Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 05, 2024, 16:33:35


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Renciści i bezdomni czyli ekonomiczny surviwal  (Przeczytany 2736 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
arteq
Gość
« : Luty 12, 2012, 23:41:50 »

Powiem szczerze - survival jako bieganie po lasach, nieużytkach to zabawa, w której mamy świadomość że wcześniej czy później wrócimy do ciepłych domków, ba mamy świadomość, że "jakby co" krzykniemy "ja juz podziękuję" i wrócimy już tego bądź następnego dnia.

Dla mnie prawdziwi survivalowcy to niestety liczna grupa rencistów i emerytów, samotnych matek którzy z często nadszarpniętym zdrowiem miesiąc w miesiąc z zagryzionymi zębami nie dają się rzeczywistości. Autentycznie ich podziwiam. I pamiętam sytuację która rozpalała mnie do białości gdy swojego czasu dwóch posłów starało się udowodnić, że za kilkaset złotych przeżyją miesiąc - dla mnie to była z ich strony zabawa i kpina z tych ludzi - mieszkali sobie w hotelu poselskim, ostentacyjnie jedli "chińskie" zupki...
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2012, 21:44:41 wysłane przez Dariusz » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #1 : Luty 13, 2012, 11:47:13 »

Z tymi emerytami i rencistami to masz rację, chociaż oni i tak mają lepiej, bo co miesiąc dostają swoją jałmużnę , regularnie.
Największymi survivalowcami są bezdomni, zwłaszcza teraz ,zimą, którzy usiłują przeżyć każdy dzień bez żadnej gwarancji na dzień kolejny. Może uzbierają trochę złomu, może butelki, może ktoś sie ulituje , a może nie. Snują się jak duchy po naszych osiedlach, niczym ludzie z innego świata.
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #2 : Luty 13, 2012, 12:14:50 »

Z tymi bezdomnymi to ja nie mam tak prosto i nie stawiałbym ich bezrefleksyjnie obok rencistów i emerytów. Rozmawiając o bezdomnych mam przed oczyma dwie grupy - pierwsza którą los ciężko doświadczył w ten sposób, drugą, która wybitnie na własne żądanie, niepomna ostrzeżeń sama sobie zgotowała ten los i często odrzuca pomoc. Oczywiście nie jest to tożsame z tym, że namawiałbym aby definitywnie się od nich odwrócić. Wśród emerytów z głodowymi emeryturami jest niestety bardzo wiele osób które uczciwie pracowały całe życie...
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2012, 12:16:00 wysłane przez arteq » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Luty 13, 2012, 12:33:27 »

tak obok, lecz w temacie- już 600 ofiar tegorocznej zimy Smutny
nie znam statystyk z innych lat, ale niech survivalowcy spróbują przetrwać taką zimę bez pomocy z zewnątrz, bo reszta to pikuś.
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #4 : Luty 13, 2012, 13:01:15 »

Arteq ja nie oceniam bezdomnych dzieląc ich na lepszych czy gorszych w porównaniu z emerytami, tylko pod kątem zdolności survivalowych Mrugnięcie
Mieć a nie mieć ciepłego kąta do spania, to jednak różnica w tych warunkach.

Są i tacy bezdomni, którzy kradną, co w ich przekonaniu równa się survivalowi. Różnie to bywa, ale żyć trzeba.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2012, 13:01:37 wysłane przez east » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #5 : Luty 13, 2012, 13:41:35 »

To nie podziałna "lepszych i gorszych" tylko ze względu na powody bezdomności.

"Znam" jednego z bezdomnych. "Znajomość" ogranicza się do kilku słów powitania gdy wpadniemy na siebie (gdy ten pan zbiera makulaturę i złom) oraz przekazania drobnego datku. Chciałem nieco rozwinąć rozmowę, ale wydaje mi się, że on unika takiego kontaktu, więc na razie "oswajamy" się. Kurcze... uświadomiłem sobie właśnie, że relatywnie dawno go nie widziałem...

Fakt, zima jest dla nich szczególnie ciężka.
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.174 sekund z 22 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

js2210sanok steampunk wolfmonster world-of-dogs planszowanie