Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 06, 2024, 17:23:37


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ostrzeżenie o sekcie GRYF144  (Przeczytany 25129 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Aiedail
Gość
« : Sierpień 03, 2009, 20:54:13 »

Przeglądająć rózne stronki zupełnie przypadkowo trafiłem na takie oto informacje, zawarte w poniższych linkach. Zdziwiło mnie to bardzo. Myślałem, że Gryf144 i grupka osób z nim związanych, to po prostu mały, niegroźny klub wzajemnej adoracji. Zaskakuje mnie jak obszernie i wnikliwie opisano tych ludzi jak również to, że istnieje strona opisująca sekty i zagrożenia związane z rokiem 2012. Na Projekcie Cheops też nie pozostawia suchej nitki.

http://inicjacja.wordpress.com/2009/02/25/96/
http://inicjacja.wordpress.com/2009/02/17/gryf144-pomylency-w-internecie/
http://inicjacja.wordpress.com/2009/02/25/gryf144-demaskowanie-zla/
http://inicjacja.wordpress.com/2009/03/13/gryf144-sekta-czy-mafia-mesjasza/

http://inicjacja.wordpress.com/2009/05/26/sekta-orion-2012-projekt-cheops-i-kult-kosmitow/

Przyznam, że sam jeszcze nie zapoznałem się szczegółowo z tym materiałem. Być może sprawa jest trochę zbyt rozdmuchana, jednakże wszelkie opinie mile widziane  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2009, 20:54:51 wysłane przez Aiedail » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Sierpień 03, 2009, 21:00:43 »

Nie wiem czy zauwarzyłeś, ale tu również próbowali swej agitacji, czy jak to zwać. Ich o naszym forum opinia wynika zapewne z tego ze dostali małego, ale jakże stanowczego pstryczka w nos.
Akcja toczyła się głównie na "starym forum".
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2009, 21:14:19 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
arteq
Gość
« Odpowiedz #2 : Sierpień 03, 2009, 21:06:45 »

Byli i na tym forum [ściślej: poprzednim], któryś nawet dochrapał się moda... i zaczęło się. Po jakimś czasie wynieśli się.
Zapisane
Silver
Gość
« Odpowiedz #3 : Sierpień 03, 2009, 21:39:09 »

Byli i na tym forum [ściślej: poprzednim], któryś nawet dochrapał się moda... i zaczęło się. Po jakimś czasie wynieśli się.

 Widać facet ma problemy emocjonalne delikatnie mówiąc.
Istnieje pewien odsetek bytów, którzy zauważyli, że można zarobić na naiwności ludzi.Tematy ezoteryczne zrobiły się ostatnimi laty totalnie modne, a i szkół rozwoju osobistego powstało w ostatnim czasie jak grzybów po deszczu.
Większość tych szkół jest niestety na niskim poziomie.

Osobiście nie kojarze tego człeka z poprzedniego, ani z tego forum.
Chyba nie czytałem nawet jego wypowiedzi.
Ostanio zauważyłem u siebie, że zrobiłem się nieco złośliwy wobec różnych odrealnionych istot, które tu sobie inkarnowały, więc jak ktoś wie na jakich forach ten człowiek się udziela to wielka prośba , dajcie mi znać to z miłą chęcią mu namieszam.
 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2009, 21:41:48 wysłane przez Silver » Zapisane
kubraczek
Gość
« Odpowiedz #4 : Sierpień 04, 2009, 05:06:23 »

razem z Nim agitkę prowadziła jeszcze osoba ukryta pod nickiem   Hatszepsut (chyba jego kapłaneczka)  Z politowaniem
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Sierpień 04, 2009, 08:24:27 »

Było jeszcze kilku innych, jak wsponiał już >arteq<, jeden z nich, chyba >Belum< został na początku istnienia "tego forum" moderetorem, ale ni razu się nie odezwał.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Aiedail
Gość
« Odpowiedz #6 : Sierpień 04, 2009, 08:50:36 »

W podanych linach jest spora lista osób związanych z Gryfem144, również wspomniane przez was. Dodane są też inne nicki pod którymi kryją się te osoby, w niektórych przypadkach nawet prawdziwe nazwiska i miejsca zamieszkania Mrugnięcie Znalazłem na tej liście też inne osoby, które kojarzę z tego forum lub starego: Asef i darkwater.
Zapisane
marek324
Gość
« Odpowiedz #7 : Sierpień 04, 2009, 09:08:26 »

Bardzo ciekawa lektura, polecam - zwłaszcza tym co jeszcze nie wiedzą, bo oszołomów i tak to nie przekona.
Zapisane
Asef
Gość
« Odpowiedz #8 : Wrzesień 15, 2009, 18:28:19 »

Aiedail


Zawarte w tych linkach nformacje są bardzo bardzo mocno naciągane, zawierają m.in pomówienia, oszczerstwa i nadinterpretację
Grupa osób pokrzywdzonych zgłosiła ten fakt do prokuratory.

Tego typu oszczerstwa – zgłoszone ścigane są mocą prawa.

Gryf144 nie tworzy żadnej sekty, jak by to by miało być skoro sam nie uznaje zasad zniewolenia człowieka.

Cytat: Old spirit
(...)
masz od czynnienia z kimś, kto nie widzi nawet potrzeby w tym abyś go poznał/ła jemu chodzi tylko i wyłącznie o przekaz wiedzy, co Ty z nią zrobisz-zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.
W wiedzy tej zawarte są informacje dotyczące przeciwdziałania wszelkim problemom ludzkości. Oczywiście nie znajdziesz tego w Internecie. Za pomocą rozmów telefonicznych ( ostatnio wreszcie skype ) i kontaktów osobistych ( który oczywiście nie jest konieczny) – otrzymałem tą wiedzę. Początek to jak zwykle – zacząć od siebie i nigdy nie próbować, na jakimkolwiek etapie - zmieniać innych. Taki proces bowiem, wg zasady, o których mówi GRYF może się rozpocząć z Twoim udziałem jedynie poprzez wzór jaki możesz przedstawić swoim postępowaniem, swoją osobowością. Nic odkrywczego ?
Ale do tego masz kompletny system wiedzy dotyczący tego JAK TO ZROBIĆ.

(...) przekazać chce tylko wiedzę, nie chce tłumów i zgromadzeń, pielgrzymek do jego domu ewentualnych fanatyków. Tak więc widać, że nie szuka np. szumu medialnego wokół własnej osoby.

Cytat: Old spirit
(...)
Nie muszę wierzyć GRYFOWI. Wystarczy, że będę rozważał jego wiedzę z pomocą aksjologii. Czyli założę jej prawdziwość i będę wysnuwał wnioski odnośnie płynących z tego złożenia implikacji.
(...)
Odrzucanie jakiejś wiedzy tylko ze względów światopoglądowych jest nieporozumieniem.
(...) uważa ateizm za obecnie najbezpieczniejszy światopogląd, który w tych ( ziemskich) warunkach występuje. Etyka i ateizm postępowanie zgodnie z wyrażaniem szacunku dla odmienności światopoglądowej, wolności wyboru i woli, nie podejmowanie prób zmieniania kogoś w jakichkolwiek sposób i przede wszystkim zdystansowanie się od wszelkich ocen, wartościowania innych ludzi przez pryzmat naszych postaw, poglądów i przekonań. Zapominanie o krzywdach, zwrócenie się ku wartościom, które mogą przynieść nam szczęście, poszukiwanie radości ( w pozytywnym tego słowa znaczeniu, nie mylić chorego zadowolenia z autentyczną zdrową radością) i wszystkich innych, można powiedzieć tzw „ ciepłych uczuć”
Wszystko to oczywiście dla tych, którzy chcą.
(...)
Wiedza GRYFA może być adoptowana przez wszystkich do swej osobowej rzeczywistości jednak nie zaadaptowanie jej nie wnosi jakichkolwiek negatywnych implikacji w osobowe życie danego człowieka i jego Duszy...[/color](...)
Czyż główna maksyma koncepcji przekazywanej przez Gryfa, a więc - twórz miłość w sobie poprzez wszystkie ciepłe uczucia, dążąc tym samym do szczęścia z świadomością, że jesteś wielki wewnątrz, nie szkodząc nikomu na zewnątrz, tym samym możesz stać się przyczynkiem do szczęśliwości innych ludzi - nie może być ścieżką prawdziwego, duchowego rozwoju? Nie potrzebne są ku temu jakiekolwiek techniki energetyczne, podróże astralne, ani medytacja, czy rytuały ani też jakakolwiek wiara w istnienie bytów ontologicznych, czy też wyznawanie jakiegoś sklasyfikowanego, uznanego światopoglądu.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Wrzesień 15, 2009, 19:39:38 »

Cześć >Asef<,
dawno Cię nie było, ale jak widać skrupulatnie śledzicie nasze forum. To dobrze.

Cytat: Asef
Zawarte w tych linkach nformacje są bardzo bardzo mocno naciągane, zawierają m.in pomówienia, oszczerstwa i nadinterpretację
Grupa osób pokrzywdzonych zgłosiła ten fakt do prokuratory.

Wybacz mi, pomimo mej sympati do ludzi pozwolę sobie zauważyć mierność w poczynaniach popleczników Gryfa i jego samego. Tak oświecony, rozwinięty duchowo człowiek, jakim mieni się być Gryf posuwa się do tak niskich, negatywnych (energetycznie) środków jakim jest prokuratura. Zrozumiałbym gdyby w grę wchodziły naprawdę poważne czyny typu uszczerbek na zdrowiu i ciele, grabież mienia itp. ale w powyższym przypadku to conajmniej śmieszne posunięcie.
Miast takiego wybiegu powinien swym postępowaniem, swym życiem pokazać, ze wszystkie pomówienia są warte funta kłaków.
Udając się w tę stronę niejako potwierdza tylko te zarzuty. Osłabia i ośmiesza się maksymalnie on sam, czy tez robią mu to ci, którzy taką drogę wybrali.
Współczuję wam.
Pozdrawiam.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #10 : Wrzesień 15, 2009, 19:43:58 »

pozwolę się nie zgodzić z Tobą Dariuszu

nie znam Gryfa ale nie powinno się stać bezczynnie kiedy własne imię jest szkalowane
nie można być biernym gdy ktoś oczernia ciebie i twoje działania

rozumiem krytykę - każdy powinien być na nią narażony ale jeśli dochodzi do oszczerstw to często jedynym wyjściem jest zgłoszenie do prokuratury

każdy powinien dbać o własne imię gdyż jest to jedno z nielicznych cech które jeszcze nie utraciły ważności (przynajmniej ja tak uważam)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2009, 19:44:21 wysłane przez Val Dee » Zapisane
Dry007
Gość
« Odpowiedz #11 : Wrzesień 15, 2009, 20:33:36 »

Uważam, że każdy ma prawo do swoich wypowiedzi. Negacja jakichkolwiek poczynań innych osób ( bez urazy jak ich się mieni mesjaszami, bogami, aniołami etc. ) nie jest według mnie pozytywną cechą. Jestem otwarty na wszystkie informacje i jak już wcześniej pisałem ograniczanie się prowadzi do stagnacji. Mogę pewne informacje przyjmować ponieważ je rozumiem, ale nie odrzucam też tych informacji, których nie jestem w stanie pojąć ze względu na brak "jednolitego pola zrozumienia".

Poznać znaczy zrozumieć.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Wrzesień 15, 2009, 20:35:35 »

Cytat: Val Dee
pozwolę się nie zgodzić z Tobą Dariuszu

Masz pełne prawo do tego.
Widzisz, to co naklikałem jest wypadkowa kilku kwestii, spraw, o których juz wiem.
Z biografi Gryfa (zamieszczonej chyba na starym forum) wynika że swego czasu był Świadkiem Jehowy. Nie poczytuję mu tego za złe gdyż darzę tę grupę ogromnym szacunkiem, jednak nauki przez nich (Ś.J.) głoszone  i późniejsza droga obrana przez Gryfa (droga rozwoju duhowego) dalekie są od tego typu posunięć. Oczywiście wynika to z Bibli.
Moim zdaniem Gryf tak bardzo chce dostać się do grona 144 tysięcy wybranych, ze wyraz tego dał w swym pseudonimie "Gryf 144", a że naturalną (oczywiście wg. Ś.J.) drogą, nie ma najmniejszej możliwości zaliczenia się do tego grona, więc wybrał drogę "odstępstwa" i stał się samozwańczym "Panem Niebios", czy coś w tym stylu. Tak czy inaczej z punktu widzenia Biblii jest uzurpatorem, bo nie ma "natchnionego" powołania.
Bez względu na to czy dalej kieruje się Biblią, czy już innymi miernikami moralności, jego doktryna "uduchowionego Pana Niebios" na zdrowy chłopski rozum nie powinna opierać się o tak przyziemne rozwiązania, jakimi są organa ścigania typu "prokuratura".
Tak wzniosła prawda jaką głosi w/w. sama się obroni.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Asef
Gość
« Odpowiedz #13 : Wrzesień 15, 2009, 20:46:21 »

Dariusz co bys ty zrobił gdyby ktoś np na jakiejś stronie ponapisywał twoje dane osobiste wraz z miejscem gdzie mieszkasz, i jeszcze pisał, że ty tworzysz jakąś sektę bo np masz takie i takie poglądy i, że wciągasz ludzi i że jestes bardzo niebezpieczny ?

"Grupa osób pokrzywdzonych zgłosiła ten fakt do prokuratury" <- tam nie tylko rzucają oszczerstwami Gryfa144 ale też innych osób.
Zapisane
Dry007
Gość
« Odpowiedz #14 : Wrzesień 15, 2009, 20:51:10 »

Witaj Asef

Według mnie każdy ma możliwość szukania swojej prawdy i nie jest konieczna osobista obrona. Można przecież znaleźć Gryfa jeśli się chce i porozmawiać z nim. Czy tak ?

Prawda sama się obroni jak powiedział Dariusz.

pzd Maciej
Zapisane
Asef
Gość
« Odpowiedz #15 : Wrzesień 15, 2009, 20:51:58 »

"Z biografi Gryfa (zamieszczonej chyba na starym forum) wynika że swego czasu był Świadkiem Jehowy. " -  Bzdura, Gryf144 nigdy nie był świadkiem Jehowy, udzielał się jedynie na forum świadków jehowy. Jakaś osoba napisała, że był świadkiem jehowy i ludzie już w to wierzą...

Dry007 dokładnie tak.

P.S Przez jaki czas można tu edytować post ?

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2009, 21:01:07 wysłane przez Asef » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #16 : Wrzesień 15, 2009, 21:04:51 »