Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 03, 2024, 11:15:34


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Miejsca mocy w Polsce i na świecie  (Przeczytany 196757 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #75 : Marzec 16, 2009, 12:08:23 »

Chwarszczany,ciekawe miejsce dla tych co interesują się
zakonem templariuszy oraz ich działalnością na terenach
Polski.Odbywają się tu coroczne festyny,bardzo widowiskowe.
Poszukiwany jest tutaj skarb templariuszy.Atrakcją są freski
w kościele który pokazał Kapłan 718,pochodzące z czasów
gdy przebywali tutaj rycerze świątyni.
Poniżej gdzie znajdują sie Chwarszczany.
http://www.miplo.pl/point.php?&p=0Uh4665y
http://www.chwarszczany.pl/
http://www.templariusze.org/tmplszlk.php - wirtualne zwiedzanie kaplicy w
Chwarszczanach.
Zapisane
Kristobal
Gość
« Odpowiedz #76 : Marzec 16, 2009, 13:51:56 »

Ja być moze w sobote spróbuję odczuć potęgę czakramu wawelskiego ! Może choć na chwilę zamknę oczy i pomedytuję, będąc na wawelu.
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #77 : Kwiecień 05, 2009, 19:59:17 »

Miałem niedawno kłopoty z internetem no i siłą rzeczy przez trzy dni wypadłem z forum. Aby zabić nudę sięgnąłem ponownie po Zwiastuni Świtu. Nie zastanawiałem się, który tom biorę, więc przypadkiem wpadł mi w ręce III. Choc przeczytałem całą trylogię (IV tom dopiero kupię), to to co przeczytałem było czyms, jakby zupełnie nowym.
Do czego zmierzam. Otórz chyba w 1 rozdziale jest mowa o miejscach mocy rozsianych po świecie. Wspominają również o tym, ze musimy liczyć sie z tym, ze internet moze nas zawieść. Raz że będzie niesamowicie cenzurowany, dwa, że moze przestać działać. Przyczyn takiego stanu rzeczy moze być wiele.
Wspomiana ksiązka uwypukla pewną, bardzo istotna rzecz. Rozwój duchowy, a co za tym idzie nasze wyczulenie na pewne zjawiska.
Co będzie gdy zabraknie nam tego komunikatora?
Dawne cywilizacje nie miały internetu, jednak porozumiewały się ze sobą. Na jakim poziomie było to porozumiewanie, to już inna sprawa. Jednak warto podkreślić sposób w jaki wówczas przekazywano informacje. Otóż cała Ziemia pokryta jest siatką geopatyczną. Centralą jest Giza. Z tego punktu po całej planecie rozchodza sie "drogi", czy "ley line" (chyba poprawnie to napisałem, nie znam angielskiego). Była to ówczesna sieć. Nie potrzebowali komputerów, takich jak my mamy dziś. Ludzie sami byli odbiornikami. Wystarczyło przebywać w miejscu "mocy" lub na Danej "ley lines" i otrzymywano odpowiednie informacje. Myślę, ze do tego potrzebne były jeszcze odpowiednie zdolności np. telepatia. Jednak wówczas wiekszość ludzkości, jeśli nie wszyscy takie posiadali.
Tak więc myslę, ze dziś miedzy innymi po to jest nam ów rozwój potrzebny. Również wspólne medytacje. Są to środki, umiejętności, które zapewnia nam komunikacje w czasie gdy technika nas oszwabi.
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #78 : Kwiecień 09, 2009, 20:43:25 »

od dłuższego czasu dręczę się, bo miałem o czymś kliknąc no i wyleciało mi ze łba, o czym. Na szczęście juz wiem - dzięki postowi Leszka w temacie o Wałęsie, dzięki Ci Leszek.
Płock, to moje ulubione miasto. W ubiegłym tygodniu wreszcie, po półrocznej niemal przerwie, dotarłem tam. W jednym z tematów Janusz napisał, ze czakram Płocki, choć jego moc pomniejszono bryłą katedry, jest odczuwalny nie tylko w samej światyni ale równiez w okolicach Muzeum Książat Mazowieckich. Choć jest ono bardzo blisko, to rzeczywiście jest odczuwalny. Muszę jednak stwierdzic, ze te odczucia sa nieco inne niż np. na Ślęży (opisałem je w dziale o tej górze). W Płocku wyczuwam fajny chłód (nie zimno) ale bez ciarek, które czułem na Ślęży i Raduni. Natomiast w pobliżu i przy samej katedrze, poza wspomianym przyjemnym chłodem wyczuwałem wyraźne mrowienie na czole w okolicach "trzeciego oka". To samo przy Muzeum K.M..
Ciekawe odczucia.

Piszcie o swoich.
Jest to o tyle ciekawe, że różne miejsca mocy różnie wpływają na ludzi. Dla przykładu:
Wawel: oddziałuje oczyszczająco i stymulująco
Odry (Kaszuby): pomaga rozbudzić uśpione możliwości w człowieku tj. telepatia, jasnowidzenie.

Ciekawym, co potrafi rozbudzić ten w Płocku.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2009, 20:46:30 wysłane przez Dariusz » Zapisane
Michał
Gość
« Odpowiedz #79 : Kwiecień 09, 2009, 23:11:19 »

Wraz z Dariuszem, przenieśliśmy tu ten temat, ponieważ doszliśmy do wniosku, że
tu bardziej pasuje...
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #80 : Lipiec 06, 2009, 21:10:19 »

Niedawno w sprzedaży ukazała się nowa książka Leszka Mateli,największego
polskiego autorytetu w dziedzinie radiestezji,geomancji i zjawisk nieznanych.
''Polska Magiczna'' to unikalny przewodnik po miejscach mocy.
http://www.dobreksiazki.pl/b12392-polska-magiczna.htm
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #81 : Sierpień 19, 2009, 21:22:43 »

Nie mam zbytniej możliwości zająć się nakreśleniem ley lines czyli kanałów łączących miejsca mocy w Polsce z tymi głównymi na świecie, ale wpadła mi w łapy taka oto mapka:


Przebieg planetarnej sieci energetycznej
na terenie Europy wg. Beckera-Hagensa.

Po powiększeniu można dużo z niej wywnioskować.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2009, 21:24:15 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
east
Gość
« Odpowiedz #82 : Sierpień 19, 2009, 22:07:59 »

a czy ja jestem atlas samochodowy?! mogę napisać tyle - kilka kilometrów od Kostrzyna nad Odrą (tam gdzie jest aktualnie woodstock!)
Hej no to jesteśmy w domciu . Już teraz wiadomo dlaczego Woodstock to takie kultowe miejsce . Byłem tam w tym roku i chłonąłem tą atmosferę. Wg niektórych źródeł  na Woodstocku w tym roku było nawet 450 000 ludzi !! Dla porównania - w Szczecinie mieszka niecałe 410 tysięcy, a to nieporównywalnie rozleglejszy areał niż teren miasteczka namiotowego Woodstock.  Aż dziwne się wydaje ,że w czasie trzech dni  takiej koncentracji ludzi wszystko odbyło się pokojowo. Dziwne, ale tylko wtedy , jeśli nie wiemy ,że to "miejsce mocy".

oj przydałaby się dokładna mapa Ley Lines na Polskę. Moglibyśmy wtedy odstawić Internet na półke heheh Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2009, 22:14:39 wysłane przez east » Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #83 : Sierpień 20, 2009, 10:59:22 »

Archeolog prof. Szafrański odkrył na dziedzińcu płockiego zamku/obecnie Muzeum
Ziemi Mazowieckiej/ fragmenty pogańskiego ołtarza z roku około 400 p.n.e.
Wszystko wskazuje na to,że wzgórze miało podobny charakter jak analogiczne miejsca
kultu na Świętym Krzyżu i Ślęży.



Widoczna na zdjęciu katedra w Płocku jest najstarszą budowlą sakralną w Polsce.
Świątynia ta była w latach 1134-44 większa od gnieźnieńskiej i krakowskiej.Jej ołtarz wg.L.Mateli,został tak usytuowany,że promieniowanie ziemskie i kosmiczne wspomaga i stymuluje kapłana odprawiającego nabożeństwo.Za czasów Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego w latach 1079-1138,Płock był stolicą Polski.Najważniejszym
miejscem mocy miasta jest Wzgórze Tumskie zwane Świętą Górą Mazowiecką.Występuje
tutaj promieniowanie rzędu 40 000-50 000 jednostek w skali Bovisa.Natomiast w katedrze promieniowanie osiąga moc ok.44 000 tych jednostek i wibruje w kolorze niebieskim.

Po powiekszeniu mapki jaką opublikował Darek,można zobaczyć punkty energetycznej sieci planetarnej w Polsce. Uśmiech

« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2009, 11:03:58 wysłane przez janusz » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #84 : Sierpień 20, 2009, 22:23:14 »

Fajna mapa. Połączenie linią Krakowa, Częstochowy, Gniezna i Bornholmu pokaże jeszcze po drodze Borne Sulinowo, Białogard i  Ustronie Morskie( lub Kołobrzeg ). Warto by prześledzić zabytki we wszystkich tych miejscach nie pomijając mniejszych miejscowości.
Zapisane
Leszek
Gość
« Odpowiedz #85 : Sierpień 21, 2009, 10:41:28 »

Dysponuję filmem Wintera. Dwie godziny mówi o magnetyzmie, labiryntach i innych strukturach. I oczywiście wielu innych rzeczach przy okazji... Mrugnięcie
Może ktoś zechciałby pobawić się w tłumaczenie, choćby najciekawszych fragmentów?

Chodzi o ten film
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2009, 10:58:07 wysłane przez Leszek » Zapisane
mmm
Gość
« Odpowiedz #86 : Sierpień 21, 2009, 15:12:18 »

W Poznaniu są 3 miejsca mocy:
Teatr Wielki – poziom energetyczny sięga tu 30 000 jednostek Bovisa
Kościół NMP -                  pomiary wykazały 44 000 jednostek Bovisa
Katedra na Ostrowie Tumskim –                   55 000 jednostek Bovisa
jednak gdzie dokładnie w którym punkcie nie wiem ale będąc blisko też korzystamy z dobrodziejstw natury jeśli komuś "mało" to jadąc w kierunku Gniezna natrafi na miejsce mocy porównywalne z tym w Krakowie czy Odrach
Czy koś mógłby mi przybliżyć rodzaje czakram wpływ na nas oraz co oznaczają wibracje koloru ?
interesuje mnie również polaryzacja czy biegunowość (+, --) takich miejsc - jak ona jest skierowana,
czy są miejsca mocy negatywne i jak je odróżnić innymi metodami niż samopoczucie ?
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #87 : Sierpień 21, 2009, 22:11:36 »

czy ktoś mógłby opisać miernik którym mierzy się "moc/promieniowanie"?
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #88 : Sierpień 21, 2009, 23:12:41 »

Prosisz i masz:

BOVISA – BSM – skala otwarta od absolutnego „0” w jedną stronę, ostatnio przedłużona aż do strefy „czystej duchowej” powyżej 50000 jednostek. Współtwórca skali inż. Sinoneton „przyporządkował” jednostkom skali Bovisa długość fali w angstremach (1A = 10-1m). Skala według autora opisana jest (ocechowana) przyrównaniem do mocy cieków, skrzyżowania rusztu, itp. – brak sposobu określenia natężeń radiacji w strefach.

Więcej dowiesz się tu:

 http://www.radiesteci.pl/radiestezja_terminologia.htm
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
arteq
Gość
« Odpowiedz #89 : Sierpień 21, 2009, 23:20:36 »

Dziękuję. Przejrzałem ale nie widzę opisu urządzenia, mógłbyś wskazać w konkretnym linku [a nie do strony głównej]?
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #90 : Sierpień 21, 2009, 23:58:17 »

W Poznaniu są 3 miejsca mocy:
Teatr Wielki – poziom energetyczny sięga tu 30 000 jednostek Bovisa
Kościół NMP -                  pomiary wykazały 44 000 jednostek Bovisa
Katedra na Ostrowie Tumskim –                   55 000 jednostek Bovisa
jednak gdzie dokładnie w którym punkcie nie wiem ale będąc blisko też korzystamy z dobrodziejstw natury jeśli komuś "mało" to jadąc w kierunku Gniezna natrafi na miejsce mocy porównywalne z tym w Krakowie czy Odrach
Czy koś mógłby mi przybliżyć rodzaje czakram wpływ na nas oraz co oznaczają wibracje koloru ?
interesuje mnie również polaryzacja czy biegunowość (+, --) takich miejsc - jak ona jest skierowana,
czy są miejsca mocy negatywne i jak je odróżnić innymi metodami niż samopoczucie ?

Witaj  mmm Uśmiech
Czakram Wawelski ma 120 000 tys. jednostek Bovisa ,nie wiem czy ci to wystarczy ,ale znalazłam coś o promieniowaniu czakramów.
http://media.wp.pl/kat,1022939,wid,10363686,wiadomosc.html?ticaid=189b9
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2009, 09:58:47 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1