusie, mimo że mają najlepszych doradców finansowych. Rodzina też jest jak takie państwo... Dopóki dzieci (obywatele) się nie usamodzielnią (zaczną zarabiać i odprowadzać podatki) to do tej pory zawsze ciężko będzie związać koniec z końcem. Nie widzę w biednych, wielodzietnych rodzinach nic odpychającego. Oczywiście jeśli nie dywagujemy o alkoholizmie, narkotykach i innych patologiach.
A urzędnicy zamiast odbierać takim rodzicom kolejne dzieci, powinni zrobić wszystko, co tylko możliwe, by wesprzeć te rodziny finansowo, zapewnić opiekę lekarską, podręczniki do szkoły i żywność. My także możemy takim ludziom pomagać. To o wiele lepsze niż patrzenie na nich z odrazą.

Val Dee - antykoncepcja w Anglii jest bezpłatna jedynie dla osób zarejestrowanych jako bezrobotne. Jeżeli będziesz chciał w aptece dostać tabletki bezpłatnie, będziesz musiał złożyć odpowiednią deklarację. Poza tym tam jest tak, że nawet jeżeli leki są refundowane, to i tak płacisz za tzw. zrealizowanie recepty (obojętne co by na niej było, cena nie jest wysoka, coś około 6 funtów).
Tą informację znalazłam na forum Polonii w Birmingham Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2009, 19:07:37 wysłane przez janneth » Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
kamil771
Gość
« Odpowiedz #483 : Październik 22, 2009, 20:23:12 »

Na początek proszę o wyjaśnienie kto skasował mój post i wszystko tu pomieszał?!!!  Zły Zły Zły
Przypadek???

WSTRZEMIĘŹLIWOŚĆ.

Czyli reasumując - nie uprawiaj seksu jeśli nie stać Cię na utrzymanie dziecka bądź jeżeli nie masz gdzie mieszkać itp.

Jeśli nie stać Cię na kupno środków antykoncepcyjnych  to jak ma cię stać na wychowanie kolejnych dzieci??
I rodzenie ósmego,dziewiątego,i dwunastego?
Czuję się zażenowany,ze muszę to tłumaczyć dorosłej kobiecie,.....


WSTRZEMIĘŹLIWOŚĆ.

Seks zbliża ludzi do siebie, wzmacnia poczucie partnerstwa, bliskości, rozładowuje napięcie i koi skołatane nerwy.
Jeżeli mówimy o dorosłych ludziach, którzy mają już kilkoro dzieci i trudną sytuację materialną w dodatku, to ciężko będzie ich pozbawić tych ostatnich przyjemności, w końcu niewiele ich w życiu mają.


O czym Ty mówisz???
Jestem młodym chłopakiem ale powiem Ci,że przynajmniej dla mnie,wielką przyjemność sprawia mi całowanie się z dziewczyną którą kocham,przytulanie,dotykanie jej,wspólne wypady,kino i tak dalej to jest naprawdę wspaniałe!
A nie kilku minutowe zbliżenie!!!
Może jestem nienormalny,może powinienem się leczyć, Ale to właśnie sprawia mi przyjemność!
Twoje ostatnie zdanie uważam za skandaliczne i żałosne,przypomina mi się jeden z postów Rafaeli na twój temat i chyba miała sporo racji!
Jeżeli jesteś uzależniona od seksu to twoja sprawa,innym daj spokój!




Kamil, Twoje słowa są bardzo często ostre i prawie zawsze skandaliczne. Nie wiem czemu masz tak wojowniczą postawę, wielu zauważyło już, że szczególnie zawsze ganisz kobiety.

Jest po 21.00 zaraz idę spać i nie mam już nerwów tłumaczyć Ci wszystko po kolei,jak małemu dziecku.
I daruj sobie życzenia i te miłe słowa bo teraz wiem, już na pewno,że były one nieszczere,
Jeśli jestem skandaliczny bo mówię prawdę,to co myślę,co czuję i nie staram się nikomu przypodobać to mogę być i skandaliczny,zresztą nazywaj to jak chcesz.
Dobranoc

771~>
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2009, 20:24:25 wysłane przez kamil771 » Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #484 : Październik 22, 2009, 20:28:59 »

Val Dee - antykoncepcja w Anglii jest bezpłatna jedynie dla osób zarejestrowanych jako bezrobotne. Jeżeli będziesz chciał w aptece dostać tabletki bezpłatnie, będziesz musiał złożyć odpowiednią deklarację. Poza tym tam jest tak, że nawet jeżeli leki są refundowane, to i tak płacisz za tzw. zrealizowanie recepty (obojętne co by na niej było, cena nie jest wysoka, coś około 6 funtów).
Tą informację znalazłam na forum Polonii w Birmingham Uśmiech

ja info zaczerpnąłem stąd:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=106251

Nie ma więc żadnego problemu w dostępie do antykoncepcji


Jeszcze fragment z tej strony:

http://www.angliaodszkodowanie.pl/sluzba-zdrowia-w-uk/zaszlam-w-ciaze-w-anglii-zostac-i-urodzic-na-wyspach-czy-wracac.html

Jeżeli stosowałaś przed wyjazdem na Wyspy środki antykoncepcyjne lekarz doradzi Ci, czy można tę metodę kontynuować także w Anglii, czy też doradzi jakieś zmiany. Warto przy tym mieć przy sobie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, które brałaś w Polsce, żeby lekarz wiedział więcej na Twój temat. Jeśli podobnych pigułek nie można znaleźć Wielkiej Brytanii, wówczas doktor może zalecić stosowanie pigułek o podobnym skaldzie hormonalnym. Tabletki antykoncepcyjne, jak również prezerwatywy i pozostałe środki wydaje się w family planning bezpłatnie. Na wstępie współpracy z lekarzem kobieta dostanie zapas pigułek na 3 miesiące, a gdy po upływie tego okresu wyniki badań będą dobre i nie będzie większych przeciwwskazań do dalszego stosowania tych środków, wówczas można uzyskać receptę na kolejne pół roku. W takim miejscu można się również darmowo zaopatrzyć w prezerwatywy, które rozdawane są najczęściej w opakowaniach zawierających 12 sztuk.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2009, 20:34:46 wysłane przez Val Dee » Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #485 : Październik 22, 2009, 20:38:34 »

Kamil, czy Ty nie przesadzasz trochę? Poluzuj, jak ściska...
Tym bardziej jeżeli jesteś młodym mężczyzną, to zdajesz sobie sprawę, jak ważny w życiu jest seks. Naprawdę nie trzeba być seksoholikiem, żeby wiedzieć, że nie da się sobie tego odmówić na dłuższą metę. A Ty dłuższą metą nazywasz okres, jaki potrzebowałaby wielodzietna rodzina na ustabilizowanie sytuacji materialnej i zapewnienie wystarczających środków do życia dla obecnych i ewentualnie przyszłych jej członków.
Nie życzę sobie, byś wyrażał się o mnie w ten sposób, jest on uwłaczający i nieadekwatny do tego, o czym mówię.
Przypadkiem też weszłam do śmietnika i sprawdziłam, że nie ma tam żadnego usuniętego Twojego postu, a już na pewno nie z tego tematu. Nie usuwałam nic tutaj ani też nie edytowałam. Pojęcia nie mam o czym mówisz.

Życzenia były jak najbardziej szczere, choć teraz jedynie mogę się stuknąć w głowę w konsekwencji ich złożenia, bo widzę, że nie było warto.

« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2009, 20:39:26 wysłane przez janneth » Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
kamil771
Gość
« Odpowiedz #486 : Październik 23, 2009, 07:43:56 »

W dzisiejszych czasach powinno się mieć tyle dzieci na ile nas stać! Nie można myśleć tylko o sobie,ile MY byśmy chcieli.
Liczy się co damy im jeść i jakie warunki stworzymy dzieciom do nauki,liczy się jaki zapewnimy im start w życiu.
Samą miłością dziecko się nie pożywi!
Czy miłością można nazwać skazywanie własnych dzieci na ubóstwo?
Nie! Rodzice,dorośli ludzie muszą być odpowiedzialni,nie tylko za SIEBIE ale również za INNYCH.
      Jeśli Cię stać i masz chęci załóż  rodzinę  nawet kilkunastoosobową lecz jeśli nie- wstrzymaj się i nie krzywdź innych!

Kamil
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2009, 08:42:37 wysłane przez kamil771 » Zapisane
Thotal
Gość