Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 03, 2024, 10:33:09


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wzniesienie - przeskok, ewolucja czy rewolucja?  (Przeczytany 153301 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #275 : Wrzesień 09, 2012, 17:00:53 »

Witam,
w koncu wklejam tutaj. Gdzies Kiara pisala cos o slowie gad, ale nie moge tego znalezc.
ten gad jest ciekawy. Wiaze on sie z najwazniejszymi postaciami, rzeczami. Np. z Mojzeszem ( 40-300-5 ) a jako
rdzen 345 lub jego kombinacje z hebr schama czyli pustynia albo tam, gdzies. Takze z wyrazem "zatoka, wybrzeze "
zapisane jako 3-4-4 hebr. gada. 3-4 gad ma zawsze wieloznaczeniowa postac,np. szczescie, Jowisz ale takze
dobrze znany nasienie czarnego bzu, ktorym to zwano "manne " , to co spozywali Izraelici=ludzie podczas
tej symbolicznej ucieczki, wyjscia z Egiptu. Mozna powiedziec, ze odzywiali sie wiec nasionami szczescia.
Oczywiscie " manna " Nm 4-5.
Ale najwazniejsze , ze slowo Ryba zapisuje sie gd ( 4-3 ) czyli "dag", a lustrzany obraz tego to wlasnie gad,
stad mamy kombinacje dag/gad tak jak dog/god w przypadku Syriusza i jego "psiej" gwiazdy. Czyli wlasciwie gad
to okreslenie "szczesliwego boga", Jowisza, czyli boga rodzacego sie wiosna i umierajacego zima a wtedy wladza przechodzi do jego brata. Wszystkie te znaczenia lacznie oznaczaja otwarcie sie ludzkiej swiadomosci czy czhrystusowej swiadomosci. Wtedy,
gdy ryba stojaca pod znakiem N powinna sie polaczyc poprzez sily " wewnetrznego slonca " z Panna (symbol swiata )
 w znaku B, i  owoc tego B-N to ben czyli syn.
Jeszcze inaczej oznacza to mozliwosc polaczenia wszystkich jezykow w swiadomosci.
pozdrawiam
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #276 : Wrzesień 09, 2012, 17:05:39 »


Tylko, że życie, to Ty
Życie wypełnia swoje formy , umożliwia ich samorealizacje. Jest tylko życie, zatem porzuciwszy utożsamienie się z wyobrażeniami, czy z jakimś ograniczonym SOBĄ , można by napisać, że "życie to ty" w którym to zdaniu "ty" oznacza Istnienie.


Cytuj
ze swoimi wyobrażeniami.  Uśmiech To one trzymają Cię w danej przestrzeni,
One trzymają ,ale jak kotwica. Przestrzeń wypełnia to, co pomiędzy .

Cytuj
one również wrzucają Cię na taką a nie inną falę. I w końcu one burzą stare, tworząc nową jakość.
Wyobrażenia mogą to robić, tak, ale to będzie ciągle to samo, nic nowego tak na prawdę. Nowa jakość to tylko nowa etykietka, nowa kotwica, nowe uwarunkowanie DO CZEGOŚ.

Cytuj
Zaufanie życiu, to zaufanie sobie, swoim wyewoluowanym i wykreowanym możliwościom,
które zawierają się w granicach Twojej wyobraźni. I albo tkwisz w starych paradygmatach
albo idziesz dalej.
No a co jest dalej ? Co tam wyobraźnia podpowiada ? Nowe możliwości ? och ach, mniam mniam. Nowe paradygmaty, nowe granice, nowa TY ....
To nic innego jak nowy model samochodu na raty. Spłacasz je energią pozyskaną przez JA od Istnienia . Kreujesz nowe ? Nieee .. tylko zmieniasz ubranka .

Cytuj
Aktualnie, masz nowe dla siebie wyobrażenie własnej istoty, pozbawionej JA.  Mrugnięcie
I nie ważne, jakie to jest. Ważne, co z tego wynika dla Ciebie oraz świata. 

Jeśli , jak twierdzisz, mam nowe wyobrażenie pozbawone JA , to co z tego miałoby wynikać dla mnie, skoro nie ma mnie ? I cóż to mogłoby mnie obchodzić co to wynika dla świata skoro nie ma mnie ?

To są pętle wyobrażeń z JA  na temat wyobrażeń o nie JA.  Takie pętle będą się ciągle odtwarzać i to nie istotne jest o ile są widoczne . Kiedy mnie zabraknie życie będzie toczyć się dalej, życie będzie dalej żyło swoje formy w nim przejawione. To jest fakt. Tak było przede "mną" i przed "Tobą" tak będzie i po "nas". Suchy fakt, bez wyobrażeń.
Oznacza on, że życie to nie jest to JA. Brak JA niczego nie zmieni w życiu i oczywiście istnienie nie przestanie się przejawiać, myśli nie przestaną płynąć, a odczucia nie przestaną się pojawiać kiedy MNIE zabraknie. Dlatego, że JA to iluzja i to nie z powodu MNIE to życie się przejawia , bo mnie nie ma już za nanosekundę ( w skali czasu życia Wszechświata).

Cytuj
Wszechświat patrzy Twoimi oczyma, czuje Twoim sercem.
patrzy oczyma, czuje sercem. Nie moim sercem i nie moimi oczyma. Ja ich nie posiadam.
Cytuj
Zapisuje nową możliwość istnienia, którą Ty osobiście testujesz
A moze zaledwie odtwarzam zapis ? Tu nie ma niczego do zapisania, bo nie ma tego, który ROBI ŻYCIE.

Cytuj
Wzbogacasz życie o swoje jego przeżywanie w jedyny i niepowtarzalny sposób.
Innymi słowy, kreujesz je.
No co Ty powiesz, to JA taki wielki i cudowny jestem ? Jedyny i Niepowtarzalny i taki Kreator ?
Bosh .. weź napisz jakiś czanneling Ptaku, bo dobrze Ci idzie Duży uśmiech
Słodcy będą się lepić do tego lukru.

Jedynym potwierdzeniem ważności JA są inne oczy pełne JA. Rodzice wdrukowują dziecku tożsamość z miłości przecież. Bo oni uważają, że są, to i Jaś Fasolka musi też niechybnie być.
Ba, to przyszły Kreator.  Wiesz ilu takich Kreatorów umiera w nędzy , w zapomnieniu, bez żadnego wpływu na rzeczywistość, z głodu, z braku wiary w ten świat, który rzekomo kreują ? Och uwierz, że wielu z nich to wykształceni ludzie, znający prawd bez liku, to nauczyciele, którychPtaku wychowankowie rozjechali się po świecie za mamoną. Nauczyciele, którzy nie potrafili niczego wykreować aby zmienić SWÓJ (swojego kreatorskiego JA ) byt.

Tak bardzo wierzyli w moc stwórczą człowieka, a zdychają za emeryturkę nie wystarczającą na jedzenie nie mówiąc o opłatach. O to moc kreacyjna JA.

Cytuj
Komu więc ostatecznie ufasz?  Chichot
Żadnemu JA nie ufam.

 Ufam życiu przejawiającemu się poprzez Istnienie. Ono niesie wskazówki i rozwiązania. Nikt nie może nauczyć jak żyć życie, ponieważ to życie żyje swoje formy, a nie odwrotnie.

To widać , rozejrzyj się troszkę.
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #277 : Wrzesień 09, 2012, 17:39:18 »

@ Ace
Przecież gad, to jest gad.  Duży uśmiech
Na nic łączenie ryby z panną, gadziny się przez to nie wybieli.
Pogódź się z tym.  Mrugnięcie
 
@ East
Skoro uważasz się za formę a nie treść, cóż Ci mogę powiedzieć?
Niech Cię życie lepi po swojemu, a nie twojemu.  Mrugnięcie

To pa.  Duży uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #278 : Wrzesień 09, 2012, 17:40:33 »

Witam,
w koncu wklejam tutaj. Gdzies Kiara pisala cos o slowie gad, ale nie moge tego znalezc.
ten gad jest ciekawy. Wiaze on sie z najwazniejszymi postaciami, rzeczami. Np. z Mojzeszem ( 40-300-5 ) a jako
rdzen 345 lub jego kombinacje z hebr schama czyli pustynia albo tam, gdzies. Takze z wyrazem "zatoka, wybrzeze "
zapisane jako 3-4-4 hebr. gada. 3-4 gad ma zawsze wieloznaczeniowa postac,np. szczescie, Jowisz ale takze
dobrze znany nasienie czarnego bzu, ktorym to zwano "manne " , to co spozywali Izraelici=ludzie podczas
tej symbolicznej ucieczki, wyjscia z Egiptu. Mozna powiedziec, ze odzywiali sie wiec nasionami szczescia.
Oczywiscie " manna " Nm 4-5.
Ale najwazniejsze , ze slowo Ryba zapisuje sie gd ( 4-3 ) czyli "dag", a lustrzany obraz tego to wlasnie gad,
stad mamy kombinacje dag/gad tak jak dog/god w przypadku Syriusza i jego "psiej" gwiazdy. Czyli wlasciwie gad
to okreslenie "szczesliwego boga", Jowisza, czyli boga rodzacego sie wiosna i umierajacego zima a wtedy wladza przechodzi do jego brata. Wszystkie te znaczenia lacznie oznaczaja otwarcie sie ludzkiej swiadomosci czy czhrystusowej swiadomosci. Wtedy,
gdy ryba stojaca pod znakiem N powinna sie polaczyc poprzez sily " wewnetrznego slonca " z Panna (symbol swiata )
 w znaku B, i  owoc tego B-N to ben czyli syn.
Jeszcze inaczej oznacza to mozliwosc polaczenia wszystkich jezykow w swiadomosci.
pozdrawiam


To co napisałeś jest niezmiernie ciekawe , uzupełniło mi dalsze zrozumienie tematu. Mesjasza czyli Dawida składającego się z ryby i Gada. teraz nie mam juz czasu pisać , wstawiam Ci  cytatat.


Cytuj
Gad = גד
    Wzmianka o biblijnym plemieniu Gad (גד) w linii 10 ma szczególne znaczenie. Po pierwsze, Mesza identyfikuje mężczyzn Gada jako stanowiących część Izraela. Po drugie, lokalizuje ich po wschodniej stronie Jordanu w okolicach Atarot zgodnie z opisem biblijnym (Liczb 32:34). Po trzecie, stwierdza, iż zamieszkiwali oni rejon Atarot od wieków. Innymi słowy, inskrypcja Meszy potwierdza plemienną strukturę narodu izraelskiego oraz fakt istnienia predynastycznego Izraela złożonego z kilku plemion na wiele wieków przed królem Omrim.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Stela_Meszy

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2012, 17:41:32 wysłane przez Kiara » Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #279 : Wrzesień 09, 2012, 19:12:14 »

Witaj Kiaro,

< To co napisałeś jest niezmiernie ciekawe , uzupełniło mi dalsze zrozumienie tematu. Mesjasza czyli Dawida składającego się z ryby i Gada. teraz nie mam juz czasu pisać , wstawiam Ci  cytatat. >
dziekuje. Te kombinacje liczbowe pozwalaja czasem cos wyluskac, sam jestem niekiedy zaskoczony.  Uśmiech Dobrze, ze moglas z tego
skorzystac, czest puzle ukladaja sie lepiej.
pozdrawiam

=========================================

Witaj ptaku,
jasne jak slonce.  Duży uśmiech
Ale niekiedy trzeba uzyc jeszcze innych jezykow, chcial czy nie.  Uśmiech
A im bielsza Panna tym lepiej. Opalac sie, nie zawsze wychodzi na dobre.
pozdrawiam

Scaliłem posty
darek
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2012, 20:50:47 wysłane przez Dariusz » Zapisane
komandos040
Gość
« Odpowiedz #280 : Wrzesień 10, 2012, 13:12:51 »

Karty zostaną... Pin i zielony proszę Chichot

ale tylko na okres przejściowy, z najnowszymi zabawkaim najtrudniej się rozstać Mrugnięcie
a więc "masa krytyczna" została osiągnięta Chichot
Witam Wszystkich. Mrugnięcie
Ok, a co będzie z tymi wszystkimi "naszymi" hobby ?
Nurkowaniem, paralotniarstwem, modelarstwem, numizmatyką, kolejkami i makietami po zmianach ?
Czy nadal będzie istniał internet i np Allegro ? Uśmiech
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #281 : Wrzesień 10, 2012, 14:18:42 »

Cytuj
Większość nadal twierdzi, że nie potrafimy sobie wyobrazić tego co będzie, i zapewne jest to bliskie prawdy ze względu na ograniczone przez 3W pojmowanie i myślenie.
Wiesz to występuje u tych co chcą.
Pozwolę też na bazie własnych doświadczeń stwierdzić, że np u mnie było tak ze intelekt oczekiwał jakiś tam obrazków Duży uśmiech
Wychodziło z tego dużo ,,materiału?", który by pasował do programu ,,śmiechu warte" Duży uśmiech
Odpuściłem, przestawiłem się na odczuwanie .
Odczuwanie bo wydaje mi się, że Serce to jedyne w starym przejawie fizycznym narzędzie, które da radę odebrać nowe zjawiska czy też przejawianie przenikanie jak zwał tak zwał Innej przestrzeni.
Stary procek nie odtworzy nowego programu więc szkoda bawić się we ,,fałszywego proroka"  Duży uśmiech
Co do wielu dróg - jak stwierdziłem wcześniej nie upieram się, podobno ,,wszystkie drogi prowadzą do Rzymu"
Też wole to od jednej owczarni i jednego pasterza Duży uśmiech
Cytuj
Ok, a co będzie z tymi wszystkimi "naszymi" hobby ?
Nurkowaniem, paralotniarstwem, modelarstwem, numizmatyką, kolejkami i makietami po zmianach ?
Czy nadal będzie istniał internet i np Allegro
Tak najprościej.
Oglądałeś film Awatar?
Zobacz jak gostek zmieniał ciało miał tyle doznań w nowym ciele, że w życi miał kompa, allegro, bryczkę....
Oczywiście zostało to przedstawione po amerykańsku ale i tak nie tak źle Uśmiech
Suma summarum nowych rozrywek mu nie zabrakło Duży uśmiech
to pa Duży uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #282 : Wrzesień 10, 2012, 14:24:56 »

No w Avatarze to rolę Internetu odgrywało połączenie za pomocą "ogonka" Duży uśmiech
Zapisane
Wilk
Gość
« Odpowiedz #283 : Wrzesień 10, 2012, 16:40:18 »

Jakoś jak byłem młodszy świetnie sobie radziłem bez komputera i internetu Uśmiech To nie widzę problemu żeby tego nie było Chichot
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #284 : Wrzesień 10, 2012, 22:22:42 »

Sęk w tym, że połączenie "internetowe" zawsze jest. Wszyscy jesteśmy zalogowani . Od momentu pobudki bardziej aktywnie , jako avatary Mrugnięcie
Zapisane
komandos040
Gość
« Odpowiedz #285 : Wrzesień 11, 2012, 13:10:59 »

Cytuj
Większość nadal twierdzi, że nie potrafimy sobie wyobrazić tego co będzie, i zapewne jest to bliskie prawdy ze względu na ograniczone przez 3W pojmowanie i myślenie.
Wiesz to występuje u tych co chcą.
Pozwolę też na bazie własnych doświadczeń stwierdzić, że np u mnie było tak ze intelekt oczekiwał jakiś tam obrazków Duży uśmiech
Wychodziło z tego dużo ,,materiału?", który by pasował do programu ,,śmiechu warte" Duży uśmiech
Odpuściłem, przestawiłem się na odczuwanie .
Odczuwanie bo wydaje mi się, że Serce to jedyne w starym przejawie fizycznym narzędzie, które da radę odebrać nowe zjawiska czy też przejawianie przenikanie jak zwał tak zwał Innej przestrzeni.
Stary procek nie odtworzy nowego programu więc szkoda bawić się we ,,fałszywego proroka"  Duży uśmiech
Co do wielu dróg - jak stwierdziłem wcześniej nie upieram się, podobno ,,wszystkie drogi prowadzą do Rzymu"
Też wole to od jednej owczarni i jednego pasterza Duży uśmiech
Cytuj
Ok, a co będzie z tymi wszystkimi "naszymi" hobby ?
Nurkowaniem, paralotniarstwem, modelarstwem, numizmatyką, kolejkami i makietami po zmianach ?
Czy nadal będzie istniał internet i np Allegro
Tak najprościej.
Oglądałeś film Awatar?
Zobacz jak gostek zmieniał ciało miał tyle doznań w nowym ciele, że w życi miał kompa, allegro, bryczkę....
Oczywiście zostało to przedstawione po amerykańsku ale i tak nie tak źle Uśmiech
Suma summarum nowych rozrywek mu nie zabrakło Duży uśmiech
to pa Duży uśmiech
Sory, ale Avatara nie oglądałem, jakoś ten film mi nie podszedł. Uśmiech
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #286 : Wrzesień 11, 2012, 15:57:10 »

Karty zostaną... Pin i zielony proszę Chichot

ale tylko na okres przejściowy, z najnowszymi zabawkaim najtrudniej się rozstać Mrugnięcie
a więc "masa krytyczna" została osiągnięta Chichot
Witam Wszystkich. Mrugnięcie
Ok, a co będzie z tymi wszystkimi "naszymi" hobby ?
Nurkowaniem, paralotniarstwem, modelarstwem, numizmatyką, kolejkami i makietami po zmianach ?
Czy nadal będzie istniał internet i np Allegro ? Uśmiech

witaj komandos040

wszycy zastanawiają się, jak się zmieni otoczenie,-
a mało kto zadaje sobie pytanie- jak my się zmienimy, jak nasze postrzeganie się zmieni, w końcu jeżeli zmienimy formę,-
to nasze potrzeby zmienią się w naturalny sposób. Może coś stracimy, ale na pewno zyskamy coś nowego.. Uśmiech
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email