Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 07, 2024, 04:39:48


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: "Czarny humor" ojca Tadeusza  (Przeczytany 22188 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Symeon
Gość
« : Lipiec 16, 2009, 21:10:27 »

Poniżej zamieszczam film ze spotkania o. Rydzyka ze słuchaczami radia Maryja na Jasnej Górze. Według mnie to jak sie zachowuje o. Rydzyk w stosunku do tego misjonarza, jest skandaliczne. Takie słowa wypowiedziane publicznie to nie żaden żart, tylko obrażanie człowieka za jego kolor skóry, a przecież wszyscy przed Bogiem jesteśmy równi. Obejrzyjcie i oceńcie sami.


<a href="http://www.youtube.com/v/P2vFfcyaJRM&amp;hl=pl&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/P2vFfcyaJRM&amp;hl=pl&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;295&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/P2vFfcyaJRM&amp;hl=pl&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/P2vFfcyaJRM&amp;hl=pl&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;480&quot; height=&quot;295&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #1 : Lipiec 16, 2009, 21:16:58 »

To jest ponizanie godnosci Czlowieka i rasizm, tak sie to nazywa. We Francji kara wiezienia za taki  "popis" publiczny czekal by o. Rydzyka.

Wstyd i zenada.
Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Lipiec 16, 2009, 21:23:09 »

Tak, przegiął maksymalnie.
Dziś wiele się o tym mówi.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #3 : Lipiec 16, 2009, 21:23:40 »

żenujące

tacy ludzie jak Rydzyk szkodzą Kościołowi
a jeszcze ci durni ludzie biją brawo :/
Zapisane
zodiakus71
Gość
« Odpowiedz #4 : Lipiec 16, 2009, 21:29:18 »

jeśli to fakt a nie zmontowany przez dowcipnisia clip to powinni zamknąć Rydzyka u Kamedułów w Krakowie na kilka lat
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #5 : Lipiec 16, 2009, 21:30:01 »

to fakt - nie jest to zmontowane (niestety)
Zapisane
kamil771
Gość
« Odpowiedz #6 : Lipiec 16, 2009, 21:31:18 »

Jeśli to miał być żart to o. Rydzyk ma jakieś dziwne poczucie humoru.
Totalnie się tą wypowiedzią skompromitował,zapewne jeszcze będzie głośno o tym pseudoksiędzu,,
wszystkim polakom wierzącym i tym niewierzącym  powinno być wstyd za postawę tego oszołoma,a swoją drogą ciekawe czy ten misjonarz wiedział,że jest obrażany,bo przecież się śmiał a mohery siedzące z tyłu również miały niezła zabawę.

Mam jeszcze takie pytanie - Na filmie widać jednego z braci Kaczyńskich-tylko kogo Jarosława czy naszego prezydenta???
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #7 : Lipiec 16, 2009, 21:33:19 »

Jarosława tam widać... reklamował tam nową sieć komórkową Rydzyka
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Lipiec 16, 2009, 21:35:00 »

Cytat: Kamil
Mam jeszcze takie pytanie - Na filmie widać jednego z braci Kaczyńskich-tylko kogo Jarosława czy naszego prezydenta???

A widzisz w tym jakąś różnicę? Nie żebym twierdził iż nie może być różnicy poglądów pomiędzy bliźniakami, ale pomiędzy tymi wszystko jest jasne.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
zodiakus71
Gość
« Odpowiedz #9 : Lipiec 16, 2009, 21:36:11 »

Więc kilkuletni pobyt w celi klasztornej Kamedułów i zakaz rozmów byłby karą współmierną do ilości głupot jakie wypowiedział bez zastanowienia i stosowną do jego stanowiska , tam często kończą Ci niepokorni kapłani .
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #10 : Lipiec 16, 2009, 21:37:06 »

jemu nic nie grozi ze strony zwierzchników Kościoła
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Lipiec 16, 2009, 21:42:14 »

Z ich strony nie, ale mam nadzieję, że już niedługo dostanie na co zasłużył.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
kamil771
Gość
« Odpowiedz #12 : Lipiec 16, 2009, 21:42:30 »

Cytat: Kamil
Mam jeszcze takie pytanie - Na filmie widać jednego z braci Kaczyńskich-tylko kogo Jarosława czy naszego prezydenta???

A widzisz w tym jakąś różnicę? Nie żebym twierdził iż nie może być różnicy poglądów pomiędzy bliźniakami, ale pomiędzy tymi wszystko jest jasne.



Tyle,że obecność prezydenta RP w tym żałosnym spektaklu  była katastrofą i  jeszcze bardziej skompromitowało by to nasz kraj.
Zapisane
zodiakus71
Gość
« Odpowiedz #13 : Lipiec 16, 2009, 21:42:49 »

możliwe , póki jego schow przynosi stosowne zyski jest cenny

Ps
 hmm gdyby tak władze PCH mogły go do Samcia przekonać to by już dawno zabezpieczenie hulało Chichot
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Lipiec 16, 2009, 21:54:57 »

U mnie nie działa Smutny moze ktoś mi poda link
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
ptak
Gość
« Odpowiedz #15 : Lipiec 16, 2009, 22:01:36 »

Nie sądzę, by o. Rydzyk miał intencje poniżenia misjonarza.
Myślę, że chciał być dowcipny i wyszło, jak wyszło. No i skoro misjonarz nie poczuł się dotknięty, nie widzę powodu by linczować o. Rydzyka. Każdy wyraża się na swój sposób i miarę. Czy osądzając, sami nie stajemy się niejako swoistymi „rasistami”? Z tą różnicą, że nasz rodzimy rasizm wyraża się poprzez nietolerancję „czarnego” kleru.  Nie twierdzę, że jest to przywara narodowa, raczej moda ezoteryczna.
Tym dziwniejsze, że to przecież ezoterycy głoszą miłość bezwarunkową i poszanowanie każdego. Czy o. Rydzyk (przecież człowiek) jak i inni duchowni są wyjęci spod tego prawa? Ważne, co każdy z nas czyni, a nie co czynią drudzy.
Ważna jest też spójność między wyznawanymi wartościami a zachowaniami, inaczej powstaje dysharmonia wewnętrzna, a to rodzi dalsze skutki …

Pozdrawiam  Uśmiech

EDIT:
Chanell, link dla Ciebie: http://www.youtube.com/watch?v=P2vFfcyaJRM&eurl=http%3A%2F%2Fwww.cheops.darmowefora.pl%2Findex.php%3Ftopic%3D3158.msg36083&feature=player_embedded

« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2009, 22:06:25 wysłane przez ptak » Zapisane
zodiakus71
Gość
« Odpowiedz #16 : Lipiec 16, 2009, 22:09:14 »

przejęzyczenie to to nie jest , dowcipne napewno też nie , degenerat z rynsztoka miałby więcej taktu tym bardziej że szydzi ze swojego brata w kapłaństwie
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2009, 22:09:25 wysłane przez zodiakus71 » Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Lipiec 16, 2009, 22:12:01 »

Bardzo dziękuję Ptaszku Uśmiech i Symeonie Uśmiech

To skandal !!! Brak mi słów ,jak tak mozna powiedzieć i to dyrektor ? jestem w szoku Szok Szok Szok
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2009, 22:13:36 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
arteq
Gość
« Odpowiedz #18 : Lipiec 16, 2009, 22:12:20 »

To jest ponizanie godnosci Czlowieka i rasizm, tak sie to nazywa. We Francji kara wiezienia za taki  "popis" publiczny czekal by o. Rydzyka.
Wypowiedź była bardzo niestosowna.
Ale mam także pytanko do Kiary - czy chodzi o tę samą "wrażliwą i praworządną" Francję która jeszcze w 2 połowie XX [!] wieku dopiep...a zdrowo Algierczykom? Pytam bo w innym topicu coś wspominałaś o obłudzie...
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #19 : Lipiec 16, 2009, 22:25:45 »

Tak dokladnie o ta sama, tak zmienili sie ludzie , a co za tym idzie przelozyli to na aspekt prawa o nietolerancji dla rasizmu.

Ptaku nie wpadaj w jakoms paranoje, bo za chwile nie bede mogla dyskutowac o niczym gdyz uznasz to za naruszenie milosci bezwarunkowej..
Konkret jest konkretem. Natomiast ja ukazuje falsz doktryny , ktora manipuluje swiadomoscia ludzi.
Nie nakazuje z tego powodu komukolwiek opuszczac szeregi KRK.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2009, 22:27:01 wysłane przez Kiara » Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #20 : Lipiec 16, 2009, 22:32:39 »

Tak dokladnie o ta sama, tak zmienili sie ludzie , a co za tym idzie przelozyli to na aspekt prawa o nietolerancji dla rasizmu.

Ptaku nie wpadaj w jakoms paranoje, bo za chwile nie bede mogla dyskutowac o niczym gdyz uznasz to za naruszenie milosci bezwarunkowej..
Konkret jest konkretem. Natomiast ja ukazuje falsz doktryny , ktora manipuluje swiadomoscia ludzi.
Nie nakazuje z tego powodu komukolwiek opuszczac szeregi KRK.

Kiara Uśmiech Uśmiech

w innym wątku twierdzisz że jeśli katolicy wskazują komuś błędy w postępowaniu moralnym to są obłudni ponieważ sama ta organizacja grzeszyła w przeszłości

a teraz przywołujesz przykład oświeconej Francji? która mordowała w swoich koloniach?

dlaczego Francja może wypowiadać się w kwestii postępowania a Kościół nie?

czy Ty aby czasem nie jesteś uprzedzona? i jak to się ma do Twej koncepcji miłości? czy katolicy są wg Ciebie niegodni tego uczucia?
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #21 : Lipiec 16, 2009, 22:40:53 »

Miedzy wspolczesnymi Francuzami  i doktryna katolicka ( bo o niej dyskutujemy) , jest ta roznica iz oni zmienili metalnosc i stosuja inne prawa. Natomiast doktryna KRK nie zmienila sie, jest wykorzystywana ta sama, zmieniaja sie jedynie   okolicznosci jej stosowania zaleznie od sytuacji.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #22 : Lipiec 16, 2009, 22:44:22 »

a to kiedy ostatnio ktoś spłonął na stosie za sprawą Kościoła?
Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #23 : Lipiec 16, 2009, 22:52:23 »

Mam jeszcze takie pytanie - Na filmie widać jednego z braci Kaczyńskich-tylko kogo Jarosława czy naszego prezydenta???

Na 100% był tam Jarosław, jeszcze to sprawdziłem w internecie, żeby sie upewnić.

Więc kilkuletni pobyt w celi klasztornej Kamedułów i zakaz rozmów byłby karą współmierną do ilości głupot jakie wypowiedział bez zastanowienia i stosowną do jego stanowiska , tam często kończą Ci niepokorni kapłani .


jemu nic nie grozi ze strony zwierzchników Kościoła

Z ich strony nie, ale mam nadzieję, że już niedługo dostanie na co zasłużył.

Ojcu Rydzykowi nic nie grozi ze strony biskupów, bo oni nie mają nad nim wladzy. Mogą go jedynie upomnieć. To wynika stąd, że jest on zakonnikiem redemptorystą i jego bezpośrednim przełożonym jest polski prowincjal tego zakonu. Ukarać ojca Rydzyka móglby albo prowincjał albo generał zakonu (szef wszystkich redemptorystow na świecie) albo sam Papież.
Zapisane
zodiakus71
Gość
« Odpowiedz #24 : Lipiec 16, 2009, 22:57:09 »

a to się facet ustawił życiowo Chichot
Zapisane
Strony: [1] 2 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

duealllupi twistedgamers gadaniec psrlrpg watahaskromnych