Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 03, 2024, 15:27:26


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 80 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Inni o energii.  (Przeczytany 767642 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
JACK
Gość
« Odpowiedz #1375 : Październik 09, 2012, 09:56:22 »


czyli jednak rozdzielenie, no i te "węzełki karmiczne" łączące nas z innymi co wybrali inną drogę trzeba rozwiązać,-
niełatwe to, ale jak w tej bajce(nie pamiętam tytułu) idąc na górę nie można się obracać, bo się zamieni w kamień..
Mrugnięcie

Wg R. Steinera   należy  robić dokładnie odwrotnie,  czyli   pozostać  przy  "androidach", przy zwykłych  ludziach, działać dla nich.

W czanelingach  Belzebub  twierdzi (zmuszony do gadania Energią NMP), że dla "Góry (Trójcy)"   kobieta,  która czyści , szoruje, gotuje i podciera   stoi w hierarchii wartości o wiele wyżej ,  niż   jakieś noblistki i   panie minister., których przykład tylko rozbija rodziny.

Instrukcje "ewakuacji"  do wyższych wymiarów  (jest ich setki w necie)  typu:

GET RID OF KARMA    ( czytaj :wybacz wszystko  i  spieprzaj stąd )   - pochodzą od "ZŁEGO" Zły


Wg Steinera  pokusy,  by pójść tą  "są tak silne jak tylko można to sobie wyobrazić", jednak ci co tak uczynią przegrają,

a  " prąd rozwijającej się Ludzkości   przepłynie ponad nimi"
 Uśmiech



« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2012, 10:01:33 wysłane przez JACK » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #1376 : Październik 09, 2012, 10:10:15 »

..nie sądzę, że na tym poziomie fizycznym/materialnym można dosłownie coś wybrać, jeżeli chodzi o dalszą drogę,-
większość jeśli nie wszyscy zrobili to wcześniej zanim się inkarnowali na ziemi, a jeśli chodzi o tych "zwykłych" ludzi,-
to jak się "przeszedłem" po tym padole ostatnimi laty- to widziałem jak całe zastępy pomagają im jak się da,-
ale indywidualny wybór ostatecznie należy do każdego z nich/nas, ale czas się kończy- nie można "namawiać" w nieskończoność,-
kończymy "podstawówkę" i każdy idzie do takiej szkoły jaką sobie wybrał.
Już padło gdzieś to porównanie- jesteśmy jednym "płótnem/obrazem", które malują niezliczone ilości rąk niezależnie od siebie,-
takie razem, ale osobno Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2012, 10:19:17 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #1377 : Październik 09, 2012, 10:23:42 »

Cytuj
Osoba, za którą się uważasz ma swoją historię, którą też sam zaprojektowałeś. Ty w ciele fizycznym – to nic innego jak projekcja ciebie samego na ekran świadomości

To znowu tworzenie jakichś fikcji większego JA, pomimo pozornego rozpoznania iluzoryczności projekcji. A tamto , Wyższe Ja to projekcja jeszcze wyższego itd itp.... bo czemu nie ?

 
Cytuj
Osoby, które widzisz każdego dnia wokół siebie, które mijasz na ulicy, widzisz w telewizji, oglądasz w gazetach, to przejawy jednego – ciebie. Jedno przejawia się przez miliardy form. Jedno ma wiele twarzy. Dlatego w rzeczywistości nie istniejemy ty i ja. My wszyscy – to jedno. Jest tylko jedna istota, która poznaje, doświadcza i która ma różne formy przejawu. I tą istotą jesteś ty.

Częściowo racja, tyle, że tak zdefiniowane JA, jako wszystkość ,  albo JEDNO, to już nie jest JA. Gdyby tak miało być to byłoby to schizofreniczne JA o wielu sprzecznych ze sobą osobowościach.

To nie jest JA. To jest życie, które żyje swoje formy.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #1378 : Październik 09, 2012, 10:38:01 »

>Kiara<, czy Ty nie widzisz, czy świadomie powielasz, kopiujesz ten fałsz? Zły

Cytat: Saint Germain
Gdy cała uwaga skierowana jest tylko na wydarzenie, na „punkt kulminacyjny”, na nadchodzącego Mesjasza, to wtedy zmniejszają się Siły Istoty, Siły które teraz działają. Wpierw nadchodzi ociężałość, potem niepokój i ostatecznie utrata wszelkiej nadziei ponieważ wydaje się że nie następuje to, co zostało przepowiedziane.

Przecież to nic innego, jak powielanie, wmawianie nam spełnienia się tych wszystkich, religijnych przepowiedni. Kto to potworzył i w jakim celu? Naprawdę nie dostrzegasz tych manipulacji i na domiar złego jeszcze zabarwiasz na czerwono.
Na szczęście, nic takiego nie będzie miało miejsca, a jeśli już to tylko w ograniczonej skali i skupi się na tych ... owieczkach, które wciąż szukają swego pasterza.  Smutny


Wiesz mnie zastanowiło dlaczego ta informacja tak bardzo Ciebie rozdrażniła? Dla mnie Mesjasz ma wymiar ponad religijny jest wzorcem , kodem wiedzy , która zostanie nam przekazana w kolejnym wymiarze. Zawsze jest i było iż w fizyczności musi zaistnieć zdarzenie fizyczne wpisujące w tą przestrzeń zaistnienie tej wiedzy. Zatem musi być stworzony fizyczny prototyp czegoś żeby ten model był powielany i istniał fizycznie , zwyczajnie nie ma innej opcji.
W modelarniach przeróżnych są modele wyjściowe wszystkiego co zostało tworzone , z czego korzystają później ludzie.

W tym przekazie zostało użyte takie a nie inne określenie , bo jest powszechnie znane , może zbyt mocno powiązane z religiami , a być nie powinno , bo jest to wzorzec uniwersalny dla całej Ludzkości ,a nie tylko dla religij.

Dlaczego wywodzi się z religij i w niej  pozostałą ? Bo kiedyś one miały za zadanie przekazywania wiedzy duchowej i  prawdziwego celu życia Człowieka na ziemi. Niestety nie wywiązały się z tego, zmanipulowali wiedzę stosując z nie w dużej mierze sposób władzy ludzkością i możliwość wszelakich zysków.
Jeżeli tylko ten aspekt połączenia informacji o Mesjaszu bierzemy po uwagę to oczywiście drażni , irytuje i śmieszy bo żadna z religij nie ma i mieć nie będzie ani prawa , ani priorytetu , ani możliwości    wpływu ni tworzenia tego wzorca przekazu informacji.

To nie jest wiedza religijna ni z religij powstała , to religie na jej podstawie tworzą swoje nieprawdziwe mity , które irytują ludzi.

Obecnie są juz inne czasy , rozwój Ludzkości wydostała ię poza kody religijne, wyszedł  z tych ram i już się nie da w nie wepchnąć , co nie znaczy iż cała przeogromna wiedza , którą wspólnie odkrywaliśmy i tworzyliśmy jest be... z niej wyrosła kolejna epoka mądrości Człowieka , nie można go odciąć od jego korzeni , ale nie może drzewo żyć tylko na poziomie korzeni gdy już ma przepiękną koronę z konarów , gałęzi i liści.

Zatem co Cię irytuje?  Fakt iż będzie nam przekazana ta wiedza w określony sposób, zdeformowanie informacji o niej czy uzurpowanie sobie praw do niej przez religie?

Przekaz wiedzy przez kolejny wzorzec odpowiedni dla epoki i wymiaru zaistnieje , nie musi nazywać się przyjście Mesjasza , może mieć inne określenie, ale takie zdarzenie zaistnieje , bo musi wpisać na planie fizycznym kolejny kod wiedzy.
Takie zdarzenia są przewidywalne , otwierają kolejne poziomy rozwoju Ludzkości dlatego informacje o nich istnieją w przeróżnych przekazach.


Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2012, 10:39:52 wysłane przez Kiara » Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #1379 : Październik 09, 2012, 10:40:08 »

JACK cyt
Cytuj
W czanelingach  Belzebub  twierdzi (zmuszony do gadania Energią NMP), że dla "Góry (Trójcy)"   kobieta,  która czyści , szoruje, gotuje i podciera   stoi w hierarchii wartości o wiele wyżej ,  niż   jakieś noblistki i   panie minister., których przykład tylko rozbija rodziny.

Nic dodac nic ujac. Manifestacja meskiego ego na calego. Bzdury i oby w koncu nastala sprawiedliwosc i wolnosc!
A teorie R. Steinera odeszly w cien, wiele zla uczynil ten wyznawca i wielbiciel szatana.
Z pozycji tego, ktory siedzi za pulpitem rezyserskim wszystko wydaje sie jasne i proste, ale gdy przyjdzie stanac twarza w twarz (co nastapi) wtedy placz i wzywanie zla swiata calego na pomoc. Mysle, ze dobro ma juz dosc wystarczajace zaplecze, aby dac rade i zdeptac raz na zawsze tego gada!
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1380 : Październik 09, 2012, 11:16:54 »

Cytat: Kiara
Wiesz mnie zastanowiło dlaczego ta informacja tak bardzo Ciebie rozdrażniła?

 Szok
Skąd takie wnioski? Mało co jest mnie w stanie rozdrażnić, a już na pewno nie tego typu przekazy.
Jedyne co, to głęboko się zastanawiam, dlaczego osoba posiadająca takie oświecenie wstawia tego typu manipulacje i jeszcze je ubarwia. Zły Mrugnięcie
Co do pierwotnych znaczeń pewnych tekstów, nie musisz mnie przekonywać, wiem czemu zostały tak ustawione i czemu miały służyć. Niemniej warto zaznaczyć, że żyjemy dziś, nie w głębokiej przeszłości i tu rodzi się wątpliwość ... czy aby Tobie nie pomieszały się epoki, albo czy nieświadomie coś mącisz.  Mrugnięcie Duży uśmiech

Ot taka moja dygresja. Afro
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #1381 : Październik 09, 2012, 11:48:19 »

Nie jestem powiązana z żadną z religii i naprawdę żadnej nie reprezentuję, nie zatrzymałam się w czasie i nie manipuluję informacją którą znam.

Staram się ją przekazać po "rozpakowaniu"   z przeróżnych ideologicznych sympatii i antypatii. Te kody zdominowały wielu Ludzi tak bardzo iż starają się pozbyć wiedzy o naturalnych etapach rozwojowych powiązanych z kodami wzorcowymi które są poniekąd ich programami myślowo - fizycznymi.


To nie czas i kostiumy oraz scenografia są decydujące , a możliwości rozwojowe na podstawie wzorca uczuciowego, bowiem tylko o to chodzi.Wchodzenie w coraz wyższa wibrację miłości z której to energii  i na której płaszczyźnie odbywa się tworzenie.
Dziś i kiedyś rożni się tylko kostiumami i naszym rozwojem uczuciowym, to co zostało zatrzymane dawno temu ( bo Człowiek jeszcze nie był gotowy na pójście tą drogą)  jest możliwe obecnie, tylko dlatego iż osiągnęliśmy właściwy poziom rozwoju osobistego.

Zatem nie ważne jak to zwal dzisiaj , kontynuujemy to co było nie zakończone kiedyś, owszem inaczej , bo jesteśmy inni i okoliczności ku temu stworzyliśmy inne. Ale jest to kontynuacja , a nie coś zupełnie nie mające związku z przeszłością. Brak wiedzy na jej temat , lub wiedza przekręcona czy nie pełna nie eliminuje jej istnienia.

Możesz nie akceptować tej informacji , może Ci się nie podobać , jednak jest to nasza wspólna droga rozwoju.Pójdziesz nią albo nie , Twój wybór jednak ona jest cały czas.


Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #1382 : Październik 09, 2012, 11:48:33 »

Wziąwszy pod uwagę, że Saint Germain, to Biały Braciszek z Astralu… wnioski nasuwają się same…  Duży uśmiech
Zapisane
blueray21


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #1383 : Październik 09, 2012, 12:01:47 »

Darek, chyba to źle odebrałeś, tu ewidentnie jest mowa o tym co aktualnie ludzie robią (czekają na Mesjasza), ale nie o tym co mają robić, dla mnie jest to ewidentne piętnowanie tego zachowania.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #1384 : Październik 09, 2012, 12:05:56 »

Darek, chyba to źle odebrałeś, tu ewidentnie jest mowa o tym co aktualnie ludzie robią (czekają na Mesjasza), ale nie o tym co mają robić, dla mnie jest to ewidentne piętnowanie tego zachowania.

Tak masz racje ludzie czekają na zakodowany im wzór myślowy przez religie , a nie na zrozumienie prawdziwe tego czym jest ten symbol i że oni sami muszą osiągnąć określony poziom rozwoju żeby korzystać z wzorca tej wiedzy. Co nie zmienia faktu iż wzorzec musi być.


Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1385 : Październik 09, 2012, 12:18:10 »

Tak, bardzo możliwe, ze niewłaściwie to odebrałem jednak warto niekiedy co nieco wyraźniej uwypuklić, zwłaszcza biorąc pod uwagę wypowiedź >ptaka<:

Cytat: ptak
Wziąwszy pod uwagę, że Saint Germain, to Biały Braciszek z Astralu… wnioski nasuwają się same…   Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #1386 : Październik 09, 2012, 12:40:35 »

Dobrze jest wiedzieć czym jest naprawdę Białe Braterstwo w swojej prawdziwej i naturalnej formie, a czym jest wyobrażenie o nim propagowane przez jakieś opcje informacyjne.

BIEL , uzyskanie jej i prawo do niej mają lub będą dopiero mieli ci , którzy osiągną stopień wibracji osobistej odpowiadający tej barwie. BIEL się osiąga na drodze rozwoju osobistego. BIAŁE BRATERSTWO na ziemi to najwyższa forma zakonu ESSEŃSKIEGO do którego należał również Jezus i MM ale wszyscy przekraczający kolejne etapy swojej wibracji.
BIEL jest jak najbardziej właściwym kolorem czystości osobistej otwierającym drogę dalej , bez osiągnięcia jej nie ma mowy o wyższych wymiarach.

Ale można ją osiągnąć i nie chcieć lub nie móc iść dalej , zatrzymać swój etap rozwoju  w miejscu BIELI, i można również posiadając BIEL blokować rozwój innych Energii wcielonych.
Zatem BIAŁE BRATERSTWO tak, ale opcja która chce w nim dominować jako władcy innych nie! A część BIAŁEGO BRATERSTWA wybrała taką drogę dla siebie bycie władcami innych i wykorzystywanie ich jako uzależnionych od siebie. temu JA mówię zdecydowanie NIE!

Jednak są i to nie mało Ludzi , którzy popierają taki układ hierarchiczny i walczą o jego istnienie, on przetrwa jako przestrzeń zamknięta Ludzi Fizycznych n  a niższej ziemi. Będzie istniał obok nas identycznie jak świat zwierząt , roślin czy minerałów z brakiem możliwości połączenia się ze światem Ludzi Duchowych tak samo jak Człowiek nie łączy się ze światem zwierząt pomimo iż są one blisko siebie.

Część Energii będzie doświadczało w tym świecie kolejnego etapu swojego rozwoju przed pójściem wyżej , a część nigdy go nie opuści bo na tym poziomie zamknie możliwość swojej ewolucji duchowej.

Po bieli jest złoto , inaczej złoto biały w drodze jeszcze wyższego osobistego rozwoju duchowego.


Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #1387 : Październik 09, 2012, 17:20:02 »

Dobrze jest wiedzieć czym jest naprawdę Białe Braterstwo w swojej prawdziwej i naturalnej formie, a czym jest wyobrażenie o nim propagowane przez jakieś opcje informacyjne.

BIEL , uzyskanie jej i prawo do niej mają lub będą dopiero mieli ci , którzy osiągną stopień wibracji osobistej odpowiadający tej barwie. BIEL się osiąga na drodze rozwoju osobistego.
[...]
Ale można ją osiągnąć i nie chcieć lub nie móc iść dalej , zatrzymać swój etap rozwoju  w miejscu BIELI, i można również posiadając BIEL blokować rozwój innych Energii wcielonych.

Ależ to się kłóci, chociaż w Twoim wykonaniu, to powinienem już dawno się do tego przyzwyczaić. Jak można mówić, ze ktoś osiągnął dosyć wysoki rozwój duchowy gdy... wyhamowuje z premedytacją innych?

Rozumiem, że to biel na miarę Twoich możliwości i potrzeb...
Zapisane
Kiara
Gość