WIEDZA TAJEMNA UKRYTA W OBRAZACH .

<< < (141/141)

quetzalcoatl44:
no a dlaczego ich nie ma ? :)

chanell:
Cytat: quetzalcoatl44  Październik 31, 2012, 23:23:25

no a dlaczego ich nie ma ? :)


quetz odpowiedź znajdziesz tutaj  http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=7420.msg107036#new

janusz:
Odejście starego i pojawienie się nowego.

sfinks:
Cytat: chanell  Wrzesień 18, 2012, 21:16:08

Dostałam zagadkę do rozwiązania,mam pewne skojarzenia ,ale nie chcę nic sugerować .Czekam na wasze opinie. Co mają ze sobą wspólnego :
Obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej
Księżyc
Jan Twardowski - alchemik
Co oznacza układ rąk ,odchylenie głowy ...?



Madonna jest czarna i ma skrzyżowane ręce(skojarzenie z trupią czaszką np.na fladze pirackiej .)jest śmiertelniczką. Jest niewiastą brzemienną ,czyli ma się coś nowego narodzić.
Księżyc sugeruje wieczną zmienność ,czyli odradzanie się (kolejne wcielenia) Maria podeptała księżyc ,czyli ma go pod stopami ,karma jej dopełniła się . .Można to przyrównać do ,,alchemii ducha,,  gdzie z ,,Czarnej Madonny,,  stała się ,,Niewiastą obleczoną w słońce,, Pokonała śmierć (Smok Starodawny)na rzecz życia wiecznego ,które jest stałe i niezmienne(księżyc pod stopami).

Powiązanie alchemiczne jest tutaj oczywiste i narzucające się .
Była Ona czarna( Maria) ,jak czarna materia od której zawsze rozpoczyna się proces alchemiczny.Po przeistoczeniu stała się  kobietą ,,obleczoną w słońce,, czyli ,,złotą,, .Panią ,,oświeconą,,(światłą) godną życia wiecznego.
Brzemienność ,może sugerować dzieło jej życia .,, Narodziny,, mają tutaj wiele znaczeń.mogą oznaczać narodziny przyjaźni, miłości ,jakiegoś wspólnego projektu albo też narodziny dziecka.
Zdaje mi się ,że w tym przypadku chodzi o ,,narodziny ,,jakiegoś dzieła ,może to być dzieło alchemiczne ,czyli od starej osobowości do nowej światłej ,mądrej i godnej (do tej pory zarzucano kobietom ,ze są niegodne  np . w kościele katolickim)aby uznać ją za istotę szanowaną i podziwianą.

janusz:
Sterowane ''Miraże'' czyli Fata..... Morgana? ???

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

glassed maro naszapsiasfora rycerze-erathii redmount