Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 04, 2024, 09:14:52


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: In vitro  (Przeczytany 37323 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
arteq
Gość
« Odpowiedz #25 : Październik 19, 2010, 13:57:43 »

Według mnie, spowiedź nie uwstecznia, wręcz przeciwnie. Jednym z koniecznym wymogów spowiedzi jest rachunek sumienia - to przeciez skłania do zadumy i uzmysławia wagę naszych czynów, ich następstwa dla innych. Kolejnym ważnym elementem jest żal za złe uczynki. Następnie chęć poprawy i zadośćuczynienie innym za krzywdy...
Nie wspomnę już o pewnym innym elemencie wychowawczym - kiedy musisz przyznać się do swoich potknięć i wypowiedzieć je...
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #26 : Październik 19, 2010, 14:08:46 »

Czym się różni bandyta od żołnierza ?

Myślą, intencją, bo czyn ten sam. Samo doświadczanie siebie, które otwiera, choć pozornie zamyka.
Nie manipulacja prawem stanowi bezprawie, lecz zabijanie czucia w sobie…

Zapisane
soook
Gość
« Odpowiedz #27 : Październik 19, 2010, 14:35:21 »


  .....i bandyci przebywają w zamknięciu , są nagannie
 malowani .Żołnierze natomiast są , medalami ,pomnikami
 nagradzani . I tłum podziwia i czołem bije do poziomu
 trawy . Nad czynami herosów .
 Przebiegły tfurca  prawa , dualizm zabijania ustanowił.
 Wybitna żonglerka postrzeganiem ludzi .
 Manipulacja z dezinformacją . Doprowadzenie do
 utraty oceny osobowej .
 Tako rzecze prawo .
 
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #28 : Październik 19, 2010, 14:53:04 »

Tłum nagradza żołnierza, bo nie czuje kuli w swojej piersi. Nie czuje bólu umierania wroga.
Wróg jest tworzony we własnej głowie. To utwardza serca. Powstaje dualizm czucia, rozdarcie.

A miłość nie rozróżnia.
Zapisane
soook
Gość
« Odpowiedz #29 : Październik 19, 2010, 16:09:53 »


 No to szczebel na drabinie poznawania .
 Prawo wszech światów , matematyka , fizyka jest
 constans .
 To kto , elastycznie modeluje prawo , stosownie do
 sytuacji ? Czy to jest prawo ?
 Proszę , przy elokwencji mediów i historii , sto lat
 prawem było i jest , wysysanie życia z obywatela
 
 I poprawianie toku myślenia .
 Skutkiem jest destabilizacja z magmą myśli .
 Imiennie stoi za tym  ten o imieniu ...
 To nie społeczeństwo grzęźnie , to dyrygent tego
 spektaklu wespół z  zaczarowanymi aktorami
 topi się w smolnym jeziorze intrygi .
 Niech się utopi
 Wrogowie rodzaju ludzkiego , precz z
 Polski .
 .
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #30 : Październik 19, 2010, 16:50:57 »

Parę pytań w związku z powyższym.
Soook, kim jest ów tajemniczy dyrygent spektaklu? Znasz jego imię?
I dlaczego tylko z Polski wyganiasz wrogów rodzaju ludzkiego?

Kto i co tworzy wroga? Czy świadomość ofiary nie niesie konsekwencji w sferze bytu?

Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Październik 19, 2010, 16:53:48 »


 Wrogowie rodzaju ludzkiego , precz z
 Polski .
 .

ja bym powiedział- precz z planety ziemia, z naszej galaktyki, a najlepiej z naszego pola świadomości..
oby


pozdr. Uśmiech
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Silver
Gość
« Odpowiedz #32 : Październik 19, 2010, 17:13:44 »

Tłum nagradza żołnierza, bo nie czuje kuli w swojej piersi. Nie czuje bólu umierania wroga.
Wróg jest tworzony we własnej głowie. To utwardza serca. Powstaje dualizm czucia, rozdarcie.

A miłość nie rozróżnia.


 Otóż to...
Mamy pełno wrogów...
Począwszy od sąsiadów, poprzez iluminatów, masonów, a skończywszy na obcych cywilizacjach, jaszczurach, tudzież innych obcych.
Każde państwo utrzymuje armię na wypadek gdyby pojawił się wróg.
Idź do ministerstwa i powiedz : my nie mamy żadnych wrogów, my nie potrzebujemy czołgów, rakiet, nie potrzebujemy żadnej broni do zabijania...!
My chcemy żyć w miłości i pokoju...!

Ale gdybyś tak zrobił to Cię zamkną i skończysz w więzieniu, bo  będziesz wrogiem społecznym, będziesz terrorystą...
Ale Ty nie jesteś wrogiem, Ty nie jesteś terrorystą, Ty tylko patrzysz  sercem na Świat.
To oni są wrogami i oni są terrorystami, to Ci wspaniali genarałowie, dowódcy armii, dywizji, profesorowie na wojskowych akademiach i szkołach, którzy szkolą kolejnych specjalistów od zabijania- kolejnych wrógów przeciw wrogom.
Oto OSŁY, ubrane w piękne garnitury, krawaty, zasiadające na pięknych fotelach i stanowiskach marnujące   społeczne pieniądze, która można by przeznaczyć na służbę zdrowia, edukację, lub inne szlachetne cele.
 
Jeden z takich osłów zginął w katastrofie Tupolewa pod Smoleńskiem.Miał zostać przywódcą Natowskich wojsk ! Szkoda, że w swym zaślepieniu nie zauważył jak żyją zwierzęta ? Żyją nie robiąc nikomu krzywdy, a atakują tylko wtedy gdy są bardzo głodne...
Dzisiaj go opłakują, niosą temu osłowi kwiaty na grób.
Jemu nie potrzeba kwiatów, żadnych łez, ani żadnego społecznego patosu - jemu potrzeba rozumu !
Ale już mu nic nie potrzeba, amen...

Amen

« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2010, 18:28:53 wysłane przez Silver » Zapisane
soook
Gość
« Odpowiedz #33 : Październik 19, 2010, 17:25:21 »

 A zapytam się tak. Co można zobaczyć , cofając się przed swoje istnienie płodowe ?
 Jak to jest , zapewnić sobie istnienie , po śmierci ciała na Ziemi ?
 No i ....?
 
 Nie wyganiam , energia myśli , tworzy niesprzyjające warunki dla tych istot .
   


 Uśmiech szczęścia , jest dla fanów smutku ponurych , niestrawny .
 Tworzący negatywność , obawiają się pomyślności .
 Mówi do mnie rozmówca : To jesteś szczęśliwy . Odpowiadam , nie
 pełnym prawie szczęściem jest też szczęśliwość około .
 Nie jest utopią , kreowanie radości swojej i otoczenia .
 
 Super dobrze jest że piszący tu i teraz , maja silny ciąg do prawdy ?
 Mój uśmiech do wszystkich  Duży uśmiech
 Powodzenia
 
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2010, 17:57:42 wysłane przez soook » Zapisane
janneth


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #34 : Październik 19, 2010, 20:58:28 »

Możnaby już powrócić do meritum tematu, którym jest in vitro? Może się mylę, ale kilka waszych wypowiedzi średnio tutaj pasuje.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
zodiakus71
Gość
« Odpowiedz #35 : Październik 19, 2010, 21:05:52 »

Wyjaśnienia Janneth są bardzo trafne w kwestii KRK . A co do sprawy głodujących i biednych to z tego co się orientuję koszt wychodowania zarodka invitro i zapłodnienie udane lub nie to suma około 8-10 tys. zł. Zgadzam się również z tym co już ktoś napisał , że invitro to nie leczenie tylko pójście na łatwiznę ze skutkiem często miernym genetycznie ( brak selekcji naturalnej plemników)
Zapisane
janneth


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #36 : Październik 19, 2010, 21:25:38 »

Wyjaśnienia Janneth są bardzo trafne w kwestii KRK . A co do sprawy głodujących i biednych to z tego co się orientuję koszt wychodowania zarodka invitro i zapłodnienie udane lub nie to suma około 8-10 tys. zł. Zgadzam się również z tym co już ktoś napisał , że invitro to nie leczenie tylko pójście na łatwiznę ze skutkiem często miernym genetycznie ( brak selekcji naturalnej plemników)

Cieszy mnie, że ustosunkowałeś się do kwestii głodu. Głód wynika z przeludnienia. Im nas więcej, tym ciężej matce ziemi nas wyżywić. Tymczasem ogromne pokłady finansowe kierujemy na rozwój badań nad in vitro (o ironio - nad jeszcze większą ilością ludzi).

I chciałam jeszcze wrócić do spostrzeżeń Sventera:

Jestem ciekawe jak ksiądz stanął by z takim dzieckiem poczętym drogą In Vitro i powiedział to co tym ludziom? Jak by się wtedy zachował? Czy rzeczywiście powiedział by to co powiedział? Porównywanie Eugeniki do In Vitro to obraza dla tych wszystkich ludzi(dzieci poczętych drogą In Vitro)

Na pewno podszedłby do tego bardziej rzeczowo od ciebie. Rozmawiałby z takim dzieckiem tak samo jak z każdym innym. Czy też poczętym w wyniku naturalnej stymulacji pomiędzy dwojgiem kochających się ludzi, czy poczętym w wyniku aktu przemocy bądź innego czynu, który odbył się bez jego woli, wiedzy i ingerencji.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
soook
Gość
« Odpowiedz #37 : Październik 19, 2010, 21:26:16 »


 Akt twórczy człowieka przebiega fizycznością , mężczyzna - kobieta .
 Wejście w fizykę , pierwiastka duchowego jest . W kreowaniu "na szkle "
 jest inaczej .  Należy zapytać, kiedy osobowość ducha , przywdziewa fizyczny
 zarodek . Pomiędzy męsko żeńskim synonimem , zachodzi interakcja energetyczna .
 Zespolenie . Chwila całości . Aktywizacja energii. Orgazm . Fizyczny , i  powalający
 duchowy . Blisko pełni .
 In Vitro jest , nie tak .
 
Zapisane
janneth


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #38 : Październik 19, 2010, 21:31:46 »

Należy zapytać, kiedy osobowość ducha , przywdziewa fizyczny
 zarodek .

To jedno z najbardziej problematycznych i kontrowersyjnych pytań, na jakie człowiek mógłby chcieć postawić odpowiedź. Wybacz, ale uważam, że żaden człowiek na świecie nie zna takiej prawdy, a opierać tego typu działania na subiektywnych odczuciach i domysłach, często wynikających z przerostu ambicji nad treścią jest kwintesencją egoizmu w najczystszej jego postaci.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Thotal
Gość
« Odpowiedz #39 : Październik 19, 2010, 21:43:12 »

Byłem ostatnio na ślubie w Kazimierzu Wielkim, zrobiłem "młodym" sesję zdjęciową. Panna młoda miała lekko zaokrąglony brzuszek:).
Życiorys pięknej panny był nacechowany ciężarem chorób, wieloletniego cierpienia. Z opowiadań wiem, że wyliczenia chorób byłyby łatwiejsze, gdyby mówić o tych, których nie przechodziła. Zaczęła ćwiczyć jogę, teraz jest instruktorką, jest w ciąży dzięki in vitro. Będzie mądrą, duchowo rozwiniętą matką, czy jest jakikolwiek powód, by pozbawić ją macierzyństwa?

Panom w czarnych sukienkach proponuję nie bawić się w politykę, częściej rozmawiać z ludźmi, rzadziej poddawać się doktrynom.



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
soook
Gość
« Odpowiedz #40 : Październik 19, 2010, 21:52:58 »

janneth ukłon mój . Nie bez przyczyny mówiłem o cofnięciu się do przed.
Nie popieram idiomów ,ambicja ,treść , egoizm ,przerost, subiektywny etc. A to
z prozaicznej przyczyny .
Wibracja tych liter , w tej konfiguracji  hamuje . Cofa samo rozwój .
Mówiąc , nie mogę . Wgrywasz program we siebie i otoczenie . Ten
program aktywizuje się fizycznie . I słowo staje się czynem .

Proszę poczuć że , potrafisz dobro na malować.
Maluj piękne , myślą . Uśmiech

 
Zapisane
janneth


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #41 : Październik 19, 2010, 21:56:54 »

Thotal, nie mnie oceniać decyzje takich par. Zupełnie inaczej byłoby, gdybym mogła być w tej kwestii obiektywna. Czyli np powiedzieć, że z partnerem dzieci mieć nie możemy i z tegoż powodu zdecydowaliśmy się bądź nie na in vitro.
Dopóki problem nie dotyka człowieka bezpośrednio - nie jest on w swoich przekonaniach wiarygodny.
Dlatego też uważam, że osoby które nie czują się związane z kościołem katolickim, nie powinny krytykować jego decyzji tak samo jak płodne pary nie powinny krytykować decyzji tych, dla których in vitro jest ostatnią deską ratunku na ten moment.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.