Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 03, 2024, 23:28:36


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ,,Historia zbawienia,, cel i znaczenie twórczości Bożej!  (Przeczytany 2262 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
sfinks
Gość
« : Styczeń 19, 2012, 11:02:52 »

W historii zbawienia,chodzi tylko i wyłącznie o przekształcenie nieświadomości(ciemność ,instynkty) w świadomość(światło,rozum).Na zasadzie przeciwieństw jedno wynika z drugiego ,po to aby uzyskany efekt osiągnął pełną świadomośc siebie!
Żeby osiągnął zrozumienie swojego szczęścia.Człowiek stworzony od samego początku twórczych działań,jako rozumny,może nie mieć świadomości że istnieje jakaś głupota ,która sprawia wiele cierpień,nieporozumień,doprowadza do chorób i śmierci!W takim przypadku świadomość nie doświadczająca ciemnoty i różnych tragedii z nią związanych,nie byłaby świadoma swojego szczęścia.Szczęścia że te straszne czasy już minęły i ,że nigdy nie wrócą.Ma świadomość że były  i musiała się od nich odwrócić o 180  stponi.Ciemności były potrzebne,ponieważ dokonywały się w nich próby ludzkich charakterów i zachowań.Niektórzy przeszli je pomyślnie i będą,, złotem,, wypróbowanym w ogniu bitewnym na polu szarego ziemskiego życia.Będą nazwani ,,synami swiatłości,,będą przykładem dla pozostałej reszty,w zasadzie zapóżnionych uczniów.Oświecą ludzi ,którzy jeszcze tego efektu nie uzyskali,światłem swego rozumu ukazując im,straszne błędy egoizmu siane na świecie pod pozorami: prawdy,mądrości i rozumu! Naszym zadaniem jest stać się braćmi rozumnymi,świadomymi,współpracującymi ze sobą dla dobra ogółu i to jest ten wyższy stopień rozwoju! Jakie będą następne? nikt nie wie,tylko jedyny Bóg.

przepraszam za korektę,poprawiłam literkę z małej na dużą -pozdr.chanell
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2012, 15:10:40 wysłane przez chanell » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #1 : Styczeń 19, 2012, 12:05:29 »

.Będą nazwani ,,synami swiatłości,,będą przykładem dla pozostałej reszty,w zasadzie zapóżnionych uczniów.Oświecą ludzi ,którzy jeszcze tego efektu nie uzyskali,światłem swego rozumu ukazując im,straszne błędy egoizmu siane na świecie pod pozorami: prawdy,mądrości i rozumu!
To niech się braciszkowie Oświeceni pospieszą, bo czas ucieka Mrugnięcie
A tak serio ... chyba nikt się nie pojawi o ile sami się nie oświecimy. My, ludzie musimy to zrobić sami. Zdaje się, że "Oświeceni" tylko potrafią pięknie gadać.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2012, 15:09:19 wysłane przez chanell » Zapisane
sfinks
Gość
« Odpowiedz #2 : Styczeń 21, 2012, 21:42:34 »

Kochany ,,east,,!Pracuj kolego w pocie czoła ,może się w końcowym efekcie okazać,że to właśnie Ty jesteś tym oświeconym,który niesie światło prawdy!Uwierz mi ,każdy może nim być!
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 17 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

rpg-ug marootwock pomorska carstworosyjskie cesarstwoniemieckie