Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 04, 2024, 21:31:55


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: "Labirynt i Święta Geometria" na Westivalu Architektury w Szczecinie  (Przeczytany 24321 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #50 : Listopad 20, 2009, 11:11:12 »

Cytat: Kiara
Kompletnie nie jest wazne, co robisz , jak robisz i z czym sie spotykasz tak naprawde, nie jest to wazne!
No niezły przewał! Pisałem juz o tym tutaj gdzieś. Bodajże tu.<


Cytat: ptak
Zastanawiam się także nad stwierdzeniem, że nie ważne co i jak robisz, bo w efekcie chodzi tylko o doładowanie.Trochę mi to trąci wolnoamerykanką lub prawem dżungli.
Też się zastanawiam..
A mi to trąci trochę modelem droida "Echo 5". Musi zdobyć paliwo (ma program samo-zatankowania), bo realizuje również wiele bardzo waznych misji.
To jedna z serii, która ma wyjatkowo rozbudowaną funkcję empatii oraz percepcji, jednak jest tak przetaktowana, że utrudnia logiczną identyfikację tego, co percepowane.
W efekcie na fali emocjonalnej, pewne wirusy telepatyczne mają niekontrolowane (wewnętrznym systemem) przejścia, przez które mogą się przemycać.
Ale to sie dopracuje jeszcze. No nie wiem, może procesor troche nadtaktować trzeba.. ale szkoda zjarać, bo to dobry model.

=============================

Cytuj
Kompletnie nie jest wazne, co robisz , jak robisz i z czym sie spotykasz tak naprawde, nie jest to wazne! Jedyna rzecza , ktora w tym jest WAZNA, to JAK TO WSZYSTKO PRZEZYWASZ, ILE Z TEGO PRZEZYWANIA ENERGII DLA SIEBIE WEZMIESZ, I NIC WIECEJ.E N  E R G I I ! A energia , to energia , ma tylko potecjal wiekszy lub mniejszy.
no ładnie.


A tak z dystansu:
Wasz "spór" wynika li tylko z indolencji językowo-pojęciowej + pewien błedny pasożytniczy program rezydujący u Kiary (również związany z pojeciami i językiem. A dokładniej zbudowany na nieprecyzyjnosci pojęć)
To rodzi sztuczny konflikt ..jak widac.
Zupełnie niepotrzebnie.

Teoretycznie: Pracą Energii wewnętrznej można transformować wiele rzeczy czy mechanizmów... wszystko.
Ale jesli spożytkujesz ją na walenie głową w mur - to o tyle mniej jej wykorzystasz do bardziej konstruktywnych przedsięwzięć i transformmacji. (Zwłaszcza że bezsensowne wydatki energetyczne są nieOdnawialne).

Nie ma powodu by otaczać się źle zaprojektowaną i nieharmonijną aranżacją przestrzeni.
Bo to tak jakby nosić niewygodne ubranie.

Scaliłem posty
Darek

« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2009, 16:57:41 wysłane przez Dariusz » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #51 : Listopad 20, 2009, 12:29:48 »

east podoba mi sie bardzo ..." Nie staniemy się przez to zunifikowaną armią żołnierzy ginących na czyiś rozkaz, lecz raczej  harmonijnie wspolpracujacym zespolem indywidualistow. Tak to widzę....."

O to chodzi by zachowac indywidualnosc w grupie, juz dawno stwierdzono , iz rozwoj indywidualny jest o wiele korzystniejszy i szybszy dla grupy, niz rozwoj grupowy przelozony na indywidualnosc.

Dlatego powinni byc liderzy i prekursorzy , bo to oni stymuluja rozwoj grupy.

Kiara Uśmiech Uśmiech

ps.PHI to dla Ciebie ( z Twojego punktu widzenia) moje ubranie jest niewygodne , dla mnie nie. Zbyt duzo osob chcialo by mnie ubrac wedle wlasnej "mody i wygody", nie dam sie , bo mnie jest tak DOBRZE!
Wszystkie zmiany we mnie musza zajsc gdy ja odkryje ze cos mi juz nie sluzy, ze istnieje pora na nowe.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2009, 12:33:55 wysłane przez Kiara » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #52 : Listopad 20, 2009, 13:50:22 »

Silver napisałeś  :
Cytuj
Ja nie ma nic przeciwko temu , aby budować piękne, fraktalne i pozbawione metalu, plastiku, gumy i innych wynalazków domy, obiekty i inne rzeczy.Ale to jeszcze nie TERAZ !
.. jak nie TERAZ to kiedy ? Wątków i początków jest tak wiele, że właściwie każdy jest dobry , aby zacząć.

Cytuj
TERAZ walczymy z ogłupiałym systemem, który nawet nie pozwala Ci w swoim własnym ogródku posadzić warzywa, czy zioła, bo zjawia się policja, lub będziesz musiał uzyskać na to pozwolenie.
OK. Z tym, że walka wymaga ofiar. Chcesz być ofiarą ? Systemy nie padały dlatego, że garstka ludzi wzniecała rewolucje , ale dlatego, że masa ludzi uwierzyła w rewolucję i pasywnie wymusiła zmianę. Oczywiście można dyskutować nad tym, ale to nie w tym wątku.
W tym temacie dość zauważyć, że ogłupiały system wydaje pozwolenia na budowę , parceluje ziemię i namiętnie reguluje i certyfikuje  wszystko aż do najdrobniejszego detalu w całym otoczeniu. I tu pojawia się coś, co napawa mnie optymizmem. Istnieją w Polsce ( mówię teraz o Szczecinie ) ludzie decyzyjnie władni, zasiadający we władzach miejskich, których spotkałem na wykładach Pani Barbary żywo interesujący się zagadnieniami bioarchitektury. Bo choć ci ludzie są trybikami systemu to są przede wszystkim ludźmi . Daje się zauważyć pewien pozytywny trend, pozytywna transformacja. Ludziom się po prostu chce spotykać i dokonywać przekształceń i gotowi są wykorzystać do tego swój status w tym Systemie, aby przekształcić rzeczywistość w coś nowego.
Wcześniej myślałem o Policji jak o narzędziu przymusu w systemie. Owszem pełni również taką rolę, ale odkąd poznałem pewną przemiłą policjantkę o gołębim sercu, która codziennie w praktyce mierzy się z ludzkimi tragediami, współczuje i autentycznie pomaga , odtąd zmieniłem zdanie o Policji . To część iluzorycznego systemu. I coraz więcej ludzi, a w tym policjantów i urzędników również dostrzega tą iluzoryczność. Dlatego, ze zmiany postępują od wewnątrz . Ten bezduszny, babiloński  System może sobie wymyślać różne przepisy, ale to od wójta, prezydenta czy ministra zależy czy przepis przesłoni mu ten wewnętrzny głos i zmusi do egzekucji przepisu czy też nie. Urzędnik też lubi hodować pomidorki na działce, zjada czosnek z własnej doniczki, a niektórzy nawet po kryjomu trawkę palą bo są przede wszystkim ludźmi Mrugnięcie
Drobny wyłom w Systemie choćby na polu architektury może stać się inspiracją do zmian w globalnej świadomości. Zwłaszcza wtedy, gdy ta harmonia jest kompleksowa.

Ileż to razy w historii mieliśmy przykłady . Ludzie różnych profesji, różnych zawodów i dyscyplin naukowych kontynuowali wspólne dzieło. Dlatego da się wyodrębnić antyk od  romantyzmu, gotyk od baroku czy prądów oświecenia ( naukowego ).
Moim zdaniem obecnie czas nadszedł na synergię nowoczesnej technologii ze starożytną myślą i zapomnianą ( a teraz odkurzaną ) wiedzą o świętej geometrii. Zmiana wynika od wewnątrz, co daje się zauważyć jako otwarcie się na nowe prądy oraz idee. Ludzie są zmęczeni wszechobecnością i wszechkontrolą Systemu.
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #53 : Listopad 20, 2009, 14:01:57 »

Cytat: kiara
ps.PHI to dla Ciebie ( z Twojego punktu widzenia) moje ubranie jest niewygodne , dla mnie nie. Zbyt duzo osob chcialo by mnie ubrac wedle wlasnej "mody i wygody", nie dam sie , bo mnie jest tak  DOBRZE!
Wszystkie zmiany we mnie musza zajsc gdy ja odkryje ze cos mi juz nie sluzy, ze istnieje pora na nowe.
Coś źle mnie przeczytałaś najwyraźniej, gdyż ja wogóle nic o Twoim ubraniu nie pisałem, ani o Tobie.
Przykład z ubraniem dotyczyl sztafarzu i środowiska architektonicznego, w jakim zyjemy i jakie sbie tworzymy.

Cytuj
east  podoba mi sie bardzo ..." Nie staniemy się przez to zunifikowaną armią żołnierzy ginących na czyiś rozkaz, lecz raczej   harmonijnie wspolpracujacym zespolem indywidualistow. Tak to widzę....."

O to chodzi by zachowac indywidualnosc w grupie, juz dawno stwierdzono , iz rozwoj indywidualny jest o wiele korzystniejszy i szybszy dla grupy, niz rozwoj grupowy przelozony na indywidualnosc.
Tylko Trochę niepotrzebnie zanadto to antagonizujesz imho, bo to się przekłada cyklicznie w obu kierunkach..
..i przy sprawiedliwie dobranej proporcji - przy obu cyklach jest WZROST/ZYSK wszystkich stron.

Ja to realizuję w praktyce od wielu lat. Taką własnie mam filozofię od dawna.
Grupa powinna dawać powietrze/przestrzeń jednostkom. A jednostki grupie.

I wszystkie moje projekty tę wartośc realizują.
A pierwszy krok - to zrozumienie, że KAŻDY SAM PORUSZA SIĘ POPRZEZ CZAS.

Jednakze planeta, jako CAŁOŚĆ również.. co oznacza, że istnieje granica/miara tolerancji dla Hamulcowych.
..i po prostu jak zbyt usiłuja zakotwiczyć, zaciągnąć te klocki hamulcowe - to one sie spala od tarcia.


« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2009, 23:12:10 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #54 : Listopad 20, 2009, 20:07:27 »

A mi to trąci trochę modelem droida "Echo 5". Musi zdobyć paliwo (ma program samo-zatankowania), bo realizuje również wiele bardzo waznych misji.
To jedna z serii, która ma wyjatkowo rozbudowaną funkcję empatii oraz percepcji, jednak jest tak przetaktowana, że utrudnia logiczną identyfikację tego, co percepowane.
W efekcie na fali emocjonalnej, pewne wirusy telepatyczne mają niekontrolowane (wewnętrznym systemem) przejścia, przez które mogą się przemycać.
Ale to sie dopracuje jeszcze. No nie wiem, może procesor troche nadtaktować trzeba.. ale szkoda zjarać, bo to dobry model.

Ciekawe, to żyją takowe ludzkie droidy na Ziemi? I między innymi na forum PCh realizują misje specjalne?
Już widzę co najmniej dwa egzemplarze …  Duży uśmiech
Zastanawiające jest kto im przetaktowuje procesory? I z jakich przestrzeni są ich stwórcy?
Ale postępy zauważalne, choć zawirusowanie również.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2009, 20:11:31 wysłane przez ptak » Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #55 : Listopad 20, 2009, 20:17:31 »

Stwórcy są z Fabryki albo z Kanapy Chichot
..jak zawsze.
Zależy czy ich przyłapiesz, kiedy zapierniczają, czy podczas odpoczynku. A tworzenie jest nieUSTAnne
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #56 : Listopad 20, 2009, 20:46:34 »

A tworzenie jest nieUSTAnne

O tak, jakie to niesamowite treści  USTA wypluwają ! I to nieustannie …
Kiedy to się skończy?  Zły
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #57 : Marzec 24, 2010, 10:35:45 »

Pewnie w naszym klimacie to się nie sprawdzi, ale przy korektach technologicznych, kto wie?

http://www.youtube.com/watch?v=WMNzoWkXTtc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=1kvl4BUoxoc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=AqqmuIJgWdE&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=KjOV4eZ5Gjw&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=-9dK3sd2lbA&feature=related


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech

Zapisane
Strony: 1 2 [3] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.678 sekund z 17 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

cheeeemia krolestwowegier szkolamagii x-cry polskiserwerzycia