Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 02, 2024, 03:20:35


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 [5] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Feng - Shui  (Przeczytany 52730 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Lucyfer
Gość
« Odpowiedz #100 : Czerwiec 21, 2012, 19:00:53 »

Cytat: Fair Lady
Nie wiem skad czerpales wzory do diagramu (chodzi mi o legende, opis).

Źródło= http://en.wikipedia.org/wiki/Ba_gua
"The trigrams are related to the five elements of wu xing, used by feng shui practitioners and in Traditional Chinese Medicine. Those five elements are metal, fire, earth, wood, and water. The Water (Kan) and Fire (Li) trigrams correspond directly with the Water and Fire elements. The element of Earth corresponds with both the trigrams of Earth (Kun) and Mountain (Gen). The element of Wood corresponds with the trigrams of Wind (Xun) (as a gentle but inexorable force that can erode and penetrate stone) and Thunder (Zhen). The element of Metal corresponds with the trigrams of Heaven (Qian) and Lake (Dui)."

Diagram Wczesnych Niebios



Cytat: Lucyfer
Poludnie - kien (niebo) - Metal
Poludniowy-wschod - dui (morze) -Metal
Wschod - li (ogien)
Polnocny-wschod dschen (burza, piorun) - Drzewo
Polnoc - kun (ziemia)
Polnocny-zachod - gen (gora) - Ziemia
Zachod - kan (woda)
Poludniowy-zachod sun (wiatr) - Drzewo


Diagram Późnych Niebios




Cytat: Fair Lady
Poludnie - OGIEN
Poludniowy-wschod - DRZEWO
Wschod - DREWNO
Polnocny-wschod ZIEMIA
Polnoc - WODA
Polnocny-zachod - SKY/NIEBO/(WIELKA ZIEMIA = MATKA)/
Zachod - METAL
Poludniowy-zachod METAL SZLACHETNY

Cytat: Fair Lady
Polnocny-zachod - SKY/NIEBO/(WIELKA ZIEMIA = MATKA)/
Cytat: Fair Lady
Poludniowy-zachod METAL SZLACHETNY/
Zły


Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #101 : Czerwiec 21, 2012, 21:27:01 »

Myslalam, ze wiesz.
Wiedza jest TAJEMNICA, przechowywana od wiekow, kopiowana i powielana.
Teraz pewna grupa, ktora lubi byc moze "gra towarzyskie", jak np. poker...
Ale i nawet w tej grze, jest opcja, "sprawdzam". I tak robie ja.
Ja sprawdzam, a teraz kazdy moze pokazc karty, ktorymi gral i ma na rece. Ale to nie o te karteczkli chodzi, lecz o to ILE w puli lezy.
TY Lucyfer sprawdzasz (mnie).
OK. Mam na rece "POKERA"Uśmiech

Chi gra w "pokera" wchodzi zawsze z Poludniowgo-Zachodu, a jak wygra!!! Lubi trofea ustawiac wedlug porzadku, ktory jest NASZYM porzadkiem, czyli na regalach. Materia. Lubi "swiecidelka", ale te prawdziwe!

Mrugnięcie

EDIT:)

Pomylilam Polodniowy, z Polnocnym - dzieki, za korekte!:)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2012, 21:28:30 wysłane przez Fair Lady » Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #102 : Czerwiec 22, 2012, 19:30:21 »

Ładnie Lucek to pokazał nawet dzieciom w szkole by można
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #103 : Czerwiec 22, 2012, 19:59:08 »

Przebisnieg dzieki, ale Lucek jest z innego wymiaru.
Wstawil taki film na watek o Shaolinie, i ja bym bardzo chciala, tu ten film przeniesc.
Ale ... "prawa autorskie" - pa. Leca na grilla!
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #104 : Czerwiec 25, 2012, 13:36:25 »

Flying Star Feng Shui


Flying Star Feng Shui jest naka sluzaca ukladaniu astrologicznych map nawigacyjnych, ktore ukazuja pozytywna i negatywna aure otoczenia, materii w kontekscie czaso-przestrzennym.Xuan Kong Flying Star feng shui lub Xuan Kong Fei Xing stanowi jedna z galezi w nauce Feng Shui i polega na zintegrowaniu zasad Yin i Yang oraz ich uzaleznien odnosnie fali 5 elementow glownych. W numerologii oraz 24 gorach, oraz ulozeniu na siatce energetyczno-geograficznej lokalizacji obiektu badanego.

Latajaca Gwiazda, jest forma delikatna i odnosi sie glownie do pierwiastka kobiecego (nie mylic z yin i yang) to styl analizy okiem "kobiecym" - dekorowanie, wprowadzanie miekkosci, otaczanie ozdobami, cieplem, takie prawdziwie domowe, tam gdzie czujemy sie dobrze, cieplo, ktore kojarzy sie z matka.

Styl ten jako energetyczna forma ruchu (Gi Gong) jest szeroko propagowany przez cwiczenia Tai - Chi (w odmianie miekkiej).


 Dzieki Lucyfer, podpatrzylam zrodlo z watku o Lo shui.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2012, 13:37:08 wysłane przez Fair Lady » Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #105 : Czerwiec 25, 2012, 18:06:24 »

Ja nabyłem te kuleczki co stukają jedna o drugą, ale przyszedł mój bratanek i zrobił z tego pociski do procy Cool
Zastanawiam się jak oddziaływały energetycznie lecąc w stronę pustych butelek po piwie.
Nie wiem też czy takie strzelanie ma choć trochę wspólnego z Feng - Shui Duży uśmiech
to pa Duży uśmiech
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #106 : Czerwiec 27, 2012, 22:16:46 »

Jasne, ze ma. Przebisniegu rozmawiasz z doswiadczonym strzelcem, takie bylo moje zainteresowanie od czasow studenckich...
Ale teraz oszolomy przepisy pozmienialy, utrudniaja uprawianie sportu, wiec dusza wojownika wrocila na lono natury zaczela uprawiac walki wschodnie.
A co do procy, to gratulacje za pomyslowosc. Bo ja lubilam do pustych flaszek strzelac z ... "wiatroweczki (pneumatycznej!)"Uśmiech
// Ale moje umiejetnosci wykazuje na wesolych miasteczkach, popisami! Uśmiech (nawet zwichrowane celowniki nie maja ze mna szans) --- kwiatow plastikowych mam cale bukiety;)// (trofea:))
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #107 : Czerwiec 28, 2012, 18:54:35 »

hm nie to że nie wierzę ale czy szacowna nie jesteś troszkę hm nie bójmy się rzec chwalipiętą  Cool
chodzi mi o strzelanie z zwichrowanych wiatrówek Duży uśmiech
chyba, że widząc no może nie fajną laskę ale umięśniona kobitkę ubrana w strój wojskowy bidoki chowali te zwichrowane i wystawiali te dobre bo nie chcieli by ich hm ,,wory" były zielone Duży uśmiech
oczywiście z całym szacunkiem z za przeproszeniem bo hm sam jestem raczej kiepskim strzelcem więc wypowiadać się nie mam prawa Mrugnięcie
to pa Duży uśmiech
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #108 : Czerwiec 30, 2012, 11:21:47 »

Strzelanie z wiatrowki do pustych puszek, czy flaszek nie jest chyba bohaterskim czynem. Ale pochwale sie:), ze strzelanko z ukrycia do rynny sasiada to juz byl wiekszy wyczyn. No coz, kazdy ma swoje zainteresowania.

Wracajac do watku, to pragne tylko zasygnalizowac i byc moze zwrocic myslenie na inne tory, otoz, co by bylo, gdybysmy znalezli sie na pustej przestrzeni np. na polanie, bez drzew, jezior itp. takim golym placu. W rekach mielibysmy pakua, wiedze o budowaniu, mielibysmy narzedzia i sile do pracy. Od czego zaczelibysmy sie urzadzac? Wg zasad Feng-Shui.

Zapewne od otoczenia wlasnego terytorium. To jest ciekawe cwiczenie na wizualizacje.
Legenda o Dido i Eneaszu glosi, ze krolowa potrzebowala tyle kraju (terenu) ile da sie okryc skora krowia.
Ale byla przebiegla (wg Przebisniega to pewnie jakas chwalipieta:) i pociela skore na cieniutkie paseczki, polaczyla je i otoczyla wiekszy obszar niz tylko plachta skory.
Nie tylko o madrosc krolowej tu chodzi, lecz o ucieczke ze sztywnoty kwadratowych cel/pokoi/roomow.
Im wiecej kanalow wylotowaych tym wieksze mozliwosci wymiany energetyczno-socjalnej. Dyfuzja np.kultur.
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #109 : Czerwiec 30, 2012, 18:18:21 »

Legenda tez głosi że setka naszych znaczyła tyle co dziesięć secin innych wojowników  Duży uśmiech
Mimo to nie zamierzam poddawać tego pod wątpliwość ani tym bardziej nazywać ich chwalipiętami Duży uśmiech
Ciebie szacowna Fair Lady bardzo lubię i dlatego w myśl zasady kto się lubi ten się czubi lubię się podroczyć Duży uśmiech
Śpieszę tez Cię poinformować szacowna, że bardzo do serca biorę sobie Twoje rady odnośnie Feng - Shui i wcale nie twierdzę, że znajomością Feng - Shui się chwalisz Język
to pa Duży uśmiech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #110 : Lipiec 02, 2012, 20:22:32 »

W innym wątku >> >Fair Lady< napisała:

Cytat: Fair lady
a tez nie jestem autorka watku o Feng Shui, i tez chetnie widzialabym taka opcje;)

No niestety, ale nie mogę Ci udostępnić takiej opcji, chyba że zostaniesz modem. Mrugnięcie Duży uśmiech
Ale zawsze możesz wskazać co przenieść i ja bądź inni z administarcji forumowej to przeniosą - pod warunkiem, że taki manewr jest uzasadniony.  Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #111 : Lipiec 02, 2012, 20:24:03 »

Pod warunkiem, ze mod zostanie Lucyfer;), bo to jego "krwawica"...^^
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

doggis world-anime bornfost nawijka pifpaf