Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 04, 2024, 17:16:24


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kulinarne specjały - dla wegetarian  (Przeczytany 9988 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
greta
Gość
« : Czerwiec 06, 2010, 07:06:32 »

Kilka lat temu przeczytalam przepis na kalafior smazony w glebokim tluszczu podobnie jak Thotal,tylko zamiast wody,do tego ciasta nalesnikowego,trzeba bylo uzyc piwa.Zrobilam i bylo sxtra.Teraz,jestem wegetarianka i tylko wspominam tamta moja kuchnie,ale nie zaluje zmiany jedzenia.Oczyscialm sie nie tylko fizycznie ale i duchowo.Tak wiec jedzenie ma wg.mnie znaczenie.


Postanowiłem utworzyć nowy wątek - typowo dla wegetarian, wegan i wszystkich, którym nie pasuje tradycyjna kuchnia
Darek
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2010, 07:42:43 wysłane przez Dariusz » Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 06, 2010, 11:33:24 »

Greto,
opowiedz co jesz, jak konstruujesz swoje potrawy i czemu myślisz że kalafior, czy brokuł w cieście jest mało wegetariański?
Myślę, że ten temat zainteresuje wielu z nas. Coraz więcej ludzi opiera się w swej diecie na pokarmach roślinnych, coraz szersze kręgi świadomych nie dopuszczają do siebie pokarmu maltretowanego w zwierzęcych obozach zagłady. Zawstydzony

Polecam szpinak, też ostatnio doprawiam go serem pleśniowym, w/g mnie znakomity Uśmiech



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 06, 2010, 20:12:49 »

Thotal,brokuly czy kalafior sa bardzo zdrowe i pozywne tylko chodzi o to ciasto.Jest z bialej maki do tego piwo/dla wegetarian nie do picia jak rowniez inne alkohole/do tego sol,ja nie jem soli,no i gleboki tluszcz,w ogole odpada,a do tego smazenie,tez odpada.
Ja jem wszystko co brazowe:cukier w malych ilosciach,chleb staram sie orkiszowy albo calkiem ciemny z pelnego ziarna,ryz brazowy,do tego warzywa jak leca,owoce nasze sezonowe,a poludniowe banany,pomarancze,kiwi,cytryny i inne ale tylko z upraw BIO.Pije duzo sokow,ktore sama robie np.codziennie marchewkowy i marchewkowo-jablkowy,pomaranczowy,oraz staram sie warzywny z przewaga soku ze swiezej kapusty,ogorkow,pomidorow itp.wszystko zalezy od mojej inwencji.Robie sobie roznego rodzaju salatki z salaty,marchewki,ogorkow,zalezy co mam w lodowce.
Nie jem w ogole przetworow mlecznych,nie pije mleka krowiego/jest dla krowy/pije mleko sojowe,jem jogurty sojowe,ser tofu i inne BIO produkty.Jak wstaje robie sobie szklaneszke soku pomaranczowego z sokiem z cytryny,po ok.15min.jem sniadanie np.platki z pelnego przemialu z np.bananem do tego i mlekiem sojowym,nie duzo bo po soku jestem juz troche pelna.Pozniej ok.11 godz.salatka warzywna,pozniej ok.13,13,30 obiad,Warzywa ale inne niz te na drugie sniadanie nastepnie ok.17 podwieczorek,jogurt sojowy,chlebek ciemny z pomidorkiem i ogorkiem,pietruszka,koperkiem i co tam mam i ok.18,30 kolacja,zazwyczaj platki na mleku sojowym z bananem.To jest koniec.Jestem taka najedzona,ze mam dosyc do nastepnego dnia do ok.8godz.W miedzyczasie pije wode niegazowana.Bardzo lubie np.na obiad baklazana upieczonego w piekarniku ale w temp,ok 60 stopni przez ok.1godz z dodatkiem ryzu brazowego i posypane to wszystko zielenina i polane 1 lub 2 lyzeczkami oleju lnianego.Wszystkie moje potrawy sa nie solone,smakuja wysmienicie.
Jak zaczynalam zmiane jedzenia,to kupilam sobie Citrosept,zeby sie odgrzybic,pilam 20 kropli dziennie przez 3 miesiace,jak rowniez robilam lewatywy z wody destylowanej i kawy organicznej,tak jak to jest w ksiazce Pani Charlotte Gerson o leczeniu raka.Ja raka nie mialam i nie mam,ale robilam to profilaktycznie,zeby sie oczyscic.
W chwili obecnej czuje sie swietnie,schudlam 12 kg,przez 1,5 roku,nic mi nie dokucza.
Aha,zapomnialabym,pije herbate z pokrzywy,kupuje w aptece po 2zl cala paczke ale nie Expresowej herbatki tylko zwykla sypana,parze sobie 1 litr dziennie i ja wypijam.
To wszystko,moze duzo napisane,ale jest to bardzo proste,nie drogie,na i przede wszystkim pomaga.
Polecam wszystkim,samo zdrowie.
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 06, 2010, 22:44:08 »

No to ja taki ambitny nie jestem Duży uśmiech, aż tak daleko się nie posunąłem z ograniczeniami...
Jemy w domu warzywa gotowane na parze, stosuję dużo oleju lnianego, z oliwek. Lubię ostre przyprawy, czerwoną paprykę, imbir, czosnek. Sól używam symbolicznie, ale nie wyobrażam sobie potraw, jak ja to nazywam "mydlanych", musi być oregano, tymianek, kurkuma, jestem zwolennikiem kolorowych potraw, dużo żółtego, czerwonego i zielonego.
Z całą resztą też się zgadzam z Gretą, mleko uważam za truciznę, ale już kefir i mocno sfermentowane sery nie działają tak destrukcyjnie na organizm i czasami sobie pozwalam je zjeść.

Pokrzywę łączę z innymi ziołami, mam tego trochę i celuję intuicyjnie w daną potrzebę dnia.
(teraz kwitnie akacja, warto nazbierać do mieszanek herbacianych)

Polecam również placuszki z mąki żytniej z kwiatami akacji, można lekko polać miodem.



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 06, 2010, 22:55:41 »

Greto to nie wegetarianizm tylko ścisła dieta !!!  Przecież produkty mleczne nie pochodzą z uboju zwierząt  Szok Mozna być wegetarianem  eliminując tylko mięso ze swojego jadłospisu ,chyba że produkty mleczne eliminujesz ze względu na chorobę.Watpię w to że w sklepie produkty " bio " są naprawdę  " bio" niestety w większości przypadków to tylko chwyt reklamowy.To tak samo jak z wędlinami bez konserwantów.Nie ma takich wędlin ,zawsze w nich jest jakaś saletra , barwnik,czy sztuczny dym. Teraz po powodzi większośc upraw bedzie zanieczyszczona i szczerze wątpie czy bedą "bio".
Przyznam że nie mogłabym się martretować sojowym mlekiem,czy jogurtem .Naprawdę podziwiam cię i wielki szacun  Buziak Buziak

Od lat nie jem smażonego ,ale pamiętam jeszcze samak panierowanego w bułce kalafiora rzuconego na głęboki tłuszcz  Duży uśmiech
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
greta
Gość
« Odpowiedz #5 : Czerwiec 07, 2010, 08:32:57 »

Chanell,to nie jest dieta,wierz mi,jestem najedzona na full,nie choruje,od kiedy zmienilam jedzenie nie mialam nawet kataru,choc wszyscy wokol kichali,nie bylam przeziebiona i w ogole nie choruje,niekiedy boli mnie glowa,nie powiem,ale wynika to chyba z tej zblizajacej sie zmiany w 2012 lub a jakiegos nie ogloszonego bombardowania slonecznego,tak mysle.Co do produktow BIO,uwazam ze my tutaj w Polsce nie mamy takiego jedzenia bardzo skazonego,udaje sie jeszcze kupic cos wartosciowego.Nie stosujac soli czy innych przypraw,nie zauwazylam zeby mialo to zly smak,choc nie wykluczam stosowania innych przupraw zielonych typu oragano,tymianek,majeranek itp.Ostatnio np.w rodzinie corka sie przeziebila wiec zaaplikowalam jej kuracje z miodu Manuka.Nie powiem brala go 2 razy dziennie po malej lyzeczce od herbaty na czczo lub przed jedzeniem i po tygodniu bylo po chorobie.Bardzo polecam ten miod,choc nie powiem jest drogi,ale gdybym te same pieniadze miala wydac na np.antybiotyki,to nie ma o czym mowic.Zawsze mamy wybor,o czym tutaj na forum caly czas czytam,ja wybralam i nie zaluje.Jeszcze raz wszystkim polecam.
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #6 : Czerwiec 08, 2010, 06:00:47 »

Sól jest potrzebna, nadmierne ilości zatrzymują wodę, lecz jej brak powoduje blokadę w trawieniu.
Kwas solny, niezbędny do trawienia białka powstaje dzięki soli.



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Czerwiec 23, 2010, 20:49:33 »

Kilka - naście przepisów dla tych, którzy nie lubią mięsa:

Przepisy na Dania wegetariańskie

Danie bez dodatku mięsa. Warzywa podane na wiele sposób. Nawet jeśli nie jesteście wegetarianami, to polecam od czasu do czasu zrobić sobie odpoczynek od mięsa i zjeść coś lżejszego, czyli danie bezmięsne.

...

http://kotlet.tv/przepisy/dania-wegetarianskie?gclid=CLCBguT8tqICFUaS3wodjh3_3g
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Lipiec 08, 2010, 21:23:21 »

Jagodowy smoothie z wanilią i miodem



Składniki:

450 ml mleka, schłodzonego

150 ml jogurtu greckiego

2-3 łyżki miodu (dałam 1)

2 łyżki pasty waniliowej lub ziarenka z 2 lasek wanilii (dałam chlust ekstraktu waniliowego)

150 g jagód (dałam wymieszane jagody i truskawki)

175 g kostek lodu (nie dałam)


Wykonanie:

Zmiksować mleko, jogurt, miód, jagody i wanilię w blenderze razem z garstką kostek lodu.  Ewentualnie dosłodzić miodem do smaku.  Szklanki napełnić do połowy kostkami lodu i nalać smoothie.  Podawać natychmiast.

http://stokolorowkuchni.blox.pl/2010/07/Jagodowy-smoothie-z-wanilia-i-miodem.html



 
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Wrzesień 13, 2010, 20:56:35 »

Pomysły na dania z grzybów

Grzyby z polskich lasów są wyśmienite. Dowiedz się, jak nie uronić niczego z ich smaku.




http://smaker.pl/specjaly/grzyby
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2010, 19:10:08 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Październik 01, 2010, 07:45:44 »

DZIEŃ Wegetarianizmu!

Można żyć bez mięsa.
 Zdrowe odżywianie święci triumfy. Coraz więcej osób interesuje się dietą bezmięsną. ...



http://smaker.pl/specjaly/wegetarianizm
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
greta
Gość
« Odpowiedz #11 : Listopad 06, 2010, 15:05:32 »

Moi kochani wegetarianie i nie tylko,
polecam Wam KSYLITOL. Co to jest? Jest to cukier brzozowy. Moze ktos z Was go kupuje lub uzywa, jezeli nie to polecam. Ksylitol daje w organizmie odczyn zasadowy/nie kwasowy jak cukier, ktory karmi bakterie i komorki rakowe/, a wiec wskazany jest przy:
prochnicy zebow i chorobach dziasel
suchosci w ustach/stymuluje wydzielanie sliny/
zapaleniu ucha srodkowego
przeciwdziala tworzeiu sie bakterii gnilnych
ma dzialanie antybakteryjne przy infekcjach gornych drog oddechowych/niezyt nosa, infekcja gardla i zatoki/
stosowany jako srodek zapobiegawczy przeciw bakteryjnemu zakazeniu pluc i oskrzeli u chorych na mukowiscydoze
przejazny przy nadkwasocie zoladka, alergii, astmie
likwiduje niemily zapach z ust
Ksylitol pochodzenia naturalnego pozyskiwany z brzozy jest rewelacja dla cukrzykow, gdyz w organizmie jest przetwarzany powoli majac indeks glikemiczny IG 14-krotnie nizszy niz glukoza i 8-krotnie nizszy od sacharozy,a wiec organizm potrzebuje znacznie mniej insuliny. Ksylitol ulatwia mineralizacje np. przyswajanie wapnia przez kosci wiec zalecany jest przy osteoporozie. Rownie slodki jak cukier dostarcza organizmowi o 40% mniej kalorii.Zmniejsza laknienie na slodycze. Ogranicza rozwoj plesni i drozdzakow np.przy kandydozie.
Tak wiec polecam bardzo. Opakowanie, ktore kupuje w sklepie - bo mozna juz go kupic w sklepach/250g kosztuje 16,60zl.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2010, 15:11:06 wysłane przez Dariusz » Zapisane
soook
Gość
« Odpowiedz #12 : Listopad 06, 2010, 15:37:19 »


      Zobacz , ..... co jest grane .
  http://www.youtube.com/watch?v=-2mB35Lbx7w
     
      Kołowrotek zdarzeń .  Co zasiewasz , takie plony .
     
      Smutny smutek , smętnych             ludzi  .
     
     
Zapisane
gramakawa
Gość
« Odpowiedz #13 : Listopad 06, 2010, 16:57:32 »

A kto nam wymyślił taki "łańcuch pokarmowy"? A czy my jesteśmy ostatnim ogniwem tego łańcucha? Ludzie też są ofiarami tego systemu Zły Reklamacje do sprawcy/ców Zły
Ja na diecie wege łapię natychmiast anemię, nie trawię grochu, fasoli etc, mam alergię na gluten w zbożach i laktozę z mleka. Co mam jeść Coś Z największą ochotą "sztachnę się" łykiem światła Cool.

Widziałam w dzieciństwie, na wsi, ubój wieprza. Nie było tyle cierpienia zwierzaka, do dzisiaj żyje, znam go osobiście, człowiek, który robi to jednym ruchem, jak mówi: "zeby się zwierzątko nie męcyło" (pisownia oryginalna). Rodzina miała potem wyżywienie na rok. To naprawdę nie jest winą ludzi, że dano im taki sposób odżywiania, tak myślę Niezdecydowany
Żeby tylko nie wyszło, że popieram to na filmie Zawstydzony Uśmiech 2
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2010, 17:27:18 wysłane przez gramakawa » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Listopad 06, 2010, 18:25:14 »


      Zobacz , ..... co jest grane .
  http://www.youtube.com/watch?v=-2mB35Lbx7w
     
      Kołowrotek zdarzeń .  Co zasiewasz , takie plony .
    
      Smutny smutek , smętnych             ludzi  .
    
     

>sook<,
jeśli o kulinariach prawimy, to lepiej pasował by  ten filmik do tego wątku:

http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=3209.0
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Listopad 06, 2010, 18:37:08 »

kiedy takie napoje królowały w sklepach- "ZIOŁOWIT" i "NAPÓJ BRZOZOWY" wszystkie dzieciaki marzyły o Coca-Coli,-
i sytuacja się odwróciła- taka ironia czasów
  Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2010, 18:37:45 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
greta
Gość
« Odpowiedz #16 : Listopad 06, 2010, 18:48:29 »

Teraz tez mozna kupic wode z brzozy w duzych butlach.Jest ona super na wszelkie kamienie,zolciowe,na nerkach,piasek w pecherzu itp.Po prostu je rozpuszcza.
Zapisane
gramakawa
Gość
« Odpowiedz #17 : Listopad 06, 2010, 19:25:53 »

Kilka lat temu miałam okazję dłużej przebywać na Ukrainie i wielokrotnie sok z brzozy był jedynym napojem przez kilka dni podróży. Jest cudowny i tani tam jak u nas barszcz Duży uśmiech Och, gdyby i u nas tak było, ale póki co to drożyzna Zły
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.127 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

krolestwowegier zielone-wzgorze x-cry telenowele watahacienia