Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 05, 2024, 16:25:40


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: JHVH - ezoterycznie  (Przeczytany 31268 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #25 : Maj 05, 2011, 21:24:54 »

eh prawda zawsze byla przeinaczana i zacierana, w kazdym pocieszajace jest to ze istnieje sila wyzsza, i ze warto do czegos dazyc..
Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #26 : Maj 05, 2011, 22:25:29 »

Jeśli się chce te symbole rozumieć to trzeba przestać robić roznice między wszelkimi świętymi księgami wszystkich narodów. To wspólna wiedza zapisana w wielu językach i w różnej formie.
I tak generalnie zalezność Słońce-Księżyc to Ojciec i Syn, nie w sensie rodzinnych powięzań, ale ze względu na stosunek do człowieka. Księżyc to twardy ojciec, który dominuje nasze zycie. Jego syn
czyli słońce, ma się z człowieka narodzić.
Teraz piramida. Każdy wie o różnych prawidłowościach geometrycznych ale jest znacznie więcej. I z cała pewnością jest to znane ale caly czas trąbi się te same "nowinki" sprzed 50 lat. W niej są zawarte wzorce nie tylko jednostki odleglości ale czasu, masy oraz mnóstwo innych zależności
z astronomicznymi włącznie. Można do tego dojść gdy się uwzględni święte liczby egipcjan, o dziwo
takie same jak w Sumerze. To sa m.in. 1/2, 2, 24, 36, 60....
Liczba sekund doby ziemskiej to 24x60x60=86400, to podzielone przez 2 wynosi 43200 i właśnie w takiej skali jest zbudowana piramida 1:43200
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #27 : Maj 06, 2011, 15:11:44 »

ok ale po cos powstala ta piramida, ktos ja zbudowal i te zaleznosci po cos istnieja... ja uwazam ze te zaleznosci nie sa tylko symboliczne..
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #28 : Maj 06, 2011, 15:59:55 »

Cytat: quetz
ok ale po cos powstala ta piramida, ktos ja zbudowal i te zaleznosci po cos istnieja...

Wg mnie słusznie główkujesz. Duży uśmiech
Powiedzcie mi tylko, przenosimy te posty do tematu o piramidach czy wracamy do tematu o Jehowie.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
ptak
Gość
« Odpowiedz #29 : Maj 06, 2011, 16:16:33 »

A wracając do głównego pytania wątku, tzn. dlaczego chrześcijaństwo zapomniało o Jahwe?
Otóż wydaje się to być klasycznym przypadkiem wyparcia własnego cienia.
Czy jednak skutecznym?  Duży uśmiech

Edit:
Ludzie często nie potrafią go zasymilować. Jest to tzw. alienacja od archetypu cienia.
Przejawia się to tym, że człowiek działa na dwóch przeciwstawnych biegunach. Biegunie jawnej agresji lub biegunie,
gdzie celowo nie zauważa się własnego negatywu i wypiera wszystkie emocje, przeżycia z tym związane,
tworząc tzw. sztuczną doskonałość. Czyli ucieczka w perfekcjonizm.
Nie rozwiązuje to jednak bolączek duszy a jedynie je maskuje.

Zatem, asymilacja cienia jest niezbędnością na własnej drodze rozwojowej.
Gdy już przypomnimy sobie o Jahwe i zaakceptujemy jego okrutną naturę, na pewno wzniesiemy się o krok wyżej.
I niewykluczone, że znów przyjdzie nam się z zmierzyć z czymś innym.   Uśmiech

« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2011, 16:51:02 wysłane przez ptak » Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #30 : Maj 06, 2011, 17:29:41 »

eh ja mysle ze javhwe w intepretacji Jezusa to dobry Bog, co innego w interpretacji zydow, poztym jahve czy ieue


http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcROhvOvVSbKoonnCXDLaQUVxGI8QwsSNnDOReYArQb1CQa7OzrIWw

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQK2ADz3x7tWC1TkQ9txqKK0okOcp7IcsHOdJwe6mHBaeto4xtLcA


saturn jest zlym Bogiem..Uśmiech


On jest powszechnie określana jako En-zu, co oznacza "władca mądrości".  W okresie (c.2600-2400 pne), że Ur wykonywane w dużej mierze władzę nad Eufratem doliny, Sin był oczywiście traktowane jako szef panteonu .  To jest ten okres, że musimy śledzić takich nazw Sin jako "ojciec bogów", "szef bogów", "Stwórca wszystkich rzeczy", i tym podobne. "Mądrość" uosobieniem boga księżyca jest również wyrazem nauki astrologii , w którym obserwacji faz księżyca jest ważnym czynnikiem.

Jego żoną była Ningal ("Wielka Pani"), która urodziła mu Utu / Szamasz ("Sun") i Inanny / Isztar (bogini planety Wenus ).  Tendencję do centralizacji władzy wszechświata prowadzi do powstania doktryny triada składająca się z Sin / Nanna i jego dzieci.

 Sin (tlumaczone jako grzech - ale moze byc tlumaczone z hebrajskiego jako ogien albo duch..szekinah..) miał brodę z lapis lazuli i pojechał na skrzydlatym byka . Byk był jeden z jego symboli, przez jego ojca, Enlil , "Bull of Heaven", wraz z półksiężycem i statywu (który może być podstawą lampy). l. Na pieczęciach cylindrycznych , jest on reprezentowany jako starego człowieka z płynną brodę i symbol półksiężyca.  W systemie astral-teologicznej jest on reprezentowany przez liczbę 30 i księżyca. . Ta liczba prawdopodobnie odnosi się do średniej liczby dni (około 29,53 poprawnie) w miesiąc księżycowy , mierzona pomiędzy kolejnymi nowe księżyce .

Ważnym tekst sumeryjski ("Enlil i Ninlil") [2] mówi o zejście Enlil i Ninlil, w ciąży z Nanna / Suen, do podziemi . T Tam, trzy "podstawienia" podane są w celu umożliwienia wejścia na Nanna / Suen.  Historia pokazuje pewne podobieństwa do tekstu znanego jako "The Descent of Inanna" .


fazy ksiezyca sa bardzo wazne..pelnia zwiazana jest z pascha - przejsciem Pana w tym roku bylo perygeum, pascha, rownonoc i pelnia w tym samym okresie tym samym zaczela sie nowa epoka, a co dalej sie wydarzy bedzie wiadomo we wrzesniu...Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2011, 18:13:56 wysłane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #31 : Maj 06, 2011, 19:39:51 »

Cytat: quetz
a co dalej sie wydarzy bedzie wiadomo we wrzesniu... Uśmiech

Domyślam się, że w grę wchodzi wspomniane "perygeum". Czy jednak mógłbyś wyjaśnić dlaczego wrzesień?

A wracając do głównego pytania wątku, tzn. dlaczego chrześcijaństwo zapomniało o Jahwe?
Otóż wydaje się to być klasycznym przypadkiem wyparcia własnego cienia.
Czy jednak skutecznym?  Duży uśmiech

Myślę, że tak można to traktować pod warunkiem, że Jehowa jest negatywną postacią.
Wiem, wiem, S.T. wyraźnie pokazuje jego naturę, ale już w N.T. Jezus (przyjmując oficjalne ewangelie za miarodajne) kładzie nacisk na jego jasną stronę.

Cytuj
Edit:
Ludzie często nie potrafią go zasymilować. Jest to tzw. alienacja od archetypu cienia.
Przejawia się to tym, że człowiek działa na dwóch przeciwstawnych biegunach. Biegunie jawnej agresji lub biegunie,
gdzie celowo nie zauważa się własnego negatywu i wypiera wszystkie emocje, przeżycia z tym związane,
tworząc tzw. sztuczną doskonałość. Czyli ucieczka w perfekcjonizm.
Nie rozwiązuje to jednak bolączek duszy a jedynie je maskuje.

Zatem, asymilacja cienia jest niezbędnością na własnej drodze rozwojowej.
Gdy już przypomnimy sobie o Jahwe i zaakceptujemy jego okrutną naturę, na pewno wzniesiemy się o krok wyżej.
I niewykluczone, że znów przyjdzie nam się z zmierzyć z czymś innym.   Uśmiech

W postaci Jehowy jest coś kontrowersyjnego - okrutny i wspaniałomyślny.
Przyjmując Jego negatywną stronę za miernik nie widzę powodu do wypierania się Go. Czy pod szyldem imiennego, czy bezimiennego boga pokazali, że potrafią być (ludzie- jego wyznawcy) jeszcze bardziej okrutni niż on sam.
Wyobcowanie, o którym wspominasz miałoby rację bytu w przypadku Jehowy propagowanego przez Jezusa.
Wówczas ludzie "aljenują" swą ciemną naturę w obliczu Jego "jasności".
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #32 : Maj 06, 2011, 21:10:25 »

pascha to poczatek roku..na przelomie wrzesnia i pazdziernika jest swieto dnia sadu - wtedy mniej wiecej podobno urodzil sie Jezus

http://www.izrael.badacz.org/kultura/kalendarz_rosz.html
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2011, 21:10:46 wysłane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #33 : Maj 06, 2011, 21:22:18 »

No i co jego urodziny mają z tym wspólnego?
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #34 : Maj 06, 2011, 21:32:28 »

zapomnialem dodac ze to dygresja..wszystkie wieksze zydowskie swieta byly zwiazane z zyciem Jezusa... a odnosnie tamtego swieta to na jesieni bedzie czas zbiorow zobaczymy jak to sie przejawi..
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #35 : Maj 07, 2011, 10:57:09 »

Cytat: Darek
W postaci Jehowy jest coś kontrowersyjnego - okrutny i wspaniałomyślny.

Taki też jest człowiek, w końcu na czyjś wzór i podobieństwo.  Mrugnięcie
Jezus ukazał tę drugą, świetlistą stronę Boga, bo zasymilował swój cień.  Mógł skupić się na jasności,
którą w pełni przejawiał. Wskazał człowiekowi drogę.
My jeszcze wciąż jesteśmy w drodze. Musimy zmierzyć się ze swoją ciemną stroną.
Nie wystarczy zamieść ją pod dywan.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #36 : Maj 08, 2011, 19:30:40 »

Cytat: Ptak
My jeszcze wciąż jesteśmy w drodze. Musimy zmierzyć się ze swoją ciemną stroną.
Nie wystarczy zamieść ją pod dywan.

Moje ciemna strona?
Hm, to chyba moje słabości. Był czas, że bałem się siebie, że mogę zrobić coś naprawdę głupiego. Teraz wiem, że nie uczynię tego, jest jednak we mnie wkodowanych wiele jeszcze stereotypów, które odciskają swoje piętno. Duży uśmiech
Ale skutecznie je eliminuję. Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #37 : Maj 11, 2011, 10:58:34 »

czyli ogolnie trzeba zaczac zyc z czasem ksiezycowym jak to pan bog przykazal lub jhvh - ieue a bedzie zylo sie lepiej..Uśmiech

http://gaias-gracious-gardens.com/intell23.jpg


ewntualnie puscic w wielkiej piramidzie..

http://www.youtube.com/watch?v=hmi_AcCFwVk

oraz wrocic do nauk qumran - qamar - ksiezyc Uśmiech

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.godward.org/archives/Special%2520Articles/angels_and_the_thirteen_sabbath.htm&ei=zVPITb_SGs2XOvn8vfUB&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=10&ved=0CHYQ7gEwCQ&prev=/search%3Fq%3Dsecret%2Bqumran%2Bmusic%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26biw%3D1404%26bih%3D636%26prmd%3Divns
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2011, 11:15:27 wysłane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #38 : Maj 11, 2011, 16:27:46 »

Tak, kalendarz księżycowy uwzględnia wszystkie naturalne cykle, również dotyczące nas, ludzi i jestem za powrotem do tego "systemu".
Jednak musimy postarać się sprecyzować sprawę dotyczącą JHWH, a aby to sobie ułatwić powinniśmy zarzucić biblijne i religijne podejście do tego tematu, dlatego też pozwoliłem sobie na podział wątku Jahwe.Dlaczego chrześcijaństwo o Nim zapomniało?, i utworzenie tego tu tematu jako możliwość dyskutowania o tym zagadneniu z pominięciem wspomnianych wcześniej aksjomatów.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2011, 16:53:35 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #39 : Maj 28, 2011, 17:46:08 »

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://en.wikipedia.org/wiki/Banebdjedet&ei=2iDhTYqKHsbz-gapltjLBg&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=6&ved=0CEwQ7gEwBQ&prev=/search%3Fq%3Dkhnum%2Bba%2Bosiris%2Bmendes%26hl%3Dpl%26rlz%3D1G1GGLQ_PLPL433%26biw%3D1367%26bih%3D568%26prmd%3Divns

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://en.wikipedia.org/wiki/Khnum&ei=eiPhTbSkLs6q-AaP3rTuBg&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CCkQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dkhnum%26hl%3Dpl%26rlz%3D1G1GGLQ_PLPL433%26biw%3D1367%26bih%3D568%26prmd%3Divns


wiec ogolnie jhvh - nuk pu nuk, pochodzi z egiptu miedzy innymi przekret polge na zmanipulowaniu wszystkiego.. znacznie ieue - zycie itd., na jhvh - zniszczenie, bezosobowosc itd..

. Etymologia przedstawiona w Księdze Wyjścia (3:14) kojarzy nazwę z hyh root "to be" (patrz I Am, że jestem ).  Alternatywne propozycje obejmują Hwy root "zniszczyć" i Hwy "być".
Zydzi sami chcieli byc dla siebie bogiem..a gdy objawil im sie Bog mesjasz bo mimo wszystko JHVH znaczy tez staje sie,  JHVH + shin - Boza obecnosc - JESZUAH, wiadomo rowniez co bylo dalej..


zabraniu arki, tak naprawde to glownie zydzi sprzeciwiali sie woli Boga, rozkladaniu innych kultur
, materizlizm, media, itd..poprostu robieniu wszystkiego odwrotnie i zle Uśmiech



http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQZ2J7TWjVsWwS0yVGfsx4s-NTEEN_ofblFPQN_lpJrPTRYbaoA

to jest pieczec krola hezekiasza ktory zniszczyl kult balla - molocha ...