Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 04, 2024, 21:09:40


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Bojkotuj TVN  (Przeczytany 3375 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Sventer
Gość
« : Listopad 03, 2010, 18:53:03 »

Do bojkotu TVN, TVN24 oraz produktów tam reklamowanych wzywa grupa publikująca na profilu „W TVN się reklamujesz, twoich rzeczy nie kupuję” na popularnym portalu Facebook. Organizatorom kampanii społecznej chodzi o to, aby wywrzeć nacisk na stacje koncernu ITI, które prezentując antyspołeczną politykę napuszczają poszczególne grupy obywateli na siebie.

„Od roku 2005 r. stacja TVN, oraz inne stacje korporacji medialnej ITI aktywnie włączyła się w walkę polityczną w Polsce i niestety nie w charakterze recenzenta politycznych wydarzeń, ale jako strona. Trzeba zaznaczyć: jako strona bardzo agresywna w swojej retoryce. Co jednak jest najbardziej niepokojące, to fakt dzielenia Polaków, które regularnie odbywa się na antenie tej stacji. Strategia ta wydaje się mieć cele ściśle polityczne i realizowana jest mimo iż tak drastyczne łamanie standardów dziennikarstwa niesie za sobą ryzyko finansowych strat.” – czytamy w zamieszczonym na profilu liście otwartym skierowanym do jednego z głównych reklamodawców stacji.

Autorzy celnie charakteryzują dwubiegunową i nachalną wizję naszego społeczeństwa, lansowaną przez mainstreamowe media: „By nie być gołosłownym opiszę ten podział posługując się cytatami. Podział, który tworzy stacja, jak powiedział Wajda (na spotkaniu politycznym polityka PO) „zaprzyjaźniona”. Otóż w wizji świata promowanym przez TVN, nie ma Polaków. Są za to z jednej strony „niewykształceni, z prowincji, ciemnogrodu, ubodzy, brzydcy sfrustrowani, zmarginalizowani przez transformację, tęskniący za PRL, zagubieni i opętani z nienawiści”. Z drugiej zaś „jasna Polska”, ludzie „wykształceni, bogaci, piękni, wolni, postępowi”. Wizja ta promowana jest głownie w programach publicystycznych, satyrycznych, informacyjnych, czyli przez większość czasu antenowego.”

Pełen tekst przykładowego listu dostępny jest TUTAJ. http://www.facebook.com/BojkotTVN?v=wall

Organizatorzy zapraszają do udziału w ogólnopolskiej akcję społeczną, której celem jest nacisk na stacje telewizyjne TVN i TVN24, które aspirując do odgrywania roli politycznej od dawna konsekwentnie polaryzują społeczeństwo, tworząc coraz głębsze podziały wśród społeczeństwa. – Chcemy w skuteczny sposób się temu sprzeciwić, dlatego prowadzimy bojkot wszelkich produktów, które reklamowane będą na antenie TVN i TVN24. Dotyczy to produktów zarówno krajowych, jak i zagranicznych. – oświadczają na swojej stronie internetowej. Jak można tam przeczytać, do protestu zainspirowała ich wypowiedź jednego z blogerów salonu24: „To Wasze kłamstwo założycielskie, fundament podziału społeczeństwa, na którym dzień po dniu, miesiąc po miesiącu wzrastało coraz większe zło; eskalacja niechęci,agresji, animozji, kłamstw, półprawd, poczucia krzywdy, pretensji, coraz częściej nienawiści; milczenie milionów ludzi z obawy przed ostracyzmem towarzyskim czy zawodowym, odrzuceniem, wyśmianiem, upokorzeniem, wykluczeniem z dyskursu.”

Źródło: Kaszubski Socjalistyczny Portal Informacyjny

http://wolnemedia.net/aktywizm/bojkotuj-tvn/comment-page-1/#comment-29847
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2010, 18:53:18 wysłane przez Sventer » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #1 : Listopad 03, 2010, 19:51:35 »

I do bojkotu dorzućmy do tego TVP 1 ( zawsze prorządowe) , TVP2 ( dla równowagi) i konieeecznie - Radio Maryja Uśmiech
A tak nawiasem mówiąc , to postuluję od razu caly telewizor do kosza Uśmiech
Na prawdę.
Ja bojkotuję telewizję w calości, nie oglądam niczego, nawet odbionika tv nie mam. Wolę internet.

pozdrawiam
Zapisane
koliberek33
Gość
« Odpowiedz #2 : Listopad 03, 2010, 22:32:37 »

Nie miałem  naście lat telewizora i to były dobre czasy, teraz oglądam prawie tylko i to bardzo wybiórczoTVP Kultura ( jedyny sensowny i neutralny w miarę program), a na AXN Gwiezdne Wrota, Czasem na Zone Europa dobrą filmową klasykę. A cały ten reklamowany chłam, pozostawiam niewybrednym... osobiscie też wolałbym z tą całą manipulacją "do kosza "!
Zapisane
zochna
Gość
« Odpowiedz #3 : Listopad 04, 2010, 09:46:41 »

Całkowicie bez telewizji byłoby mi już trudno egzystować.
Zgadzam się z pierwszym zdaniem Easta,że są jeszcze inne programy TV nieobiektywne.
Każdy z nas wybiera z telewizji to, co go interesuje i jakieś "bojkoty" są nie w moim stylu.
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Listopad 04, 2010, 10:07:46 »

każda stacja jest już w zasadzie w jakiś sposób stronnicza politycznie, oprócz nielicznych realizujących misję jak TVP-kultura, ale czy bojkot „bezpłatnych” programów tel. coś może dać??,-
to raczej niewiele, i pomijając poziom programów w nich prezentowanych- to przecież nikt nikomu tak na prawdę nic nie każe oglądać, słuchać, czytać..
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Silver
Gość
« Odpowiedz #5 : Listopad 04, 2010, 10:46:57 »

.... pomijając poziom programów w nich prezentowanych- to przecież nikt nikomu tak na prawdę nic nie każe oglądać, słuchać, czytać..

Oczywiście, że nikt nikomu nie każe oglądać, słuchać, czytać...
Ale...człowiek to zwierze przyzwyczajeniowe.
I jak sama Zochna pisze ciut wyżej -trudno było by jej bez telewizji egzystować...
Egzystować bez obcych swemu sercu ideii.....
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #6 : Listopad 04, 2010, 13:09:36 »

Podzielę się z Wami pewną tajemnicą: na moim pilocie jest taki magiczny przycisk ON/OFF...  Mrugnięcie
Zapisane
zochna
Gość
« Odpowiedz #7 : Listopad 04, 2010, 16:38:17 »

Oczywiście,że lubię oglądać programy,które mnie interesują i dlatego w domku na działce/mieszkamy tam latem/mam zainstalowany Cyfrowy Polsat a w bloku -kablówkę.
M.in. lubię oglądać; dokumenty, programy przyrodnicze, popularno naukowe, sport i polityką również. Chcę wiedzieć co się dzieje w Polsce i na świecie.
Właśnie dlatego chcę żyć w/g moich zainteresowań i moich wartości, w tym z telewizją i internetem.
                   Pozdrawiam     Zochna.
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.161 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

telenowele szkolamagii polskiserwerzycia x-cry julandia