Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 04, 2024, 08:50:08


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dzieło "Stworzenia"- interpretacja.  (Przeczytany 3259 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
komandos040
Gość
« : Październik 11, 2009, 09:26:45 »

Witam. Uśmiech
Dziś się natknąłem na onecie o artykuł, podważenia Biblii- jako nie dokładności interpretacji.
Oto link.
http://wiadomosci.onet.pl/2058242,12,bog_nie_jest_stworca__biblia_byla_zle_tlumaczona_od_tysiacleci,item.html
Proszę o spostrzeżenia.
Pozdrawiam. Cool
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2009, 14:49:40 wysłane przez komandos040 » Zapisane
Szmer
Gość
« Odpowiedz #1 : Październik 11, 2009, 09:49:02 »

Cieszę się że wreszcie takie informacje trafiają do wiadomości publicznej. Biblię przeczytałem wiele razy, od dechy do dechy. Na początku żeby cały tekst dobrze zrozumieć. Później, kiedy już zauważyłem niebotyczną ilość nieścisłości zacząłem analizować pismo pod kątem nieudolności. Raz że Biblia zbyt często zaprzecza sama sobie a dwa że usiana jest symbolami. Ktoś to kiedyś zinterpretował (kościół) i tak oto cały (większość) świata w to ślepo wierzy.
Na podstawie właśnie Biblii można spokojnie zinterpretować że Bóg nigdy nie istniał. Słowo "Bóg" może być również symbolem a taka interpretacja jest poparta dosyć znaczącymi dowodami.
Mówi o tym film "Zeitgeist", który dosyć szczegółowo pokazuje na czym opiera się religia chrześcijańska.

A nawiązując do tematu, który istnieje już na tym forum:
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=782.0

Właśnie takie informacje wykończą religię, a takich informacji będzie co raz więcej.
Nikt już nie obawia się głośno mówić o tym... są jeszcze wątpliwości ale one też zaczynają gasnąć...
Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #2 : Październik 11, 2009, 10:30:27 »

Ta pani profesor zauważyła tylko jedną nieścisłość. Sugeruje ona, że Bóg nie stworzył Ziemi a jedynie ludzi. Według niej w Biblii jest napisane, że "na początku Bóg rozdzielił Niebo i Ziemię", słowo "rozdzielił" w tym przypadku według mnie może oznaczać właśnie stworzenie całej Ziemi, wydzielenie z kosmosu pewnych cząstek tworzących Ziemię. Ale to tylko moja interpretacja.
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Październik 11, 2009, 10:51:34 »

Ciekawie się zapowiada ! Tylko czy naukowcy będą prowadzić dyskusję publicznie,czy tylko w zaciszu gabinetów ? No i mam nadzieję że nie zechcą dowodzić że Boga nie ma  Szok Z politowaniem
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #4 : Październik 11, 2009, 12:03:52 »

Mówi o tym film "Zeitgeist", który dosyć szczegółowo pokazuje na czym opiera się religia chrześcijańska.

No jeśli opierasz się na takich wiarygodnych źródłach jakim jest ten pożałowania godny film to tylko gratuluję naiwności.

Sam artykuł jest ciekawy - może być wstępem do interesującej dyskusji na temat creatio ex nihilo.
Tylko, że to temat teologiczny - a oprócz tego mamy np teorię Wielkiego Wybuchu - która jednak opiera się na stworzeniu świata w jednym momencie a nie istnieniu go od zawsze.
Zapisane
Szmer
Gość
« Odpowiedz #5 : Październik 11, 2009, 13:38:06 »

Val Dee... to ja w takim razie gratuluję naiwności. Odkrycie, bo tak to można nazwać, zostało dokonane znacznie wcześniej niż powstał film. Fakt, film nie wyczerpuje tematu, jest znacznie więcej do powiedzenia w tej sprawie. Zasięgnij wiedzy - potem dyskutuj.


Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #6 : Październik 11, 2009, 14:33:20 »

A jakie to fakty są w tym filmie? Bo ja widziałem same nadinterpretacje, zakłamania i przeinaczenia.
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.194 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

x-cry cheeeemia krolestwowegier zielone-wzgorze watahaslonecznychcieni