Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 06, 2024, 21:46:32


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 4 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: The Lost Tomb of Jesus - Zaginiony grobowiec Jezusa  (Przeczytany 35437 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Tenebrael
Gość
« : Styczeń 12, 2009, 15:44:52 »

Witam

Cóż, zakładam temat, gdyż właśnie obejrzałem film z tytułu wątku. Chrześcijanom radzę nie oglądać - naprawdę mocny, mocno udokumentowany. Zapraszam do obejrzenia i dyskusji (podaje link do 1 z 10-ciu części, dalej należy już iść po odnośnikach)

http://www.youtube.com/watch?v=KHBQz6GWJAI
Zapisane
Robson
Gość
« Odpowiedz #1 : Styczeń 12, 2009, 19:07:24 »

Obejrzałem i powiem tyle, ciekawy. Było już kilka podobnych filmów. Mnie osobiście nie przeszkadza, że Jezus mógł mieć dzieci, rodzeństwo czy generalnie rodzinę w naszym rozumieniu. Z moją wiarą się nic nie dzieje po obejrzeniu filmu. Trzeba pamiętać, że Biblię napisali ludzie. Ludzie ja tłumaczyli i ludzie decydowali, co powinno wejść do kanonu a co nie. Prawda może was zadziwić Uśmiech jak to napisała funadacja Nautilius na pomniku w Emilcinie.

   
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #2 : Styczeń 12, 2009, 20:48:09 »

Szczerze, to ja się bardziej skoncentrowałem na tym, że znaleziono Jego szczątki - co byłoby zaprzeczeniem fundamentalnej dla KK teorii zmartwychwstania. Choć mnie samego też to nie uderzyło, bo od dłuższego czasu uważam, że tak na prawdę fakt zmartwychwstania (fizycznego) Jezusa jest najmniej ważny w całym biblijnym przekazie. niemniej jednak film mocny, a i dowody dość mocno uzasadnione (wiem, że było wiele tego typu filmów, jednak dowody w nich przedstawione były... no cóż, najczęściej co najwyżej wątpliwe, a czasem wręcz śmieszne)
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #3 : Styczeń 13, 2009, 17:25:45 »

no cóz - przykro mi, że zdołuję teraz katolików - Jezus żył jako człowiek i umarł jako człowiek... tyle, że był to niezwykle inteligentny i udochowiony człowiek, był wtajemniczony w najbardziej tajemną wiedzę i był, że tak powiem Crowleyem tamtych czasów - POTĘŻNY MAG ALE CZŁOWIEK!!!

a film faktycznie mocny, mam go na dysku i czasem oglądam, mocne dowody NAUKOWE na to, że był mężem Marii Magdaleny i że uprawiali często seks (naukowcy nawet to określili po DNA tych dwojga!)

Kapłan 718'
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #4 : Styczeń 13, 2009, 17:31:03 »

Kapłan 718 - "naukowcy nawet to określili po DNA tych dwojga" - ekhem, a gdzie to było w filmie? A jeśli nie było, to skad te dane?

Co do porównywania do Crowleya, to też średnio. Nie chcę nikogo urażać, ale uważam, ze było wielu większych magów, niż Crowley - Crowley wyróżnił się tym, że był kontrowersyjny.
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #5 : Styczeń 13, 2009, 17:39:28 »

no widzisz Tene, ja mam pełną wersję filmu, trwa jakoś 2 godziny, na początku tego nie wyłapałem bo nie miałem polskich napisów, potem jak obejrzałem z napisami to jasno to zostało powiedziane (aha i tu ważne - naukowcom nie mówiono celowo, że to mogą być materiały DNA Jezusa i MM - no i powiedzieli, że to para i widać, że często się kochali!) - jest taki monet w filmie, że wkładają prochy tych dwojga do specjalnych fiolek i tam porównują - OGLĄDAJ UWAŻNIE!

to się ogląda SEKUNDA PO SEKUNDZIE GAPIĄC SIĘ W EKRAN CAŁY CZAS - inaczej to strata czasu jest...

obejrzyj PEŁNĄ WERSJĘ, a nie coś tam z youtube...

Kapłan 718'
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #6 : Styczeń 13, 2009, 17:40:19 »

Kapłan 718 - "naukowcy nawet to określili po DNA tych dwojga" - ekhem, a gdzie to było w filmie? A jeśli nie było, to skad te dane?

Co do porównywania do Crowleya, to też średnio. Nie chcę nikogo urażać, ale uważam, ze było wielu większych magów, niż Crowley - Crowley wyróżnił się tym, że był kontrowersyjny.

JEZUS TEŻ BYŁ I TO TAK BARDZO, ŻE GO UKRZYŻOWALI Uśmiech

Kapłan 718'
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #7 : Styczeń 13, 2009, 17:47:45 »

czy w DNA każdego człowieka jest licznik seksu?? ciekawa teoria, jeszcze o takiej nie słyszałem. aaa i jeszcze z DNA można wyciągnąć kto jest w parze z kim.. A ja całe życie szukam mojej połówki... muszę sobie zbadać DNA pewnie tam będzie zapisane jej imie i nazwisko

EDIT: to prawda, obejrzałem tylko pierwszą część, ale wiem że z DNA jednego osobnika nie można wyczytać jego drugiej połówki, a tym bardziej ile razy się z nią kochał. Dla mnie nie ma znaczenia czy zmarł jak każdego z nas to czeka, i został pochowany, czy został zabrany do "nieba" żywcem, czy rozpłynął się powietrzu, czy też wsiadł do jakiegoś pojazdu i odleciał na inną planetę. Najważniejsze jest to co zostawił. ale obiecuję że obejrzę w całości ten film http://peb.pl/filmy-dokumentalne/98387-rapidshare-lost-tomb-jesus-zaginiony-grob.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2009, 18:17:39 wysłane przez Blad » Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #8 : Styczeń 13, 2009, 17:53:25 »

czy w DNA każdego człowieka jest licznik seksu?? ciekawa teoria, jeszcze o takiej nie słyszałem. aaa i jeszcze z DNA można wyciągnąć kto jest w parze z kim.. A ja całe życie szukam mojej połówki... muszę sobie zbadać DNA pewnie tam będzie zapisane jej imie i nazwisko

Co do liczniku seksu, to nie wiem, zobaczę, co tam wykombinowali Mrugnięcie A co do reszty - wybacz: obejrzyj, po czym pisz, bo mam wrażenie, że nie widziałeś, a komentujesz.
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #9 : Styczeń 13, 2009, 18:25:02 »

oglądać TYLKO z napisami bo nawet jak ktoś zna dobrze angielski to się pogubi przy tych naukowych określeniach i technicznych nazwach...

a potem podyskutujemy dopiero jak obejrzycie całość...

nie chodzi o licznik seksu - zobacz film Blad a potem sie wypowiedz dopiero!

Kapłan 718'
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #10 : Styczeń 13, 2009, 18:35:07 »

(aha i tu ważne - naukowcom nie mówiono celowo, że to mogą być materiały DNA Jezusa i MM - no i powiedzieli, że to para i widać, że często się kochali!) -
Kapłan 718'
Wyciągam tylko wnioski z tego co piszesz, naukowcy dostali materiał genetyczny 2 osób i wywnioskowali że są para i często się kochali
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #11 : Styczeń 13, 2009, 18:42:27 »

widać małe masz pojęcie o genetyce i tym co jest w DNA!!!

obejrzyj film - potem pisz...

718'
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #12 : Styczeń 13, 2009, 18:46:04 »

Ja nie widzialam i skometuje ( chociz chetnie obejrze w polskiej wersji), natomiast pisze bo... no bo mam dostep do tamtych czasow.

Oczywiscie ze Jezus ( ten o ktorym myslimy wszyscy) a nie ktos kto tez nosil takie imie, mial zone MM a z nia dzieci.
Zyl jak Czlowiek w tamtych czasach, byla to niezwykla ENERGIA wcielona w materie wiec doknala niezwyklych rzeczy.Nie byl ukrzyzowany ( tak jak odaje KK) , przeszedl bardzo wielkie cierpienie , ktore zaakceptowal.Cierpienie psychiczne jest o wiele wieksze niz fizyczne jako energia. Pomoglo mu ono w transformacji swojego ciala fizycznego w cialo subatomowe  ( ZLOTE CIALO) On je posiada. Tak wiec nie umarl, i nie ma nigdzie jego fizycznych szczatek. Odszedl z przestrzeni ziemi po fizycznym odejsciu  MM.  Tu na ziemi nie ma warunkow dla zycia i rozwoju osoby o takiej wibracji jak ON. Tak wiec nie ma i nie bedzie znaleziony nigdy na ziemi grob Jezusa.Za to jest kilka mistyfikacji tamtych czasow zrobionych dla zatarcia sladow tej informacji. Jest tez kilka niezrozumien z powodu braku wiedzy.
A co z Jezusem? On wrocil na ziemie , jest w naszej przestrzeni, obnizyl swoja wibracje zeby mogl byc z nami w obecnych czasach. Zabralo mu to 2 lata, tyle czasu trwalo obnizanie wibracji i zejscie do naszego poziomu zycia.
W zwiazku z tym nie ma grobu , bo nie umarl, nie ma daty urodzin wspolczesnej , bo sie nie urodzil w naszej epoce. Powrocil i jest,ujawni sie ale nie pod imieniem Jezus. Nie chce sie idetyfikowac z tym imieniem poniewaz religje zrobily sobie szyld z Jego dawnej  postaci i Jego dawnego imienia. Przekrecily cala przekazana przez niego wiedze, zatarly meritum i wykorzystaly dla wslasnej wielkosci. Ponownie wynoszac i gloryfikujac mezczyzne. A nie to przekazal nam Jezus.

kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2009, 19:02:21 wysłane przez Kiara » Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #13 : Styczeń 13, 2009, 18:49:25 »

kapłan - słuchaj powiem tak, .................... nie powiesz mi że w DNA jest wpisana moja przeszłość i przyszłość kogo kocham a kogo nie, ile razy na kogoś spojrzałem czy też ile razy się z kimś kochałem. Ten film nie zmieni mojej wiedzy na temat DNA. Jest to Zwiążek Chemiczny, dany nam raz na całe życie, i niezmienny (a przynajmniej w taki właśnie sposób). To nie CD R
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2009, 18:51:55 wysłane przez Blad » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #14 : Styczeń 13, 2009, 18:52:46 »

święte słowa Kiara, nawet nie mam co komentować - podpisuję się pod tym co napisałaś, może za mocno wprost i dosłownie ale juz chyba czas najwyższy Uśmiech

Kapłan 718'
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #15 : Styczeń 13, 2009, 18:53:53 »

Mi też się to wydaje dziwne, że w DNA mieliby odkryć częstotliwość uprawiania seksu - niemniej jednak, widziałem wersję podstawową, wersję finalną będę mieć dopiero jutro - zobaczę i ocenię.

Tak czy owak, film wydaje mi się mocno udokumentowany. Zawsze, oczywiście, można by zadać kilka dodatkowych pytań, wyrazić takie czy inne wątpliwości, niemniej jednak jak dla mnie jest bardzo prawdopodobne, że znaleźli grób (TEGO) Jezusa.
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #16 : Styczeń 13, 2009, 18:56:11 »

kapłan - słuchaj powiem tak, .................... nie powiesz mi że w DNA jest wpisana moja przeszłość i przyszłość kogo kocham a kogo nie, ile razy na kogoś spojrzałem czy też ile razy się z kimś kochałem. Ten film nie zmieni mojej wiedzy na temat DNA. Jest to Zwiążek Chemiczny, dany nam raz na całe życie, i niezmienny (a przynajmniej w taki właśnie sposób). To nie CD R

Ty chyba człowieku, żyjesz jednak w średniowieczu nadal! a Ziemia też jest płaska? mówiono, że jest a za spekulacje, że jest okrągła palona na stosach!!! DNA to nie CDR ale raczej DVD-RW czyli można zapisywać, nadpisywać i kasować...

EDIT: pogadamy jak już obejrzycie CAŁY FILM Z POLSKIMI NAPISAMI...

718'
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2009, 18:58:08 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #17 : Styczeń 13, 2009, 18:58:53 »

A tak swoja droga to grob i sarkofag byl przygotowany dla Jezusa przez tych co mysleli iz go zabija, uda im sie , bo nie wierzyli w Jego mozliwosc transformacji. Pochowano w nim ( z tego co ja wiem, a nie mam dowodow) Jego brata Jakuba. Dzisiaj wszyscy mysla iz byl to Jezus, niezly numer zrobil mu rowniez na koniec swojego zycia. Jezeli z genow mogli odczytac  seks byl jego domena zyciowa? To pewnie by sie zgodzilo z moja wiedza, istotnie tak bylo. A ze przez krotki czas byl mezem MM i mial z nia corke Tamar, to by tez potwierdzilo jego zwiazek z MM.
Ale jak oni to odczytali? Czy jest mozliwy taki odczyt? Czy tez jest to kolejny podstep przeszlosci dla nszej terazniejszosci?
Wyjasni sie, czas odkryje i te karty.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #18 : Styczeń 13, 2009, 19:06:25 »

kapłan - słuchaj powiem tak, .................... nie powiesz mi że w DNA jest wpisana moja przeszłość i przyszłość kogo kocham a kogo nie, ile razy na kogoś spojrzałem czy też ile razy się z kimś kochałem. Ten film nie zmieni mojej wiedzy na temat DNA. Jest to Zwiążek Chemiczny, dany nam raz na całe życie, i niezmienny (a przynajmniej w taki właśnie sposób). To nie CD R

Ty chyba człowieku, żyjesz jednak w średniowieczu nadal! a Ziemia też jest płaska? mówiono, że jest a za spekulacje, że jest okrągła palona na stosach!!! DNA to nie CDR ale raczej DVD-RW czyli można zapisywać, nadpisywać i kasować...

EDIT: pogadamy jak już obejrzycie CAŁY FILM Z POLSKIMI NAPISAMI...

718'
myślę że powinieneś uważać bo ktoś ci za dużo wyczyścił a za mało nadpisał. Nauka tak jak matematyka jest nieubłagana. Jeżeli takie bzdury są tam to szkoda go oglądać. Albo ty cos przekreciłeś jak wiele innych informacji.
Zapisane