Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 06, 2024, 15:56:57


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: coś ciekaweg  (Przeczytany 10437 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Skala
Gość
« : Listopad 26, 2008, 01:00:16 »

http://www.voxdomini.com.pl/roz/ro9.html

Mam coś ciekaweggg
Dla was o objawieniach,jak rozpoznać fałszywe od pradziwego to jest Szatan/Pan Bóg
ZASTRASZANIE, SZANTAŻ DUCHOWY
     Bardzo częstym czynnikiem wywołującym długie nawet trwanie przy jakimś fałszywym wizjonerze, jego orędziach lub miejscu objawień jest strach rodzący się z pewnej formy «duchowego szantażowania» i uzależniania.
     Fałszywe orędzia i fałszywi wizjonerzy wywołują lęk, aby człowiek nie miał odwagi odwrócić się od nich. Następuje uzależnianie się od fałszywych proroków jako «jedynych posiadaczy prawdy».
     Przez fałszywe orędzia zastrasza przede wszystkim szatan. Robi to w tym celu, by przerażeni ludzie bali się odrzucić nieprawdziwe objawienia. Osoba przepełniona lękiem, np. z powodu przepowiedni wizjonera, może zacząć wykonywać jego polecenia, stając się zastraszonym «zakładnikiem» rozpowszechnianych przez niego orędzi, bojąc się je odrzucić.(przyszło mi na myśl to 2012)
     Strach powodujący trwanie przy fałszywych objawieniach może przyjmować różne formy:
1) Lęk, że za odejście od jakichś objawień nie uzyska się uzdrowienia, ściągnie się na siebie lub na innych karę w postaci jakiegoś kataklizmu a nawet potępienia wiecznego (pomimo że Bóg pragnie przede wszystkim miłości i zamieszkania w sercu człowieka; por. Ez 18,23: Czyż tak bardzo mi zależy na śmierci występnego – wyrocznia Pana Boga – a nie raczej na tym, by się nawrócił i żył?).
2) Strach przed "błądzącym" Kościołem (a przecież posiada on Papieża obdarzonego charyzmatem nieomylności; por. Mt 16,18: Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą.).
3) Obawa, że np. za niewybudowanie kaplicy lub kościoła na miejscu «objawień» kraj i cały świat ogarną wojny (tymczasem Bóg pragnie tylko autentycznego nawrócenia; por. Łk 13,05: ...lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie. Mt 9,13: Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary. Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników.).

  EDIT BY MODERATOR: zrobiłem tutaj małe porządki  Afro
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2008, 11:59:28 wysłane przez Michał » Zapisane
Septerra
Gość
« Odpowiedz #1 : Listopad 27, 2008, 21:02:50 »

tak tak, to wszystko szatan
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #2 : Listopad 27, 2008, 21:43:17 »

Nie wiem co o tym powiedzieć.
Chyba powinieneś >Skala<...,nieco szerzej otworzyć oczy.
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #3 : Listopad 27, 2008, 23:41:15 »

A mi tu śmierdzi fanatyzmem religijnym na wielką SKALĘ...
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Listopad 27, 2008, 23:45:25 »

A mi tu śmierdzi fanatyzmem religijnym na wielką SKALĘ...
Otóż  to !!! Amen Mrugnięcie
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
lehcyfer
Gość
« Odpowiedz #5 : Listopad 28, 2008, 11:18:14 »

A poznacie ich po ich owocach.
Zapisane
Skala
Gość
« Odpowiedz #6 : Listopad 28, 2008, 23:28:54 »

tak tak, to wszystko szatan
A co ty o tym myślisz?
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #7 : Listopad 28, 2008, 23:30:34 »

Moim zdaniem całkiem realne. Ludzie lubią powtarzać historię. Język
Zapisane
Skala
Gość
« Odpowiedz #8 : Listopad 28, 2008, 23:35:09 »

A mi tu śmierdzi fanatyzmem religijnym na wielką SKALĘ...
Polubiłem ostatnio Biblie nie ma w tym żadnej formalności tylko poszukiwanie prawdy tzn.znam prawde tylko chce poznać prawo Boże,a z tego co wiem chcę przekazać wam i nie szantażuje nikogo duchowo!!!!!!!!
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #9 : Listopad 29, 2008, 00:43:51 »

Prawo określone i spisane przez człowieka, choćby uduchowionego, nie może być prawem Boskim.
Ludzkie ego, niedoskonałość człowiecza, nie może porywać się na próbę zastępowania Boga i manipulowania skrawkiem prawdy całego społeczeństwa.
Kiedyś w czasach zamordyzmu chrześcijańskiego, Biblia była jedyną dostępną wiedzą na tematy teologiczne, na szczęście ludzie nauczyli się czytać i pisać, dzięki czemu "jedyna prawda" przestała dominować.

Na szczęście - Thotal Duży uśmiech
Zapisane
Skala
Gość
« Odpowiedz #10 : Listopad 29, 2008, 12:04:05 »

Twierdzisz że ja próbuje wami manipulowac czy nie wieżysz w natchnienie przez Duch Bożego?
Zapisane
Michał
Gość
« Odpowiedz #11 : Listopad 29, 2008, 12:06:44 »

Twierdzisz że ja próbuje wami manipulowac czy nie wieżysz w natchnienie przez Duch Bożego?

a ty wierzysz, że pisząc coś takiego można nami manipulować?
Zapisane
Skala
Gość
« Odpowiedz #12 : Listopad 29, 2008, 14:42:01 »

Przepraszam żle mnie rozumiesz powiesz że sie nażucam ale ja jeste tylko wierzącym i ostrzegam was tylko
Zapisane
Michał
Gość
« Odpowiedz #13 : Listopad 29, 2008, 15:02:04 »

Przepraszam żle mnie rozumiesz powiesz że sie nażucam ale ja jeste tylko wierzącym i ostrzegam was tylko


ja cie zrozumiałem dobrze.. również jestem wierzącym..  choć z KK nie chcę mieć nic wspólnego..
Zapisane
Skala
Gość
« Odpowiedz #14 : Listopad 29, 2008, 16:31:25 »

Ja też słuszałeś że spowiedz św nie jest potrzebna.Z grzechami wg Biblii idzie się prosto Pana Boga,nie m ówi się ich innemu człowiekowi.
Zapisane
Michał
Gość
« Odpowiedz #15 : Listopad 29, 2008, 17:49:19 »

Ja też słuszałeś że spowiedz św nie jest potrzebna.Z grzechami wg Biblii idzie się prosto Pana Boga,nie m ówi się ich innemu człowiekowi.

a jaki to ma związek z linkiem wstawionym powyżej?
Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Listopad 29, 2008, 19:01:43 »

@Skala, przeczytaj sobie "Rozmowy z Bogiem" (http://rok2012.w.interia.pl/down.htm) i porównaj z Biblią
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2008, 19:02:22 wysłane przez tom1ek » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Skala
Gość
« Odpowiedz #17 : Listopad 30, 2008, 01:28:55 »

Ja też słuszałeś że spowiedz św nie jest potrzebna.Z grzechami wg Biblii idzie się prosto Pana Boga,nie m ówi się ich innemu człowiekowi.

a jaki to ma związek z linkiem wstawionym powyżej?
kk
Zapisane
Skala
Gość
« Odpowiedz #18 : Listopad 30, 2008, 01:34:06 »

@Skala, przeczytaj sobie "Rozmowy z Bogiem" (http://rok2012.w.interia.pl/down.htm) i porównaj z Biblią
Czytałem to mi trochę nie pasuje nie jest taki sam jak ten Pan z Biblii "za dużo gada"
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Listopad 30, 2008, 01:37:54 »

Moze i dużo gada,ale za to jak ciekawie !!!  Ty nie rozmawiasz z Bogiem w myślach Coś
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Skala
Gość