Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 03, 2024, 12:08:40


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Książki które warto przeczytać.  (Przeczytany 144799 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #75 : Wrzesień 18, 2010, 13:31:58 »



A co do książek innych w tych tematach, jeżeli kogoś interesuje jeszcze tematyka pogańska, to gorąco polecam:

"Czarostwo. Tajemna tradycja" - Raven Grimassi

a także:

"Witche's Bible" - Stewart i Janet Farrar (pozycja po angielsku, koncentrująca się na kulcie Wicca)

Z kolei dla zainteresowanych ezoteryką i magią, świetna książka o nieco mylącym tytule:

"Hands-on Chaos Magic" - Adrieh Vitimus - tytuł mylący, bo książka raczej traktuje o Magii w ogóle, niekoniecznie o magii chaosu w paradygmacie Hine'owskim.

I jeszcze kilka innych, ale to przy okazji Uśmiech Trochę się tego przez moją nieobecność na forum nazbierało - nie próżnowałem i czytałem Uśmiech


Przepraszam  Z politowaniem.
Już naprawiłem.  Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2010, 13:53:47 wysłane przez Dariusz » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #76 : Wrzesień 25, 2010, 14:04:17 »

W jednym z wątków >JACK< podał książkę, którą warto przeczytać:

Cytat: JACK
W chwilach oczekiwania na Wielkiego Rdzawego Brata Księżyca polecam trenning obniżania częstotliwości pracy mózgu bez zasypiania (do około 4 Hz).
Out of body  to prawdziwa jazda bez trzymanki. Najlepszy sport ekstremalny we własnym łóżku.


Polecam księżkę amerykańskiego inżyniera, biznesmena
http://www.ezosfera.pl/57/podroze-poza-cialem
drugą i trzecią częśc też
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #77 : Październik 09, 2010, 10:51:19 »

Również >Tene< w innym wątku zamieścił kilka tytułów, które warto przeczytać:

Cytat: Tene
Bardzo Ci mogę polecić inny system, Hunę. Nie musi ona przy tym być czymś alternatywnym do Sekretu, bo przedstawia w zasadzie to samo, tylko BARDZO rozwinięte, koncentrując się na technikaliach, mechanizmach działania, z których można wyciągnąć wiele wniosków praktycznych, między innymi te dotyczące ewentualnych zagrożeń.

W tym temacie polecam taką literaturę (według kolejności czytania):

1. Max Freedom Long - "Magia cudów" i "Wiedza tajemna w praktyce". Czyli książka teorii i książka praktyki. Nieco przestarzałe, niekiedy nieaktualne, gdyż są to pozycje bodajże z lat 60-tych XX wieku. Ale rzeczowo przedstawiają samą koncepcję i mechanikę działania "rzeczy nadprzyrodzonych".

2. Otha Wingo - "Podręcznik Huny". To samo, ale bardziej zwięzłe, z nieco nowym spojrzeniem. Idealne jako powtórzenie.

3. Serge Kahili King - "Bądź mistrzem ukrytego Ja" i "Szaman Miejski" - uaktualnione koncepcje, wyjaśnione pewne niespójności, sporo ćwiczeń.

Te pozycje, które podałem, pozwalają zrozumieć mechanikę, i w zasadzie automatycznie pojąć ewentualne zagrożenia. Huna ma też ten zdecydowany plus, że pozwala wyjaśnić mechanikę działania w zasadzie KAŻDEGO innego systemu ezoterycznego.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
purattu
Gość
« Odpowiedz #78 : Listopad 03, 2010, 00:42:40 »

niewiarygodne arcydzielo zawierajace KLUCZ-owe odpowiedzi:
http://wysylkowa.pl/ks990061.html

Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #79 : Listopad 30, 2010, 21:53:57 »

WYDAWNICTWO "HOPE"
(2010-11-20 05:11:46)

20 listopada 2010

 

Mam przyjemność poinformować, że działa już strona internetowa nowego wydawnictwa HOPE oraz wielojęzycznysklep internetowy mający w swojej ofercie ksiazki, które zostały przetłumaczone na wiele języków. W sklepie można nabyć tłumaczenia książki "Przebudzenie Cheopsa" Andrzeja Wójcikiewicza na języki hiszpański, portugalski, włoski, francuski, angielski i niemiecki, oraz książkę Lucyny Lobos "Przekazy Enki" w językach angielskim, niemieckim, hiszpańskim, portugalskim i wloskim i polskim.

Planowane sa kolejne tlumaczenia z zakresu zagadnień łączących świat nauki ze światem ezoteryki w tym m.in. nowa książka Andrzeja Wójcikiewicza "W poszukiwaniu Wielkiego Labiryntu".
 
Zapraszam serdecznie do odwiedzenia stron jak i do podzielenia się tą informacją z wszyskimi znajomymi w kraju jak i zagranicą.
 
www.hopepublisher.com
www.hopeonlineshop.com


Informacja ze strony PCH:

http://www.projekt-cheops.com/news.aspx?languageId=1&menuId=31&sectionId=54&cmd=
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #80 : Grudzień 14, 2010, 21:18:34 »

Kolejne książki zaproponowane przez forumowiczów w innych tematach, które by nie zapodziały się, pozwoliłem sobie umieścić w tym wątku:

Cytat: koliberek
Niecały miesiąc temu pojawiła się na rynku znakomita książka: "Balladyny i romanse", Ignacego Karpowicza; 575 stron za 50 złoty. Z uwagi na jej niesamowitą treść mającą też kapitalny związek z tutejszym tematem, to naprawdę bardziej, niż warta tych pieniędzy, więc polecam szczególnie.

Zresztą, fantastycznie przyjęta przez krytykę, jako objawienie  i też gorąco polecana!

Uważam, że to znakomity prezent pod choinkę dla każdego!!! Ale żeby ocenić jej formę literacką, to trzeba samemu koniecznie przeczytać, bowiem zawiera tak wiele niespodzianek; pod względem formalnym i przekazu też! Życzę przyjemnej lektury, ale inny  być nie może, gdyż czyta się ją wspaniale. Lekko i z humorem zarazem. I z zastanowieniem nad współczesnymi zmaganiami, oraz  nad każdym niemal przejawem rzeczywistości, poprzez pryzmat różnych relacji właśnie. Tych tradycyjnych, uwikłanych, zakazanych, oraz tych współczesnych, wolnych, zamkniętych i niedomkniętych, wiejskich, miejskich, trójkątnych, "dulskich" , przeorientowanych i tych zupełnie wyzwolonych też!!!

Jeden z takich smaczków, a odwołujących się do tego, o czym my tutaj, jest min. na str 111. Ale jednak warto przejść przez całość tych niezwykle fascynujących opowieści.


  Uśmiech

i:

Cytat: Thotal
http://zdrada.zlotemysli.pl/

Może kogoś zainteresuje ta "pozycja"?




Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #81 : Grudzień 15, 2010, 08:12:16 »

Elo !!!

Lekkie wybory podchoinkowe: Chmielewska dla babci (i nie tylko), Pratchett Świat Dysku dla dzieciaków (i nie tylko)

Bardziej EZO: Tolkien: Sylmarillion (pieśń o stworzeniu świata), Hobbit, Władca Pierścieni, Dzieci Hurina

Polecam taką kolejność czytania. W mojej opinii Sylmarillion najbardziej ezo z wszystkich (i chyba najrzadziej wymieniana).

Polecam na zimowe wieczory przy kominku :-)
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #82 : Grudzień 17, 2010, 10:43:56 »

Kolejna książka, którą tu zamieszczam, a którą zapodał >East< w innym wątku:

Cytat: East
songo, polecam niezwykłą książkę pt "Czarodziejski Śpiew" , która łączy mitologię z nauką oraz wtrąca tam również wątki o naszym pozaziemskim pochodzeniu.
Jak dla mnie niezwykły konglomerat Uśmiech



http://www.kos.alpha.pl/pdf/Fragment_Czarodziejski_spiew.pdf

Pod w/w linkiem znajdziesz 9 cio stronnicowy fragment , po którym wyrobisz sobie zdanie czy warto ją zamówić, choćby tu :
http://www.empik.com/czarodziejski-spiew-fosar-grazyna-bludorf-franz,prod59280157,ksiazka-p



pozdrówka
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #83 : Grudzień 17, 2010, 11:00:47 »

tą pozycję można nabyć parę zł. taniej również na Allegro:
http://allegro.pl/czarodziejski-spiew-fosar-bludorf-nowa-i1326797175.html

pozdr. Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2010, 11:01:17 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #84 : Grudzień 19, 2010, 18:46:37 »

Jeszcze jedna, warta przeczytania pozycja:

Cytat: koliberek
Pisałem o książce Ignacego Karpowicza, Balladyny i Romanse w odniesieniu do relacji damsko-męskich i polecałem pod choinkę. Nie dopowiedziałem, że to przy okazji znakomita komedia ( a raczej tragikomedia) ezoteryczna i to wysokiego lotu. Mam nieodparte wrażenie, że autor zna nasze forum też. Można tam spotkać całą plejadę bogów, od Apolla, Jezusa  począwszy...

A i uśmiać się niesamowicie też, przy uruchomieniu jednoczesnym mózgownicy, co jest już rzadkością zupełną.


koliberek33
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #85 : Grudzień 28, 2010, 21:40:49 »

Osobiście zaś polecam książkę p.t. Kosmiczna podróż Brown'a Coutney'a wszystkim, którzy lubią tematykę UFO - ale od poważnej strony ugryzioną.
Zapewne mozna ją ściągnąć z sieci, jednak jakby kto chciał to mam jej I tom (natomiast chciałbym uzyskać pozostałe dwa).
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #86 : Grudzień 29, 2010, 08:55:11 »

Elo !!!

Jakbby co, to tutaj jest Kosmiczna podróż w pdfie :

http://www.latarnia.cba.pl/Brown%20Courtney%20-%20Kosmiczna%20Podroz.pdf

A możesz Dariusz podać jakieś namiary na tom 2 i 3 bo nawet nie wiedziałem, że są takowe - zostały wydane w Polsce ?
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #87 : Grudzień 29, 2010, 12:48:38 »

Barney - otwiera się tylko logo cba.pl i nic więcej nie działa. Czy to nie przypadkiem jakieś tajne łącze do CBA (Centralne Biuro Antykorupcyjne)?  Duży uśmiech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email