Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 18, 2024, 04:34:51


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Palden Dorje  (Przeczytany 12866 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
zuza
Gość
« : Styczeń 13, 2009, 20:16:42 »

Palden Dorje, chłopiec, który rozpoczął 15 maja 2005 medytację, trwającą do teraz.
Pisano o nim również u nas, w kategorii sensacji. Warto przeczytać, oglądnąć filmy i poczytać też komentarze i próbować zrozumieć powagę i głębię tego dziejącego sie ciągle wydarzenia...

http://www.przebudzenie.pl/index.php?showtopic=7616
Zapisane
Septerra
Gość
« Odpowiedz #1 : Styczeń 14, 2009, 13:12:07 »

Wstał i powiedział, że znów wstanie w 2012 ... wygląda sympatycznie (mimo, że kąpie się w ogniu itp...)

Cytuj
Teraz czas na najnowsze informacje o Palden Dorje. W dniach 10-18 listopada rozpoczyna wielką medytację dla świata. W tym czasie będzie także udzielał błogosławieństwa. Podobno data rozpoczęcia tej medytacji nie jest przypadkowa.
No ba. Moje urodziny.

Hehe:)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2009, 13:16:14 wysłane przez Septerra » Zapisane
Cysio91
Gość
« Odpowiedz #2 : Styczeń 14, 2009, 15:18:18 »

i znowu magiczna data 2012
Zapisane
Septerra
Gość
« Odpowiedz #3 : Styczeń 14, 2009, 16:27:21 »

W istocie magiczna.
Zapisane
zuza
Gość
« Odpowiedz #4 : Styczeń 14, 2009, 20:06:46 »

No tośmy sobie podowcipkowali.
Bez komentarza...
Zapisane
Septerra
Gość
« Odpowiedz #5 : Styczeń 15, 2009, 10:08:26 »

No comment is a comment.

Jak myślicie, jaka będzie rola tego człowieka po 2012?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2009, 10:08:36 wysłane przez Septerra » Zapisane
Lucyna D.
Gość
« Odpowiedz #6 : Styczeń 27, 2009, 16:47:47 »

No comment is a comment.

Jak myślicie, jaka będzie rola tego człowieka po 2012?

Nauczanie, jak żyć.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #7 : Styczeń 27, 2009, 22:07:23 »

Przepraszam , a czego moze nauczyc ludzi ktos , kto swoje zycie przesiedzial pod drzewem? stracony czas, to jego trzeba bedzie uczyc tego co przeplynelo mu w zapomnieniu o zyciu.

Czlowiekowi dane jest zycie zmysly i mozliwosci by z nich korzystal, w innym razie byl by jajkiem lezacym pod drzewem w piasku i medytowal. Ale chyba nie o to chodzi? Coś Coś Coś

Kiara Uśmiech Uśmiech

ps. A co swiat ma z medytacji? Chociaz by zrobili akcje na skale swiata posprzatanie swojego podworka, lub lasu, lub bliskiej rzeki. To rozumiem, a tak , to stracony czas.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2009, 22:09:34 wysłane przez Kiara » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #8 : Styczeń 27, 2009, 22:33:17 »

No jak to czego może nauczyć - zdobytej wiedzy, która była zapewne ukryta przed większością, ale dzięki wytrwałości i skupieniu doszedł do niej lub została mu przekazana w autoregresji lub autohipnozi, wszak sama twierdzisz, że umysł/myśli i serce/uczucia człowieka mają ogromne możliwości - no chyba, że coś ostatnio się zmieniło...
No i co z tą wolną wolą - którą starasz się obdarzać innych w nadmiarze, a jemu tak niechętnie, zaraz jakieś medytujące jajko.
Wszak twierdzisz też, że każdy za zadanie ma się doskonalić, dlaczego ta osoba dzięki przemyśleniom i wyciszeniu miałaby się niedoskonalić lub nie rozwijać duchowo? Dlaczego wobec tego mówisz, że stracił ten czas.

Czy byłby bardziej pożyteczny tutaj na forum, wygłaszając despotyczne monologii swojej "wiedzy"? 
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #9 : Styczeń 27, 2009, 23:11:53 »

Nie odbieram nikomu woli medytacji, niech medytuje ile chce, jednak wiedze osiaga sie doswiadczalnie, przezywajac informacje. Zapewne bedzie mial duza na temat siedzenia pod drzewem. Jezeli taka ma przekazac swiatu i ludziom , jest to istotne dla niektorych? To czemu nie?
Jednak moim zdaniem po to mamy wszystkie zmysly by dzieki nim doswiadczac zdarzen zyjac aktywnie nie w jednej pozycji w jednym miejscu.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2009, 23:12:49 wysłane przez Kiara » Zapisane
Lucyna D.
Gość
« Odpowiedz #10 : Styczeń 27, 2009, 23:48:12 »

Masz rację, Kiaruś, ale myślę, że dużo zależy od tego, "co to za dusza" wstąpiła w tego medytującego chłopca. Być może w materii się już nadoświadczał i teraz potrzebował medytować. Tak naprawdę nic o nim nie wiemy.
Zapisane
redmuluc
Gość
« Odpowiedz #11 : Kwiecień 07, 2009, 09:13:13 »

Błogosławieństwo Palden Dorje

<a href="http://www.youtube.com/v/NyzCQjNz98Y&amp;hl=pl&amp;fs=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/NyzCQjNz98Y&amp;hl=pl&amp;fs=1</a>

Przepiękna muzyka i bardzo niezwykła. Uśmiech
Muszę przyznać że chciałbym tam być. Fantastyczny uduchowiony człowiek
niezwykła postać którą bardzo podziwiam. 
Zapisane
Bober
Gość
« Odpowiedz #12 : Kwiecień 17, 2009, 11:30:16 »

Polecam artykul na Nautilusie, jest tam film który naprawde warto zobaczyć. Trzy części ,każda po około 9,30min.Oczywiście film jest pościęcony postaci Palden Dorje Uśmiech

Zapraszam :  http://www.nautilus.org.pl/?i=1613
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #13 : Kwiecień 17, 2009, 17:00:48 »

zamiast tak medytować mógłby zrobić coś pożytecznego...
Zapisane
zuza
Gość
« Odpowiedz #14 : Kwiecień 17, 2009, 17:36:23 »

A co to znaczy " coś pożytecznego"?
Cały czas robimy "coś pożytecznego" w swoim życiu i świecie i nic, albo niewiele, dla świata/ naszego życia z tego nie wynika.
Rozwój ducha i zwrócenie na to uwagi ludziom jest dla mnie sprawą pierwszorzędną. Bez tego nic "pozytecznego" nie zrobimy w naszym życiu...


Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #15 : Kwiecień 17, 2009, 17:43:12 »

nie wiem czy akurat wpłynie to na "rozwój ducha" (chyba w nie wiekszym stopniu niż film wysokometrażowy w którym ktoś medytuje)

przypomina mi to średniowiecznych słupników czy ascetów - w zasadzie nic do nich nie mam ale mogliby się zajać "czymś"

poza tym nie wyobrażam sobie co by było gdyby WSZYSCY tak se siedli i siedzieli ;P
Zapisane
Bober
Gość
« Odpowiedz #16 : Kwiecień 17, 2009, 18:48:46 »

No własnie bo wystarczy że znajdzie się ktos,kto jest "inny" niż ja czy Ty .Ktoś kto potrafi robić rzeczy na które nasze umysły są jeszcze 'zaciasne',,,Sfera uduchowienia człowieka zawsze będzie ,niezbadana i niezrozumiana dla wielu ,dla mnie również bo każdego dnia i nocy można wspiąć się na wyższy szczebel ,można też spać. Jednak jedno jest pewne poki będą tacy ludzie pojawiali się na Ziemi jak Palden Dorje póty będą stawiane pytania  : po co on/ona to robi? czemu ma to służyć?

PD medytuje dla Ciebie i dla mnie ,Ty i ja jesteśmy częścią Ziemi Mrugnięcie

 Uśmiech
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #17 : Kwiecień 17, 2009, 19:09:16 »

jeśli chodzi o mnie to może sobie darować Uśmiech
Zapisane
muszin
Gość
« Odpowiedz #18 : Kwiecień 17, 2009, 19:38:37 »

nie może sobie darować bo JA jestem częścią CIEBIE a TY MNIE Uśmiech więc jakby darowała za ciebie to tak jakby darowala sobie
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #19 : Kwiecień 17, 2009, 20:17:29 »

hmmm... interesująca teoria

czyli co? nie ma indywidualnych osobowości? jesteśmy wyimaginowanym duchem zbiorowym?
Zapisane
muszin
Gość
« Odpowiedz #20 : Kwiecień 17, 2009, 20:33:19 »

hmm moze nie tyle wyimaginowanem duchem zbiorowym co czescią całości Uśmiech oddziałowając na siebie oddziałwujesz na innych  Uśmiech
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 17 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

paktprzyjazni fifa-power vickyland rzeczypospolitasedecka poslkiserwerrpg