Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 04, 2024, 20:56:30


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: MIĘSO  (Przeczytany 15573 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Thotal
Gość
« : Styczeń 11, 2010, 14:17:03 »

Przed świętami baleron w Tesco kosztował 9.99zł/kg... czyżby z Chin?

http://www.ptroa.co.il/petitionmovie/petition-English.php



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #1 : Styczeń 11, 2010, 14:24:38 »

Uściśliłbym: ... produkt który chciano wcisnąć jako baleron...

Gdy rodzice czasami przygotowywali wędlinę na własne potrzeby to z 1 kg mięsa [+ przyprawy, + solanka] otrzymywano finalnie około 0,7 kg szynki czy kiełbasy. Aktualnie w zakładach przetwórczych jest normą otrzymywanie blisko 1,7-1,9 kg finalnego produktu. Myślę, że po wizycie z zakładach mięsnych wiele osób nie tknęłoby niektórych produktów.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2010, 14:26:46 wysłane przez arteq » Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Styczeń 11, 2010, 14:31:28 »

Lepper o tym mówił na początku swojej kariery, i nie tylko on..
oczywiście cena odzwierciedla jakość, choć sprzedawanie czekolady truskawkowej w której nie ma promila truskawki to czyste oszustwo
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Thotal
Gość
« Odpowiedz #3 : Styczeń 11, 2010, 14:35:34 »

Obejrzyj film, to nie mięso... Płacz



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #4 : Styczeń 11, 2010, 14:38:41 »

U nas przed swietami kg. karkowki z koscia kosztowalo 1.99 Euro w Realu. Ogolnie obecnie mieso jest tanie.
Do kielbas jest dodawane mieso ze starych krow, to jest jakby wypelniacz. Dlatego kielbasa jesli jest tania, to mozna sobie pomyslec co tam sie znajduje.Mielone kurczaki razem z koscmi, to material dla Mc.Donalds i innych.
Ludzie nie maja pojecia co jedza naprawde.
Zapisane
wiki
Gość
« Odpowiedz #5 : Styczeń 11, 2010, 14:42:41 »

Rafaela ma racje ludzie nie wiedzą co jedzą i to nie dotyczy tylko mięsa ale wszystkich produktów gotowych.

Pozdrawiam Uśmiech
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Styczeń 11, 2010, 14:46:44 »

pracowałem w zakładach wyrobów z drobiu w Anglii i nie wszystko bym zjadł,- podejrzewam że teraz wszędzie jest podobnie jeżeli chodzi o wyroby gotowe/przetworzone- które są mniej lub więcej oszukane, a to że ludzie patrzą na cenę z różnych powodów, a nie czytają składników to już nie wina producenta
tak czy owak prawo w sumie pozwala na takie praktyki wytwórcom, a efekt można poczuć w sobie Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2010, 14:50:18 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
arteq
Gość
« Odpowiedz #7 : Styczeń 11, 2010, 15:18:55 »

Kiedyś w jednym z marketów poczytałem nieco opisów składu poszczególnych wędlin. Rozwalił mnie skład kiełbasy myśliwskiej: dziczyzna 3%, mięso wieprzowe 60% ...
Zapisane
muszin
Gość
« Odpowiedz #8 : Styczeń 11, 2010, 16:36:04 »

Bo to Artequ było mięso z dzikiej świni Chichot
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #9 : Styczeń 11, 2010, 16:53:37 »

Wydaje mi się,że kiełbasa myśliwska każdego producenta jest z wieprzowiny.

Ona tylko tak po myśliwemu się nazywa a składnik główny w chlewiku dorasta,nie w lesie. Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Lucyna
Gość
« Odpowiedz #10 : Styczeń 11, 2010, 17:04:39 »

Jak krowa jest już tak stara, że mleka przestaje dawać, wtedy zabija się ja na mięso i to jemy. Ale najgorsze są świnie bo one zjadaja swoje odchody, a my je później zjadamy.
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #11 : Styczeń 11, 2010, 17:09:08 »

Chyba nikt z was nie obejrzał filmu (tego na początku ), jak obejrzycie, to docenicie "ciężar" gatunkowy mięsa...



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Styczeń 11, 2010, 17:27:01 »

Chyba nikt z was nie obejrzał filmu (tego na początku ), jak obejrzycie, to docenicie "ciężar" gatunkowy mięsa...



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech

straszne, ale w kraju gdzie bezapelacyjnie wykonywana jest kara śmierci, gdzie ptaki znikły prawie podczas rewolucji kulturalnej(bo ludzie z głodu je wyłapali), w kraju gdzie pracujesz całą dobę za miseczkę ryżu, w kraju w którym w pewnych miejscach jada się nienarodzone dzieci i sprzedaje narządy skazanych na śmierć..
czy można czegoś oczekiwać co ma związek ze słowem humanitarny??
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
kot
Gość
« Odpowiedz #13 : Styczeń 11, 2010, 17:27:38 »

Rady nie dałem i wrażliwym odradzam.
Zapisane
wiki
Gość
« Odpowiedz #14 : Styczeń 11, 2010, 17:46:32 »

ten film pokazuje naszą ludzka wrażliwość, film pochodzi z Chin i co z tego jak we Francji zajadają się gęsia wątróbka ( widział ktoś jak to się robi żeby była taka tłusta?) w Europie kruczkami a wiecie ile jest ich na m2 i ile czasu trwa ich tucz?
songo1970 nic nas nie usprawiedliwia nic, to że żyjemy w kraju w którym podobno jest długa tradycja hodowli i miłości do koni, a widział ktoś transport i chociażby jarmark? nie? to wybierzcie się tam czym prędzej a wtedy porozmawiamy o humanitaryzmie dla zwierząt.....

wszędzie jest tak samo, tylko my meczymy konie, krowy które nigdy nie widzą łąk a dają mleko, świnie gdzie w klatce maciora nigdy nie przewróci się na rugi bok, bo jest tak mała, tysiące skłębionych kurczaków, które gniją za życia bo ni mogą się ruszyć, szkoda że nie widzieliście ich zgniłych do kości nóg  I  TO    W S Z Y S T K O    ZGODNIE z PRAWEM 


edit


czasem mi się tak wydaje, że nie było by to takie złe żeby ta cała NIBIRU walnęła w tę "piękną" planetę ale jak drapieżną i zakończyła kompromitację "wspaniałej" rasy gospodarzy.....
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2010, 17:53:38 wysłane przez wiki » Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Styczeń 11, 2010, 18:46:47 »

Thotal:) Ja juz podobny gdzieś tu na forum zamieszczałam,ale nie dałam rady oglądnąć do konca.Dla mnie to zbyt drastyczne i serce mi pąka.




ps; natomiast co do produktów z mięsa ,dostępnych w naszych sklepach mogę coś opowiedzieć,bo jestem w temacie .Nie mogę na forum publicznie powiedzieć które marki mają najwięcej konserwantów ,a które nie,ale chętnie zrobię to na PW oczywiście jak ktoś będzie chciał.
Mogę jednak na forum przestrzec żeby nie kupować wędlin pakowanych hermetycznie czyli vacum,zarówno tych w plasterkach,jak i  w kawałkach.Najlepsze szynki to te które dostawca dostarcza nie pakowane w folię i szynki suche o szarym zabarwieniu.Im bardziej rózowa i głatka szynka tym więcej ma konserwantów.Podobnie jest z kiełbasami.Najlepsze są te jasne ( nie dotyczy wiejskiej) im bardziej pomarańczowy kolor tym więcej ma barwnika.
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Styczeń 11, 2010, 18:53:21 »

ludzie(a może to portale organiczne- to by tłumaczyło ich bezduszność;-) w pogoni za zyskiem nie powstrzymają się chyba przed niczym,- także Nibiru może nawet powinna zakończyć ten żałosny spektakl obłudy i chciwości..
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
gregtech
Gość
« Odpowiedz #17 : Styczeń 11, 2010, 19:13:06 »

Thotal dzięki za filmik. Przerażające. Kurw...... ja pier..... W 2012 powinien być koniec świata i zgładzić tą zaraze ludzką.

Jestem przeciwnikiem jedzenia mięsa. Ludzie przyzwyczaili się do tego, że zwierzęta to rasa niższa i trzeba ją jeść. Okrutne. Może kiedyś pojawi sie na Ziemii rasa wyższa i zacznie jeść ludzi, na żywo ściągać z nich skóre. SZOK

KONIECZNIE OGLĄDAJCIE !!!!!!!!!!!!!

http://www.ptroa.co.il/petitionmovie/petition-English.php
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #18 : Styczeń 11, 2010, 19:18:43 »

Tak, to jest okropne. Przed dwoma laty byla ogromna afera z psami. Szwajcaria skupuje psy, zabija i przerabia ,meso wedz , a tluszcz przerabia na smalec i sprzedaje za dobre pieniadze. Prawdopodobnie  psi smalec jest bardzo leczniczy.Tak twierdza szwajcarzy.
 
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Styczeń 11, 2010, 19:24:45 »

może jest jeszcze cień nadzieji, bo jeszcze nieliczni w ogóle reagują na tą rzeź, ale chyba nikt nie wie jak to powstrzymać-
tak więc jest potrzebna jakaś interwencja z zewnątrz
co/kto to będzie to już obojętne, ale tak dalej być nie może..
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
zochna
Gość
« Odpowiedz #20 : Styczeń 11, 2010, 19:49:18 »

Serce pęka patrzeć jak bezradne i zależne są zwierzęta od nas "Ludzi"
Niektórzy z nas to barbarzyńcy i nie powinni nazywać się ludzmi, bo nie mają odrobimy serca i współczucia. Smutny i tragiczny jest los wielu zwierząt,gdy natrafią na takich "opiekunów".
Ludzie mogą zwrócić się o pomoc, zwierze takiej możliwości nie ma.Musimy, każdy w swoim środowisku, na ile to możliwe, pomagać naszym młodszym braciom.
Zapisane
muszin
Gość
« Odpowiedz #21 : Styczeń 11, 2010, 20:39:07 »

Dopiero teraz obejrzałem filmik ... takiej siły nienawiści już dawno nie doświadczyłem ..... mam ochotę zabijać... co za dranie ?!?!??! dlaczego nie uśmiercą tych zwierząt przed zdzieraniem skóry!!!! czemu nie pokażą tego w Faktach czy innych wiadomościach ?!!?!
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #22 : Styczeń 11, 2010, 20:50:29 »

Bo to sie nie swieci.
W sercach ludzkich jest duzo zla. Dobrych ,serdecznych pogodnych uczynnych nie ceni sie. Jednak w tej
calej tragedji jest tez duzo ludzkiej tragedji. Ci ludzie nie maja zadnych szans i byc moze nigdy w tym zyciu szansy nie dostana. To jest polityka.
Zapisane
Agawa
Gość
« Odpowiedz #23 : Styczeń 12, 2010, 12:38:25 »

obejrzałam w życiu kilka takich filmów, mięcha nie jem od 11 lat
szkoda mi tych zwierzaków, najgorsze jest właśnie to, że muszą cierpieć przez całe swoje krótkie życie
żeby ich mięsko było potem kupione za grosze przez konsumenta, a niejednokrotnie później wyrzucone na śmietnik, bo za dużo, już nieświeże itd., żal...
ostatnio też czytałam pewien artykuł o wojskowych puszkach - produkt mięsny z 'długoterminową' mielonką(granulki  ze Szwecji), jakiś 'zaradny' Polak kupił sporo ton tych puszek, bo Szwedom zbywało, oczywiście za grosze i sprzedawał jako długo nie psujący się półprodukt mięsny dla przedszkoli, szpitali, do celów garmażeryjnych itd., btw. ludzie chętnie kupowali, a okazało się że to nie nadaje się do spożycia, bo data produkcji: 1981..., najgorsze że punkt sanepidu podstęplował dla gościa papiery, ze wszystko jest ok. ...

inna ciekawostka, zauważyliście ile zawartości soku(syropu) żurawinowego ze sklepu jest w soku żurawinowym? z 5% reszta to aronia i inne, komedia normalnie
Zapisane
muszin
Gość
« Odpowiedz #24 : Styczeń 12, 2010, 14:46:20 »

Masakra ten film tak mi się wrył w pamięć, że z 5 razy w nocy budził mnie widok tego psa mrugającego oczami ...
Zapisane
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

x-cry watahacienia cheeeemia zielone-wzgorze krolestwowegier