Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 07, 2024, 02:19:26


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 40 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: upadek religii 2009  (Przeczytany 361808 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #200 : Styczeń 09, 2009, 15:20:08 »

pamiętam co było powodem mojego bana na życzenie co potwierdził Stolo - użycie 3 razy przekleństwa (3 rqazy złamanie regulaminu = permanentny ban!) - arteq będę jechał po KK jak będę chciał, nie nawidzę i myśleć nawet nie chce o tej przestępczej kłamliwej organizacji... zpewniam Cię, że na tym forum wolno pisać, źle o KK a sam Samuel też mówi coraz ostrzej już o tym wszystkim!

a co do tego co pisałeś, to rydzyk wysiadł przed bramą - pochwalił się autkiem i wjechał do środka dopiero!



718'
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2009, 15:29:16 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #201 : Styczeń 09, 2009, 15:30:47 »

pamiętam arteq będę jechał po KK jak będę chciał, nie nawidzę i myśleć nawet nie chce o tej przestępczej kłamliwej organizacji... zpewniam Cię, że na tym forum wolno pisać, źle o KK a sam Samuel też mówi coraz ostrzej już o tym wszystkim!
Zapewniam Cię, że mylisz się pisząc "będę jechał jak będę chciał". Tak jak już wielokrotnie myliłeś się w swojej pysze na tym forum. Czy mam podawać przykłady, np. ostatni kiedy to byłeś - jak zwykle wyłącznie w swoim mniemaniu - "nadforumowiczem"? i boleśnie zostałes sciągnięty na dół, pomiędzy innych "szarych" uzytkowników?
Można mówić źle, ale zawsze zgodnie z prawdą.

a co do tego co pisałeś, top rydzyk wysiadł przed bramą - pochwalił się autkiem i wjechał do środka dopiero!
Czyli co? Miałby pozować do w środku nocy do niechcianego zdjęcia? Tego samego które wyrwał później z gardła Twojego kolegi przy użyciu licznych środków i wpływów?
A może ochroniarz który pilnuje bramy cieszy się tak wyjątkowym szacunkiem tadzia, że wyszedł i osobiście szukał w jego oczach akceptacji dla poczynionego wyboru?

Zakładając, ze tadzio ma silnych i wpływowych zwolenników oczywistym jest, że ma równie silnych i wpływowych przeciwników - dlaczego nie wykorzystaliby tego aby mu dokopać? to mnie mocno zastanawia w całej tej sprawie.
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #202 : Styczeń 09, 2009, 15:39:27 »

Kapłan 718:

a co do tego co pisałeś, top rydzyk wysiadł przed bramą - pochwalił się autkiem i wjechał do środka dopiero!


(...)zrobił zdjęcie temu cacku z rydzykiem jak wysiadał z niego POTAJEMNIE w nocy w seidzibie Radia Ma Ryja


To w końcu wysiadał potajemnie w nocy w siedzibie RM, czy specjalnie wysiadł przed siedzibą, pochwalił się wozem i potem wysiadł przed siedzibą? Bo mam wrażenie, że jest tu pewna dość MOCNA niekonsekwencja.

będę jechał po KK jak będę chciał, nie nawidzę i myśleć nawet nie chce o tej przestępczej kłamliwej organizacji... zpewniam Cię, że na tym forum wolno pisać, źle o KK a sam Samuel też mówi coraz ostrzej już o tym wszystkim!

Szczerze mówiąc, to mam głęboko gdzieś to, jak Samuel o tym mówi. Napiszę Ci parę słów, bo już szczerze mnie taka postawa zaczyna irytować. Mógłbym zapytać admina, czy można pisać "Radio Ma Ryja", czy nazywać kościół katolicki "kłamliwą, przestępczą organizacją", i czy można mówić na KK źle w tonie niekulturalnym. Ale zapewne by się to skończyło zwróceniem uwagi Moda czy Admina na te posty, i znowu by był ban. Bez sensu, nie?

A co Ci chcę powiedzieć - rozumiem Twoją niechęć do KK jako CAŁOŚCI. Sam ją podzielam, choć wolę to powiedzieć kulturalnie, niż używać bezsensownych epitetów. Bo używanie ich, jak Ci już kiedyś napisałem, nijak nie podnosi poziomu rozmowy, a sprawia, ze inni rozmówcy odbierają Cię jak rozwrzeszczanego bachora, który nie potrafi podjąć kulturalnej rozmowy. A wiem przecież, że da się z Tobą RZECZOWO i bez nerwów rozmawiać, więc po cholerę takie coś tu odstawiasz? Ani to nikogo nie przekona, ani nie zaimponuje. Bezsens.

Natomiast co do nazywania wszystkich księży jak leci (bo uogólniasz) łgarzami, przestępcami itp, po prostu się pogrążasz. Nie wiem, ale kiedy czytam takie Twoje posty, mam wrażenie, że jesteś równie fanatyczny jak ortodoksyjni katolicy, którzy nie potrafią wyjść poza własne poglądy i spojrzeć z boku. Takie same klapki na oczach, taka sama stereotypizacja. I takie samo niezrozumienie, że każda grupa jest heterogeniczna, RÓŻNORODNA. To, że kościół ogólnie idzie w złym kierunku i przekręca pewne fakty? Jasne, zgadzam się. Ale nazywanie przestępcami czy kłamcami WSZYSTKICH księży to po prostu dowód ograniczenia. Po co? Nie wiem.

I co do języka - jak mówiłem, jasne, ze możesz krytykować, nie ma sprawy, to nic złego. Byle kulturalnie, oceniając i opisując, a nie obrażając. A wiem, ze potrafisz, więc nie wiem, co w Ciebie znowu wstępuje.

Tak czy owak, kończę ten offtop i przepraszam za niego, ale trzeba to było raz a dobrze wyjaśnić. I mam nadzieję, że poskutkuje i obrażanie zmieni się w analizę. Amen
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #203 : Styczeń 09, 2009, 15:49:24 »

ludzie już są mili dla KK 2000 lat i boją się go jak ognia! widać łagodny ton nie wystarczył!!! śmieję sie z ludzi, którzy boją się napisać co myślą wprost (nie mam na myśli Ciebie Tene), uważam, że dość już pobłażliwości i trzeba teraz ostro działać a nie siedzieć cicho w strachu - milczenie już było a teraz czas na KRZYK!

konczę ten offtop / temat bo nie mam zamiaru tracić energii na puste dyskusje...

zamiast gadać - zaczynam działać!

AMEN!
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #204 : Styczeń 09, 2009, 16:02:33 »

ludzie już są mili dla KK 2000 lat i boją się go jak ognia! widać łagodny ton nie wystarczył!!! śmieję sie z ludzi, którzy boją się napisać co myślą wprost (nie mam na myśli Ciebie Tene), uważam, że dość już pobłażliwości i trzeba teraz ostro działać a nie siedzieć cicho w strachu - milczenie już było a teraz czas na KRZYK!

konczę ten offtop / temat bo nie mam zamiaru tracić energii na puste dyskusje...

zamiast gadać - zaczynam działać!

AMEN!

Jasne, że trzeba mówić kategorycznie i ostro (czy też działać). Ale można i ostro, i kulturalnie - to się wcale ze sobą nie kłóci.
Zapisane
astro
Gość
« Odpowiedz #205 : Styczeń 09, 2009, 16:09:38 »

arteq będę jechał po KK jak będę chciał, nie nawidzę i myśleć nawet nie chce o tej przestępczej kłamliwej organizacji... zpewniam Cię, że na tym forum wolno pisać, źle o KK a sam Samuel też mówi coraz ostrzej już o tym wszystkim!


Kapłanie 718.
Mówiąc szczerze, to Ty nie wiele uczysz się na tym forum, czyli schemat z wczoraj powtarzasz następnego dnia.
Zadaj sobie uczciwie pytanie, jakie motywacje, kierują Cię do tego, aby osądzać innych, hę?

 Nie sądź, a nie będziesz sądzony.

Cóż Cię obchodzi KK i samochód Rydzyka? Czy na tym ma polegać Twoje wzięcie odpowiedzialności za swoje własne  życie?, Twój rozwój?
Ile marnujesz niepotrzebnie energii, która coraz bardziej i bardziej odziela Cię od swojego własnego istnienia.

Więc co robisz ze swoim życiem?

Milion razy  lepiej zrobisz, gdy ujrzysz inną prawdę, która mówi, że wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami. Gdy to zrozumiesz, zrozumiesz czym jest społeczeństwo, czym jest ludzkość i kim Ty jesteś.
Nie bądź cenzorem, sędzią, katem, nie kontroluj innych pozostawiając innym odpowiedzialność za to co że swoim życiem robią.
Twoje słowa wyrażają prośbę o pomoc- pomóżcie, bo nie wiem co czynię.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2009, 16:15:00 wysłane przez astro » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #206 : Styczeń 09, 2009, 16:11:25 »

Wiesz co arteq , ty sam zdejmij te katolickie okulary i przestan przez nie ogladac wszystkich i wszystko to moze zobaczysz realia tego swiata i perfidie Rydzyka. Wlacznie z jego dziennikarska szkola ktora jest dotowana z pieniedzy panstwowych a nie spelnia wymogow takiej szkoly.
A moze to ty jestes na tym forum tym "agetem" Rydzykowo - mocherowym ? I dlatego tak sie wszystich takich tematow czepiasz?

astro, piekne slowa ktore niewiele moga znaczyc gdy staja sie akceptacja wykorzystywania i manipulowania innymi. Czy chodzi Ci o to zebysmy dawali milczeniem przyzwolenie  wykorzystywanie nieswiadomych? to po co ten caly rozwoj duchowy i otwieranie oczu? Lepiej isc dalej w szeregu ze spuszczona glowa, bo wszak trzeba nam nie krytykowac.

Kiara Cool Cool
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2009, 16:17:07 wysłane przez Kiara » Zapisane
muszin
Gość
« Odpowiedz #207 : Styczeń 09, 2009, 16:13:54 »

Kiara każdy normalny katolik potępi rydzyk bo jest on wyjątkowym chamem, przez takich jak on cierpi cały kościół
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #208 : Styczeń 09, 2009, 16:14:08 »

astro ja zostałem juz osądzony (jak widać CUDEM żyję nadal!) i teraz osądzę innych - KK! ale nie na tym forum bo nie prawdą jest to co mówi zarząd PCH, że to jest forum TOLERANCYJNE - tolerancyjne dla katolików - owszem ale jest to trochę wbrew temu co przekazuje Samuel a to on powiedział, że na forum ma się wypowiadać KAŻDY i że Kościół musi upaść! - Stolo o tym wie dobrze a tom1ek?!

Kapłan 718'
 
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #209 : Styczeń 09, 2009, 16:21:23 »

Kiara każdy normalny katolik potępi rydzyk bo jest on wyjątkowym chamem, przez takich jak on cierpi cały kościół

BINGO! jestem POLAKIEM i dlatego wziąłem rydzyka pod lupę a nie jakiegoś tam angelo sedano!

dzięki kumplowi z Torunia - a on BARDZO nie polubił "księdza" rydzyka mam dużo materiałów z wypowiedziami rydzyka, przytoczę je aby poprzeć to co napisał muszin:

THE BEST Of tadeusz rydzyk BY 718: (najostrzejsze z wypowiedzi są pogrubione)

A to, co dzisiaj się stało, to jest skandal. Nie nazywajmy tego inaczej. To są osoby publiczne. Nie nazywajmy nigdy, że szambo jest perfumerią.
Opis: Komentarz Tadeusza Rydzyka w Radiu Maryja dotyczący spotkania 8 marca 2007 z inicjatywy Marii Kaczyńskiej z ponad 50 dziennikarkami w sprawie zmiany konstytucyjnych odnoszących się do ochrony życia od momentu poczęcia [1]
Ale macie media. Dlaczego media publiczne nie są prorodzinne? Przecież rządzi prawica.
Źródło: Rozmowy niedokończone – Prace nad wznowieniem prawnej ochrony dziecka poczętego w Konstytucji RP cz. II Marszałek Sejmu Marek Jurek w Radiu Maryja, 65:07,9 marca 2007 [2]
Alleluja i do przodu!
Częstochowa to jest Arka Noego, tu się uratujemy wszyscy.
Źródło: Wypowiedź w czasie pielgrzymki Radio Maryja na Jasną Górę 7 lipca 2007
Czy ja mam milczeć za tę cenę, że nie będą mnie opluwać? Chociażby mnie opluwali nie wiem jak, chociażby nie wiadomo co mi robili... Módlcie się żebyśmy wytrwali, żebyśmy prawdę mówili każdemu z miłością.
Źródło: Kazanie z 15 kwietnia 2007
Diabeł zawsze kłamie, a teraz w Polsce jest pokaz tego krętactwa przez media. Jak tak patrzę, czy to nie jest bolesne, jak widzę, jednego biskupa ukamienowali, drugiego, trzeciego coś już?! Takie autorytety wyjdą tylko i mówią, jacy oni piękni. Nie występuje przeciwko człowiekowi, tylko przeciwko takiemu mówieniu.
Opis: Obchody 15 lecia Radia Maryja
Dziękuję wam za życzliwość w ogóle, a jak mówią w różnych gazetach, piszą, to słuchajcie, wiedzy szuka się u źródeł, a nie z plotek. Nigdy choćby nie wiadomo w jakich gazetach podawali i telewizorniach, czy telewizjach. Ja to nazywam telewizja i telewizornia(śmiech). Tak, tak przekaziory.(...) A jak będziemy słuchać takich wiadomości, to trzeba sobie przypomnieć jedno ze stanu wojennego, i mówcie innym:"Chcesz dostać bzika słuchaj DZIENNIKA". Pamiętacie jak żeście mówili? Tak żeśmy mówili! I tak samo teraz ta walka z Kościołem to jest walka z narodem, to jest bardzo jasne, to trzeba widzieć.
Źródło: Przemówienie z bazyliki św. Andrzeja w Olukszu podczas Spotkania Rodziny Radia Maryja–4 czerwca 2007
Francja domaga się korytarza dla Rosji w Polsce. Gdzie my mamy Polaków w rządzie, nikt nie protestuje.(...) Najgorsze to jest współdziałanie niemiecko – żydowsko – rosyjskie. Tak samo jak protestanci, którzy rządzili Polską, to było coraz gorzej, jak Buzek rządził.
Źródło: Radio Maryja, 26 lipiec 2002
Ja już nie mogę się na to wychowanie seksualne patrzeć. I popatrzcie, jak ono jest wprowadzane w Polsce. Rękami katolików jest wprowadzane. To jest normalny instruktaż. Dzieci się instruuje, jak robić samogwałt, jak sobie radzić... bez Boga.
Ja tego nie biorę do ręki, Gazety Wyborczej nie biorę nigdy do ręki – musiałbym się myć. Nie wiem, czy bym się wymył. Tak samo nie biorę niektórych innych gazet do ręki, to by mi ubliżało, ja jestem Polakiem! Dawniej Polacy mieli godność, honor! Nie biorę nigdy, jakiegoś "Nie" Urbana (...) "Nie" precz! Panie Jezu wejrzyj i nawróć ich, aby nie kłamali.
Źródło: Homilia wygłoszona w Chicago w parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika z 16 kwietnia 2007
Ja to nazywam ja waj szalom. Widać, że to jest religia handlowa. To jest handel, a nie religia w Boga
Źródło: Radio Maryja, 20 sierpnia 2002
Ja wiem, że w polskiej telewizji jest teraz wiele amerykańskich bajek. Ale one są wymysłem szatana i prowadzą prosto ku zatraceniu. Oto jedna z polskich stacji emituje bajkę "Teletubbies", w której występuje postać o imieniu Tinky Winky. Postać ta jest wyraźnym symbolem zboczenia, jakim jest gejostwo. Po pierwsze jest różowa, kolor geji, po drugie ma na głowie antenkę w kształcie trójkąta, a to przecież ich symbol. Po trzecie, nosi coś w rodzaju torebki, jak reszta tych zboczeńców.
Jedziemy na Jasną Górę do Matki Bożej. Jeżeli Matka nie pomoże, to kto pomoże? Jeżeli nasza Królowa nie pomoże, to kto pomoże? Nieraz potop nas zalewał, krew się rzeką lała, a Ona ciągle pomaga i ciągle powstajemy z pożarów, z upadków. Źródło: z homilii na pielgrzymce młodych słuchaczy Radio Maryja, Jasna Góra, 2 październik 1999
Kto myśli na rok do przodu – sieje zboże, na dziesięć lat – sadzi las, daleko w przyszłość – kształci i wychowuje dzieci i młodzież.
Opis: Słowa o. Tadeusza Rydzyka, które są mottem WSKSiM w Toruniu
Laickie media niszczą kulturę chrześcijańską.
Opis: Wyjaśnienie, dlaczego media prywatne i publiczne miały zakaz transmitowania z bliska pielgrzymki słuchaczy Radia Maryja. ** Źródło: Jasna Góra, 8 lipca 2007
Lidze Polskich Rodzin nie wierzę ani 5 sekund. To Judasz przyszedł na ostatnią wieczerzę!
Źródło: Radio Maryja, 25 lipiec 2005
Ludzie pokazują palcami, jakim ja samochodem jeżdżę. Że mercedesem klasy S. A niby czym mam jeździć? Na krowie mam jeździć? Mogę na krowie, ale gdzie ja bym tę krowę trzymał w Radiu Maryja? - absolutny the best of - dop. 718
Źródło: Radio Maryja, 14 luty 2005
Mniej dzwońcie, więcej płaćcie. A jak już dzwonicie, to mówcie krótko i na temat. - szczere wyznanie! - dop. 718
Źródło: Gazeta Wyborcza, 24 styczeń 2005
Na Zachodzie to ja dostrzegłem przede wszystkim moc szatana. To było coś niesamowitego. - taudeszowi rydzykowi gratulujemy dostrzeżenia mocy szatana Uśmiech dop. 718
Naród jest mądry, ale ogłupiony. Źródło: Wprost, 1 lipiec 2002
Nie hodować nawet najmniejszego wężyka, bo on tak urośnie, że kiedyś nas udusi. Te węże, to nasze wady, które nas dzielą i wtedy nie ma jedności między nami, nie ma jednego ducha i jednego serca wszystkich wierzących. Źródło: z katechezy wygłoszonej w Radio Maryja, 22 styczeń 2001
Nie słuchajcie żadnych kłamstw. Kłamstwa diabła są bardzo nudne.
Źródło: z homilii na pielgrzymce młodych słuchaczy Radio Maryja, Jasna Góra, 2 październik 1999
Niech żyje moherowa koalicja! Źródło: wygłoszono podczas uroczystości 14–lecia Radia Maryja, 13 grudnia 2005
Oni przygotowują eutanazję. I jeszcze Olejnikowa pluje w twarz. I pani Środa. Ona w przeddzień mówiła publicznie o wprowadzeniu eutanazji w Polsce. I na drugi dzień idzie i jest uwiarygodniona [spotkaniem u prezydentowej]. I dlatego powiedziałem bardzo mocno, żeby zareagowali. To było w stylu »tak – tak«, »nie – nie«. Dobro oddzielić od zła. Prawdę od kłamstwa. Szambo od perfumerii. To jest walka między dwiema lożami.
Notatka prasowa: Wprost.pl, 8 lipca 2007
Pan Nikolski wszedł do Sejmu z mniejszości ukraińskiej, trzeba to pamiętać, i nie wiem, czy mu tak zależy na narodzie polskim (…) Ja nie jestem, broń Boże, przeciwko narodowi ukraińskiemu, tylko, że to może być wyjaśnieniem dla pewnych działań pewnego człowieka.
Źródło: Radio Maryja, 10 marca 2003
Potrzebujemy chleba posmarowanego miłością! Źródło: Radio Maryja 2002 rok
Prawda zawsze nas wyzwoli i uratuje.
Opis: Słowa często powtarzane przez o. Tadeusza Rydzyka
Pani prezydentowa z taką eutanazją? Ty czarownico! Ja ci dam! Jak zabijać ludzi, to sama się podstaw pierwsza - obraza 1. Damy - dop. 718
Opis: Opinie wygłoszone w kwietniu 2007 r. podczas wykładu w Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
Źródła:
Notatka prasowa: O. Rydzyk o prezydentowej: czarownica, która powinna się poddać eutanazji, Wprost.pl, 8 lipca 2007
Nagrania (audio, 6 fragmentów): youtube, 9 lipca 2007
Transkrypcja nagrań: Co powiedział o. Rydzyk?, Gazeta.pl, 9 lipca 2007
Mam prawo to powiedzieć. Z panem prezydentem przed wyborami rozmawiałem. I on mnie oszukał. Chcieli się spotkać i to trwało, takie umawianie się z półtora roku. Ja nie chciałem. Nie. Nie. Po co? Powiedzieliście na nas, na radio, na mnie, że współpracujemy z KGB. Wiecie, że to było? Było w "Gazecie Polskiej".
Opis: Opinie wygłoszone w kwietniu 2007 r. podczas wykładu w Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
Notatka prasowa: O. Rydzyk o prezydentowej: czarownica, która powinna się poddać eutanazji, Wprost.pl, 8 lipca 2007
Proszę państwa – media. Raz w tygodniu robimy taką katechezę o mediach: radio, prasa, telewizja, internet, ulotki, billboardy, książki. To wszystko są środki masowego przekazu. Sposób, w jaki ludzie korzystają ze środków społecznego przekazu, może być źródłem wielkiego dobra, ale i wielkiego zła.(...) W Polsce media serwują nam głównie niską kulturę, wręcz tragiczną! A ludzie to oglądają, choć są wierzący, nie przeszkadza im ten styl wulgarny i niekiedy nawet nieprzyzwoity!
Źródło: Radio Maryja, 23 kwietnia 2007
Psy szczekają, karawana jedzie dalej! - a to mnie zastanawia bardzo! - dop. 718
Opis: Slogan często wypowiadany przez o. Rydzyka wobec atakujących Radio Maryja i Telewizję Trwam
Rozdziobują nas kruki, wrony, sępy. Tyle razy nas oszukali. I ta "Solidarność" to oszustwo. Ci, którzy te idee wzięli, przywłaszczyli i na nich żerowali. Rządy AWS. Nie zapomnę tego.
Źródło: Radio Maryja, 29 lipiec 2002
Siać, trzeba, siać, siać, siać!
Opis: Slogan często wypowiadany na antenie Radia Maryja, ma okazywać determinację i zdecydowane dążenie do wyznaczonego celu, bez względu na przeciwności losu.
Stoimy dziś w obliczu największej konfrontacji, jaką przeżyła ludzkość
Źródło: oświadczenie Rydzyka po zebraniu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, 3 maja 2006
Szkoda, że w Polsce nie ma takiej partii rzeczywiście propolskej, bo nie widać tego. Nie widać tego. Nie widać.
Rozmowy niedokończone - Prace nad wznowieniem prawnej ochrony dziecka poczętego w Konstytucji RP cz.II Marszałek Sejmu Marek Jurek w Radiu Maryja, 63:37, (9 marca 2007)
Tak jestem zajęty, że nieraz gdy przejeżdżam obok cmentarza, modlę się i mówię: Mamo, wybacz, ale bardzo się spieszę.
Źródło: Przekrój nr 43,20 października 2005
Człowieka nie można kopnąć, chyba że czerwonego.
Opis: Fragment homilii wygłoszonej na Jasnej Górze, 18 lipiec 2005
Źródło: Cytaty na Wprost.pl
Tyle procent mediów powinno być w rękach polskich i katolickich, ile procent Polaków i katolików jest w Polsce.
Źródło: wykład na KUL, 21 listopad 1999
Tylko czyste serce, może w pełni kochać Boga, Tylko czyste serce może dokonać wielkiego dzieła miłości, jakim jest małżeństwo. Tylko czyste serce może w pełni służyć drugiemu.
Źródło: z homilii na pielgrzymce młodych słuchaczy Radio Maryja – Jasna Góra, 2 października 1999
Za mówienie prawdy się nie przeprasza, wydaje mi się proszę ojca, że to jest robienie szumu medialnego. Może po marynarsku można by powiedzieć, że to jest sztorm. Usiłują wywołać burzę, może jeszcze nie sztorm, ale taką burzę.
Źródło: Radio Maryja, 6 czerwca 2007–odpowiedź na list Rady Programowej Radia Maryja, w którym część biskupów i księży ostro skrytykowała wypowiedź: "Nie nazywajmy szamba perfumerią".
(...) ze mną już tak jest, że skąd mam wiedzieć, co myślę, zanim tego nie powiem na antenie. - nie wątpimy panie tadeuszu, nie wątpimy! - dop. 718
Źródło: Angora nr 13,26 marca 2007
Ze strony ludzi Kościoła były takie gesty, które ludzie odczytywali jako poparcie dla pana Kwaśniewskiego. I tego nie robili księża szeregowi, tylko wyżsi księża. Niech uderzą się w piersi.
Źródło: Radio Maryja, 15 października 2000

do modów - jest to w temacie jak najbardziej bo mówi o UPADKU RELIGII W POLSCE (patrzcie sesje!) i tym, że tadeusz rydzyk będzie w Polsce tego zwiastunem i jako pierwszy zrzuci szaty i ucieknie!

SZATAN!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2009, 16:35:44 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
astro
Gość
« Odpowiedz #210 : Styczeń 09, 2009, 16:21:42 »

astro ja zostałem juz osądzony (jak widać CUDEM żyję nadal!) i teraz osądzę innych - KK! ale nie na tym forum bo nie prawdą jest to co mówi zarząd PCH, że to jest forum TOLERANCYJNE - tolerancyjne dla katolików - owszem ale jest to trochę wbrew temu co przekazuje Samuel a to on powiedział, że na forum ma się wypowiadać KAŻDY i że Kościół musi upaść! - Stolo o tym wie dobrze a tom1ek?!

Kapłan 718'
 
Zaprawdę powiadam Ci, że nikt nie potrzebuje tu Twoich jaśnie oświeconych prawd, osądów i ocen innych ludzi.
Potrzebujemy , abyś zrozumiał, to co już setny raz z kolei tu pisze:
abyś zrozumiał, że wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami.
Poczuj to, odkryj tą  niezwykłą prawdę, a w Twoim życiu stanie się CUD.

Więc wyciąg rękę i poczuj miłość.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2009, 16:24:42 wysłane przez astro » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #211 : Styczeń 09, 2009, 16:29:26 »

astro ja zostałem juz osądzony (jak widać CUDEM żyję nadal!) i teraz osądzę innych - KK! ale nie na tym forum bo nie prawdą jest to co mówi zarząd PCH, że to jest forum TOLERANCYJNE - tolerancyjne dla katolików - owszem ale jest to trochę wbrew temu co przekazuje Samuel a to on powiedział, że na forum ma się wypowiadać KAŻDY i że Kościół musi upaść! - Stolo o tym wie dobrze a tom1ek?!

Kapłan 718'
 
Zaprawdę powiadam Ci, że nikt nie potrzebuje tu Twoich jaśnie oświeconych prawd, osądów i ocen innych ludzi.
Potrzebujemy , abyś zrozumiał, to co już setny raz z kolei tu pisze:
abyś zrozumiał, że wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami.
Poczuj to, odkryj tą  niezwykłą prawdę, a w Twoim życiu stanie się CUD.

Więc wyciąg rękę i poczuj miłość.


astro ale mnie WCALE nie interesuje to co piszesz teraz!

718'
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #212 : Styczeń 09, 2009, 17:28:36 »

 
Cytat: Astro
Potrzebujemy , abyś zrozumiał, to co już setny raz z kolei tu pisze:

Potrzebujemy?
Ależ ja wcale nie mam takiej potrzeby, aby Kapłan 718 zrozumiał …
Przyjdzie czas, to zrozumie …
Potrzeby tworzą więzienie, brak potrzeb daje wolność.
Piszesz już setny raz i co? Zmieniłeś rozumienie Kapłana? Skąd taka potrzeba u Ciebie?  Uśmiech
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #213 : Styczeń 09, 2009, 17:33:25 »

to nie MOJE rozumienie trzeba zmieniać, ja mam dobre, to INNI mają coś zauważyć - i nie znudzi mi się odnajdywania dowodów na to co piszę - jak pisałem - jestem Polakiem i biorę rydzyka na ruszt bo to przykład tego jak wygląda KK w POLSCE!!!

718'
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #214 : Styczeń 09, 2009, 17:58:52 »

Cytat: Kapłan 718
… jestem Polakiem i biorę rydzyka na ruszt bo to przykład tego jak wygląda KK w POLSCE!!!

Kapłanie 718
, a to grillowanie Ryzyka, z jakich potrzeb wynika?
Zawsze będzie istnieć niezgodność świata z jego wizerunkiem stworzonym w Twoim umyśle. 
Zatem, cały świat włożysz na ruszt?  Duży uśmiech


« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2009, 18:00:43 wysłane przez ptak » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #215 : Styczeń 09, 2009, 18:02:31 »

wynika to z potrzeby zdjęcia z KK maski serdeczności, miłości i dobroci! i mi sie nie znudzi to nawet jak tysiąc osób mi napisze, że nie ma potrzeby tego robić! ja wierzę serce, w to co robię i dopnę swego!!!

na pohybel!

Kapłan 718'
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #216 : Styczeń 09, 2009, 18:22:21 »

wynika to z potrzeby zdjęcia z KK maski serdeczności, miłości i dobroci! i mi sie nie znudzi to nawet jak tysiąc osób mi napisze, że nie ma potrzeby tego robić! ja wierzę serce, w to co robię i dopnę swego!!!

na pohybel!

Kapłan 718'

Musiałbyś zedrzeć zasłony z oczu i serc wszystkim ludziom,  ale czy wtedy obraz KK ukaże się taki, jaki Ty nosisz w swoim sercu i głowie?  Czy nie będzie czasem tyle obrazów ilu ludzi? I wreszcie, czy Ty sam nie nosisz jakiejś maski? Masz w sobie MIŁOŚĆ?

Kościół, to ludzie. Dopóki zechcą w nim uczestniczyć, dopóty będzie on istnieć. Dopiero wyjście poza dogmaty religijne, uwolni od POTRZEBY bycia owieczką. I stanie się to w każdym sercu osobno, zgodnie z właściwym każdemu czasem.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #217 : Styczeń 09, 2009, 18:30:57 »

Szkoda czasu na Rydzyka, juz wiemy kim jest i co robi. Kazdy sam zdecyduje czy mu z nim po drodze.Trzeba pokazywac manipulacje swiadomoscia innych , ale szkoda czasu  na transformacje jego w kogos innego. To tylko on sam moze zrobic.

Pokazac cos to jedno, a wchodzic z tym w walke do drugie.
Jak nam z czyms , czy kims nie po drodze lepiej obejsc to szerokim lukiem.Moim zdaniem, i robic swoje dla wlasnego dobra.


Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
astro
Gość
« Odpowiedz #218 : Styczeń 09, 2009, 18:32:03 »

Cytat: Astro
Potrzebujemy , abyś zrozumiał, to co już setny raz z kolei tu pisze:

Potrzebujemy?
Ależ ja wcale nie mam takiej potrzeby, aby Kapłan 718 zrozumiał …
Przyjdzie czas, to zrozumie …
Potrzeby tworzą więzienie, brak potrzeb daje wolność.
Piszesz już setny raz i co? Zmieniłeś rozumienie Kapłana? Skąd taka potrzeba u Ciebie?  Uśmiech


Potrzebujemy ponieważ jest nią idea, że myśl jest twórcza i że to My i tylko My tworzymy swoje życie, swój świat zgodnie z naszymi:

  -      postawami i przekonaniami,
  -      myślami i uczuciami,
  -      wyborami i decyzjami - zarówno w podświado­mej, jak i świadomej sferze umysłu.

 Nie te potrzeby tworzą więzienie, lecz te dziewięć z dziesięciu, za którymi się uganiamy.

Ta potrzeba to zrozumienie... wspólne zrozumienie i popatrzenie na wiele spraw z innej perspektywy.

Więc ta potrzeba to zaproszenie... a nie presja.
To zaproszenie to ufność, wzajemne zrozumienie, otwartość i dojrzałość serca, czyli świadomość serca.

Z takiej samej ,,potrzeby,, TY napisałaś to co napisałaś, myśląc lub licząc , że Twoje słowa być może komuś do czegoś się przydadzą.
A kto i co z tym zrobi,to przecież jego rzecz i jego odpowiedzialność.
I tak oto już... zmienił się ,,świat,, Uśmiech



« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2009, 18:56:52 wysłane przez astro » Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #219 : Styczeń 09, 2009, 18:46:38 »

Kapłan 718 - tu się muszę pośrednio zgodzić z ptakiem (w pewnych kwestiach). Mianowicie ma rację w tym, że zawsze postrzegamy rzeczywistość przez pewien pryzmat, że każdy widzi ją inaczej, i nie można tu mówić o "dobrym" i "złym" postrzeganiu. Dlatego też nie możesz mówić, że ktoś wierzący KK ma klapki na oczach (jeśli chodzi o postrzeganie). Możliwe, że dla niego ta ideologia jest bardzo rozwijająca, że dzięki niej rozwija swoją swiadomość duchową, czy choćby, prościej - że staje się człowiekiem bardziej przepełnionym dobrem dla drugiego człowieka. Musisz pamiętać, że ideologia ideologią, a jej wcielanie w życie to indywidualna kwestia każdego człowieka. Inna sprawa to namacalne dowody na nieprawdziwość idei (zaznaczam, co innego poczynania KK, a co innego idee przez nich głoszone - ktoś może być częścią KK, ale ich ideologię postrzegać i wcielać w życie zupełnie inaczej, niż jest to zamysłem KK).

Zgadzam się też z tym, że dawanie Rydzyka jako reprezentatywnego przykładu działalności KK jest mocnym naciągnięciem. Ideologia głoszona przez niego jest w dużej mierze zaprzeczeniem ideologii katolickiej.

I jeszcze jedna sprawa - warto rozróżniać wyznawanie chrześcijaństwa od wyznawania kościoła. Piszę o tym dlatego, ze znam ludzi, którzy są zadeklarowanymi katolikami, a nie przeszkadza im to samemu poszukiwać, w pewnych rzeczach się z KK nie zgadzać etc. Tak więc sama przynależność do KK nie jest wystarczająca, by uznać, ze ktoś ma klapki na oczach.
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #220 : Styczeń 09, 2009, 19:29:19 »

Astro, doskonale Cię rozmiem, ale każdy sam jest twórcą własnych przekonań i wizji swego życia. To, że prezentujesz na forach jakieś przekonania (dotyczy to także wszystkich piszących) wynika z jakiejś potrzeby. Najczęściej jest to potrzeba „ratowania świata”. Czasami zaś są to zupełnie inne, ukryte głębiej pod już uświadomioną.  Uśmiech

Zgadzam się, że myśl jest twórcza, tylko wobec tak niezliczonej ilości twórców, jak ma realizować się ta idea? Zatem, aby nie powstał totalny galimatias muszą być jakieś zabezpieczenia naczelnego Stwórcy. I wydaje się, że DUCH ma w sobie wszelkie „instrukcje”, a myśl tylko w dopuszczalnych ramach może sobie poużywać. Przynajmniej na tej planecie.
Gdyby to było takie proste jak piszesz, to każdy miałby już swoje niebo, bez widoków piekła za oknem. Lecz prócz wyborów są jeszcze uwarunkowania, które nie pozwalają na określony poziom świadomości.
Czy można np. ”maszynę” nauczyć miłości?  Uśmiech

Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #221 : Styczeń 09, 2009, 19:47:05 »

z tego forum zrobiło się forum katolik.pl - żałosne!!!!!!!!!!!!

Kapłan 718'
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #222 : Styczeń 09, 2009, 19:54:34 »

z tego forum zrobiło się forum katolik.pl - żałosne!!!!!!!!!!!!

Kapłan 718'

Yszzzz, a Ty chciałeś z kolei zrobić z niego anty-katolik.pl. Żadna skrajność nie jest dobra. Z drugiej strony, mam czasem wrażenie, że bezrefleksyjnie rzucasz się z zębami na wszystko, co zawiera choćby odrobinę katolicyzmu. Albo inaczej - na wszystko, co nie jest jednoznacznym potępieniem KK. To nieco jak murzyn z Bronx'u (bez urazy dla czarnoskórych), który rzuca się z pięściami tudzież kastetem na każdego białego tylko dlatego, ze jest biały. Bez przesady. Rozumiem krytykę KK, ale bezrefleksyjne tępienie wszystkiego i wszystkich, którzy albo mają w sobie cząstkę myślenia chrześcijańskiego (niezaleznie od ich światopoglądu i działania), albo nie są zdeklarowanymi anty-katolikami, jest tak samo ograniczające, jak i zatwardziała ortodoksja.
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #223 : Styczeń 09, 2009, 19:54:45 »

Kapłanie 718, do czego jest Ci potrzebna Twoja nienawiść do KK? Czemu to służy?
Dlaczego się nią karmisz?
Potrzebne jest Ci doświadczanie na tym biegunie?
Zapisane
astro
Gość
« Odpowiedz #224 : Styczeń 09, 2009, 20:14:27 »

Astro, doskonale Cię rozmiem, ale każdy sam jest twórcą własnych przekonań i wizji swego życia.

 Jesteśmy Twórcami własnych przekonań i wizji tego świata i sam to wyraźnie napisałem, lecz każdy powie, że nasze wizje świata są takie, a nie inne ponieważ takich w życiu  mieliśmy nauczycieli.
W związku z tym, aby można było na wiele spraw spojrzeć szerzej wpierw należałoby uświadomić sobie fakt, uświadomić sobie tą prawdę, że prawa do wolności, szczęścia i miłości odebrano nam już w dzieciństwie.
Nie ma więc dyskusji co się dzieje, lecz dlaczego się dzieje, bo to co się dzieje, każdy i na swój sposób przecież doświadczył i na co dzień doświadcza.
Kwestią wiec jest to, aby uświadomić sobie przyczyny tego, że nie możemy odaleźć w życiu trwałej miłości , wolności i szczęścia.
 Ale nie oczekujmy, że pojawi się książe na białym koniu i rozwiąże nasze problemy.
Więc jeżeli komuś naprawdę chcemy z tej życzliwości i serca pomóc, to pomożemy mu wtedy, gdy pomożemy mu odnaleźć przyczyny, bariery które to powodują, że tak wiele rzeczy jawi się w naszym życiu wypaczonych.
Lecz nie ma winnych. Jesteśmy tylko wszyscy ,,ofiarami,,  ,,ofiar,,, czyli tych, którzy tak nauczyli nas żyć.A żyć nauczyli nas nasi rodzice, opiekunowie, różni nauczyciele i społeczeństwo.
Jednak w rzeczywistości takie zjawisko jak ,,ofiara,, nie istnieje, dlatego np: między innymi stajemy się ,,ofiarą,, manipulacji, ponieważ bezwolnie oddajemy swoje życie w czyjeś ręce.
Lecz tym wszystkim kieruje lęk, który dawno już stłumiliśmy, nie czujemy go , lecz funkcjonuje on na poziomie podświadomym sabotując nasz życie.
Więc nie można nikgo za nic obwiniać, żadnego KK, czy kogolwiek, poniewaz oni maja taki sam problem jak i My. Rządzi nimi, jak nami atawistyczne przekonanie walki o przetrwanie.Nie walczymy juz mieczem, nie palimy nikogo na stosie, lecz zmieniło sie ,,opakowanie,, tej walki - szukanie winnych i sprawców, szukanie kogoś, kto robi nam pranie mózgu.Lecz ta droga prowadzi do nikąd, choć byc może ma to sens, lecz prowadzi ścieżkami pełnych łez, niepokoju, stresu , chorób itd...
 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2009, 20:33:10 wysłane przez astro » Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 40 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.137 sekund z 16 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

patrimonium chatka glrp ultrawinterfell polishlife