Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 07, 2024, 05:49:30


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dusza i wszystko o niej ...  (Przeczytany 161434 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #250 : Maj 16, 2012, 07:19:02 »

Tekst generalnie ok tylko moim skromnym zdaniem troszkę autor połączył dusze ze świadomością i hm z ,,monadą" z naszym dorobkiem (wiedzą)
Trzy w jednym - może taka mała promocja Uśmiech
Dodam tylko, ze różnica między duszą a, ego czy intelektem  jest taka, że są to narzędzia takie jak np ręka, dusza jest jednym z elementów naszego przejawu.
Jednym z elementów budowy w/g klucza budowy hm...Ziemian Mrugnięcie
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #251 : Maj 16, 2012, 09:23:43 »

Cytuj
Niektóre Stare Dusze czują się nieswojo ze swoją szorstkością lub brakiem emocjonalnego ciepła i starają się nadrobić ten jak im się wydaje – brak, chociaż czasem nie mają takiego odczucia.

Cóż, na każdym etapie rozwoju aktualna tożsamość uwiera Chichot Co dalej ? Kiedy powrót do młodych i dojrzałych jest już pozbawiony sensu, a tożsamość "starości" również zdaje się ograniczać Duszę, to jaki jest kolejny etap rozwoju ?
Kosmiczna, bezosobowa Świadomość ?
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #252 : Maj 16, 2012, 09:53:21 »

Cytuj
Niektóre Stare Dusze czują się nieswojo ze swoją szorstkością lub brakiem emocjonalnego ciepła
nie wiem z skąd pomysł, iż tak właśnie jest??
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
ptak
Gość
« Odpowiedz #253 : Maj 16, 2012, 18:17:32 »

Czytając wczoraj zamieszczony przez Chanell  tekst o starych duszach, na ekranie pojawił mi się gość.
A że akurat było tam coś o aparacie fotograficznym, to zrobiłam z niego użytek.
I teraz zastanawiam się, co ma znaczyć owa wizyta, skoro nie ma przypadków?  Duży uśmiech I dlaczego ćma?  Chichot
Ślepi jesteśmy jak te ćmy, czy co? I jeszcze mój odcisk palca obok owada… tego już stanowczo za dużo!!!  Zły
No chyba, że to kosmiczna, bezosobowa świadomość mi się objawiła?  Cool

Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #254 : Maj 16, 2012, 19:18:17 »

To skrzydlate coś przyleciało do ptaszyny Mrugnięcie Normalnie jak swój do swego Mrugnięcie
Żarty na bok... Duży uśmiech
Sprawdź na co , w momencie robienia zdjęcia, wskazał gość. Może ta synchronizacja być zabawna Chichot Pomijając to, że i tak dzisiaj nie ogarniesz czego w Całości to ma dotyczyć. Nie ogarniesz, ponieważ JA nie ma takich możlwości ... świadomość zrobiła co miała zrobić ...
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #255 : Maj 16, 2012, 19:20:14 »

myślę, że chodzi o to.. Szok

<a href="http://www.youtube.com/v/_fglzCnPlec?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/_fglzCnPlec?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #256 : Maj 16, 2012, 19:24:34 »

No, songo, toś przywalił ... Ptaszynie potrzebny spokój teraz, a nie duchy z przeszłości ... no chyba że.
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #257 : Maj 16, 2012, 19:45:38 »

Przestańcie się śmiać!  Zły Najpierw pękająca żarówka, potem ćma na czytanym tekście o duszy
oraz na odcisku mego palca i co jeszcze?  Szok
Mam zacząć się bać, czy szykować do drogi? Znaczy się tej ostatniej? Ktoś wie?  Coś
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #258 : Maj 16, 2012, 19:47:38 »

Przestańcie się śmiać!  Zły Najpierw pękająca żarówka, potem ćma na czytanym tekście o duszy
oraz na odcisku mego palca i co jeszcze?  Szok
Mam zacząć się bać, czy szykować do drogi? Znaczy się tej ostatniej? Ktoś wie?  Coś

..do drogi, nie ostatniej bynajmniej Mrugnięcie
życie to podróż- więc leć Ptaku Chichot
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2012, 19:50:47 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
ptak
Gość
« Odpowiedz #259 : Maj 16, 2012, 19:52:33 »

Cytat: Songo1970
więc leć Ptaku  Chichot   

…tylko dokąd?
W nową inkarnację?  Zły
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #260 : Maj 16, 2012, 19:57:50 »

Cytat: Songo1970
więc leć Ptaku  Chichot  

…tylko dokąd?
W nową inkarnację?  Zły

tego to ja nie wiem, ja nie wróż Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #261 : Maj 16, 2012, 20:13:55 »

Darek!
Czytalam dzis na watkach wpisy Astre o zrodle energii, i bardzo mnie zafascynowaly.
Facet rodzinie PLAN porobil, kiedy i o ktorej godzinie... no fakt, za prad^^^nie placi, bo ma kolektory i ... 4 akumulatory.
A JA pytam (chodz nie z kopalni Bytom), , ile miejsca trzeba jeszcze, w naszych komorkach... drogo oplaconych, aby ta cala seria mogla dzialac,,,
Bo to jest wlasnie ARKA!

Uśmiech

Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #262 : Maj 16, 2012, 20:46:31 »

Przestańcie się śmiać!  Zły Najpierw pękająca żarówka, potem ćma na czytanym tekście o duszy
oraz na odcisku mego palca i co jeszcze?  Szok
Mam zacząć się bać, czy szykować do drogi? Znaczy się tej ostatniej? Ktoś wie?  Coś
Zdarzenia dzieją się .Nie masz na nie wpływu, więc nie siłuj się na odpowiedzi, ani na działanie. Pozwól na przepływy energii i nie martw się, ponieważ nic nie dzieje się po to, aby Cię przestraszyć. Natura tak nie działa Uśmiech
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #263 : Maj 16, 2012, 21:11:57 »

lepiej idz na piwo i sie wyluzuj i miej ..to Ty sama przylecialas z innego wymiaru:) od Ciebie zalezy czy juz tam chcesz byc Uśmiech
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #264 : Maj 16, 2012, 21:19:04 »

Wiedziałam że ten tekst wywoła emocje,ale żeby ćmy do niego leciały  Szok

Przebiśnieg piszesz że ktoś pomieszał pojęcia duszy ,ego i świadomości.Może tak jest ,ale mi się bardzo podoba taki opis duszy Chichot.
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
ptak
Gość
« Odpowiedz #265 : Maj 16, 2012, 21:45:19 »

lepiej idz na piwo i sie wyluzuj i miej ..to Ty sama przylecialas z innego wymiaru:) od Ciebie zalezy czy juz tam chcesz byc Uśmiech

Quetz, dzięki, jestem wyluzowana jak nigdy dotąd. Piwo mówisz?  Chichot
To raczej przysmak przebiśniega, ja mam za słabą głowę.  Duży uśmiech
A w inne wymiary wcale mi się nie spieszy. Ale, kto wie, co moja dusza postanowiła?
Może już czas? Lecz tak bez towarzystwa? I przed grudniem?

Poza tym east nie radzi siłować się, bo wszystko i tak dzieje się samo.
Jesteśmy ubezwłasnowolnieni, jak te ćmy bez swego „ja”. Ot, i na co nam przyszło…  Chichot

Chanell, no widzisz przecież, że ćma była na tekście. Nie wymyśliłam tego.  Duży uśmiech
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #266 :