Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 12, 2024, 18:00:30


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Obieżyświat - moje wojaże  (Przeczytany 5144 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« : Październik 24, 2010, 20:45:23 »

W jednym z wątków >Krzysiek< napisał:

Cytat: krzysiek
Zawsze miałem kłopoty z zamieszczaniem zdjęć na forach, ale mam nadzieję, że przynajmniej w takiej formie (linków) tym razem się uda. Jeśli się spodobają, mam tego więcej.

Myślę, ze żarto - oczywiście jeśli ktoś ma taką wolę, podobnie jak >krzysiek< - zamieszczać, dzielić się swymi spostrzeżeniami, opisami i uwagami z dokonanych wycieczek po kraju i świecie.

>Krzysiu<, by nie czynić ofa w wątku o Egipcie, zamieść te fotki tu.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2010, 15:26:09 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #1 : Październik 24, 2010, 21:02:04 »

Dzięki Darku za uwagi; chętnie skorzystam z nowego działu, bo mam mnóstwo ciekawych zdjęć z moich wojaży. Jeszcze Was nimi zanudzę  Duży uśmiech. Ale te z Gizy proponuję zostawić tam, gdzie są. W końcu dotyczą Nowości z Egiptu i terenu, który nas bardzo interesuje. W następnej porcji chciałem zamieścić zdjęcia "okołosfinksowe". Jest tam parę interesujących budowli "przytulonych" do samego Sfinksa. Warto by się zastanowić nad ich rolą i znaczeniem.
Sam rozstrzygnij, gdzie jest ich miejsce.

Pozdrawiam  Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2010, 15:26:38 wysłane przez Dariusz » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Październik 25, 2010, 15:17:43 »

Oczywiści, tamte niech juz tam pozostaną, miałem na myśli wszystkie następne z Egiptu i nie tylko.  Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2010, 15:26:56 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 04, 2011, 19:48:18 »

Co prawda nie byłem na tej górze, ale pasuje do tego wątku i warto o niej wspomnieć:

Niezwykła Góra Żar
29 sty 2011



Beskidy są piękne o każdej porze roku. Góra Żar majestatycznie patrzy z wysoka na Bielsko-Białą a wschód słońca nawet gdy jest skuty mrozem ma w sobie wystarczająco dużo powabu, by zdecydować się na wycieczkę poza miasto i w taki właśnie sposób przywitać dzień.

Najlepsze światło do robienia zdjęć jest zawsze o świcie i o zmroku pod warunkiem, że niebo jest bezchmurne. Takie niebo było dziś (29.01.11) nad Bielsko-Białą i Ela z Ewą wybrały się poza miasto by zrobić kilka zdjęć u podnóża Góry Żar. Zdjęcia wyszły znakomicie i można je obejrzeć na stronie: www.ecodzien.pl i o ile sam wschód Słońca ma zawsze coś z misterium, to na zdjęciach z Międzybrodzia Bialskiego nieoczekiwanie znalazłem coś o wiele bardziej ekscytującego bo po lewej stronie wschodzącego Słońca pojawiło się coś, co przypominało… tęczę.

Tęcza w mroźny dzień jest z pewnością czymś niezwykłym. Mroźny dzień jest zwykle suchy jak pieprz i raczej nie sprzyja powstawaniu tęczy więc w jaki sposób pojawiło się to załamanie światła?? Podobne zjawisko sam obserwowałem kilka razy. Początkowo nie widziałem w tym nic niezwykłego i uważalem to za zwyczajne załamanie światła. Nie zastanawiałem się wówczas co załamuje to światło aż do momentu, kiedy obejrzałem na YT filmik o dziwacznych tęczowych chmurach, które pojawiły się nad chińską prowincją Syczuan tuż przed potężnym trzęsieniem ziemi w 2008 r.

<a href="http://www.youtube.com/v/KKMTSDzU1Z4?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/KKMTSDzU1Z4?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>

Wówczas cały internet trząsł się od spekulacji, że trzęsienie ziemi zostało wywołane sztucznie, że wykorzystano do jego wywołania HAARP itd. Dziś nadal nie można z całą pewnością powiedzieć co spowodowało tamto trzęsienie ziemi i czy miało to to związek z tęczowymi chmurami nad Chinami, które można zobaczyć na filmiku. To uświadomiło mi, że niecodzienna tęcza zwłaszcza w sytuacjach, które nie powinny sprzyjać jej powstawaniu, nie jest zwykłym załamaniem światła i tak samo trzeba traktować to, co sfotografowała Ela.

Z opowieści wynika, że tęczowy snop światła raczej stał w jednym miejscu niż się poruszał, więc nie był chmurką jak ta nad Chinami. Z kolei Góra Żar jest sławna ze swoich niezwykłych właściwości. Krążą legendy, że na jej niektórych odcinkach samochody jadą pod górę same, bez użycia silnika, że butelki po wodzie toczą się pod górę jakby ciągnął je niewidzialny magnes a ludzie mają wrażenie, że są popychani niezwykłą siłą i wspinając się mają uczucie, jakby schodzili w dół.

Wędrujące dziewczyny początkowo nie łączyły obserwowanego zjawiska z czymś niezwykłym i podziwiały oszronione brzegi Zalewu Międzybrodzkiego. Nieoczekiwanie Ela poczuła przypływ energii, który wręcz ją rozpierała. Mróz przestał przeszkadzać a rękawiczki powędrowały do kieszeni bo przestały być potrzebne. Z kolei z Ewą było odwrotnie. Ubrana jak na syberyjskie mrozy nieoczekiwanie poczuła przeszywające zimno. Zaczęła dygotać, szczelniej owijając się szalem. Pojawił się także silny ból głowy, który zepsuł nastrój i całą przyjemność porannego spaceru.

Nie chcę oczywiście powiedzieć, że to co udało się uchwycić na zdjęciach to energia w formie jakiejś plazmy, wysłana przez jakiś bliżej nieznany instrument, którym można dokonywać manipulacji z polem elektromagnetycznym. Być może mieszanie w to HAARP-a jest sporym nadużyciem nawet jak na tworzenie teorii konspiracji Uśmiech Mam jedynie wrażenie ( bo nie mam dowodów na poparcie tej tezy), że w ten sposób dają znać o sobie prądy telluryczne pod powierzchnią ziemi, które szukają w określonych warunkach jakiegoś ujścia. Tą właśnie energię chciał wykorzystać Tesla, gdy budował swoją słynną wieżę na Long Island. Takie wytłumaczenie wydaje mi się najbardziej prawdopodobne bo potwierdzałaby to niezwykła natura Góry Żar i samopoczucie Eli i Ewy.

Ciekaw jestem, czy ktoś widział podobne zjawisko i pamięta swoje samopoczucie tamtego dnia…




Zdjęcia powiększą się po nakliknięciu

zdjęcia: ew

http://nowaatlantyda.com/2011/01/29/niezwykla-gora-zar/
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
barneyos


Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Styczeń 18, 2012, 17:01:42 »

Aloha!

Za chwilę spędzę chwilę w "starożytnej" osadzie Hurghada. Czy forumowicze Egiptoznawcy mogliby podpowiedzieć jakieś kierunki zwiedzania części nad Nilowych ?

No chyba Luxor obowiązkowo, ale co dokładnie, na co zwrócić uwagę, z której ścieżki zboczyć ?

Jakie inne miejsca się nadają ? (niekoniecznie te popularne)
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Styczeń 19, 2012, 18:17:46 »

Kilku forumowiczów było w tym miejscu, może coś doradzą. Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #6 : Styczeń 19, 2012, 18:26:49 »

Byłam ale szczerze mówiąc miasto samo wielka atrakcją nie jest , w pobliżu? Chyba nic szczególnego , zresztą nie bardzo można wyjeżdżać poza rogatki.
Dla mnie ważne tam były inne rzeczy , sama starożytność miejsca.


Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2012, 22:55:29 wysłane przez Kiara » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #7 : Styczeń 19, 2012, 19:54:10 »

Barneyos, słyszałem także, że gdzieś w Egipcie można oczekiwać przylotu statku/ów kosmicznych i otrzymania od nich wiedzy. Ale to nie moja "wiedza", tylko zdaje się któregoś z forumowiczów...
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.408 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

tb weganizm telenowele radiomms team-speak-3